Що це таке і як це зробити

| | 0 Comments| 12:40 PM
Categories:

Все, що вам потрібно знати про аналіз ланцюжка створення вартості та інше…

Ланцюжок створення вартості – це набір бізнес-дій і послідовних процесів, починаючи з початку процесу проектування, включаючи маркетинг і доставку готового продукту до дверей замовника. Він заохочує повномасштабну перспективу та кожен крок у виробничому процесі, де додана вартість визначається вздовж ланцюжка.

Процес включає етапи пошуку, виробництва та маркетингу. Аналіз ланцюжка створення вартості оцінює складні процеси, задіяні на кожному етапі діяльності організації.

Метою аналізу ланцюжка створення вартості є підвищення ефективності виробництва, щоб бізнес міг забезпечувати максимальну цінність за найменших реальних витрат.

Що таке компоненти ланцюга створення вартості?

Ланцюжок створення вартості вимагає значних вхідних і вихідних даних для ефективних бізнес-послуг. Кожен вхід у ланцюжку вартості має свої вимоги, де вихід є похідним від вхідного. Вхідні дані можуть надходити від інших видів діяльності в ланцюжку створення вартості послуг, таких як залучення та придбання/виробництво, а також із зовнішніх джерел, таких як управління.

Подібним чином результати можуть бути надані іншим видам діяльності в ланцюжку вартості послуг і зовнішнім споживачам.

Деякі компоненти ланцюжка створення вартості: –

 • Планування: – Планування є важливим компонентом ланцюжка створення вартості, оскільки це перший крок. Бізнес повинен визначити своє бачення, цілі та місію на довгострокову перспективу, яка відповідає продуктам і послугам організації. Стратегічна складова вимагає високого рівня зусиль для забезпечення прибуткового бізнесу. Ви можете краще визначити свої бізнес-цілі, використовуючи шаблони відображення стратегії, оскільки чітко визначена ціль є ключем до правильного планування.
 • Удосконалення: – Ланцюжок створення вартості – це безперервний процес, який потребує вдосконалення на кожному рівні. Бізнес повинен надавати найкращі продукти та послуги в усіх доступних на ринку цінових діапазонах, що залучатиме клієнтів. Удосконалення ланцюжка створення вартості означає аналіз конкурентів, щоб випередити їх і визначити, що потрібно клієнтам, щоб забезпечити найкращий результат.
 • Дизайн: – Проектування та перехід є витратним компонентом ланцюжка створення вартості для задоволення потреб попиту. Щоб виправдати очікування покупців і клієнтів, підприємство має визначити себе як найкраще за якістю, вартістю та обслуговуванням. Найкращий дизайн також включає в себе те, як продукт або послуги підприємства відповідатимуть потребам цільової аудиторії. Цей фактор підвищує довіру клієнтів до бізнесу. Інструменти макетів є справжньою підмогою у створенні прототипів, щоб ви могли відчути вигляд і відчуття кінцевого продукту, перш ніж приступити до нього.
 • Доставка: – Доставка та підтримка гарантують, що послуги та продукти надаються клієнтам у спосіб, який відповідає погодженим вимогам. Компонент створює унікальну цінність для бренду, цінність якої бачить клієнт. Щоб забезпечити найвищу довіру на ринку, продукт або послуга компанії повинні відповідати тому, що вони представляють під час маркетингу.

Реальні приклади ланцюга створення вартості

Starbucks

Starbucks — багатонаціональна компанія зі штаб-квартирою в США, яка надає послуги кав’ярень і обсмажувачів. Найбільша мережа кав’ярень, яка працює в більш ніж 80 країнах, була заснована 30 березня 1971 року.

Модель ланцюжка створення вартості Starbucks для обслуговування на світовій арені така:-

 • Вхідна логістика: – Кава в зернах Starbucks відрізняє її від інших конкурентів, і вона постачає високоякісні кавові зерна з багатьох країн, які працюють через транспортування. Інша сировина для напоїв також доступна з усього світу, що дозволяє Starbucks стягувати вищі ціни за послуги. Але натомість транснаціональна компанія дає найкращі високоякісні продукти.
 • Операції: – Starbucks виготовляє кавові зерна з різними смаками та сумішами на своїх обсмажувальних підприємствах. Компанія підтримує приміщення та обладнання преміум-класу, навчає працівників і готує їжу та напої у своїх магазинах. Тому компанія зосереджується на наданні найкращих послуг у своїй діяльності без шкоди для якості.
 • Вихідна логістика: – канали розподілу Starbucks працюють у багатьох країнах без перешкод, продаючи упаковану каву та інші товари у своїх роздрібних точках. Starbucks також постачає сировину та інші товари у свої магазини через мережу дистриб’юторів і постачальників.
 • Маркетинг і продажі: – Продажі та маркетингові зусилля є основними чинниками, які роблять компанію всесвітньо відомим брендом. Атмосфера та інтер’єр магазину створені для того, щоб подарувати покупцям чудові враження, які змусять їх повертатися. Крім того, Starbucks навчає своїх працівників, щоб навчити їх відповідній поведінці щодо взаємодії з клієнтами.
 • Обслуговування: – Starbucks пропонує широкий вибір посуду для випічки та кави з різними смаками. Клієнти можуть скористатися відмінним обслуговуванням клієнтів. Додаткові послуги, такі як програми лояльності клієнтів і методи взаємодії, покращують взаємодію з клієнтами.

Коли справа доходить до визначення таких факторів, як ціноутворення, компанії також використовують платформи відстеження цін конкурентів. Це дозволяє підприємствам залишатися на рівні, зручному для їхніх клієнтів, не знижуючи цінності свого продукту та виправдовуючи свої операційні витрати.

Тесла

Компанія Tesla була заснована 1 січня 2003 року в Каліфорнії, США. Глобальна компанія займається виробництвом сонячної енергії та автомобільних транспортних засобів. У більш ніж 30 країнах Tesla доступна для покупки, а ланцюжок створення вартості компанії:-

 • Вхідна логістика: Tesla є виробничою компанією, тому для виробництва їй потрібен широкий асортимент сировини. Деякі матеріали є рідкісними. Він має величезну глобальну базу постачальників, і всі вхідні дані передаються всередину, зберігаються та належним чином документуються відповідно до вхідної логістики.
 • Операції: Tesla має виробничі підприємства в Каліфорнії, Нідерландах і Китаї. Вони ефективно обробляють внутрішні операції та координацію між підрозділами. Компанія поділяється на два сегменти: автомобільні транспортні засоби та сонячна енергія, а також комунікаційний процес для безперебійного функціонування виходу.
 • Вихідна логістика: вихідна логістика глобальної виробничої компанії включає складування, обробку замовлень і транспортування. У ланцюжку створення вартості Tesla використовуються мінімальні витрати, щоб досягти клієнта, і це стало причиною її глобального успіху. У цьому процесі вони зосереджуються на задоволенні клієнтів, додаючи онлайн-продажі для збільшення обробки доставки.
 • Маркетинг і продаж: Tesla базується на найкращій якості продукції, що означає, що вона просуває свої маркетингові послуги відповідно до своєї продукції. Він отримує глобальну перевагу завдяки автомобільним транспортним засобам майбутнього, які є екологічно чистими.
 • Послуги: – Найкраща сервісна компанія, яка користується попитом, Tesla надає пріоритет задоволенню клієнтів. Tesla досягла всіх можливих країн світу, щоб зміцнити свої глобальні позиції.

Таким чином, не тільки готовність платити викликає продажі, але й загальне задоволення, яке клієнт відчуває від покупки продукту, і Tesla вдалося знайти цю приємну точку.

Структура моделі ланцюжка вартості Портера

Ланцюжок створення вартості включає всі системи, які організація або бізнес використовує для отримання прибутку. Він складається з різних підсистем, які працюють разом, щоб виробляти товари та послуги, тобто ланцюг створення вартості охоплює весь процес від початку до кінця.

Майкл Портер створив інструмент стратегічного управління, щоб дослідити ланцюг створення вартості компанії в світлі важливості ланцюга створення вартості. Портер, відомий своїми п’ятьма силами, описав свою структуру для аналізу ланцюга вартості у своїй книзі «Конкурентна перевага» 1985 року.

Портер охарактеризував конкурентну перевагу бізнесу як результат внутрішніх операцій, таких як маркетинг і функції підтримки. Він розділив свою модель на основні та вторинні категорії.

Джерело зображення: Edrawsoft.com

Крім того, Портер пояснив дві категорії кількома пунктами:

Основна діяльність

 • Вхідна логістика: термін «вхідна логістика» описує рух сировини через різні галузі бізнесу. Він включає всі внутрішні процеси, такі як отримання, зберігання та розподіл вхідних даних. Постачальники підприємства використовуються у вхідній логістиці, надаючи товари в потрібне місце в потрібний час.
 • Операції: операції, також відомі як виробництво, — це процес створення цінних послуг із сировини. В операційний процес входить внутрішня діяльність, пов’язана з виробництвом.
 • Вихідна логістика: вихідна логістика стосується доставки товарів клієнтам. Він включає системи розподілу, зберігання та збирання, які переходять від внутрішнього до зовнішнього.
 • Маркетинг і продажі: Маркетинг відноситься до процесу формування інтересу клієнтів до продукту. Це покращує комунікаційні канали бізнесу та покращує взаємодію з клієнтами.
 • Послуги: послуги в бізнесі зобов’язують продавця підтримувати вартість продукції протягом бізнес-циклу. Це означає, що бізнес повинен надавати однакові послуги кожного разу, коли відвідує клієнт.

Вторинна діяльність

 • Інфраструктура фірми: Структура компанії та стиль управління відомі як її інфраструктура. Системи підтримки бізнесу та операцій — це юридичні, адміністративні та бухгалтерські системи, які дозволяють продовжувати роботу.
 • Людські ресурси: управління людськими ресурсами також є важливим. Це включає наймання, розвиток і оплату праці співробітників. Управління людськими ресурсами в бізнесі вимірює, наскільки добре бізнес-працівника виявили, відібрали, залучили, розвинули, мотивували, наставляли та утримали.
 • Технологія: Допомога в дослідженнях і розробках у покращенні дизайну продукції та автоматизації процесів. Його функції пов’язані з обробкою, організацією та захистом бази знань організації. Створення вартості бізнесу відбувається завдяки технологічному прогресу та підтримці технічної досконалості.
 • Закупівля: Закупівля – це отримання сировини, що означає, що організація вживає заходів для отримання ресурсів, необхідних для своєї діяльності.
 • Це передбачає пошук постачальників і узгодження найкращих ставок. Процеси придбання ресурсів, сировини або ресурсів для бізнесу тісно пов’язані з вхідною логістикою, коли підприємство хоче перепродати придбані ним продукти.

Як виконати аналіз ланцюжка вартості

Ось кілька кроків для аналізу ланцюжка створення вартості:

Визначте підприємницьку діяльність

Першим кроком у створенні ланцюга створення вартості в бізнесі є визначення потреби в кожному етапі обробки, необхідному для виробництва кінцевого продукту для бізнесу. Розставте пріоритети для основної діяльності перед тим, як займатися другорядною.

Має бути забезпечена деталізація кожної бізнес-функції; цей крок займе багато часу. Багато компаній використовують різні технології, щоб пришвидшити процес і підвищити якість роботи, одночасно заохочуючи взаємну співпрацю.

Проаналізуйте вартість

Розрахунок витрат є наступним кроком в аналізі ланцюга створення вартості. Це включає в себе розрахунок суми грошей, які необхідно витратити на діяльність компанії, включаючи оплату таких речей, як оренда, комунальні послуги та зарплати співробітників.

Групі, відповідальній за розробку аналізу ланцюжка створення вартості, слід розглянути, як кожна функція приносить користь клієнтам і компанії. Крім того, підприємства можуть визначити вартість ланцюга створення вартості, порівнюючи його з іншими доступними на ринку ланцюгами та використовуючи програмне забезпечення для керування витратами для реалістичного відображення власних бізнес-витрат.

Перевірте, чи сприяє ця діяльність меті, порівнявши її з бізнесом, який намагається отримати конкурентну перевагу.

Слідкуйте за конкурентами

Підприємство має знати про діяльність своїх конкурентів і бажання своїх клієнтів. Це забезпечить конкурентну перевагу, і до продукту чи послуги можна додати максимальну цінність. Будь-яка компанія, яка проводить аналіз ланцюжка створення вартості, повинна уважно стежити за результатами, оскільки вони підвищать вашу конкурентну перевагу.

Дослідження ринку – це перший спосіб дізнатися про психологію, проблеми та потреби клієнтів. У цьому випадку проведення фокус-груп або організація онлайн-опитувань є формою дослідження ринку.

Вирішивши, яку категорію порівняльного аналізу прийняти, компанія може вибрати конкурентів, з якими вона хоче порівняти себе. Крім того, компанія може збирати дані та використовувати ресурси, які підтримують відповідні дослідження, і використовувати для цього системи оптимізації цін.

Розумійте відгуки клієнтів

Стійкість бізнесу залежить від клієнтів, які завжди праві. Це означає, що вартість бізнесу залежить від цінності, яку клієнти надають продукту чи послузі.

Компанії повинні знати, як клієнти сприймають ланцюг створення вартості, який може бути найважливішим фактором у визначенні конкурентної переваги. Повністю реалізований аналіз ланцюжка створення вартості залежить від проведення опитувань клієнтів і інструментів зворотного зв’язку з клієнтами, щоб вони могли краще зрозуміти сприйняття цільового ринку.

Визначте можливості

Останній процес завершення аналізу ланцюга створення вартості полягає в тому, щоб отримати повне розуміння сильних сторін бізнесу та напрямків операційного вдосконалення після завершення аналізу ланцюга створення вартості. Процес починається з удосконалень, які потребують мінімальних коригувань, але мають значний вплив.

Визначивши інтервали, підприємства можуть вирішувати важливіші проблеми, що перешкоджають продуктивності. Додаткові деталі допомагають компанії легко модифікувати завдання та процеси, щоб максимізувати цінність для цільового ринку та збільшити прибуток.

Заключні слова

Аналіз ланцюжка створення вартості — це потужний інструмент управління, який допомагає нам визначити, які організаційні дії призводять до вищої якості товару чи послуги. Якщо наш бізнес надає клієнтам товари та послуги за допомогою інструментів аналізу ланцюжка створення вартості, вони будуть більш готові платити, що збільшить прибуток бізнесу.

Він також створює, зберігає та посилює конкурентні переваги для бізнес-цілей. Це допомагає нам визначити сфери, які ми можемо оптимізувати, щоб бути більш ефективними та прибутковими.

Аналіз ланцюга доданої вартості має важливе значення для оцінки якості продукту, вартості та ефективності відповідної діяльності. Ми можемо додати цінність кожному аспекту організації. У ньому досліджується, як наша організація може створити серйозну конкурентну перевагу шляхом поєднання основної та допоміжної діяльності.

Далі, тепер, коли ви дізналися про аналіз ланцюжка створення вартості, настав час зосередитися на постачанні за допомогою: Аналітика ланцюга поставок пояснюється за 5 хвилин або менше!

  Виправте помилку відео 5 у Google Презентаціях