Яка різниця між Chromecast і Google TV?

| | 0 Comments| 2:54 PM
Categories:

Коли справа доходить до брендингу, Google не найкращий в усуненні плутанини. З появою Chromecast із Google TV межі між потоковими продуктами компанії стали ще більш розмитими. Отже, яка саме різниця між Chromecast і Google TV? Давайте розкладемо!

Безлад, у якому є Google Home і Nest, — це лише один із прикладів плутанини з брендом Google, але його продукти потокового медіа можуть бути ще гіршими. Є Google TV проти Android TV, Android TV проти Chromecast, а тепер Chromecast проти Google TV. Ой!

Що таке Chromecast?

Chromecast – це назва Google для своєї лінійки потокових медіа-ключів. Зазвичай ці пристрої не містять фізичних пультів. Скоріше, ви просто підключите їх до порту HDMI телевізора, щоб отримувати вміст із мобільного пристрою.

Це те, що робить Chromecast Chromecast: ваш телефон, планшет або комп’ютер, по суті, є «дистанційним». На телевізорі немає інтерфейсу, яким можна було б переміщатися; це просто порожнє полотно, яке чекає на отримання вмісту з іншого пристрою.

Для цього торкніться значка Cast (показано на зображенні нижче) у мобільному додатку або браузері Chrome. Після цього з’явиться список пристроїв, на які можна транслювати, зокрема Chromecast.

Ви можете транслювати відео, слайд-шоу, музику або навіть дзеркало. Це стало можливим завдяки протоколу під назвою «Google Cast». Google Cast може не тільки надсилати потокове відео на ключ Chromecast, підключений до телевізора, а й передавати музику на розумні колонки Google Nest.

  Як дізнатися вартість дзвінка по Skype

Термін “Google Cast” стосується лише протоколу, а не споживчих товарів. Пристрої з технологією Google Cast продаються як такі, що мають «вбудований Chromecast».

Це підводить нас до змішано названого Chromecast з Google TV. Це насправді не Chromecast, як ми описали вище. Швидше, він включає фізичний пульт дистанційного керування та фактичний інтерфейс на телевізорі. Однак він все одно може отримувати вміст, який ви транслюєте з іншого пристрою.

Що таке Google TV?

Коротше кажучи, Google TV — це Android TV для телевізорів. Пристрої Android TV, телеприставки та телевізори працюють під управлінням Android 9 або новішої версії, а Google TV створено на базі Android 10+.

На відміну від Chromecast без пристроїв Google TV, про які ми розглянули вище, Google TV пропонує більш традиційний інтерфейс Smart TV. Програми, ігри, телешоу та фільми відображаються на головному екрані, яким можна переміщатися за допомогою пульта дистанційного керування (або віддаленої програми).

Як і на телефонах і планшетах Android, ви можете отримати доступ до Google Play Store на Google TV. Більшість популярних потокових служб доступні на пристроях Google TV, як і багато ігор.

  Визначте тонни різних типів файлів, не відкриваючи їх за допомогою TrID

Це основна відмінність Chromecast від Google TV: Chromecast не має жодних програм (він лише отримує вміст). Google TV — це повноцінна операційна система, яка може запускати програми та ігри.

Chromecast із Google TV включає пульт дистанційного керування.

Ви також знайдете згаданий раніше «Вбудований Chromecast» на пристроях Google TV. Пульт дистанційного керування та головний екран мають бути основними методами навігації. Однак ви також можете транслювати вміст зі свого телефону, планшета чи комп’ютера.

Chromecast із Google TV звучить заплутано, але насправді це має великий сенс. Пристрої Google TV, по суті, є Chromecast, оскільки вони можуть отримувати вміст, який ви транслюєте, точно так само. Єдина відмінність полягає в тому, що у вас також є інтерфейс Google TV.

Що найкраще для вас?

Чи варто вам придбати Chromecast чи Google TV, залежить від того, що ви робите на своєму телевізорі. Однак межі між ними стають розмитішими.

Chromecast — це простий і доступний спосіб перетворити будь-який телевізор із портом HDMI в смарт-телевізор. Це також чудово підходить для випадкового перегляду. Багато людей використовують Chromecast як вторинний вхід для доповнення кабельної коробки.

Chromecast також зручний для вечірок або груп, оскільки кожен може підключитися до вашої мережі Wi-Fi і транслювати вміст на ваш телевізор. Багато програм також мають функцію черги, щоб люди могли додавати відео до списку, а потім дивитися їх по порядку.

  Як автоматично сортувати закладки за алфавітом у Firefox

Google TV краще, якщо ви віддаєте перевагу більш «відкидну» роботу, оскільки ви можете переглядати свої служби за допомогою пульта дистанційного керування. Головний екран також сповнений рекомендацій, що дозволяє швидко запускати фільми чи телешоу.

Ці пристрої, як правило, потужніші, ніж ключі Chromecast. Ви можете виконувати такі дії, як завантажувати додатки, змінювати заставку, дивитися ефірне телебачення та підключати ігрові контролери. Як правило, вони можуть зробити набагато більше.

Ціна – це останнє, що ви повинні враховувати. На щастя, саме тут ці двоє зблизилися. Chromecast традиційно коштував набагато дешевше, коливаючись у діапазоні 30 доларів, тоді як пристрої Android TV коштували 100 доларів і більше.

На момент написання, однак, Chromecast з Google TV коштує 50 доларів, що значно зменшує ціновий розрив.

Отже, якщо трансляція фільмів і телешоу — це головне, що ви хочете робити, Chromecast — це все, що вам потрібно. Якщо вам потрібні можливості трансляції та екранне меню, яким ви можете переміщатися, вам потрібен Google TV.