Яке співвідношення сторін краще для фотографій і відео?

| | 0 Comments| 5:46 AM
Categories:

Можливо, ви тонко знали, що зображення відрізняються по висоті та ширині, але ніколи не знаєте, чому така різниця. Кожне зображення чи відео має співвідношення сторін, зазвичай 4:3 або 16:9, але яке вам слід використовувати?

Давайте подивимося на співвідношення сторін і побачимо різницю між 4:3 і 16:9.

Що таке співвідношення сторін?

Співвідношення сторін — це співвідношення між висотою та шириною зображення. Співвідношення сторін часто записують спочатку шириною, а потім висотою.

Панорамне зображення, наприклад, має звичайне співвідношення сторін 3:1. Це означає, що на кожні три одиниці ширини припадає одна одиниця висоти.

Коротка історія пропорцій 4:3 і 16:9

Автор зображення: Runner1616/Вікіпедія

Коли у 1889 році Вільям Діксон винайшов плівку для захоплення руху, він використовував 35-міліметрову плівку зі співвідношенням сторін 1,33:1 або 4:3. Відповідно до Доповідь Джона Белтона 1990 року «Походження 35-міліметрової плівки як стандарту»., коли Діксон створив кінетоскоп для Томаса Едісона, який був одним із перших способів перегляду кінофільмів, він просто використав 70-мм плівку, яка тоді використовувалася в камерах Kodak. Потім він розрізав його на дві частини — тому формат 35 мм.

Хоча не існувало подальших пояснень, чому цей формат був обраний, з часом він набув популярності серед режисерів. Зрештою, він був прийнятий для фотокамер, і Leica популяризувала його в 1920-х роках.

Згодом телевізор перебрав формат 4:3 для свого екрана. Оскільки телебачення стало популярнішим, ніж кіно, студії почали використовувати ширші запаси фільмів, наприклад 2,59:1 і 1,85:1, щоб виділитися. Це надавало фільмам відчуття простору, дозволяючи глядачам краще занурюватися.

  5 неочікуваних сайтів, де можна отримати зображення, аудіо та відео, які виділяються без ліцензії

Автор зображення: Bumper12/Вікіпедія

За матеріалами Studio Binder, співвідношення сторін 16:9 було розроблено для майбутнього моніторів і дисплеїв. Доктор Кернс Х. Пауерс з Товариства інженерів кіно і телебачення врахував це після кількох математичних обчислень і оцінки існуючих популярних пропорцій у 80-х і 90-х роках.

Цей формат дозволив відображати різні пропорції — від фільмів до телевізійних — зводячи до мінімуму буквене позначення або розміщення на стовпах. Оскільки це був формат, який прийняли сучасні екрани високої чіткості, кіно- та телепродюсери наслідували його приклад, що призвело до популярності формату 16:9 сьогодні.

Порівняння пропорцій 4:3 і 16:9

Єдина різниця між двома пропорціями – це область перегляду. Співвідношення сторін 16:9 забезпечує ширший дисплей і має рамку на 78% ширшу за висоту. З іншого боку, співвідношення сторін 4:3 має рамку, яка на 33% ширша за висоту.

Тим не менш, якщо ви використовуєте той самий об’єктив і знімаєте з того самого місця, співвідношення сторін 16:9 охоплює приблизно на 33% більше площі по горизонталі, ніж 4:3. Але якщо ви переходите з 4:3, щоб отримати ширший ефект 16:9, ви втрачаєте близько 25% того, що останній бачить у вертикальному положенні.

Подивіться на наведений нижче приклад: зображення 16:9 створює відчуття простору й простору, ніби ви перебуваєте на повній арені.

Зображення, зняте у форматі 16:9

Але дивлячись на вихідне зображення 4:3, ви побачите більше інформації по вертикалі. Незважаючи на те саме фото, сцена здається менш насиченою через порожнє небо.

Зображення, зняте у форматі 4:3

  Як перевести iPhone на Firestick

Співвідношення сторін, яке ви використовуєте, залежатиме від ваших потреб і потреб, але нижче ми розглянемо найпоширеніші способи використання у фотографії та відеозйомці.

Яке співвідношення сторін слід використовувати?

Хоча співвідношення сторін 16:9 робить сцену більш просторою, і більшість телефонів і дисплеїв використовують це співвідношення сторін, це не означає автоматично, що ви повинні використовувати його. Ідеальне співвідношення буде залежати від вашої мети та цілі, тому давайте розглянемо три найпоширеніші ситуації, коли вам потрібно вибрати між 4:3 і 16:9.

Друк фотографій

Найкращим співвідношенням сторін для фотографій є 4:3, яке зазвичай фіксує більше інформації про сцену. Крім того, це дає вам можливість обрізати зображення під час постобробки. Це також ідеальне співвідношення для 4R — одного зі стандартних розмірів для друку фотографій. Якщо ви хочете дізнатися більше про це, перегляньте наш посібник із розміру фотопаперу.

Коли ви накопичите досвід і захочете спробувати більш художні фотографії, радимо поекспериментувати з різними стилями співвідношення сторін. Це може принести новий погляд на ваш вміст, особливо з ширококутними зображеннями та кінематографічними відео.

Корисна порада: спробуйте зробити більшість фотографій у форматі 4:3 і залишити передній план порожнім, якщо вам потрібно обрізати його до співвідношення 16:9 для соціальних мереж.

Обмін фотографіями в Інтернеті

Якщо ви використовуєте веб-сайти для обміну фотографіями, такі як Flickr та його альтернативи, вам не потрібно турбуватися про співвідношення сторін, оскільки вони зазвичай відображатимуть ваші фотографії так, як ви їх зробили. Однак деякі соціальні медіа-платформи, як-от Instagram, поводяться інакше.

Коли Instagram був запущений, користувачі могли публікувати лише фотографії 1:1 або квадратні фотографії. Згодом він дозволив співвідношення сторін від 4:5 до 1,91:1. Тому, якщо ви публікуєте у своїй стрічці, співвідношення сторін 4:3 буде працювати чудово. Але якщо ви публікуєте в Instagram Stories або Reels, його рідне співвідношення становить 9:16, тобто вам слід використовувати співвідношення 16:9, перевернувши його набік.

  Як приєднатися до зустрічі Microsoft Teams без програми

Зйомка відео

Найкращим співвідношенням сторін для зйомки відео є 16:9, оскільки більшість сучасних дисплеїв, таких як телевізори, планшети, телефони та комп’ютерні дисплеї, відображають співвідношення сторін 16:9.

Це дає змогу відобразити ваше відео повністю, не обрізаючи сторони, щоб вони помістилися на дисплеї, як це було б у випадку відео зі співвідношенням сторін 4:3. Під час запису кадру під високим кутом це виглядає ще приголомшливіше, дозволяючи продемонструвати весь пейзаж нижче.

Ось чому більшість пристроїв записує відео у форматі 16:9. 16:9 також є найкращим для платформ потокового відео, таких як YouTube. Але якщо ви експериментуєте з більш складними стилями, ви можете ознайомитися з нашим посібником для початківців щодо співвідношення сторін відео.

Експериментуйте зі співвідношенням сторін

Співвідношення сторін є невід’ємною частиною будь-якої фотографії чи відео, оскільки вони можуть змінювати спосіб перегляду та сприйняття вмісту. Ознайомившись із основами, спробуйте поекспериментувати з різними співвідношеннями сторін залежно від типу вмісту, який ви створюєте.

Наприклад, використання співвідношення 2:39:1 під час зйомки відео надає йому гарного кінематографічного вигляду, подібного до фільму, який ви дивитесь у кінотеатрі. Залежно від обставин вам може знадобитися планувати зйомку в певному співвідношенні сторін залежно від платформи соціальних мереж, для якої ви створюєте контент.