Яка різниця між ансіблем, галактикою ансібла та вежею ансібла?

Categories:

Ansible — це інструмент керування конфігурацією з відкритим вихідним кодом і платформа автоматизації ІТ. Це допомагає автоматизувати надання програмного забезпечення, керування конфігурацією та розгортання програм.

Ansible не схожий на інші програми керування конфігурацією. Саме цим він відрізняється від інших інструментів керування конфігурацією, таких як Chef, CFEngine, Salt і Puppet.

Ansible Tower надає веб-інтерфейс для керування Ansible. Користувачам Ansible потрібен був інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, простий у використанні для швидкого розгортання та моніторингу конфігурації.

Ansible Tower була відповіддю керівництва Ansible. Кожна мова та кожен фреймворк мають свої унікальні можливості та нюанси. У цьому дописі обговорюватимуться відмінності між Ansible, Ansible Tower і Ansible Tower.

Ансібль Вступ

Ansible — це інструмент із відкритим вихідним кодом для керування конфігурацією, який автоматизує надання програмного забезпечення та керування конфігурацією. Ви можете контролювати та налаштовувати декілька машин з одного сервера.

Він працює з системою на основі push, де конфігурація «виштовхується» з головної машини на всі її вузли.

Конфігурації написані за допомогою YAML. Вони легкі для розуміння та досить прості для створення адміністраторами серверів. Він працює через SSH і використовує OpenSSH як транспортний рівень.

Усі конфігурації Ansible можна знайти в наборі файлів YAML, який ми називаємо playbook. Цей зошит містить завдання або ігри. Для налаштування вузлів завдання використовує модуль.

Playbooks – це місце, де можна писати конфігурації. Усі завдання, записані в зошиті, виконуються в однаковому порядку. Він підтримує як синхронне, так і асинхронне виконання.

На зображенні вище можна побачити кілька хост-машин. Ці хост-машини використовуються для виконання всіх конфігурацій, які ми створили.

Плюси Ansible:

 • Це безкоштовно та з відкритим кодом
 • Просто: немає жодних проблем з налаштуванням Ansible
 • Потужність: за допомогою Ansible ви можете налаштовувати тисячі машин одночасно
 • Гнучкість: її можна використовувати в різних середовищах.
 • Без агента: не покладається на вузли агента, як Jenkins.
 • Ефективність: для роботи не потрібне додаткове програмне забезпечення.

Мінуси Ansible:

 • Важко встановити
 • Не працює в Windows
 • Зворотна сумісність

Вступ до галактики Ансібл

Ansible Galaxy дозволяє користувачам ділитися та отримувати ролі. Ansible Galaxy заохочує використання повторно використовуваних ролей у конфігурації сервера. Ansible Galaxy часто використовується в проектах.

  9 практичних порад щодо захисту конфіденційних даних

Ansible Galaxy в основному є загальнодоступним сховищем описів ролей Ansible. README включено до всіх ролей. Вони надають інформацію про використання ролі та змінні.

Ansible Galaxy має багато ролей, які постійно розвиваються та зростають. Ролі дозволяють розбивати великі підручники та створювати структуровану структуру. Ви можете змінювати власні ролі, а потім використовувати їх за бажанням.

Рольова структура анзибної галактики

 • README.md — це файл Readme, який описує роль. Файл readme містить усі відомості про вхідні параметри ролі та приклад yml.
 • завдання – усі завдання можуть бути зараховані роллю в завданнях. Точкою входу для ролі є Main.yml. Тут починається виконання. Цей файл може містити інші файли.
 • обробники – ця категорія включає обробники, які можуть використовуватися в цій або будь-якій іншій ролі.
 • defaults – змінні за замовчуванням для ролі.
 • vars – змінні, важливіші за значення за замовчуванням для ролі.
 • файли – ці файли можна розгорнути за допомогою ролі.
 • шаблони – цей розділ містить шаблони, які можна використовувати через роль.
 • meta – метадані можна використовувати для визначення ролей у meta. Цей файл також має містити будь-які залежності ролей.
 • tests – тести CI для виконання.
 • бібліотека – вбудовування модулів або плагінів у ролі. Не створюється командою init. Ви також можете створити спеціальний модуль у Python у цій папці, а потім використовувати його у своїх завданнях.

Ansible Galaxy — це інструмент, який дозволяє створювати ролі та керувати ними. Ви побачите нові версії Ansible і будуть зміни. У версії Ansible 2.2.8 була функція колекції. Вміст Ansible розподіляється в колекціях. Вони використовуються для упаковки та розповсюдження модулів, ігор і плагінів.

Плюси Ansible Galaxy:

 • Централізовано знаходите, повторно використовуйте та діліться вмістом, пов’язаним з Ansible
 • Легко завантажуйте багаторазові ролі для встановлення програми
 • Збільшує швидкість розгортання

Мінуси Ansible Galaxy

 • Він керується спільнотою, тому робота над модулем не гарантується
 • Багато ролей Ansible galaxy мають погану документацію
 • Більшість галактичних ролей Ansible не є ідемпотентними

Ansible Tower Вступ

Ansible Tower — це інтерфейс для Ansible. Це веб-рішення, яке може використовуватися різними типами ІТ-команд.

  Як використовувати свій iPhone як веб-камеру

Ansible Tower можна порівняти з приладовою панеллю автомобіля. Приладова панель показує всю необхідну інформацію про стан вашого автомобіля: швидкість, рівень масла, залишок бензину тощо. Ansible Tower виглядає як приладова панель, але Ansible — це двигун.

Ansible Tower дозволяє користувачам виконувати завдання віддалено через графічний інтерфейс користувача. Завдання Ansible можна виконувати за допомогою ігор. Ці посібники можна виконувати за допомогою Ansible CLI. Ansible Tower, однак, дозволяє керувати підручником і виконувати його через графічний інтерфейс.

Ви можете виконати вже існуючі ігри або створити власні. Ansible Tower також пропонує інтегровані сповіщення. Це дозволяє певним командам отримувати сповіщення про завершення або невдачу завдання. Цей тип перехресного спілкування життєво важливий для будь-якої організації.

Він також забезпечує контроль доступу на основі ролей (RBAC), який дозволяє перевірити, хто має право виконувати завдання. Це дозволяє лише певним користувачам виконувати завдання в Ansible Tower. Це часто потрібно для дотримання галузевих правил безпеки.

Він надає RBAC, а також показує журнал аудиту, у якому детально описано, хто відповідав за яку роботу в будь-який момент часу. Це забезпечує додатковий захист, який важко знайти, якщо ви використовуєте Ansible окремо.

Ansible Tower дозволяє віддалено виконувати код у різних програмах. Віртуальна машина може бути в неправильному стані та потребує перезапуску, і Ansible Tower дозволяє легко та безпечно це зробити.

Віддалене встановлення програмного забезпечення можна використовувати для швидкого усунення прогалин у безпеці або скидання паролів. Ansible Tower — це єдиний магазин для всієї вашої мережевої інфраструктури та віртуальних машин, розгорнутих через Ansible.

Ansible Tower, на відміну від Ansible, не є безкоштовним. Існує дві версії Ansible Tower: Premium і Standard. Яка версія є найкращою, вирішуєте ви та вимоги ІТ вашої компанії. Стандартні версії підходять для більшості ІТ-операцій. Premium розроблено для критично важливих DevOps.

Red Hat надасть вам точну інформацію про ціни після того, як ви зв’яжетеся з ними. Видання Standard коштуватиме приблизно 10 000 доларів на рік за 100 вузлів. Преміум обійдеться приблизно в 14 000 доларів на рік за таку ж кількість вузлів.

Плюси Ansible Tower:

 • Просте планування
 • Допомагає створити конвеєр CI/CD для керування робочим процесом
 • Дозволяє планувати завдання та сповіщає про кожну помилку
 • Графічне управління запасами
 • Дуже легко налаштувати
  Як використовувати Google Maps для навігації в Apple CarPlay

Мінуси Ansible Tower:

 • Дорого
 • На основі підписки
 • Вирішення конфлікту об’єднання неможливо/незрозуміло
 • Налагодження складне

Ансібль проти Ансібл Галактика проти Ансібль вежі

Ansible можна використовувати як інструмент автоматизації ІТ. Він може розгортати програмне забезпечення та налаштовувати системи. Він також може організовувати складніші ІТ-завдання, як-от безперервне розгортання або зведені оновлення без простоїв. Основними цілями Ansible є простота та легкість використання.

З іншого боку, Ansible Tower описується як «найпотужніший клієнт Git для Mac і Windows». Ви можете використовувати всі потужні функції Git у більш продуктивному графічному інтерфейсі. Ansible Galaxy можна використовувати для зберігання ролей Ansible. Ansible Galaxy є еквівалентом PyPI для Python або Maven для Java.

Ansible Tower не можна використовувати без Ansible. Ansible Tower можна використовувати з Ansible Tower. Ansible — це двигун, який керує вашою інфраструктурою та розгортанням.

Вежа Ансібл дозволяє нам побачити внутрішню роботу всього. Це дозволяє вам бачити та контролювати відповідність безпеки інфраструктури вашої організації.

Ansible Tower може надати RBAC для ваших розгортань Ansible. Ansible Tower також є чудовим вибором, якщо ви шукаєте професіоналів, які не мають досвіду програмування, щоб перевірити вашу інфраструктуру.

Порівняння Ansible проти Ansible Tower та Ansible Galaxy:

AnsibleAnsible TowerAnsible Galaxy Інструмент керування конфігурацією з відкритим вихідним кодомКористувальний інтерфейс AnsibleRepository ролей і колекції Виконує п’єси через CLIВиконує ігри через GUIR Запускає ansible-galaxy за допомогою CLIIПочатковий випуск у 2012Початковий випуск у 2012Початковий випуск у 2016Початковий випуск у 2016Безкоштовно для використання Починається від 5000$ на рік для використання Просто встановити на 100 вузлівДуже безкоштовно вгору та використання. Забезпечує видимість у всьому вашому середовищі Ansible. Він може повторно використовувати блоки коду в різних підручниках

Висновок

Отже, це було все про Ансібль, Ансібль-Тауер і Ансібль-Тауер та про відмінності між Ансіблем, Ансібль-Галактика та Ансібль-Тауер. Організація повинна враховувати свої вимоги щодо Ansible Tower, оскільки вона дуже дорога. Але загалом Ansible є чудовим інструментом CM для будь-якого Linux-подібного середовища.

Вас також можуть зацікавити завдання Sysadmin, які можна автоматизувати за допомогою Ansible.