Що це таке і як його оптимізувати?

Categories:

Файли TSV є більш зручною альтернативою CSV. Давайте перевіримо їх варіанти використання, програми, які їх підтримують, тощо.

Існує багато форматів файлів, які найкраще підходять для їх використання. Таким же чином вам можуть знадобитися певні програми для роботи з певними форматами.

Одним із таких форматів файлів, який зазвичай використовується для обміну даними між різними програмами, є TSV.

Що таке файл TSV?

Значення, розділені табуляцією (TSV) — це формат звичайного текстового файлу, який представляє значення, розділені табуляцією, із відповідним ім’ям.

Простим прикладом є наступне зображення, яке зображує координати кількох точок у двовимірній площині.

Існують різноманітні додатки файлів TSV, у тому числі аркуші продуктів електронної комерції, порівняльні діаграми, керування запасами тощо. Крім того, їх легко змінювати та виявляти помилки, надаючи йому перевагу над популярним CSV (значення, розділені комами).

  Як виправити пошкоджені файли WAV

Різниця між файлами TSV і CSV

Ці два формати файлів мають різне застосування. І хоча можна створювати і те, і інше та читати дані, властиві атрибути роблять їх унікальними.

PropertyTSVCSVDelimiterTabCommaError-proneLessMoreCompatibilityText, numbers, formulae, etc. Переважно текст і числаApplicationeCommerce, порівняння,
специфікації тощо. Електронна комерція, глибоке навчання, аналітика даних тощо. Випадки використанняHuman-friendlyMachine-friendlyAdoptionLimitedWidespreadExamplex y
1 2x,y
1,2

Хоча наведена вище таблиця вказує на деякі відмінності, є сірі зони, де обидві функції збігаються, залишаючи вибір між ними на особисті переваги.

Відкриття файлу TSV

Ви можете відкрити файл TSV за допомогою програм для роботи з електронними таблицями, таких як MS Excel, Google Spreadsheets, LibreOffice тощо. Крім того, текстові редактори, такі як Notepad, WordPad, Notepad++ тощо, працюють із TSV; однак редагування цих файлів за допомогою таких базових текстових редакторів не є продуктивним.

Щоб відкрити файл TSV за допомогою сумісних програм, потрібно вибрати «Відкрити за допомогою» у контекстному меню, що відкривається правою кнопкою миші. Цей крок необхідний, якщо ви відкриваєте файл .tsv уперше.

  26 кросплатформних ігор (PS, Xbox, ПК, Switch), які варто спробувати сьогодні

Далі виберіть «Вибрати програму» на своєму комп’ютері, якщо жодної сумісної програми немає в списку запропонованих програм.

Згодом перейдіть до каталогу встановлення потрібної програми. Каталог інсталяції буде десь у програмних файлах в основному розділі жорсткого диска (зазвичай C:), де міститься операційна система.

Крім того, ви можете скористатися пошуком на панелі завдань Windows, щоб знайти розташування файлу.

Нарешті, залежно від того, що ви виберете, Завжди чи Лише один раз, певну програму буде пов’язано з розширенням .tsv, або вас можуть попросити вибрати програму кожного разу.

Створення файлу TSV

Програми для роботи з електронними таблицями (MS Excel, LibreOffice тощо) можуть створювати файл .tsv. Щоб зберегти файл у форматі TSV, потрібно використати щось на кшталт «Зберегти як» або «Завантажити» та вибрати це розширення.

Наприклад, ви можете зберігати як текст (розділені табуляцією) за допомогою MS Excel, тоді як користувачі Google Spreadsheets можуть завантажувати електронні таблиці як значення, розділені табуляцією (.tsv).

  Як додати прозорість до будь-якого вікна та закріпити його зверху

Так само він працює з усіма додатками, що підтримуються.

Підведенню

Хоча файли TSV виглядають зручними для читання, більшість програмних програм ще не прийняли цей формат файлів. Основне використання обмежується обміном даними та кількома мовами програмування, такими як JavaScript, Python тощо.

PS: Check Parquet – ефективна альтернатива сховищу CSV.

Вам сподобалось читати статтю? Як щодо того, щоб поділитися зі світом?