Який вибрати в 2022 році?

Давайте порівняємо Docker і Kubernetes, щоб побачити, де вони стоять один проти одного.

Ми також поговоримо про деякі альтернативи інструментам оркестровки, крім Kubernetes. Далі ми докладно порівняємо Docker Swarm і Kubernetes.

Що таке Docker?

Недозрілому оку може здатися, що розробка програми — це лише написання надійного коду. Але справжня проблема полягає в тому, щоб працювати з кількома мовами, працювати над різними фреймворками та керувати несправними інтерфейсами між інструментами. Тут на допомогу приходить Docker!

Це спосіб, який допомагає користувачам отримати доступ до програми під час розробки та виконання. Це пом’якшує проблеми, які виникають на цих етапах. Це також допомагає чітко зрозуміти, як програма має бути підключена до мережі, керує використанням сховища та пам’яті, а також обробляє дозвіл доступу поза програмою.

Підводячи підсумок, це спосіб забезпечити узгоджене середовище на будь-якому хості, сумісному з ОС (Linux або Windows).

Функції Docker

 • Проста та швидка конфігурація – коди можна розгорнути за менший час із мінімальними зусиллями
 • Підвищує продуктивність – зменшує ресурси, а також сприяє швидкому розгортанню програм.
 • Ізоляція програми – докери використовують контейнери для запуску програм. Ці контейнери забезпечують ізоляцію цих програм.
 • Управління безпекою

Багато програм працюють на Docker.

Що таке Kubernetes (або K8s)?

Kubernetes — це інструмент керування контейнерами, який автоматизує розгортання.

Це портативна платформа з відкритим вихідним кодом, розроблена Google і тепер керована фондом хмарних обчислень. Це допомагає легше та швидше оновлювати програми без будь-яких простоїв. Він виконує роботу з планування контейнерів у кластері, а також керує робочим навантаженням.

Kubernetes має ще дві назви – «k8s» і «Kube».

Ця платформа оркестровки автоматизує багато ручних процесів, таких як розгортання, керування та масштабування додатків у контейнері.

Особливості Kubernetes

 • Автоматизує ручні процеси – просто опишите бажаний стан за допомогою Kubernetes, і це змінить наявну зміну на бажану.
 • Балансування навантаження – Kubernetes добре підходить для балансування навантаження, якщо трафік до контейнера більше. Він розподіляє мережевий трафік і забезпечує стабільність розгортання.
 • Самовідновлення – це одна з найкращих функцій Kube. Він перезапускає несправні контейнери, замінює їх, а також знищує той, який не відповідає на визначений користувачем шаблон.
 • Оркестровка сховища – користувачі можуть автоматично монтувати систему зберігання за власним вибором за допомогою Kubernetes.
  Як отримати редактор коду під час дзвінка в Skype

Docker VS Kubernetes

Docker і Kubernetes — різні технології.

Отже, дещо несправедливо порівнювати ці два або сумніватися, якому з них слід надати пріоритет. Ці двоє не є прямими суперниками. Але вони пов’язані! Docker — це контейнерна платформа, а Kubernetes — оркестратор контейнерів для таких платформ контейнеризації, як Docker.

Давайте розберемося в цьому детально за допомогою зображення нижче.

Це показує, що Docker і Kubernetes йдуть рука об руку і працюють паралельно.

Docker використовується для ізоляції вашої програми в контейнери, тоді як Kubernetes є інструментом планувальника/оркестровки контейнерів і використовується для розгортання та масштабування вашої програми шляхом керування кількома контейнерами, розгорнутими на кількох хост-машинах.

Давайте розглянемо деякі подібності між Docker і Kubernetes.

 • Обох приваблює архітектура на основі мікросервісів.
 • Вони в основному написані на Go, що дозволяє їх надсилати як легкі двійкові файли.
 • Обидва використовують файли YAML, і ці файли легко читаються людиною.

Перевага Docker і Kubernetes

Якщо ми подивимося на будь-яку програму з теоретичної точки зору, вона виглядатиме гладко та безпроблемно. Справжні виклики можна побачити лише після практичної реалізації. Пункти, які необхідно взяти до уваги для успішного результату будь-якої програми, наведені тут:

 • Чи економічна ця технологія?
 • Чи забезпечує це зростання бізнесу?
 • Чи допоможе це зменшити час простою?
 • Чи допоможе це зберегти ресурси?
 • Чи дозволить це уникнути ненавмисних людських помилок?
 • Чи збільшить це обчислювальну потужність?

Тоді з Docker або Kubernetes ми повинні вибрати те чи інше залежно від варіанту використання.

Коли вибрати Docker?

Якщо ви використовуєте архітектуру на основі мікросервісів, вам слід використовувати контейнери Docker для кожного мікросервісу. Найкращий варіант використання платформи контейнеризації як Docker для мікросервісної архітектури.

Коли вибрати Kubernetes?

Kubernetes — це технологія, яка дуже швидко розвивається, завдяки функції платформи з відкритим кодом. Кожна організація надає свої плагіни з точки зору різних послуг, таких як мережа. Використання цих плагінів, особливо у робочому середовищі, може створити високий ризик для Безпеки.

Отже, для захисту аспекту безпеки пропонується використовувати якесь надійне хмарне розміщене рішення.

Якщо ви не маєте глибоких знань про систему, все може легко зламатись. Отже, вибирайте з розумом.

Docker проти Kubernetes на основі сценарію використання

Що добре в чому?

  Як перетворити PDF в документ Word (ПОВНИЙ ПОСІВНИК)

Docker: Docker найкраще підходить, коли користувач має складну програму, яка вимагає упаковки пакета та конфігурації в портативний контейнер.
Kubernetes: Kubernetes хороший, коли вам потрібно переконатися, що ваша програма працює належним чином. Якщо будь-який контейнер не реагує або виходить з ладу, він повинен самовідновитися та запустити новий контейнер.
Коли що використовувати?

Докер: його можна використовувати в будь-якому з цих випадків:

 • Якщо програма добре підходить для контейнерів
 • Якщо програмі не потрібен будь-який чи багато графічного інтерфейсу та якщо програму потрібно розгортати послідовно.

Kubernetes: його можна використовувати для наведеного нижче випадку:

 • Якщо організація не пов’язана з єдиним хмарним постачальником, найрозумнішим вибором буде використання Kube. Причина в тому, що він працює однаково на кожній системі. Тому його називають вендор-агностиком.

Оскільки абсолютно ясно, що обидві технології йдуть пліч-о-пліч і слідують за кожною. Тоді що змушує людей думати про можливу конкуренцію між Docker і Kubernetes? Причиною цього є Docker Swarm. Docker swarm також є одним із інструментів оркестровки контейнерів, наданих Docker Inc, тому індустрія порівнює Docker із Kubernetes.

Альтернативи Kubernetes?

Нижче наведено деякі інструменти оркестровки, які можуть бути гарною альтернативою Kubernetes.

 • Зграя докерів
 • Відкрийте Shift
 • Месос
 • власник ранчо
 • Amazon ECS
 • Марафон Апачі
 • Кочівник
 • Контена
 • Мінікубе

Після Kubernetes і OpenShift Docker Swarm більш популярний у галузі. Давайте обговоримо Docker Swarm і проаналізуємо, чим він відрізняється і чим він стоїть проти Kubernetes.

Що таке Docker Swarm?

Це власний інструмент оркестровки контейнерів, розроблений компанією Docker для роботи з контейнерами, що працюють у середовищі Docker. Він використовується для кластеризації та планування. Це дозволяє керувати кількома контейнерами, які розгортаються на кількох хост-машинах. Він використовує стандартний API Docker і мережу, що дозволяє легко зайти в будь-яке середовище докерів.

Принцип роботи Docker Swarm

 • Зворотна сумісність
 • Захищено за замовчуванням за допомогою сертифікатів
 • Відмовостійка архітектура з єдиною точкою відмови
 • Простий, але динамічний із користувальницьким досвідом «просто працює».

Kubernetes проти Docker Swarm

Обидва ці інструменти оркестровки пропонують багато подібних функцій. Єдина різниця полягає в принципових способах операції. Наведена нижче таблиця дає кращу картину порівняння.

Kubernetes
Зграя докерів
Розгортання: програми можна розгортати за допомогою суміші розгортань, пакетів і служб/мікро-служб.
Розгортання: програми можна розгортати як служби/мікро-служби в кластері Swarm. Файл YAML можна використовувати для позначення мультиконтейнера. Крім того, Docker Compose може розгорнути додаток.
Встановлення: вручну в Kube. Це вимагає належного планування, щоб Kube почав працювати. Інструкції щодо встановлення можуть відрізнятися залежно від ОС і постачальника.
Встановлення: у Docker Swarm встановлення ще простіше, ніж у Kubernetes. З Docker потрібен лише один набір інструментів, щоб навчитися створювати середовище та конфігурацію.
Працює: для запуску Kubernetes над Docker потрібне знання CLI (інтерфейс командного рядка). Щоб орієнтуватися всередині структури, потрібно мати знання Docker CLI. Потім знання загальномовної інфраструктури для запуску цих програм.
Працює: як було зазначено раніше, Docker Swarm — це інструмент від Docker. Таким чином, для навігації всередині структури використовується одна і та ж загальна мова. Це підвищує швидкість цього інструменту та забезпечує варіативність. Тому Docker отримує значну перевагу в зручності використання.
Ведення журналів: коли служби розгортаються в кластері, наприклад, Elasticsearch/Kibana(ELK), Kubernetes підтримує кілька версій моніторингу та журналювання.
Логування: у випадку Docker Swarm підтримується лише моніторинг, і це сторонні програми. Тому для цілей моніторингу рекомендується використовувати Docker з Рейман.
Масштабування: для розподілених систем Kube є універсальною структурою. Це складна система. Він пропонує надійні гарантії щодо стану кластера та уніфікований набір API. Це, у свою чергу, сповільнює розгортання контейнера та масштабування.
Масштабування: на відміну від Kubernetes, Docker Swarm набагато швидше розгортає контейнери. Як наслідок, масштабування за вимогою може спостерігати швидкий час реакції.
Мережа: для Kube мережа рівна. Це дозволяє всім модулям спілкуватися один з одним. У Kubernetes у моделі потрібні два CIDR – один для отримання IP-адреси, а інший для служб.
Мережа: у Docker Swarm є можливість для користувачів самостійно шифрувати трафік даних контейнера під час створення накладеної мережі.

  Чому не варто використовувати картки MicroSD у DSLR або бездзеркальних фотоапаратах

Висновок

Ми детально обговорили Docker і Kubernetes і виявили, що це не Docker, а Docker Swarm, який є конкурентом Kubernetes. Ми також інкапсулювали, що Kubernetes домінує над Docker Swarm і має перевагу над ним. Якщо ви зацікавлені в поглибленому вивченні, я пропоную це Курс докерської майстерності.

Вам сподобалось читати статтю? Як щодо того, щоб поділитися зі світом?