Що це таке і як це працює?

Categories:

Підприємства в сучасну епоху продовжують використовувати цифрові технології. Такі організації використовують різні апаратні та програмні продукти для досягнення своїх цілей.

Апаратне та програмне забезпечення, яке використовується в організаційній структурі, було розроблено по-різному, тобто вони не обов’язково створювалися для спільної роботи.

Однак така організація потребує впевненості, що її апаратне та програмне забезпечення можуть працювати разом.

Зміст

Що таке Middleware?

Проміжне програмне забезпечення можна визначити як програмне забезпечення, яке різні програми використовують для зв’язку один з одним. Таким чином, він діє як прихований перехідний рівень, який забезпечує керування даними та обмін даними для розподілених програм.

За допомогою проміжного програмного забезпечення користувачі можуть виконувати такі запити, як надсилання форм у веб-браузері. Таке програмне забезпечення також дозволяє веб-серверу повертати динамічні веб-сторінки в профілі користувача.

Як працює Middleware?

Проміжне програмне забезпечення дозволяє розробникам створювати додатки без створення власних інтеграцій, коли їм потрібно підключити джерела даних, компоненти додатків, пристрої або обчислювальні ресурси.

Проміжне програмне забезпечення надає різні служби та програми, які взаємодіють із платформами обміну повідомленнями, такими як передача репрезентативного стану (REST), нотація об’єктів JavaScript (JSON), розширювана мова розмітки (XML), простий протокол доступу до об’єктів (SOAP) або веб-сервіси.

Проміжне програмне забезпечення також дозволяє компонентам, написаним на різних мовах, таких як Java, Ruby, C++, PHP і Python, спілкуватися один з одним.

Навіщо використовувати Middleware?

Розробники використовують проміжне програмне забезпечення, щоб досягти наступного.

 • Безпечні з’єднання та передача даних. Проміжне програмне забезпечення використовує протокол мережевої безпеки, такий як Transport Layer Security (TSL), щоб встановити захищене з’єднання між зовнішньою програмою та джерелами даних на серверній частині. Таке програмне забезпечення також може запропонувати можливості автентифікації, спонукаючи зовнішню програму запитувати цифрові сертифікати або облікові дані (електронна адреса/ім’я користувача та пароль).
 • Налаштовуйте та контролюйте інтеграції та підключення. Проміжне програмне забезпечення налаштовує відповідь від служби або внутрішньої програми на основі запиту клієнта або запиту зовнішньої програми. Ідеальним прикладом може бути налаштування роздрібної торгівлі, де проміжне програмне забезпечення може використовувати інформацію про місцезнаходження в заголовку запиту HTTP або IP-адресу для сортування результатів пошуку продукту з внутрішньої бази даних інвентаризації.
 • Динамічно керуйте трафіком у розподілених системах. Типова система може мати коливання, наприклад кількість запитів за секунду та трафік. Корпоративне проміжне програмне забезпечення можна використовувати, коли трафік або запити зростають, щоб розподілити клієнтські запити між різними серверами. Таке рішення також стане в нагоді, коли кілька клієнтів одночасно отримують доступ до ресурсів з одного джерела даних.
  Samsung Galaxy S20: як налаштувати інтенсивність та шаблон вібрації

Ключові компоненти проміжного ПЗ

Типова програма проміжного програмного забезпечення містить різні компоненти, які підключаються для створення конвеєра даних. Це основні компоненти архітектури проміжного ПЗ.

 • Консоль управління. Правила програмного забезпечення, дії системи проміжного програмного забезпечення та конфігурації знаходяться на консолі керування.
 • Клієнтський інтерфейс. Це зовнішня частина проміжного програмного забезпечення, яке взаємодіє з програмою. Розробники використовують функції, надані клієнтським інтерфейсом, для виконання різних дій із програмою.
 • Внутрішній інтерфейс проміжного ПЗ. Це як внутрішній клей, який з’єднує різні компоненти програмного забезпечення. Різні компоненти використовують цей внутрішній інтерфейс для спільної роботи та досягнення спільної мети.
 • Менеджер по контракту. Менеджер контрактів визначає правила обміну даними в проміжному програмному забезпеченні. Це також компонент, який гарантує, що різні програми дотримуються встановлених правил під час обміну даними.
 • Інтерфейс платформи. Цей інтерфейс має програмні компоненти, які працюють з різними операційними системами. Саме цей інтерфейс забезпечує сумісність проміжного програмного забезпечення з різними платформами.
 • Монітор виконання. Завданням монітора виконання є постійний моніторинг руху даних у системі. Цей компонент виявляє та повідомляє про незвичайну поведінку, на яку інженерам необхідно вжити заходів.
 • Менеджер бази даних. Менеджер баз даних може бути недоступний у всіх системах проміжного програмного забезпечення. Такий компонент інтегрується з різними типами даних.
 • Менеджер сесій. Такий компонент зберігає записи про дії з даними для звітності та забезпечує безперебійний потік інформації.

Різні типи проміжного ПЗ

#1. Проміжне програмне забезпечення, орієнтоване на повідомлення (MOM)

MOM — це програмна інфраструктура, яка дозволяє отримувати та надсилати повідомлення через розподілені програми. Проміжне програмне забезпечення, орієнтоване на повідомлення, перетворює або перекладає повідомлення, якими обмінюються системи, щоб цілі могли їх зрозуміти. MOM також керує маршрутизацією повідомлень, щоб гарантувати, що вони отримують належні компоненти та розміщені в правильному порядку.

#2. Проміжне програмне забезпечення API (інтерфейс прикладного програмування).

Проміжне програмне забезпечення API має інструменти, які розробники можуть використовувати для керування, створення та надання API для своїх програм. Платформи керування API, портали розробників API та шлюзи API є прикладами проміжного програмного забезпечення API.

#3. Проміжне програмне забезпечення віддаленого виклику процедур (RPC).

Проміжне програмне забезпечення RPC — це програмне забезпечення, яке дозволяє одній програмі запускати процедуру/дію в іншій програмі. Такі програми можуть працювати на одному або різних комп’ютерах.

  11 інструментів розробки програмного забезпечення, які потрібно знати програмісту

#4. Проміжне програмне забезпечення транзакцій

Монітори обробки транзакцій (TPM) є прикладами проміжного програмного забезпечення транзакцій. TPM забезпечують перехід транзакцій від одного кроку до наступного; при необхідності дані можна видалити, змінити або додати.

#5. Робототехнічне проміжне програмне забезпечення

Роботизована система може мати програмне забезпечення, мікропрограму та апаратне забезпечення від різних розробників/виробників. Проміжне ПЗ Robotics спрощує процес інтеграції цих різних продуктів для спільної роботи.

#6. Проміжне програмне забезпечення пристрою

Проміжне програмне забезпечення пристрою має набір можливостей підключення та інтеграції для розробки програм для певної операційної системи.

Приклади платформ проміжного програмного забезпечення

Проміжне програмне забезпечення платформи — це система з інструментами та ресурсами, які підтримують процес розробки додатків. Розробники використовують проміжне програмне забезпечення платформи для спільного використання ресурсів між програмами. Нижче наведено приклади платформ проміжного програмного забезпечення.

 • Системи управління контентом (CMS). CMS — це система, яка дозволяє користувачам створювати, змінювати, зберігати та публікувати цифрову інформацію. WordPress — чудовий приклад системи керування контентом із відкритим кодом.
 • веб-сервери. Веб-сервери — це системи, які отримують, відповідають і обробляють запити програм/веб-сайтів. Amazon Lightsail є прикладом системи, яка дозволяє користувачам розміщувати веб-сервери легких програм.
 • Середовище виконання. Середа виконання працює як невелика операційна система, яка дозволяє працювати програмному забезпеченню. Наприклад, Java Runtime Environment потрібне для запуску коду/додатків Java.
 • Контейнери. Контейнер постачається з готовим до розгортання набором кодів програми та всіма необхідними ресурсами. Amazon Elastic Container Service (Amazon ECS) є прикладом служби, яка дозволяє розробникам розгортати та масштабувати контейнеризовані програми.

Фактори, які слід враховувати при виборі платформи проміжного програмного забезпечення

 • потреби. Існують різні типи систем проміжного програмного забезпечення. Таким чином, ви повинні визначити свої потреби, щоб визначити, що вам найбільше підходить.
 • Бюджет. Ви повинні оцінити, скільки ви готові витратити на таку систему і як вона впливає на ваші бізнес-процеси.
 • Рівень безпеки. Ідеальна система проміжного програмного забезпечення не повинна мати жодних уразливостей, які можуть надати ваші дані зловмисникам третіх сторін.
 • Надійність. Перевірка того, що інші люди мають сказати про цільову платформу проміжного програмного забезпечення, може допомогти вам прийняти обґрунтоване рішення.

Проміжне програмне забезпечення, важливе для хмарних обчислень

Зараз більшість організацій переходять до хмарної розробки, щоб скористатися перевагами таких середовищ.

Однак такі організації повинні забезпечити послідовну розробку, розгортання та керування незалежно від того, чи використовують вони публічну хмару, приватну хмару чи локальне середовище.

Зараз організації звертаються до проміжного програмного забезпечення, яке тепер пропонується як хмарні служби, щоб досягти цього. Таким чином, проміжне програмне забезпечення спрощує розробку, розгортання та керування, водночас знижуючи витрати на розробку.

Системи проміжного програмного забезпечення підтримують середовища додатків, які плавно та узгоджено працюють у розподілених мережах. Таким чином, команди розробників можуть швидко створювати безпечні програми, оскільки проміжне програмне забезпечення підтримує стратегії DevSecOps, безпеку ланцюга постачання програмного забезпечення та автоматизацію,

  Отримайте доступ до комутатора WiFi, мережі та інформації з будь-якого екрана [Jailbreak]

Яка роль проміжного ПЗ у розробці додатків?

Мрія будь-якого підприємства – мати програми, які працюють у масштабі. Створення таких програм потребує середовища, яке має уніфіковані функціональні можливості. Проміжне програмне забезпечення пропонує таке середовище через рівні контейнера, середовища виконання та інтеграції.

Переваги Middleware

 • Інноваційні рішення. Ваша команда розробників може використовувати різні продукти залежно від своїх сильних сторін під час розробки програм.
 • Швидший розвиток і масштабованість. Командам розробників не потрібно створювати все з нуля, оскільки проміжне програмне забезпечення забезпечує зв’язок різних існуючих рішень.
 • Ефективне підключення. У вас можуть бути різні апаратні та програмні засоби, створені різними інженерами. Система проміжного програмного забезпечення покращує підключення всередині організації та розподілених систем.

Навчальні ресурси: проміжне програмне забезпечення

#1. Повний посібник із програмного забезпечення проміжного програмного забезпечення

Програмне забезпечення проміжного програмного забезпечення. Повний посібник допомагає розробникам виявити проблеми програмного забезпечення проміжного програмного забезпечення та розробити кращі рішення. Ця винахідлива книга доступна як у версіях для Kindle, так і в м’якій обкладинці.

#2. Введення в Middleware

Вступ до проміжного програмного забезпечення — це книга, яка пояснює різні технології проміжного програмного забезпечення та концепції, на яких вони базуються. Книга доступна в 3 форматах; Тверда обкладинка, електронний підручник та м’яка обкладинка.

#3. Проміжне програмне забезпечення та хмарні обчислення

Проміжне програмне забезпечення та хмарні обчислення — це книга, яку варто прочитати, якщо ви хочете глибше зрозуміти хмарні обчислення та проміжне програмне забезпечення. Ця дивовижна книга доступна як у версіях для Kindle, так і в м’якій обкладинці.

Примітка автора

Роль проміжного програмного забезпечення не можна не помітити в сучасному світі, де компанії створюють системи, а також оцифровують більшість своїх послуг. Використання проміжного ПЗ підвищило продуктивність, оскільки розробникам не потрібно налаштовувати конфігурації або створювати деякі системи з нуля. Ми можемо лише очікувати, що більше систем проміжного програмного забезпечення продовжуватиметься, оскільки організації зосереджуватимуться на масштабованості та ефективному виробництві.

Висновок

Системи проміжного програмного забезпечення важливі незалежно від того, чи працюєте ви над хмарними обчисленнями чи будь-яким іншим середовищем із розподіленими програмами. Проміжне програмне забезпечення полегшує гармонійну роботу різних апаратних і програмних компонентів, незалежно від відмінностей дизайну.