Який діапазон типової мережі Wi-Fi

Дальність дії мережі WiFi визначатиме силу сигналу, яку отримають підключені до неї системи. Він також визначить, наскільки далеко передається сигнал для інших пристроїв, щоб підключитися до нього.

Потужність сигналу – це те, що пристрої використовують, щоб визначити, до якої мережі підключатися. Більшість людей думають, що мережа WiFi і її подальший діапазон визначається лише одним маршрутизатором. Це не так. Хоча діапазон дії маршрутизатора має значення, його можна розширити, додавши додаткові точки доступу. Домашні користувачі рідко використовують точки доступу, оскільки стандартний маршрутизатор може розширити діапазон мережі Wi-Fi достатньо, щоб задовольнити внутрішні потреби. З іншого боку, підприємства займають більше місця і часто більше одного поверху. У цьому випадку стандартного маршрутизатора недостатньо, і потрібно додати бездротові точки доступу.

  Втрата слуху: наскільки голосно занадто голосно?

Точки бездротового доступу разом утворюють бездротову локальну мережу (WLAN). Діапазон дії такої мережі та точки доступу визначаються;

Фізичне розташування точки доступу та віддаленість від пристроїв, які намагаються підключитися до неї.
Перешкоди між точкою доступу та пристроєм. Прості двері не мають великої різниці, але металеві будуть. Це може навіть перешкодити сигналу.
Протокол 802.11, який використовується. Наприклад, Apple використовує 802.11n, який швидше, ніж стандартний протокол 802.11.

Частоти та канали

Ще один фактор, який слід враховувати при визначенні діапазону мережі Wi-Fi, це те, який канал вона використовує. Правильний канал може забезпечити більшу швидкість, а неправильний може обмежити її.

Маршрутизатори та точки доступу передають сигнал на певній частоті. Зазвичай у протоколах 802.11 використовуються частоти 5 ГГц, 2,4 ГГц. Інші частоти використовуються в інших протоколах 802.11, наприклад, 802.11ad може використовувати частоти до 60 ГГц.

  Як жорстко оновити Chrome (обійти локальний кеш)

Більшість маршрутизаторів використовують протокол протоколу 802.11, тому частоти 2,4 ГГц і 5 ГГц – це те, що зазвичай хвилює користувачів. Під частотою 2,4 ГГц є близько чотирнадцяти каналів. З цих чотирнадцяти каналів 1, 6 і 11 є єдиними, які не перекриваються. Під частотою 5 ГГц є 24 канали, які не перекриваються, однак на цю частоту впливають фізичні об’єкти, і щось таке повсякденне, як кімнатні рослини, може перешкодити цьому.

Канали, що перекриваються, – це канали, які поділяють частотний спектр і, таким чином, створюють перешкоди один одному. Канали, що не перекриваються, розташовані на великій відстані один від одного і не повинні ділитися спектром, що робить їх швидшими.

  Як увімкнути або вимкнути Find My iPad

Діапазон пристроїв

Звичайно, маршрутизатор і точки доступу є одним з аспектів діапазону мережі WiFi. Іншим аспектом є пристрій, який до нього підключається. Кожен пристрій, який підключається до мережі WiFi, робить це за допомогою власної вбудованої мережевої карти або радіо. Сама карта має певний діапазон, за межами якого вона не може виявити сигнал мережі WiFi. Більшість пристроїв можуть сканувати в радіусі 300 метрів для з’єднання Wi-Fi.

Маршрутизатори

Бажано придбати маршрутизатори, які підтримують різні протоколи 802.11. Наприклад, маршрутизатор Netgear WNR2500-100NAS IEEE 802.11n 450 Мбіт/с підтримує протокол 802.11n і дозволить завантажувати великі файли (фільми) набагато швидше. Якщо ви купуєте маршрутизатор, варто подивитися, який протокол 802.11 він підтримує. Ця інформація включена в специфікації маршрутизатора і її можна знайти на сторінці продукту.