Яка нормальна температура GPU для ігор?

Перш ніж досліджувати нормальну температуру графічного процесора та безпечну температуру графічного процесора, давайте поговоримо про те, що таке графічний процесор під час гри. Отже, оскільки всі люблять грати в ігри на своїх смартфонах або ноутбуках, вам потрібен графічний процесор, щоб насолоджуватися високоякісними іграми. Однак просто грати в гру недостатньо. Ви також повинні розуміти нормальну температуру GPU під час гри. Тоді як функціонує GPU? На дисплеї будь-якого пристрою, яким ви користуєтеся, включаючи комп’ютери та смартфони, є багато пікселів. У наш час основний екран має мільйон пікселів. Ви зможете перевірити температуру GPU, а також контролювати їх у статті, продовжуючи читати.

Що таке хороша нормальна температура GPU?

Тут ми пояснили про норму GPU температура під час гри та відмінності між GPU та CPU, їхні особливості та багато іншого в деталях.

Дискретний та інтегрований GPU

Материнська плата та процесор вбудовані в ноутбук як частина інтегрованої конструкції, завдяки чому пристрій виглядає ультратонким, менш дорогим і енергоефективним. Крім того, вони корисні для простих завдань редагування відео, графіки та фотографій. Дискретний більший і споживає більше енергії, оскільки це окремий компонент, який підключається до материнської плати. Однак вони підтримують здатність комп’ютера запускати вимогливу графіку та відео. Чудово підходить для ігор. Перш ніж вибрати дискретний графічний процесор, необхідно врахувати свої потреби, оскільки ціна та продуктивність відрізняються від різних виробників.

Нормальна температура GPU

Давайте розберемося, що таке нормальна або бажана температура GPU.

Коли вентилятори на комп’ютері починають боротися за повітря. Ваші компоненти нагріваються, що може спричинити пошкодження. Підвищене нагрівання може призвести до появи невловимого синього екрана або повністю зруйнувати ваші компоненти. Крім того, перегрів створює ризик підпалити ваш ноутбук. Графічний процесор створений таким чином, щоб він міг працювати в певному діапазоні температур. Реально кажучи, ви не захочете, щоб температура вашої відеокарти перевищувала 95° C або 203° F, особливо для щоденного використання вашої графіки. Графічні процесори лідирували в цьому секторі, якщо не мати відносно чітких порогів. Робоче навантаження та модель графічного процесора визначатимуть фактичну безпечну температуру графічного процесора, хоча нормальна температура графічного процесора під час ігор має становити від 149° до 185° F.

Особливості GPU

 • Як 2D, так і 3D-графіку можна візуалізувати за допомогою GPU.
 • Графічний процесор може обробляти великі обсяги даних у численних потоках.
 • Новітні графічні процесори можуть працювати з числами з плаваючою комою подвійної точності, виконувати векторні операції та арифметику з плаваючою комою.
 • На відміну від ЦП, які мають кілька ядер і тонів кеш-пам’яті та можуть керувати лише декількома програмними потоками, графічні процесори мають сотні ядер і можуть обробляти різноманітні потоки одночасно.
 • Графічні процесори використовуються деякими з найшвидших у світі суперкомп’ютерів для сприяння науковим дослідженням.

Зображення Яцека Абрамовича з Pixabay

Функції GPU

 • Графічні процесори корисні для машинного навчання, редагування відео та ігрових додатків, оскільки вони можуть обробляти кілька фрагментів даних одночасно.
 • Управління та підвищення продуктивності відео та графіки є основною функцією GPU, однокристального процесора. Мобільні пристрої та робочі станції використовують графічні процесори.
 • Модель GPU має більше 22 транзисторів і може обчислювати 10 мільйонів полігонів за секунду.
 • Графічні процесори можуть обробляти багато даних одночасно, що робить їх придатними для програм машинного навчання та ігор.
 • Графічний процесор зазвичай не підключений до материнської плати. Натомість він підключений до ЦП. Для підключення оперативної пам’яті (RAM) використовуються шини AGP (прискорення графічного порту) або PCI-Express (периферійний експрес-компонент).
 • Дослідження проводяться з використанням матриць і векторів ознак, а GPU добре відомий серед інженерів і вчених.

Різниця між GPU і CPU

Візуалізація всього вмісту, який ви бачите на моніторі, включаючи фотографії, відео, ігри, анімацію тощо, виконується графічним процесором або GPU. Технічно кажучи, графічні карти відрізняються від графічних процесорів. враховуючи,

Центральний процесор називається центральним процесором. Його також часто називають процесором, але в найпростіших термінах ЦП — це просто дуже потужний калькулятор, який здатний виконувати незліченну кількість обчислень і обчислень одночасно. Він служить мозком кожного комп’ютера в тому сенсі, що він інструктує всі інші компоненти, що робити.

Різниця між графічним процесором і відеокартою

Давайте розглянемо відмінності між цими двома назвами, оскільки вони часто використовуються як взаємозамінні, але не однакові.

Графічний процесор, по суті, є процесором зі спеціальними можливостями для обробки графіки, яку можна швидко виконати за допомогою меншої кількості простих рівнянь.

Навпаки, графічна карта забезпечує необхідне обладнання для роботи GPU. Він складається з кількох компонентів. Графічний процесор відеокарти є лише одним із компонентів. Проте не єдиним. Готовий продукт, вироблений такими фірмами, як Asus, Gigabyte, EVGA та іншими подібними, називається відеокартою.

Як знизити температуру

Ви стурбовані тим, що під час гри ваш графічний процесор стає занадто гарячим? Ось кілька способів знизити температуру графічного процесора до нормальної.

 • Припиніть використовувати будь-які програми для розгону. Якщо ви розгоняєтеся, ваш графічний процесор, безсумнівно, споживає більше енергії та виділяє більше тепла.
 • Видалення GPU допоможе отримати максимальну користь від процедури очищення. Однак це не обов’язково.
 • Якщо термопаста на графічній карті засохла в кількох випадках. Всі вони відчувають це через деякий час і використовують. Проблему з охолодженням GPU можна вирішити, просто змінивши термокомпаунд.
 • Нездатність вентиляторів належним чином виконувати свою роботу в першу чергу спричинена накопиченням пилу. Температура може значно підвищитися в результаті видалення мішків пилу, які зібралися всередині GPU.
 • Збільште криву вентилятора GPU. Це правда, особливо якщо ви граєте в гру зі швидкістю сотні або навіть тисячі кадрів на секунду. Це може траплятися неочікувано регулярно під час гри в багато кіберспортивних ігор і старих 3D-ігор на передовій сучасній технології.

Як відстежувати температуру графічного процесора

Контроль температури графічного процесора — це найважливіше, що ви можете зробити для досягнення найкращої візуальної продуктивності.

Якщо ви граєте у вимогливу гру з високоякісною графікою протягом тривалого періоду часу, це може перевантажити GPU. Якщо ви вирішите ігнорувати проблему протягом тривалого часу, це може призвести до додаткових проблем із сервером у найближчому майбутньому. Однак ви не можете зробити багато, щоб виправити температуру нагрітої відеокарти, окрім як викласти гроші на заміну апаратного забезпечення. Однак переконайтеся, що вам справді потрібно, перш ніж витрачати додаткові гроші, щоб охолодити графічний процесор і повернути його до нормальної температури графічного процесора.

Використання додаткового обладнання для охолодження може бути важливим аспектом забезпечення роботи графічного процесора при оптимальній температурі. Ось деякі з небагатьох рішень для охолодження та відстеження монітора температури GPU:

 • Материнська плата Bois: Найпростіший підхід для перевірки цих значень — звернутися до BIOS, що можна зробити, перезавантаживши комп’ютер і натиснувши кнопку видалення, щойно він завантажиться. Для цього не потрібне зовнішнє програмне забезпечення.

 • Утиліти графічного процесора: тут ви можете легко відстежувати температуру вашої відеокарти за допомогою панелі керування Nvidia або центру керування каталізатором AMD, які розташовані на стороні графічного процесора.

 • Програмне забезпечення сторонніх виробників: Ви завжди можете вибрати програмне забезпечення сторонніх виробників для моніторингу температури графічного процесора, якщо будь-яке з вищезгаданих рішень не спрацювало. Відкрити апаратний монітор і aida64 — два з них. Open Hardware Monitor абсолютно безкоштовний, однак, оскільки він все ще перебуває в бета-версії, він може бути не сумісний з усіма платформами. Хоча це чудове програмне забезпечення, яке можна використовувати для відстеження всієї вашої системної інформації та безпечних показників температури GPU. Ви можете налаштувати його на робочому столі та панелі завдань.

Навпаки, aida64 є ще потужнішим інструментом, але він коштує грошей, тож якщо ви не хочете його купувати, вам доведеться скористатися безкоштовною пробною версією. Тепер ви маєте основне розуміння того, як збалансувати монітор температури GPU, щоб він показував відстеження нормальної температури GPU. Таким чином, таким чином ви можете контролювати температуру графічного процесора.

***

Тому, якщо ви починаєте сумніватися, чому ваш ноутбук нагрівається під час гри або використання вимогливих додатків, це тому, що звичайний графічний процесор під час гри коливається від 80 до 85 °C, але кожен графічний процесор відрізняється від інших. Проводити багато часу за робочим столом вимагає ретельного розміщення кабелів, щоб запобігти блокуванню повітряного потоку. Ви, напевно, вже дізналися, як перевіряти монітор температури графічного процесора, як він працює та який діапазон температур ідеальний для вашого графічного процесора. Вищезгадана стаття має бути корисною для підтримки нормальної температури GPU. Будь ласка, не соромтеся коментувати свої запитання щодо цього нижче.