Яка різниця між прикладами даних та інформації?

Терміни дані та інформація здебільшого використовуються як синоніми, але обидва ці терміни різні. Але глибоке знання цих двох термінів, а також різких відмінностей між ними є обов’язковим на даному етапі світу. Ця публікація ознайомить вас із різницею між прикладами даних та інформації. Крім того, також буде обговорено різницю між даними та інформацією та знаннями. Отже, давайте зануримося!

Яка різниця між прикладами даних та інформації?

У чому різниця між прикладами даних та інформації, ви дізнаєтеся далі в цій статті. Продовжуйте читати, щоб дізнатися про це докладніше.

Що таке дані?

Дані можна визначити як неорганізований і необроблений факт, який потрібно обробити, щоб зробити його значущим. Дані можуть бути неорганізованими, а також простими. Переважно дані охоплюють спостереження, символи, факти, зображення, символи, числа сприйняття тощо. Дані також містять символи, числа та твердження в необробленому вигляді. Дані зазвичай інтерпретуються машиною або людиною, щоб отримати їх значення. Якщо воно не обробляється належним чином, воно мало або взагалі не має значення для людей.

Іншими словами, дані також можна назвати окремими одиницями інформації. В обчислювальній техніці дані характеризуються як біти та байти, основні одиниці інформації з точки зору обробки та зберігання в комп’ютері. Тоді як в аналітичному процесі це вказується змінними.

Дані можуть бути двох типів: первинні та вторинні дані.

Первинні дані:

 • Якісні дані: інформація, яку неможливо просто звести до цифр. Якісні дані відрізняються від кількісних даних, оскільки вони стосуються питань про те, чому, що і як у певному явищі.

 • Кількісні дані: інформація, яку можна виміряти. Кількісні дані можна виміряти або порахувати, а потім надати числове значення, наприклад дохід у доларах або довжину в міліметрах.

Вторинні дані:

 • Внутрішні дані: інформація, тенденції та статистичні дані, отримані компаніями під час їх діяльності. Він містить дані, отримані з програмного забезпечення, внутрішніх баз даних, клієнтів, прийняття рішень і звітності.

 • Зовнішні дані: це дані, які знаходяться за межами операційних систем організації.

Що таке інформація?

Інформацію можна визначити як набір інтерпретованих і організованих даних, які були оброблені змістовним чином відповідно до встановлених вимог. Інформація надає значення даним і підвищує надійність даних. Крім того, це зменшує невизначеність і допомагає забезпечити небажаність даних. Отже, коли дані перетворюються на інформацію, вони ніколи не містять небажаних і марних деталей.

Інформація – це в основному оброблені дані, які містять дані, які мають релевантність, контекст і призначення. Інформація обробляється, представляється або структурується в певному контексті, щоб зробити її корисною та значущою. У комп’ютері процесор – це мозок, де «P» означає обробку даних. Основне призначення комп’ютерної системи – переробляти дані в інформацію.

Зображення Даріуша Санковського з Pixabay

Яка різниця між прикладами даних та інформації?

Відповідь на питання про те, в чому різниця між даними та інформацією в комп’ютерах, розглядається нижче.

 • Дані невпорядковані та необроблені, тоді як інформація впорядкована.

 • Дані не мають сенсу, якщо вони не обробляються точно, але інформація є значущою та надійною.

 • Дані зазвичай мають форму чисел, цифр, графіків або статистичних даних, тоді як інформація здебільшого представлена ​​через ідеї, думки, слова та мову.

 • Ви не можете прийняти рішення на основі даних; рішення можна приймати, коли дані переробляються в інформацію, оскільки вони стають значущими.
 • Дані самі по собі не важливі, тоді як інформація важлива сама по собі.

 • Дані не залежать від інформації, але інформація залежить від даних.

 • Дані вимірюються в бітах і байтах, але інформація вимірюється в корисних і значущих одиницях, таких як кількість, час тощо.

 • Дані базуються на спостереженнях і записах і зазвичай зберігаються в комп’ютерних запам’ятовуючих пристроях. З іншого боку, інформація базується на аналізі, є надійною та значущою.

 • У комп’ютерах дані – це вхідні дані, або те, що ви наказуєте комп’ютеру зберегти або зробити. Інформація, з іншого боку, є виходом, або тим, як комп’ютер інтерпретує ваші дані та показує вам директиву або запитану дію.

Які приклади даних та інформації?

Різниця між прикладами даних та інформації обговорюється нижче.

Приклади даних:

 • Кількість відвідувачів веб-сайту за певний місяць (наприклад, січень).
 • Дата й час товару, який ви придбали у своєму магазині електронної комерції, наприклад Amazon.
 • Історія вимірювань температури в світі за останні 50 років є даними.
 • Книга складається з кількох сторінок, які містять багато слів, тому вона є даними.
 • Кількість лайків і коментарів до публікації в соцмережі – це дані.
 • У ресторані рахунок одного клієнта – це дані.
 • Сума передплати клієнта також є прикладом даних.

Приклади інформації:

 • Розуміння того, що органічний трафік значно збільшується, ніж прямий трафік на ваш сайт.
 • Визначення часу доби, коли відбувається більшість транзакцій у вашому магазині електронної комерції.
 • Коли дані аналізуються та систематизуються, щоб виявити, що глобальна температура зростає, це інформація.
 • Коли ми читаємо сторінки книги, вивчаємо матеріал і зміст і обробляємо їх у своєму мозку, це стає інформацією.
 • Коли кількість лайків і коментарів до публікації в соціальних мережах поєднується з іншими статистичними даними про взаємодію в соціальних мережах, як-от кількість підписників і поширення, щоб отримати корисну інформацію, наприклад, яку платформу соціальних мереж люди повинні використовувати для залучення своєї аудиторії.
 • Коли власник ресторану інтерпретує різні рахунки за певний період, щоб отримати цінну та значущу інформацію, наприклад, які страви в меню найпопулярніші тощо.
 • (555)321-7878 як номер телефону також є прикладом інформації.

Я сподіваюся, що після прочитання цих прикладів ви зрозуміли різницю між прикладами даних та інформацією.

Яка різниця між даними та інформацією та знаннями?

Давайте подивимося на різницю між даними, інформацією та знаннями.

I. Дані

Дані — це компіляція тих деталей або даних, що залишилися у формі символів, малюнків, текстів або описів. Або прості спостереження за сутностями, речами чи подіями, які можна обробляти, аналізувати та робити висновки. Дані невпорядковані та необроблені; тому її потрібно опрацювати, щоб вона вийшла значущою та корисною.

II. Інформація

Інформація – це дані, зібрані для того, щоб зробити значущі висновки. Інформація обробляється, структурується та подається з приписаним значенням, що підвищує надійність і точність отриманих даних. Інформація існує для організації відповідних і своєчасних даних для розробки ідей.

III. Знання

Знання роз’яснюють зібрану інформацію про конкретну особу чи факт. Знання допомагають приймати обґрунтовані рішення та вирішувати питання чи проблеми. Отже, знання впливають на дії та мислення людей. Машини також можуть приймати рішення на основі нових знань, створених інформацією. Щоб отримати знання, важливо застосувати таку інформацію.

 • Неявні знання: неявні знання – це знання, які не зберігаються в цифровому вигляді чи не записуються. Це не залежить від конкретного контексту і є частиною практики або процедури.

 • Явні знання: Явні знання – це ті знання, які доступні або записані. Явні знання можуть бути в цифровій формі або на папері. Приклади явних знань включають політику повернення, навчальні посібники або задокументовану інформацію про продукт.

Прочитайте цю статтю з самого початку, щоб дізнатися, у чому різниця між прикладами даних і інформації.

У чому полягає ключова різниця між даними та інформацією та знаннями?

Ключова різниця між даними та інформацією та знаннями полягає в наступному:

 • Дані не мають сенсу, якщо їх не обробити та зібрати в зрозумілу структуру, тоді як інформація покращує уявлення, а знання підвищують свідомість.
 • Інша відмінність полягає в тому, що дані — це в основному дезінтегровані фрагменти символів і символів, зв’язаних разом, у той час як інформація обробляється, а уточнені дані та знання є значущою та цінною інформацією.
 • Крім того, у даних може бути відсутнім контекст, але інформація надає контекст даним, а знання приносять глибину розуміння такої інформації.
 • Крім того, одних тільки даних та інформації недостатньо, щоб робити будь-які прогнози чи обґрунтовані рішення, тоді як знання допомагають робити прогнози, якщо людина володіє необхідним розумінням і досвідом.
 • Крім того, дані не можуть бути основою для формування питання; з іншого боку, інформація – це текст, який відповідає на такі запитання, як що, коли, хто чи де. Знання – це текст, який відповідає на питання як і чому.
 • Дані та інформацію легко передавати, тоді як передача знань потребує навчання.

***

Сподіваюся, вам сподобалося прочитати нашу статтю, оскільки ми пояснили різницю між даними та прикладами інформації та різницю між даними та інформацією та знаннями. Якщо ви хочете регулярно отримувати оновлення даних, інформації та знань, відвідайте нашу сторінку, оскільки ми постійно оновлюємо нашу сторінку. Не соромтеся звертатися до нас із своїми запитами та пропозиціями через розділ коментарів нижче. Також повідомте нам, про що ви хочете дізнатися далі.

  Як налаштувати RAID жорсткого диска у відкритому медіа-сховищі