Який діапазон середньої мережі Wi-Fi?

Вирішуючи проблеми з бездротовими додатками чи телефонами, ми часто звертаємось до мережі Wi-Fi або маємо низький рівень сигналу. Потужність сигналу є ключовим компонентом підключення і пов’язана з діапазоном дії мережі. Тож який діапазон середньої мережі Wi-Fi? Наскільки близько ви повинні бути до свого маршрутизатора або точки бездротового доступу, щоб отримати стабільне з’єднання?

Бездротові мережі використовують радіосигнали, які погіршуються, чим далі від джерела поширюється сигнал. Його також можуть перешкоджати товсті стіни, металеві предмети, електричні предмети та перешкоди. Налаштувати бездротову мережу дуже багато, і сила сигналу є лише її частиною.

У цій статті ми розглянемо все, що вам потрібно знати про вашу бездротову мережу та як далеко поширюється сигнал.

Стандарти бездротової мережі та їх сильні сторони сигналу

Стандарт бездротового зв’язку 802.11 був створений і в даний час підтримується IEEE. Кожна версія має різний діапазон, тому це вплине на ваш бездротовий сигнал. На даний момент існують стандарти 802.11a, 802.11ac, 802.11b, 802.11g і 802.11n. Існує 802.11x, але це більше додатковий рівень безпеки для мереж, ніж стандарт бездротової мережі.

  • 11a має радіус дії 115 футів у приміщенні та 390 футів на відкритому повітрі.
  • 11b має радіус дії 115 футів у приміщенні та 460 футів на відкритому повітрі.
  • 11g має діапазон 125 футів у приміщенні та 460 футів на відкритому повітрі.
  • 11n має діапазон 230 футів у приміщенні та 820 футів на відкритому повітрі.
  • 11ac має радіус дії 115 футів у приміщенні.

Частоти та канали Wi-Fi

Типові мережі Wi-Fi працюють на двох основних частотах, 2,4 ГГц і 5 ГГц, головною причиною цього є стандарти FCC і призначені частоти, які щось, наприклад радіостанція, домашня мережа або радіо CB, може легально транслювати. на.

Частота 2,4 ГГц має три канали, які не перекриваються, і зазвичай вважається більш потужною, ніж діапазон 5 ГГц. Вища частота швидша, але її легше переривати і вона сприйнятлива до товстих стінок і перешкод.

Визначення діапазону бездротової точки доступу вашого маршрутизатора

Маршрутизатор, який ви використовуєте, має великий вплив на діапазон середньої мережі Wi-Fi. Сила сигналу, який може генерувати ваш маршрутизатор, чутливість і кількість антен, а також бездротовий канал і частота є ключовими для визначення його діапазону.

Щоб бути трохи педантичним, більшість маршрутизаторів, які сьогодні використовуються вдома, є маршрутизаторами SOHO (Small Office Home Office), які містять модем, комутатор, точку доступу та маршрутизатор в одному пристрої. Отже, діапазон Wi-Fi залежить від точки бездротового доступу (WAP) вашого маршрутизатора та від того, наскільки хороша його антена. На діапазон також впливає будівля та версія стандарту 802.11. Кожна з цих трьох речей буде вплинути саме на діапазон або на те, наскільки сильний ваш бездротовий сигнал.

Різні виробники використовують різні антени та потужність сигналу, тому я можу надати лише середні значення, але, як правило, маршрутизатор, який підтримує 802.11a, має діапазон 115 футів у приміщенні. Маршрутизатор з підтримкою 802.11n досягає 230 футів у приміщенні. Зовнішні діапазони довші, тому що, як правило, у відкритих приміщеннях менше стін або перерв.

Деякі мікропрограми маршрутизатора містять повзунки потужності сигналу. Стороннє програмне забезпечення Tomato дозволяє налаштувати бездротовий сигнал до максимального рівня, який може випромінювати ваш маршрутизатор. Інакше ваше стандартне мікропрограмне забезпечення, ймовірно, матиме безпечний максимум, який не навантажуватиме апаратне забезпечення, забезпечуючи максимальний практичний діапазон.

Ви можете змінити антену, яка постачається з вашим маршрутизатором, якщо ви не отримуєте потрібний діапазон. Виробник може запропонувати їх або виготовити третя сторона. Ця антена дальнього радіусу дії трохи розширить діапазон залежно від того, що на неї впливає. В іншому випадку ви можете збільшити діапазон за допомогою розширювача Wi-Fi.

Існує багато речей, які впливають на діапазон бездротової мережі. Марка та модель маршрутизатора, будівля, в якій ви перебуваєте, частота та стандарт, якими ви користуєтеся, інші бездротові мережі та навіть ваша техніка. Це захоплююча тема, але вона потребує багато досліджень!

Причини перешкод Wi-Fi

Радіохвилі можуть бути перервані або сповільнені будь-якими речами. З Wi-Fi це зазвичай товсті стіни, металеві предмети або листи, певні типи ізоляції, інші електронні чи електричні об’єкти та інші джерела радіозв’язку.

Рідко хтось може відчути повний діапазон будь-якого бездротового стандарту в приміщенні, оскільки сигнал слабшає при кожній перешкоді, на яку він стикається. Кожен раз, коли йому доводиться проходити крізь стіну або підлогу, щоразу, коли йому доводиться задовольнятися електронними перешкодами або проходити поблизу приладів, сигнал слабшає. Це може значно зменшити діапазон сигналу.

Потужність сигналу, про яку я згадував раніше, залежить від загасання хвилі. Чим нижче частота, тим менше загасання. Якщо ви подивитеся на радіохвилю, то на осцилографі нижчі частоти мають нижчу і повільну хвилю. Вищі частоти мають набагато більш виражену хвилю набагато ближче один до одного. Нижчі частоти, як правило, сильніші через цю повільнішу хвилю.

Нижчі частоти також більш сприйнятливі до перешкод. Більше пристроїв використовують радіо в діапазоні 2,4 ГГц, ніж будь-які інші. Тож, якщо ви живете в багатоквартирному будинку чи гуртожитку, ви можете знайти багато інших пристроїв, які змагаються за ефірний час у діапазоні 2,4 ГГц. Зазвичай ви хочете встановити бездротовий зв’язок на діапазон 2,4 ГГц і змінити його на 5 ГГц, лише якщо у вас занадто багато перешкод на цій нижчій частоті.

Якщо сумніваєтеся, використовуйте частоту 2,4 ГГц, де це можливо. Він забезпечує сильніший сигнал і можливість підключати більше пристроїв у межах досяжності. Якщо швидкість є вашим пріоритетом, 5 ГГц швидше, але має половину діапазону і більш сприйнятливий до перешкод.

Питання що часто задаються

Чи можу я використовувати другий маршрутизатор як розширювач Wi-Fi?

Так, ви можете налаштувати другий маршрутизатор для роботи як розширення бездротової мережі вашого основного маршрутизатора, відомого як розширювач Wi-Fi. Все, що вам потрібно зробити, це налаштувати ту саму мережу на другому маршрутизаторі, тобто використовувати той самий SSID і пароль, що й на основному маршрутизаторі. Для досягнення найкращих результатів розмістіть другий маршрутизатор в іншій кімнаті або поверсі будинку, квартири тощо.

Діапазон бездротових мереж

Хоча теоретичний діапазон мережі Wi-Fi добре відомий, перешкоди з боку навколишнього середовища, швидше за все, завадять їй досягти максимального потенціалу.

Поділіться своїм досвідом з мережевими діапазонами в коментарях нижче.