Яка різниця, який найкращий?

| | 0 Comments| 3:59 PM
Categories:

Ключові висновки

  • OpenBSD і FreeBSD мають різні процеси інсталяції, причому OpenBSD передбачає більший досвід роботи з комп’ютером і має спартанський інтерфейс, тоді як FreeBSD має більш досконалу програму інсталяції.
  • OpenBSD зосереджена на безпеці та відома своєю прихильністю до правильного коду. FreeBSD, з іншого боку, позиціонується як система загального призначення з історією підтримки інфраструктури доткомов.
  • FreeBSD має кращу документацію, включаючи добре написаний посібник, який служить як довідником для експертів, так і введенням для початківців. Документація OpenBSD більше орієнтована на експертів і візуально сягає корінням у 1990-ті роки.

OpenBSD і FreeBSD є орієнтованими на сервер нащадками оригінального розповсюдження програмного забезпечення Berkeley, або BSD, розробленого в Каліфорнійському університеті в Берклі з кінця 1970-х до 1990-х років.

Будучи популярними проектами з відкритим вихідним кодом, вони присвятили наступних як альтернативу Linux. Чим вони відрізняються, і який з них може підійти саме вам?

Процес встановлення: OpenBSD проти FreeBSD

І OpenBSD, і FreeBSD мати інсталяційні програми, які дозволяють розбивати та інсталювати ці системи на комп’ютері, подібно до програм дистрибутивів Linux. Тим не менш, досвід встановлення двох ОС дуже різний.

OpenBSD передбачає великий досвід роботи з комп’ютером, а інтерфейс досить спартанський. Ви завантажуєте інсталяційний образ із веб-сайту, як і з Linux, витягуєте його на носій і завантажуєте машину.

Коли ваша машина завантажується, вас вітає консоль. У великому дистрибутиві Linux немає жодної графічної інсталяції чи живих носіїв. Ви запускаєте програму інсталяції з терміналу та відповідаєте на запитання про те, яку клавіатуру ви використовуєте та свій регіон.

Якщо ви зробили помилку, все, що ви можете зробити, це натиснути Ctrl + C і почати знову. Інсталятор подібний до орієнтованих на експертів дистрибутивів, таких як Arch або Gentoo.

Після цього ви виберете, які «набори файлів» ви хочете включити у вашу систему. Розробники рекомендують значення за замовчуванням для тих, хто вперше користується програмою. Потім ви налаштуєте пароль адміністратора та будь-яких інших користувачів, яких ви хочете. Далі настає момент істини, коли ви завантажуєте нову ОС.

  Що таке нормальна температура ЦП під час гри?

Програма встановлення FreeBSD схожа, але має більш досконалий вигляд. Однак він все ще заснований на тексті. Якщо ви коли-небудь встановлювали ігри на систему MS-DOS у 90-х роках, програма встановлення FreeBSD здасться вам знайомою.

Він також допоможе вам налаштувати машину FreeBSD, наприклад форматувати розділи, які FreeBSD називає «зрізами», вибрати програмне забезпечення, налаштувати підключення до Інтернету та налаштувати користувачів і часові пояси.

Навіть незважаючи на те, що програма інсталяції FreeBSD виглядає більш зручною, вона також передбачає знайомство з Unix-подібними операційними системами, як і OpenBSD.

FreeBSD має перевагу над OpenBSD, оскільки має більш інтуїтивно зрозумілу програму встановлення, яку ви можете плутатись без посібника, якщо ви встановлювали ОС раніше.

Використання та застосування

OpenBSD і FreeBSD мають коріння в проекті 386BSD для перенесення кодової бази BSD на процесори Intel 80386, але вони націлені на два різні ринки.

OpenBSD була заснована Тео Де Раадтом після кількох розбіжностей між ним та іншими розробниками NetBSD. Сама NetBSD була ще одним відгалуженням 386BSD.

Претензія на славу OpenBSD полягає в її зосередженості на безпеці. На офіційному веб-сайті проекту станом на вересень 2023 року стверджується, що в інсталяції за замовчуванням було знайдено лише дві дистанційні дірки «протягом довжелезного часу».

OpenBSD спочатку був популярний для створення маршрутизаторів і шлюзів з нуля, часто з вживаних частин, у невеликих провайдерів у 90-х роках. Хоча спеціальне апаратне забезпечення є набагато більш поширеним, оскільки Інтернет-послуги стали більш консолідованими та професійними, OpenBSD зберігає свою увагу на безпеці, наголошуючи на правильності коду.

Прихильність OpenBSD до технічної якості, ймовірно, є причиною того, що компоненти, які були перенесені на інші системи, такі як OpenSSH і tmux, стали широко популярними за межами екосистеми OpenBSD. OpenSSH навіть встановлено за замовчуванням у Windows 10 і 11.

FreeBSD, навпаки, незважаючи на те, що розробники орієнтуються на використання сервера, позиціонується більше як система загального призначення.

Як і OpenBSD, FreeBSD була популярною ОС для забезпечення інфраструктури доткомов під час інтернет-буму 90-х. Yahoo був відомий тим, що широко покладався на FreeBSD у період свого розквіту, а мережа доставки контенту Open Connect від Netflix обробляє багато сеансів перегляду.

Якість документації

І OpenBSD, і FreeBSD підтримують документацію на своїх системах.

Документація OpenBSD дуже схожа на решту системи: лаконічна та орієнтована на експертів. Візуально веб-сайт проекту міцно вкорінений у 1990-х роках, але незважаючи на типові химерні теми випуску OpenBSD.

  Як миттєво сканувати документи та додавати фотографії на вашому Mac за допомогою камери Continuity Camera

На додаток до сторінок керівництва, OpenBSD підтримує Розділи «FAQ». які самі по собі водночас є посібниками. Вони охоплюють незначні деталі, такі як встановлення та захист системи.

Підхід FreeBSD до документації більш відшліфований. FreeBSD має добре написані сторінки довідки, але найкращою особливістю системи може бути Довідник. Він досить інформативний, щоб служити довідником для досвідчених користувачів, але пояснює достатньо базових понять для тих, хто може не мати достатнього досвіду роботи з Unix-подібними системами, щоб служити введенням.

FreeBSD виграє за якістю своєї документації над OpenBSD.

Реалізація брандмауера

Як OpenBSD, так і NetBSD сприяють безпеці, і один із способів це робиться шляхом створення брандмауера.

Відповідно до наголосу на безпеку OpenBSD, проект розробив власну програму брандмауера, pf, для фільтра пакетів. Як і інші компоненти, PF було широко перенесено на інші системи. PF є частиною macOS, яка базується на частині FreeBSD.

Як і OpenBSD, FreeBSD використовує PF як одну з основних програм брандмауера, але IPFW і IPFILTER також доступні. Довідник FreeBSD приділяє найбільше місця PF, але попереджає, що їх портована версія та OpenBSD значно розходяться.

Щоб налаштувати брандмауер в обох системах, щоб вони слугували тимчасовим маршрутизатором, потрібен певний час і досвід. OpenBSD має перевагу для людей, які вирішили побудувати маршрутизатор своїми руками завдяки нав’язливій зосередженості на безпеці.

Середовища робочого столу

Хоча OpenBSD і NetBSD розробляються в основному для серверів, їх можна використовувати як настільні системи.

OpenBSD може інсталювати X-сервер і базове середовище віконного менеджера FVWM. Як і все інше, візуально це повернення до 90-х. Ви можете встановити інші середовища через менеджер пакетів.

FreeBSD пропонує багато тих самих віконних менеджерів і робочих середовищ, які ви знайдете в дистрибутивах Linux.

Встановлення графічного інтерфейсу є дещо складнішим в обох системах, подібно до встановлення в Arch або Gentoo. FreeBSD тут може бути переможцем просто тому, що ви можете інсталювати повні настільні системи, такі як TrueOS або MidnightBSD, які постачаються з робочим столом із коробки.

Підтримка обладнання: OpenBSD проти FreeBSD

Якщо підтримка драйверів апаратного забезпечення з відкритим вихідним кодом і пропрієтарного апаратного забезпечення в Linux здається вам неприємною, ваш вибір більш обмежений в операційних системах на базі BSD просто тому, що вони більш нішеві, ніж Linux, принаймні для настільного комп’ютера.

  8 безкоштовних інструментів стиснення зображень для підвищення швидкості веб-сайту

Найбільшими проблемами, як і в Linux, є графіка та Wi-Fi.

OpenBSD підтримує чіпсети AMD і Intel, але не підтримує Radeon, оскільки компанія не надає жодної технічної інформації розробникам. Проте доступна низка драйверів Wi-Fi.

FreeBSD підтримує основні виробники графіки, а також Wi-Fi.

Як і у випадку з багатьма сучасними дистрибутивами Linux, X вимагає дуже мало, якщо взагалі є, конфігурації для роботи в обох системах. Оскільки вони в основному орієнтовані на сервер, за замовчуванням вони працюватимуть у консольному режимі. Підключення до Wi-Fi також складніше, але дротове підключення зазвичай працює з коробки.

Керування пакетами у FreeBSD і OpenBSD

І OpenBSD, і FreeBSD пропонують керування пакетами для спрощення встановлення програмного забезпечення, знову ж таки, як у сучасних дистрибутивах Linux. В обох системах ви можете скомпілювати «порти» з джерела, але матимете можливість швидко інсталювати двійкові пакети. Останній підхід стає все більш поширеним в обох системах.

OpenBSD використовує програми pkg_add і pkg_info для встановлення та пошуку пакетів.

Команда пакету FreeBSD називається “pkg”, і всі операції виконуються в одній програмі. Останній підхід здається легшим.

Що безпечніше? OpenBSD або FreeBSD

І OpenBSD, і FreeBSD підкреслюють свою відданість безпеці. FreeBSD є системою більш загального призначення, але FreeBSD, як очевидно, одержимий у своєму підході до кодування та проектування системи. Ті, хто справді стурбовані, ймовірно, виберуть останнє.

Популярність

Хоча популярність сама по собі не повинна бути єдиним фактором у виборі ОС, вона вплине на можливість пошуку програмного забезпечення та підтримки. У той час як OpenBSD має репутацію в спільноті з відкритим вихідним кодом завдяки своїй відданості безпеці та навіть грайливій стороні свого випуску, FreeBSD, здається, має більш широку підтримку.

Важко оцінити, наскільки широко використовуються обидві системи на практиці, але FreeBSD має вищий рейтинг, ніж OpenBSD на distrowatch.com станом на вересень 2023 року на основі відвідувань їхніх веб-сторінок.

Тепер ви можете використовувати правильний BSD для правильної роботи

Вибір між OpenBSD або FreeBSD може бути важким, але рішення, швидше за все, залежатиме від того, наскільки безпечною ви хочете, щоб ваша система була. Якщо вам потрібна безпечна, надійна ОС, найкращий вибір — OpenBSD. Для більш загальної системи BSD використовуйте FreeBSD або NetBSD.