Яка різниця між цими силіконовими чіпами Apple?

Apple анонсувала сімейство чіпів M3 на заході «Scary Fast» Mac 30 жовтня 2023 року. Як і попередні покоління, Apple пропонує три варіанти чіпа M3: M3, M3 Pro та M3 Max. Але якщо ви хочете дізнатися різницю між ними, щоб купити правильний Mac, продовжуйте читати.

Порівняння характеристик M3, M3 Pro та M3 Max

Автор зображення: Яблуко

Базовий чіп M3 оснащений 8-ядерним процесором і 10-ядерним графічним процесором із підтримкою до 24 ГБ об’єднаної пам’яті. M3 Pro — це оновлення чіпа M3, що включає до 12-ядерного ЦП і 18-ядерного графічного процесора з підтримкою до 36 ГБ об’єднаної пам’яті.

Однак M3 Max є найзначнішим оновленням з усіх. M3 Max може мати до 16 процесорних і 40 графічних ядер із підтримкою до 128 ГБ об’єднаної пам’яті.

Сімейство чіпів M3 створено за 3-нм техпроцесом і підтримує такі функції, як динамічне кешування та апаратне прискорення трасування променів. Динамічне кешування не використовує стандартний розподіл пам’яті. Замість цього він використовує рівно стільки пам’яті, скільки вимагає кожне завдання, покращуючи продуктивність.

Різниця в продуктивності між M3, M3 Pro і M3 Max

Автор зображення: Яблуко

Базовий M3 є найменшим чіпом у лінійці, тоді як M3 Max є найбільшим серед трьох. Чим більший чіп, тим більше можливостей обробки пам’яті. Це тому, що більші мікросхеми мають більше транзисторів і можуть витримувати більші навантаження.

Щоб поглянути на ситуацію в перспективі, базовий чіп M3 є найменш потужним чіпом, але він все одно є значним покращенням у порівнянні з чіпом M2 того ж класу. Ті, хто хоче придбати Mac для навчання, роботи та навіть для легких ігор і творчих проектів, будуть задоволені продуктивністю базового чіпа M3.

З більшою кількістю процесорних і графічних ядер, M3 Pro безперечно є модернізацією M3. Хоча більшість звичайних користувачів можуть не помітити особливої ​​різниці, гравці, музиканти та творчі професіонали зможуть запускати вимогливіші програми на своїх Mac без збоїв.

Чіп M3 Max — ваш найкращий вибір — поки не з’явиться M3 Ultra — якщо продуктивність є вашим головним пріоритетом. Завдяки більш ніж удвічі більшій кількості ядер графічного процесора M3 Max може справлятися із складними графічними процесами без жодних зусиль.

Чим сімейство мікросхем M3 відрізняється від попередніх поколінь?

Автор зображення: Яблуко

Мікросхеми M3, безумовно, є покращенням у порівнянні з попереднім поколінням, але розрив у продуктивності ще більший, якщо порівнювати їх із сімейством мікросхем M1. Продуктивність ядер чіпа M3 приблизно на 15 відсотків швидша, ніж у M2, і на 30 відсотків швидше, ніж у M1.

Що стосується продуктивності ядер, чіп M3 на 30 відсотків швидший, ніж M2, і на 50 відсотків швидше, ніж M1. Сімейство чіпів M3 також має більшу потужність візуалізації, будучи в 1,8 раза швидшим, ніж M2, і в 2,5 раза швидше, ніж M1.

Нарешті, Apple стверджує, що 3-нм чіпи M3 можуть забезпечити таку саму продуктивність багатопотокового процесора та графічного процесора, що й M1, споживаючи лише половину енергії.

Чи варто оновлюватися до Mac із чіпом M3?

Apple рекламує, що чіп M3 є найсучаснішим чіпом для персональних комп’ютерів на ринку на даний момент. У деяких аспектах це може бути правдою, але якщо у вас уже є Mac з чіпом M2, ви не помітите великої різниці, якщо ви не досвідчений користувач.

Однак, якщо у вас є старіший Mac M1 або Intel, Mac на базі M3 стане значним оновленням, яке можуть помітити навіть звичайні користувачі.