techukraine.net techukraine.net Що є позитивним, а що негативним?

Що є позитивним, а що негативним?

| | 0 Comments| 6:46 PM
Categories:

«Анод» і «катод» є основними термінами, що використовуються в електрохімії та електронних схемах. Ці два типи електродів відіграють важливу роль у різноманітних системах, від простих батарей до передових технологій.

Давайте розглянемо їх відмінності, позитивні та негативні мітки, а також те, як легко визначити, яка з них негативна чи позитивна.

Що таке електрод?

Важливо, щоб ви зрозуміли загальне уявлення про те, що насправді таке електрод, перш ніж вникати в тонкощі катода чи анода. У найпростішому розумінні електрод — це матеріал, який сприяє провідності електрики, дозволяючи електричному струму входити або виходити з неметалічного середовища, такого як електролітична комірка.

  12 найкращих інструментів для створення незабутніх відеоколажів

Простіше кажучи, електрод служить провідником для встановлення електричного контакту з неметалевим компонентом ланцюга.

Що таке анод?

Полярність електрода, анода чи катода, залежить від типу ланцюга. Анод — це електрод, на якому відбувається окислення, що призводить до втрати електронів. Дивлячись на те, що відбувається в гальванічному елементі (який перетворює хімічну енергію в електричну, як-от розряд батареї), анод діє як негативний електрод, оскільки під час окислення електрони залишаються на електроді та протікають через зовнішнє коло.

І навпаки, під час електролізу, коли електричний струм рухає потік електронів у протилежному напрямку, анод стає позитивним електродом.

Що таке катод?

Автор зображення: Raspberry Pi

Катод служить місцем, де відбувається відновлення, сприяючи отриманню електронів. У гальванічному елементі він діє як позитивний електрод, оскільки іони зазнають відновлення шляхом отримання електронів від електрода, а потім пластини.

  Що робить бленда і коли її потрібно використовувати?

З іншого боку, в електролізі катод є негативним терміналом, який притягує позитивні іони з розчину.

Анод проти катода: уточнення полярності

Спочатку вважалося, що електрика тече від позитивного до негативного, протилежне тому, що ми зараз розуміємо. Це раннє помилкове уявлення спонукало декого асоціювати анод із негативністю, а катод із позитивністю.

Однак, правильно розуміючи роль окислення та відновлення в кожному електроді, стає легко визначити, який з них є анодом чи катодом — це залежить від типу схеми.

Що таке електроліт в батареї?

Автор зображення: Tinux/gringer/Wikimedia Commons

В акумуляторах електроліт означає середовище, яке забезпечує потік іонів між анодом і катодом, зберігаючи їх електрично нейтральними. Цей іонний рух необхідний для хімічних реакцій, які відбуваються під час процесів заряджання та розряджання. Щоб дізнатися більше про це, прочитайте, як працюють літій-іонні батареї електромобілів.

  5 інструментів перевірки хостингу, щоб перевірити, хто розміщує веб-сайт

Який з них є позитивним?

Щоб зрозуміти полярності, коли йдеться про електроди в комірці чи ланцюзі, важливо враховувати дві реакції, які відбуваються на двох ділянках. У гальванічному елементі анод піддається окисленню і функціонує як негативний електрод, тоді як при електролізі він стає позитивним електродом. Навпаки, катод сприяє відновленню і служить позитивним електродом у гальванічному елементі, але діє як негативний термінал під час електролізу.