Яка швидкість Інтернету вам дійсно потрібна?

Інтернет-провайдери завжди хочуть продати вам швидше з’єднання. Але забудьте про маркетинг: скільки швидкості вам насправді потрібно? Відповідь складніша, ніж ви могли очікувати. Більш швидкісні рівні не завжди варті грошей.

Швидкість підключення до Інтернету зазвичай вимірюється в мегабітах на секунду, часто записується як Мбіт/с. Для формування одного мегабайта потрібно вісім мегабіт, тому, якщо у вас є з’єднання зі швидкістю 1000 Мбіт/с (гігабіт), завантаження файлу розміром 1 ГБ займе 8 секунд.

Швидкість і обмеження даних

Тут важливо уточнити різницю. Швидкість Інтернету — це міра того, скільки даних ви можете завантажити за один раз, а обмеження даних — це міра того, скільки даних ви можете завантажити протягом певного місяця. Вони, безсумнівно, пов’язані між собою — якщо у вас швидше з’єднання і насправді ви використовуєте цю пропускну здатність, набагато простіше досягти максимального обмеження даних.

Обмеження даних є звичним явищем у мобільній індустрії, що дає вам обмежену кількість даних для використання на телефоні щомісяця. Здебільшого це просто спосіб розділити свої послуги на рівні та стягнути з вас більше грошей за «преміальні» опції, а вимоги до даних зростають швидше, ніж постачальники послуг можуть встигнути.

Хоча ваш телефон може мати обмеження даних, домашні провайдери, як-от Comcast, також встановлюють обмеження, як правило, на 1 терабайт даних (1024 гігабайти) на місяць — з додатковими 50 дол. США на місяць, якщо ви не хочете обмеження даних. Відповідно до до Comcast, станом на грудень 2018 року більшість інтернет-абонентів Xfinity використовують близько 174 ГБ на місяць. Але якщо у вас вдома є кілька людей і ви транслюєте багато контенту, дуже легко збільшити обмеження даних.

Що використовує найбільшу пропускну здатність?

Ваша швидкість Інтернету в кінцевому рахунку є мірою вашої пропускної здатності. Якщо у вас є з’єднання зі швидкістю 25 Мбіт/с, ви можете дивитися п’ять одночасних потоків Netflix зі швидкістю 5 Мбіт/с. Оскільки середня швидкість Інтернету в США сьогодні наближається до 100 Мбіт/с, більшість людей не зможуть використовувати з’єднання на максимум. Однак у сільській місцевості максимальні доступні швидкості можуть бути однозначними.

Загалом, потокове відео використовує найбільшу пропускну здатність — принаймні для звичайного користувача. Netflix використовує близько 5 Мбіт/с для потоків 1080p і радить 25 Мбіт/с для потоків 4K. YouTube зазвичай трохи вище, оскільки багато відео знімаються зі швидкістю 60 кадрів в секунду (вдвічі більше пропускної здатності), і він використовує близько 7 Мбіт/с при 1080p60 кадрах в секунду.

Але це ще не вся картина. Хоча відео на YouTube в середньому може становити 7 Мбіт/с, насправді це не стільки пропускної здатності, яке воно використовує. Оскільки він буде буферизуватися заздалегідь, YouTube зазвичай намагатиметься максимально розширити ваше з’єднання, досягаючи в наших тестах швидкості майже 250 Мбіт/с (при з’єднанні 400 Мбіт/с).

Вірно також і протилежне. Якщо у вас недостатньо доступної пропускної здатності, YouTube знизить вас до 480p30fps або навіть нижче, дозволяючи дивитися відео навіть на мізерному з’єднанні 1 Мбіт/с. Netflix працює майже так само, налаштовуючи якість відповідно до доступної швидкості. Якщо у вас запущено кілька пристроїв, ваш маршрутизатор буде балансувати трафік між усіма з них, і ваш потік буде відповідно коригуватися.

Таким чином, у певному сенсі не має значення, наскільки швидке ваше з’єднання, оскільки потокове відео зазвичай використовує якомога більше пропускної здатності. Поки у вас достатньо швидкості, щоб принаймні підтримувати потік низької якості, ви не відчуєте жодної буферизації. Наявність потоку з більшою пропускною здатністю просто дозволить відтворювати відео більш високої якості. Але це не скрізь, тому мати надлишок завжди добре.

Чи має значення швидкість завантаження?

Швидкість завантаження – це ще одна частина вашого інтернет-плану, яка має велике значення. Дуже часто постачальники Інтернет-послуг продають пакети з високою швидкістю завантаження та жахливою швидкістю завантаження. Причина полягає в тому, що люди будуть робити набагато більше завантаження, ніж завантаження. Це правда, але коли ви щось завантажуєте, ваше приміське сполучення почне виглядати сільським.

Різниця може бути образливою.

Ваша швидкість завантаження визначає, наскільки швидко ви можете завантажувати вміст в Інтернет. Якщо ви завантажуєте файли на Google Drive або Dropbox, ви обмежені швидкістю завантаження. І це не лише файли — швидкість завантаження може вплинути на якість Facetime та Skype, оскільки ви, по суті, завантажуєте відео в реальному часі. Якщо ви плануєте транслювати на таких сайтах, як Twitch або YouTube, вам знадобиться висока швидкість завантаження. Ви використовуєте його не так часто, як швидкість завантаження, але це дуже важливо, коли ви це робите.

Ви будете обмежені планами, які пропонує ваш провайдер. Зазвичай вони рекламують швидкість завантаження, і вам доведеться копатися, щоб знайти швидкість завантаження. Xfinity тут продає «гігабітний» Інтернет, але дає лише «до» 35 Мбіт/с завантаження. Це 965 Мбіт/с, що соромиться бути гігабітним.

За планом Comcast «Performance» завантаження файлу розміром 1 ГБ займе більше години.

Якщо ви один із багатьох американців, які застрягли з одним постачальником послуг, можливо, вам доведеться інвестувати в дорожчий план, якщо ви хочете отримати розумну швидкість завантаження. Щоб отримати більш високу швидкість завантаження, часто потрібно вибрати більш дороге підключення до Інтернету бізнес-класу від вашого провайдера.

Отже, наскільки швидким має бути ваше підключення до Інтернету?

На ваше рішення мають вплинути два основні фактори: скільки людей у ​​вас вдома і скільки ви завантажуєте. Якщо ви просто передаєте відео у форматі HD (не 4K), ми рекомендуємо принаймні 5 Мбіт/с на людину для стабільного потоку гідної якості без буферизації. Надлишок — це добре, але ви, ймовірно, не помітите його в цьому випадку.

Якщо ви робите щось із інтенсивним використанням пропускної здатності, окрім потокового відео, наприклад, регулярно завантажуєте великі завантаження, швидкість Інтернету зазвичай визначає швидкість завантаження. Тут ви точно помітите надлишок. Завантаження 10 Гб гри зі Steam зі швидкістю 5 Мбіт/с займає майже 4 години, але це займе 15 хвилин при з’єднанні зі швидкістю 100 Мбіт/с. Однак ви все одно будете обмежені сервером, з якого ви завантажуєте, тому не дивуйтеся, якщо ви купите гігабітний план лише для того, щоб отримувати меншу віддачу. Іншими словами, навіть із гігабітним (1000 Мбіт/с) з’єднанням ви, ймовірно, не отримаєте гігабітної швидкості під час завантаження зі Steam.

Загалом, ви можете переглядати Інтернет і виконувати більшість своїх щоденних завдань навіть при досить повільних з’єднаннях. Якщо ваші завантаження займають занадто багато часу, як вам подобається, спробуйте інвестувати в кращий план. Якщо ви регулярно транслюєте пряму трансляцію, завантажуєте великі файли, створюєте резервну копію комп’ютера в Інтернеті або здійснюєте відеодзвінки, вам потрібно переконатися, що швидкість завантаження не обмежена.

Чи є оптоволоконні підключення швидше?

Оптоволокно зазвичай швидше, оскільки воно може передавати більшу кількість даних одночасно. Більш висока пропускна здатність каналу означає, що ваш провайдер може продати вам велику частину цього більшого каналу. Але це не завжди так і залежить від того, що пропонує ваш місцевий провайдер.

Оптоволоконні з’єднання мають ще одну невелику перевагу перед кабельними: затримку. Затримка — це те, наскільки швидко сигнал може фізично перейти з вашого комп’ютера в Інтернет. Волоконно-волоконні кабелі технічно не швидші, ніж хороші мідні кабелі, але це набагато новіший стандарт і зазвичай швидше, ніж кабелі (часто десятиліттями), що живлять більшість широкосмугового Інтернету.

Затримка не має великого значення. Затримка має значення, коли ви натискаєте посилання на веб-сайтах — більша затримка означає більш тривалий момент, перш ніж почне завантажуватися наступна веб-сторінка, — але ви не обов’язково помітите поступового покращення. Якщо ви часто граєте в онлайн-ігри, це може допомогти знизити ваш пінг з невеликим відривом, і ви можете помітити, що в швидкому ігровому процесі потрібні рефлекси посмикування. Але волокно — це не магія, а мідь все ще досить хороша. Різниця становить лише пару мілісекунд, і ви, ймовірно, не помітите її взагалі.