Що це таке і навіщо це потрібно вашому бізнесу

Backend-as-a-Service надає ефективний спосіб впоратися з усіма вашими серверними потребами та створити високопродуктивні мобільні та веб-додатки без проблем.

Ця технологія дозволяє розробникам залишатися зосередженими на написанні та керуванні частинами, які користувачі зазвичай торкаються та бачать.

Якщо ви займаєтеся бізнесом, ви знаєте, наскільки важливе програмне забезпечення для ваших користувачів. Незалежно від того, чи це веб-програма чи мобільна програма, розробникам потрібно написати весь код мовою, яку вони віддають перевагу, щоб розробити програму.

Це означає, що розробникам потрібно зосередитися як на функціях серверної, так і на зовнішній частині, що займає багато часу та вимагає додаткових зусиль.

Але вже ні!

Існує технологія, що розвивається – Backend-as-a-Service (BaaS), яка піклується про всі функції серверної частини, щоб розробники могли легко зосередитися на функціях зовнішньої частини.

У цій статті я докладніше розповім про цю технологію, а також про її архітектуру, переваги та принципи роботи. Нарешті, я порівню BaaS з іншими хмарними сервісами та обговорю деякі платформи.

Ось і ми!

Що таке Backend-as-a-Service?

Backend-as-a-Service (BaaS) — це технологія, яка використовується розробниками для легкого створення зовнішніх частин разом із основною логікою додатків і веб-сайтів. Це модель хмарного сервісу, де розробники передають на сторонні підряд усі серверні дії мобільного додатку, тож їм потрібно лише писати та керувати зовнішнім інтерфейсом.

Бекенд — це логіка, що працює за лаштунками. Він включає кілька серверних платформ, як-от Python, Java, Ruby, PHP і Node.JS, а також бази даних. Щоб створити інтерактивний веб-сайт, який також має інтерфейс, і сервер, вам потрібно навчитися кодувати будь-яку з мов. BaaS — це сучасне рішення, яке можна використовувати, щоб повністю обійти використання серверної частини.

Таким чином, BaaS дає змогу зосередитися на зовнішній частині та використовувати серверні служби, не розробляючи та створюючи їх за допомогою SDK та API. Крім того, вам не потрібно керувати серверами, контейнерами чи віртуальними машинами, щоб підтримувати роботу програми. Це допомагає розробникам швидше створювати та запускати веб- та мобільні програми.

Завдяки готовим функціям, таким як API, інтеграція соціальних медіа, функції хмарного коду, зберігання файлів, push-повідомлення та масштабовані бази даних, ви можете прискорити процес розробки. BaaS допомагає вам розвиватися швидше, зосереджуватися, скорочувати витрати на розробку тощо.

Ключові компоненти BaaS

BaaS використовує сучасну архітектуру, яка поєднує в собі функцію перетягування та зручність керування, щоб полегшити розробникам складні внутрішні процеси. Архітектура складається з трьох компонентів.

Модулі

Модулі включають конструктор типів вмісту, моделі користувачів і дані типів вмісту. За допомогою конструктора типів вмісту BaaS ви можете керувати полями та записами, щоб зрозуміти, як інформація подається користувачам через серверну систему.

Модель даних типів вмісту використовується для фільтрації запитів за допомогою API або GraphQL і виконання операцій CRUD (створення, читання, оновлення та видалення). Деякі постачальники BaaS надають вам можливість програмувати бізнес-логіку в цьому модулі. Це допоможе вам керувати та контролювати процес обміну даними програми.

Модулі моделі користувача допомагають керувати дозволами та процесами автентифікації. Ви можете використовувати цю модель, щоб візуалізувати, як користувачі входять у ваші мобільні та хвильові програми.

Разом із цими модулями платформа BaaS включає численні надбудови для створення вмісту та сторінок, зберігання файлів і моделювання кінцевого автомата.

API

API є другим компонентом архітектури BaaS. Платформи BaaS використовують REST API, щоб допомогти розробникам легко виконувати серверні операції. API REST спрощують конфігурацію та керування архітектурою BaaS. Незалежно від того, розробляєте ви чат-бота чи ігрові програми, API робить BaaS цінним для програм, над якими ви працюєте.

Канали даних

Канали даних є основним компонентом BaaS, який дозволяє даним переміщатися через канал, щоб досягти кінцевого призначення серверної частини, тобто REST API. Після того, як дані з каналів програми будуть надані BaaS API, буде взаємодія з серверами, модулями та базами даних. Ці канали застосування працюють як кровоносна система.

Як працює BaaS?

BaaS пропонує розробникам хмарну платформу, щоб вони могли керувати інфраструктурою та операціями програм. Давайте дізнаємося, як насправді працює BaaS.

 • Реєстрація та налаштування: на першому етапі розробникам потрібно вибрати постачальника BaaS, перевіривши необхідні їм функції. Потім вони повинні створити новий обліковий запис, зареєструвавшись із вказівками.
 • Інтеграція програм: розробники можуть інтегрувати BaaS API або SDK у кодову базу програми. SDK пропонує інструменти та бібліотеки, які дозволяють розробникам взаємодіяти з платформою BaaS, щоб отримати доступ до функцій і послуг.
 • Налаштування серверної частини: розробники можуть налаштувати серверні служби постачальника BaaS відповідно до своїх вимог. Це включає налаштування логіки на стороні сервера, визначення моделей даних, налаштування баз даних і ввімкнення таких служб, як push-повідомлення, автентифікація користувачів тощо.
 • Розробка зовнішнього інтерфейсу. Після того, як базова основа готова, розробники можуть зосередитися на розробці зовнішнього інтерфейсу програми. Це включає розробку функціональних можливостей на стороні клієнта та інтерфейсу користувача.
 • Спілкуйтеся з API: інтерфейсні програми спілкуються з платформою через SDK та API. Розробники можуть здійснювати виклики API, щоб виконувати пошук даних, маніпуляції, автентифікацію користувачів та інші завдання, пов’язані з серверною частиною.
 • Керуйте інфраструктурою та масштабованістю. Платформа BaaS піклується про масштабування та керування інфраструктурою, гарантуючи, що ваша програма може залучити більше трафіку та задовольнити вимоги користувачів шляхом динамічного розподілу необхідних ресурсів.
 • Моніторинг і аналітика: платформи BaaS пропонують інструменти моніторингу та аналітики, які дозволяють розробникам відстежувати показники ефективності, залучення користувачів і моделі використання. Ці відомості допомагають розробнику оптимізувати програми та легко приймати рішення.
 • Технічне обслуговування та оновлення. Постачальник BaaS піклується про технічне обслуговування, виправлення безпеки та оновлення для серверної інфраструктури, щоб ви могли зосередитися на розробці переднього плану без будь-яких перешкод.

Переваги BaaS

BaaS є ефективною технологією, коли ми говоримо про запуск швидших програм, оскільки вона економить ваш загальний час розробки. BaaS має багато переваг, якщо ви використовуєте його у своєму бізнесі. Давайте розберемося в перевагах:

Зменшити витрати на розробку

BaaS пропонує ефективне вирішення цієї проблеми шляхом оптимізації та автоматизації завдань, співпраці та комунікацій для створення високоякісних програм. Крім того, справедливіше та рентабельніше, коли у вас є власні фронтенд-експерти.

Збільште швидкість виходу на ринок

За допомогою серверних служб ви можете безпосередньо зосередитися на інтерфейсній частині, що, очевидно, економить ваш час. Отже, остаточна програма готова набагато швидше, і користувачі можуть почати використовувати її миттєво. Крім того, постачальники послуг BaaS пропонують інтеграцію, яка знову може надати вам більше можливостей для швидкого завершення процесу розробки програми.

Стандартизуйте бекенд-розробку

Стандартизувавши бекенд-розробку, ви зможете знати, як розробники створюють і поширюють код за допомогою бекенда як послуги. Це допоможе вам отримати знання, передбачити доставку програми та підтримувати відповідність і безпеку.

Прості операції

Створення додатку з самого початку – це трудомістке та складне завдання. З іншого боку, підтримка програми є складнішою, якщо ви маєте справу як з інтерфейсом, так і з сервером. BaaS гарантує, що вам не знадобляться бекенд-експерти у вашій організації для керування хмарною або серверною інфраструктурою.

Провайдери BaaS також пропонують готові функції, такі як автентифікація облікового запису, пошук даних і зберігання даних, щоб зробити вашу роботу безперешкодною.

Масштабованість

Організаціям необхідно збільшувати або зменшувати масштаб відповідно до своїх вимог і потреб. Отже, їм потрібні масштабовані послуги та технології, щоб мати можливість задовольнити унікальні потреби бізнесу. Постачальники BaaS пропонують масштабованість, яка допомагає вам спростити весь процес розробки.

Чим BaaS відрізняється від інших сервісів

Існують інші хмарні служби, які допомагають легко створювати програми. BaaS надає розробникам серверні послуги, щоб вони могли зосередитися лише на інтерфейсі для створення зручної програми. Давайте подивимося, що можуть інші служби:

 • Платформа як послуга (PaaS): PaaS — це модель хмарного сервісу, яка надає хмарні платформи для створення програм і керування ними. Але він не пропонує таких опцій, як push-сповіщення, автентифікація користувача тощо.
 • Mobile Backend-as-a-service (mBaaS): mBaaS — це платформа додатків, яка працює так само, як BaaS, але на мобільних пристроях. Це дозволяє розробникам розробляти та розгортати програми на всіх пристроях незалежно від операційної системи. Крім того, він включає керування користувачами, push-сповіщення, аналітику, API тощо.
 • Безсерверні обчислення: безсерверні обчислення – це модель виконання хмарних обчислень, де хмарний постачальник виділяє різні машинні ресурси, піклуючись про всі сервери від імені клієнтів.

Іншими словами, він надає серверні послуги на основі використання. Тут розробники можуть писати, виконувати та розгортати код, не турбуючись про інфраструктуру.

Платформи BaaS

Давайте тепер зануримося в різні платформи BaaS.

#1. Back4App

Отримайте базу даних у реальному часі для зберігання та запиту даних у хмарі Back4App. Зробіть ці реляційні дані доступними через REST і GraphQL за допомогою відкритого вихідного коду, який масштабується.

Ви можете виконувати запити, використовуючи сучасні ресурси, обмеження, агрегати, геозапити та реляційні запити. Він пропонує масштабовану багаторегіонну архітектуру разом із підтримкою CDN, що забезпечує низьку затримку та швидкість реагування.

Ви можете додати свою бізнес-логіку за допомогою функцій JavaScript, щоб зручно інтегрувати свої програми в функції Back4App. Крім того, ви можете розширити можливості хмарних функцій, встановивши нові модулі NPM.

Заплануйте хмарні функції для виконання повторюваних завдань, як-от публікація сповіщень, запуск очищення даних або надсилання електронних листів із залученням. Отримайте дані з програми за допомогою REST, GraphQL або SDK. Back4App автоматично генерує API для всіх операцій і дозволяє вам взаємодіяти з усіма функціями серверної частини за допомогою кількох рядків коду.

Почніть створювати свою програму сьогодні безкоштовно. Виберіть платний план від 15 доларів США/додаток/місяць, щоб розблокувати більше опцій.

#2. Firebase

Спробуйте платформу для розробки додатків Firebase який допомагає вам розробляти та розвивати ігри та програми, які подобаються вашим користувачам. Ви можете масштабувати та прискорювати розробку додатків без необхідності керування інфраструктурою.

Щоб створювати готові до ринку додатки, ви можете легко налаштувати серверну частину, не керуючи серверами, вирішувати проблеми розробки додатків і легко масштабувати їх відповідно до вимог користувачів. Він пропонує кілька продуктів, як-от Cloud Firestore, базу даних у реальному часі, віддалену конфігурацію, розширення Firebase, перевірки програм, хмарні функції тощо.

Інструмент допоможе вам спростити процеси тестування та усунення несправностей, розгорнути функції, контролювати впровадження тощо.

Ви можете проводити експерименти, налаштовувати свою програму та розуміти вимоги користувачів. Він пропонує такі інструменти, як віддалена конфігурація, Google Analytics, автентифікація, A/B-тестування, хмарний обмін повідомленнями, обмін повідомленнями в програмі тощо.

Почніть роботу безкоштовно з обмеженими функціями та інструментами або виберіть тарифний план, щоб отримати додаткові переваги.

#3. Microsoft Azure

Створюйте серверну частину для мобільних додатків за допомогою Microsoft Azure і зберігати дані програми локально або в хмарі.

Ви отримаєте такі параметри, як push-повідомлення, можливість автентифікації клієнтів і спеціальну логіку серверної частини в Node.js або C#. Використовуючи Azure Active Directory, ви можете безпечніше автентифікувати своїх користувачів. Підключайтеся до локальних ресурсів, таких як Oracle, SQL Server, SharePoint і SAP, щоб використовувати функціональні можливості міжплатформних інфраструктур, як-от PhoneGap і Xamarin.

Створюйте потужні програми, синхронізуючи офлайн-дані, а також підключайте свої програми до локальних систем. Ви також можете транслювати персоналізовані сповіщення своїм клієнтам за лічені хвилини та налаштовувати автоматичне масштабування для центрів сповіщень і мобільних програм.

Microsoft Azure ніколи не стягує авансових комісій або комісій за розірвання; ви заплатите за те, що використовуєте.

#4. Надбаза

Спробуйте альтернативу Firebase з відкритим кодом – Надбазаі розпочніть свій унікальний проект із автентифікацією, периферійними функціями, підписками в реальному часі, векторними вставками, API миттєвого зберігання та базою даних Postgres.

Інструмент пропонує найбільш надійну реляційну базу даних для кожного вашого проекту. Ви можете додавати логіни та реєстрації, захищаючи дані за допомогою безпеки на рівні рядків. Крім того, ви можете легко писати спеціальний код без масштабування або розгортання серверів.

Supabase допомагає зберігати, обслуговувати та впорядковувати великі файли, від зображень до відео. Завдяки синхронізації даних у режимі реального часу ви можете створити гру для кількох гравців. За допомогою Supabase ви можете інтегрувати свої улюблені моделі машинного навчання для індексування, зберігання та пошуку вбудованих векторів.

Почніть створювати програми безкоштовно, співпрацюючи зі своєю командою. Щоб масштабувати виробництво додатків, ви можете вибрати платний план від 25 доларів США на місяць/організацію.

#5. AWS Amplify

Створюйте повний пакет мобільних і веб-додатків за кілька годин AWS Amplify, що допоможе вам легко почати та масштабувати. Це допоможе вам створити серверну частину для вашої iOS, Android або веб-програми з даними, сховищем, автентифікацією тощо.

Використовуючи інтеграцію Figma від проектування до коду, ви можете візуально побудувати зовнішній інтерфейс користувача та підключити його до серверної частини за кілька клацань. Розгортайте та розміщуйте безпечні, надійні та швидкі веб-сайти разом із серверними програмами.

Крім того, ви можете розширити свою програму за допомогою понад 175 сервісів AWS, щоб підтримувати практики DevOps, зростання кількості користувачів, варіанти використання тощо. AWS Amplify пропонує кілька інструментів і послуг:

 • Amplify Studio (візуальний інтерфейс)
 • Розширення CLI
 • Розширення бібліотек (з відкритим кодом)
 • Розширення компонентів інтерфейсу користувача
 • Розширення веб-хостингу

Отримайте його безкоштовно або зверніться до команди AWS, щоб отримати ціну.

#6. Appwrite

Створюйте додатки швидше та масштабуйте їх за допомогою Appwrite серверні служби. Це спільнота з відкритим кодом, оптимізована для вашого досвіду програмування. Ви можете зберігати, керувати та запитувати доступ до даних програми в режимі реального часу за допомогою потужної та масштабованої бази даних.

Отримайте легке керування та вхід за допомогою набору постачальників OAuth і методів автентифікації. Обслуговуйте та зберігайте файли та медіа з вбудованим шифруванням і стисненням. Ви можете розширити функціональні можливості Appwrite своєю улюбленою мовою за допомогою безсерверних функцій.

Appwrite пропонує вбудоване шифрування, сертифікати SSL, журнали аудиту, контроль зловживань тощо для забезпечення конфіденційності, спокою та безпеки. Ви отримаєте базу даних у реальному часі, сховище тощо, щоб легко створювати програми.

Якщо ви з нетерпінням чекаєте менших проектів, ви можете вибрати стартовий план, який є безкоштовним. Для професійних розробників ціна починається від 15 доларів США на місяць за члена.

#7. Без кінця

Отримайте все необхідне для розробки та запуску програм Без кінця, який легко розширюється, масштабується та доступний. Мінімізуйте залежність від сторонніх розробників і заощаджуйте гроші, створивши програму з платформою, де ви отримаєте все, що задовольнить ваші потреби.

Швидко створюйте приголомшливий користувальницький інтерфейс для веб-сайтів і програм за допомогою чудового візуального конструктора інтерфейсу користувача. Ви можете легко інтегрувати API у свій зовнішній інтерфейс, забезпечуючи плавний зв’язок із серверними службами. Крім того, ви можете створювати адаптивні програми, які адаптуються до мобільних і веб-платформ.

Отримайте колекцію схем додатків безкоштовно та отримуйте цінну інформацію про типи додатків.

Для малих підприємств і окремих осіб Backendless є безкоштовним. Ви можете скористатися додатковими перевагами, сплативши певні збори залежно від вибраної функції.

Висновок

Backend-as-a-Service (BaaS) — це кардинальна гра для компаній і розробників серверних програм. Він спрощує підхід до створення програми за допомогою потужних функцій, які дозволяють розробникам створювати унікальні програми.

Це може заощадити час, мінімізувати потребу в експертах із серверних операцій і прискорити цикли розробки. Ви також можете використовувати наведені вище інструменти BaaS і отримати ці переваги.

Далі ви також можете дослідити деякі серверні рішення для веб- і мобільних програм.