Яка роздільна здатність телевізора найкраща для вас?

| | 0 Comments| 7:35 AM
Categories:

Ключові висновки

  • Дисплеї 4K мають понад вісім мільйонів пікселів, тоді як дисплеї 8K мають приблизно 33 мільйони пікселів, що забезпечує значно покращену якість зображення.
  • Технологія 4K стала доступнішою з 2012 року, ціни коливаються від 300 до 2000 доларів США за 55-дюймовий телевізор, тоді як дисплеї 8K доступні з середини до кінця 2010-х років за ціною від 1200 до 5000 доларів США.
  • Більшість контенту все ще знімається у форматі 1080p або 2K, тому багато людей з телевізорами 4K або 8K покладаються на масштабування, щоб наблизити контент нижчої якості до рідної роздільної здатності екрана. Контент 8K все ще обмежений, а справжнього кадру 8K небагато.

Минули ті часи, коли 1080p була найкращою роздільною здатністю, яку можна було отримати на телевізорі. Найсучасніші телевізори сьогодні пропонують неймовірну якість, яскраві кольори та чіткий звук. Хоча телевізори бувають різних форм, двома найпоширенішими типами дисплеїв є 4K і 8K. Але чим ці два варіанти відрізняються і який для вас найкращий?

4K проти 8K: швидке порівняння

Перш ніж детально ознайомитися з роздільною здатністю 4K і 8K, давайте переглянемо коротку порівняльну таблицю, щоб згладити основні відмінності.

4K

8K

Кількість пікселів

прибл. 8,3 мільйона

прибл. 33 мільйони

Вперше представлений

2001 рік

2012 рік

Вперше стало доступним

2012 і далі

Середина-кінець 2010-х

Ціновий діапазон (для 55 дюймів)

300 – 2000 доларів

1200 – 5000 доларів США

Доступність контенту

Загальний (з масштабуванням)

Дуже обмежений (більш створений користувачами, ніж професійний), доступний через масштабування

Тепер, коли ви знаєте основи, давайте докладніше вивчимо 4K і 8K.

Що таке 4K?

Справжній дисплей 4K має роздільну здатність 4096 x 2160 пікселів (загалом понад вісім мільйонів пікселів), тобто він має більш ніж у чотири рази більше пікселів, ніж екран 1080p (який має трохи більше двох мільйонів пікселів).

Дисплеї 4K сягають початку століття. У 2001 році технологія 4K дебютувала на комерційному ринку з монітором IBM T220. Незважаючи на те, що це перший дисплей, який підтримує 4K, цій технології знадобився чимало часу, щоб увійти в мейнстрім. На момент випуску IBM T220 коштував 22 000 доларів — ціна, про яку не може бути й мови для споживачів. Навіть сьогодні про монітор вартістю 22 000 доларів США не чувано, тож легко зрозуміти, чому два десятиліття тому він не набув популярності серед мас.

  Як оподатковується криптовалюта в США: роз’яснення в дужках

Лише через 11 років перші телевізори 4K з’явилися в магазинах по всьому світу. У 2021 році ряд компаній, зокрема Sharp і LG, випустили власні моделі телевізорів 4K.

У той час телевізори 4K були дуже дорогими, але з тих пір вони стали набагато доступнішими. Тепер ви можете придбати 50-дюймовий 4K-телевізор всього за 500 доларів США, тому багато хто з нас вже сьогодні має моделі 4K. Усі основні бренди, зокрема Samsung, LG, Hisense, Sky, Sony та Panasonic, пропонують широкий вибір телевізорів 4K, тож ви не будете забувати про різноманітність.

Однак, незважаючи на зростання популярності телевізорів і моніторів 4K, більшість контенту все ще знімається в 1080p або 2K. Оскільки більшість людей все ще використовують екрани 1080p (або ще гірше), додаткові витрати та вимоги до апаратного забезпечення для зйомки в 4K зараз не варті додаткових витрат.

Натомість багато людей із телевізором 4K переглядають вміст 4K за допомогою масштабування, що робить відеовихід ближчим до рідної роздільної здатності екрана. Те, що у вас телевізор 4K, не означає, що ви автоматично переглядаєте вміст 4K. Звичайно, ви дивитесь телевізор із підтримкою 4K, але сам вміст може бути знятий у 1080p або навіть нижче. Тому масштабування використовується для наближення вмісту нижчої якості до 4K.

Для підвищення якості контенту можна використовувати як телевізор, так і окремий пристрій. Для цього 4K upscaler підвищує роздільну здатність пікселів вмісту, щоб сигнал вважався 4K. Однак важливо зазначити, що це все одно не забезпечить такої ж якості, як контент, який спочатку був знятий у 4K.

Що таке 8K?

Автор зображення: LG전자/Flickr

Екран 8K має загалом 33 мільйони пікселів, що в чотири рази більше, ніж екран 4K, що забезпечує значно покращену якість зображення. Сьогодні ви також можете придбати монітори 4K для ігор, а також ноутбуки 4K.

Перший телевізор 8K був представлений компанією Sharp на виставці CES 2013, приблизно в той час, коли телевізори 4K ставали мейнстрімом. Через рік компанія Sharp представила споживчому ринку власний телевізор 8K. Але цей 85-дюймовий телевізор коштував неймовірних 133 000 доларів, що робило його абсолютно недоступним продуктом для більшості.

  Золоті ключові коди Borderlands 2: викупіть зараз

Через десять років після першої демонстрації телевізорів 8K ці дисплеї все ще коштують чималі копійки, особливо в порівнянні з їхніми попередниками 4K. Тепер ви можете отримати менші дисплеї 8K, які акуратно впишуться у ваш будинок, хоча рідко можна знайти щось менше 50 дюймів. Це пояснюється тим, що для розміщення тисяч пікселів потрібен певний розмір екрана.

Незважаючи на те, що сьогодні існує багато дисплеїв 8K, вміст 8K все ще вкрай обмежений. Важко знайти фільм чи серіал, знятий у 8K, хоча такі є. Більшість 8K-контенту створено невеликими або випадковими авторами, наприклад, на YouTube.

Це пов’язано з тим, що відео 8K потребує значно вищої пропускної здатності порівняно з 4K або 1080p. Для потокової передачі або передачі відео з повною роздільною здатністю 8K потрібна технічна інфраструктура, яка все ще розвивається. Виробництво та розповсюдження фільмів і шоу у форматі 8K також є серйозною справою, яка ще не повністю наздогнала.

Як результат, велика частина відеовмісту 8K сьогодні залежить від масштабування. Масштабування — це процес, який бере відео з нижчою роздільною здатністю та використовує розширені алгоритми для екстраполяції та покращення його до вищої роздільної здатності. Наприклад, відео 4K або 1080p можна розширити до якості, яка наближається до 8K. Це дозволяє телевізорам 8K відображати вміст, який наближається до їх максимальної роздільної здатності, але це не правдиве або оригінальне відео 8K.

Підйом 16K

Це вірно, все не зупиняється на 8K. Зараз розробляються дисплеї з роздільною здатністю 16K.

Наразі на ринку немає телевізорів із роздільною здатністю 16K, але це може бути не так ще довго. У березні 2023 року BOE представила свій телевізор 16K на Display Week. Цей телевізор із 110-дюймовим екраном і понад 132 мільйонами пікселів не підходить для звичайної вітальні. Фактично, він був розроблений більше як інформаційний екран, ніж пристрій для домашніх розваг.

Незважаючи на це, BOE продемонструвала можливість дисплеїв 16K на виставці Display Week. Ймовірно, пройде деякий час, перш ніж на ринку з’являться телевізори 16K, і навіть більше, перш ніж вони досягнуть доступної ціни. Але, незважаючи на це, телевізори 16K вже на шляху.

  Як створити безкоштовні рингтони безпосередньо на вашому iPhone

4K проти 8K: який телевізійний дисплей для вас найкращий?

Якщо гроші не є проблемою, то ви, швидше за все, віддасте перевагу дисплею 8K. Зі значно покращеною якістю відображення немає причин, чому б вам не вибрати 8K, якщо ваш гаманець це дозволяє. Більше того, багато телевізорів 8K також мають передову якість звуку, тому ви матимете універсальний чудовий продукт для ваших потреб у домашніх розвагах.

У нас є зручний путівник щодо найкращих телевізорів 8K на сьогоднішній день, якщо ви зараз купуєте такий.

Однак у багатьох із нас дійсно є бюджет, якого потрібно дотримуватися. Навіть найдешевші телевізори з роздільною здатністю 8K починаються від 1000 доларів США, тому краще вибрати телевізор із роздільною здатністю 4K, який має всі необхідні функції. Не забувайте, що купуючи телевізор, крім роздільної здатності, слід враховувати багато інших факторів, як-от якість звуку, доступні порти та частота оновлення. Те, що телевізор має роздільну здатність 8K, не означає, що він буде продуктом найвищої якості, тому перед покупкою важливо пам’ятати про інші характеристики.

Якщо у вас вдома мало місця, про телевізор 8K може бути й мови. З найменшими 8K-телевізорами від 50 дюймів вам знадобиться пристойний простір для розміщення такого. Якщо вам потрібен менший телевізор, краще придбати модель 4K.

Також важливо відзначити, що телевізори 8K споживають значно більше енергії, ніж телевізори 4K. А дослідження InterDigital виявили, що 8K-телевізори можуть споживати вдвічі більше електроенергії, ніж 4K-телевізори, причому викиди CO2 у перших у 2,6 рази вищі, ніж у останніх. Отже, якщо ви намагаєтеся зберегти низькі рахунки за електроенергію або хочете зберегти екологічність, телевізор 8K може бути не правильним вибором для вас.

Переконайтеся, що ви купуєте правильний телевізор

Купівля телевізора може бути заплутаною справою, особливо коли мова йде про вибір відповідної якості дисплея. Якщо вас бентежать 4K і 8K, пам’ятайте про наведені вище вказівки, щоб точно знати, на що ви дивитеся, перш ніж робити велику покупку.