Що це таке, як це працює та чи безпечно використовувати?

Categories:

Ви коли-небудь помічали, скільки разів ви використовуєте свою кредитну картку або цифровий гаманець для здійснення транзакцій?

Ну, скажімо, 2-3 рази на день, якщо це був я. Пройшли ті часи, коли покупці роздавали гроші в будь-якому іншому магазині, щоб заплатити за те, що вони купують. Єдина причина цього полягає в тому, як теперішні платіжні системи працюють по всьому світу.

Нещодавні технологічні досягнення також спричинили величезні збої на різних ринках, і хвильові ефекти також можна побачити в індустрії платежів.

Усі ми були свідками подорожі платежів готівкою, чеками, кредитними/дебетовими картками, кранами карток і, нарешті, найцікавішим методом – цифровим гаманцем.

Використання цифрових гаманців експоненціально зросло під час пандемії, коли подорожувати до місць для здійснення платежів було неможливо.

Ми, як клієнти, могли легко оплатити прямо зі свого телефону, щоб було зручно зробити замовлення.

Це також збільшило купівельну спроможність людей. Загалом, це приховане благо? Давайте дізнаємося все про цифрові гаманці в цій публікації.

Зміст

Що таке цифровий гаманець?

Цифровий гаманець – це електронна версія вашого звичайного гаманця. Як і ваш фізичний гаманець, ви носите свої кредитні/дебетові картки та гроші на своєму віртуальному рахунку, щоб платити продавцям за допомогою онлайн-форми оплати.

Ваші банківські реквізити та дані кредитної картки надійно зберігаються, і ви можете здійснювати платежі одним дотиком. Це означає, що вам не потрібно носити з собою чекові книжки чи фізичну копію кредитної/дебетової картки кожного разу, коли вам потрібно здійснити транзакцію.

Однак на цьому все не закінчується. Ви також можете здійснювати платежі зі свого цифрового додатка за квитки на літак/автобус, квитки в кіно, подарункові картки, бронювання готелів, рахунки за газ та електроенергію тощо.

Деякі гаманці навіть дозволяють зберігати ваші водійські права, ключі від машини та дані ідентифікаційної картки у вашому цифровому гаманці.

Крім того, ви можете перевірити свій баланс коштів і відстежувати історію платежів зі свого електронного гаманця. Зазвичай їх можна використовувати з додатка мобільного банку або через сторонні цифрові гаманці, такі як Google Pay, AmazonPay, PayPal та інші.

Як працює цифровий гаманець?

Механізм роботи цифрових гаманців простіший, ніж ви думаєте.

Перший крок — активувати їх на своєму мобільному телефоні, ввівши необхідні дані та налаштувавши метод автентифікації для доступу до свого гаманця. Це може бути безпечний пін-код, відбиток пальця або блокування обличчя.

Ви можете бути впевнені, що ваша конфіденційна інформація, яка зберігається в електронному гаманці, повністю захищена та зашифрована.

Цифрові гаманці зазвичай використовують різні технології для ініціювання різних форм оплати. Широко використовувані методи:

#1. QR-код

Найпопулярніший з усіх, код швидкого реагування (QR), це матричний код, який зберігає інформацію користувача. Використовуючи QR-код, ви можете надсилати або отримувати гроші, просто відсканувавши QR-код користувача.

Це один із найбільш часто використовуваних методів, оскільки він швидкий, простий і ініціює платежі за лічені секунди.

#2. Магнітна захищена передача (MST)

Чи бачили ви чіп на своїй кредитній або дебетовій картці, який дозволяє здійснювати платежі за допомогою технології одного дотику?

Що ж, це можливо завдяки надійній магнітній передачі. Подібним чином ваш мобільний телефон створює це магнітне поле та має електронний чіп, який можна використовувати для здійснення платежів, коли ви торкаєтеся цим чіпом від телефону до платіжної кабіни.

  Що таке «підробка HDR» і чи варто купувати HDR Blu-ray?

#3. Комунікація ближнього поля (NFC)

NFC — це бездротова технологія, яка зазвичай використовується для передачі файлів, даних та іншої інформації, якщо пристрої розташовані близько один до одного.

Цей метод використовує електромагнітний сигнал для встановлення міцного зв’язку між двома пристроями.

Окрім згаданих вище технологій, ви також можете здійснювати платежі за допомогою платіжного посилання, надісланого постачальником. Вам просто потрібно натиснути посилання та ввести необхідні дані, щоб розпочати платіж.

Деякі гаманці також дозволяють включати дані вашої криптографічної картки та дають змогу платити за допомогою криптовалюти, що, на мій погляд, дуже круто.

Читайте також: Найкращі рішення для обробки платежів для вашого онлайн-бізнесу

Різні типи цифрових гаманців

Є 3 різні типи цифрових гаманців, які в основному використовуються в усьому світі. Зупинимося на них докладніше.

#1. Закритий гаманець

Закритий гаманець створюється компаніями, які продають товари чи послуги своїм клієнтам. Ви можете використовувати кошти, що зберігаються в гаманці, у емітента гаманця.

Якщо транзакція залишається незавершеною або є відшкодування, гроші повертаються до джерела платежу. Класичним прикладом закритої системи гаманців є Amazon Pay.

#2. Напівзакритий гаманець

За допомогою напівзакритого гаманця ви можете здійснювати транзакції з перерахованими продавцями та місцями за допомогою спільного ключа або пароля для обробки транзакції.

У цьому процесі дані користувача зберігаються в централізованій системі з метою безпеки, і ви можете використовувати цей метод офлайн і онлайн.

Хоча цей гаманець має обмежену зону покриття, він дає вам легкість використання завдяки використанню кількох відкритих ключів, зберігаючи приватні ключі офлайн.

#3. Відкрийте Wallet

Найпростіші та найвідоміші відкриті гаманці пов’язані з банками та доступні з будь-якої частини світу.

Він пропонує вам гнучкість для легкого переказу коштів, і ви можете отримати доступ до відкритого гаманця зі свого мобільного телефону або навіть веб-браузера.

Вони сумісні з усіма платформами та дозволяють відстежувати ваші транзакції. Крім того, ви також можете знімати кошти з банкомату за допомогою відкритого гаманця.

Приклади відомих цифрових гаманців

Цілком можливо, що більшість із нас вже є користувачами цифрового гаманця. Однак, якщо ви починаєте з нього, ось деякі з найвідоміших цифрових гаманців, з яких ви можете почати свою подорож електронним гаманцем. Це також чудові приклади того, як працюють цифрові гаманці.

#1. Apple Pay

Улюблений серед користувачів Apple Apple Pay – це приватний спосіб оплати, який швидший і простіший, ніж за допомогою карток або готівки. Ви можете використовувати Apple Cash, щоб надсилати гроші своїм друзям, оплачувати рахунки або робити покупки в програмі для своїх улюблених програм.

Apple Pay вбудовано в такі основні пристрої Apple, як iPhone, Apple Watch, Mac і iPad, і ви можете налаштувати його за лічені секунди.

Найкраща частина? Apple Pay сумісна з мільйонами веб-сайтів і програм, якими ви користуєтеся щодня.

#2. PayPal

PayPal є одним із найвідоміших електронних гаманців у професійній спільноті. Багато компаній використовують PayPal як основну форму оплати для співробітників і фрілансерів, які працюють за кордоном.

До цього цифрового гаманця можна отримати доступ із мобільного телефону, настільного комп’ютера, планшета та будь-де за допомогою браузера.

Ви також можете додати свою Mastercard до PayPal і здійснювати безкарткові платежі одним дотиком скрізь, де приймається PayPal.

Також приємно користуватися програмою PayPal, оскільки вона має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і простий і безпечний процес реєстрації.

Знову ж таки, це один із найбільш використовуваних платіжних додатків, оскільки багато продавців використовують його та обробляють через нього платежі.

Читайте також: Як скасувати платіж у PayPal

#3. Amazon Pay

Унікальний закритий цифровий гаманець Amazon Pay дозволяє користувачам купувати продукти в Amazon і, водночас, спрощує платежі для місцевих компаній, зареєстрованих на Amazon.

Крім того, ви можете оплачувати рахунки за мобільний зв’язок, газ та електроенергію та отримувати винагороду або кешбек за кожну здійснену транзакцію.

#4. Google Wallet

За допомогою Google Wallet ви можете здійснювати платежі скрізь, де приймається Google Pay, використовувати картки постійного клієнта, бронювати авіаквитки, отримувати абонемент на концерт тощо, просто використовуючи телефон.

  Який діапазон типової мережі Wi-Fi

Він оснащений двоетапним процесом перевірки для захисту ваших даних і дозволяє вибрати інформацію, якою ви бажаєте поділитися, щоб отримати більш індивідуальний досвід.

Що стосується авіарейсів, програма сповіщає вас, якщо деталі вашого рейсу змінилися.

#5. Samsung Pay

Samsung Pay, яким користуються користувачі Samsung, є простим і легким у використанні цифровим гаманцем, який ініціює платежі в три простих кроки:

 • Відкрийте програму та проведіть пальцем угору
 • Автентифікувати
 • Торкніться телефону, щоб оплатити

Для підвищення безпеки доступ до програми можна отримати за допомогою сканера райдужної оболонки ока, автентифікації за відбитками пальців або PIN-кодом. Найкраща частина цього гаманця полягає в тому, що навіть якщо ви втратили свій телефон, інформація про картку все ще надійно зашифрована в безпечному сховищі даних.

До речі, я знаю, що вибір правильного цифрового гаманця для ваших потреб може заплутати. Ось кілька порад, які допоможуть вам прийняти правильне рішення:

 • Переконайтеся, що ваш цифровий гаманець є безпечним для використання та зберігання даних
 • Завжди знайте, чи є гаманець закритим, напівзакритим чи відкритим
 • Досліджуйте багато про плюси та мінуси програми, яку ви хочете використовувати
 • Перевірте, чи можуть стягуватися додаткові витрати під час використання гаманця
 • Уважно прочитайте огляди програми
 • Завжди читайте положення та умови, перш ніж реєструватися в службі цифрового гаманця
 • Обов’язково завантажуйте цифровий гаманець лише з офіційного джерела

Далі ми розглянемо, як користуватися цифровим гаманцем.

Як користуватися цифровим гаманцем?

Налаштувати цифровий гаманець можна миттєво. Залежно від вашого цифрового гаманця, просто відкрийте цифровий гаманець, установлений на вашому пристрої, і введіть дані своєї кредитної або дебетової картки, і все готово.

Ви можете розслабитися, знаючи, що ніхто, крім вас, не зможе відкрити ваш цифровий гаманець і отримати доступ до нього. Гаманець завжди вимагатиме автентифікації, перш ніж спрямувати вас до інформаційної панелі та платежу.

Переваги використання цифрового гаманця

Поява пандемії різко підштовхнула використання цифрових гаманців у нашому повсякденному житті. Однак це не виключає, що у них є свої давні заслуги, якими не можна нехтувати.

Ось деякі з багатьох переваг використання цифрового гаманця:

#1. Безпечно та зручно

Вони безпечно зберігають всю інформацію в компактній формі, що виключає необхідність всюди носити свій фізичний гаманець.

#2. Економить ваш час

Цифрові гаманці спростили та пришвидшили весь процес оплати.

Вам не потрібно заповнювати форми або стояти в довгих чергах. Просто заплатите за свої продукти, і вони будуть доставлені до вашого порогу.

#3. Служить ширшій аудиторії

Вам не потрібно йти до банку, щоб зберегти свою інформацію – це все в цифровому вигляді. Це допомагає людям у сільській місцевості мати свої цифрові гаманці.

Не кажучи вже про те, що зараз багато країн, що розвиваються, використовують цифрові гаманці, щоб збільшити свою участь у світових ринках.

#4. Без стресу через втрату фізичних копій

Що стосується електронних гаманців, то вони безпечніші, ніж фізичні гаманці. Вам не доведеться турбуватися про їх втрату.

Крім того, перед використанням цифрового гаманця завжди потрібна автентифікація.

#5. Безпроблемний переказ грошей за кордон

Це дозволяє переказувати кошти вашим друзям і родині, які проживають за кордоном.

#6. Надає цінну інформацію

Цифрові гаманці допомагають компаніям у реальному часі отримувати цінну інформацію про клієнтів щодо їхніх покупок, уподобань тощо, що може допомогти розвинути маркетингові тенденції та цільові маркетингові кампанії.

#7. Немає вимог щодо мінімального балансу

Немає вимог щодо мінімального балансу цифрового гаманця, і штраф не стягується, якщо ваш баланс стає нульовим.

#8. Кілька транзакцій з одного місця

Ви можете здійснювати кілька транзакцій з одного місця, щоб купувати товари, оплачувати рахунки, бронювати авіаквитки або оплачувати витрати на лікування.

#9. Користувачі отримують захоплюючі нагороди

Найкраще те, що ви зазвичай отримуєте кешбек, ваучери та подарункові картки щоразу, коли здійснюєте платіж за допомогою цифрового гаманця.

Чи безпечно використовувати цифрові гаманці?

Відповідь – велике ТАК! Завдяки шифруванню та токенізації ваша інформація та транзакції безпечні.

  Виправити диспетчер вікон робочого столу, який перестав працювати

Щоб пояснити, технічно, коли ви додаєте свої дані, вони перетворюються на зашифровані коди, до яких можуть отримати доступ лише органи влади.

Це додатково наповнюється токенізацією, яка замінює ваші конфіденційні дані неконфіденційним кодом, відомим як токен, який надалі збігається лише з токеном вашого продавця, коли відбувається транзакція.

Крім того, ці маркери створюються випадковим чином кожного разу, коли ви здійснюєте платежі, що означає, що ваша інформація марна для шахраїв.

Крім того, ваші електронні гаманці завжди доповнюються ручними рівнями автентифікації, такими як шпильки, замки відбитків пальців, замки обличчя, замки райдужки тощо.

Цифрові гаманці Vs. Крипто гаманці

Як ми обговорювали, цифрові гаманці використовуються для зберігання та переказу грошей. З іншого боку, криптогаманець використовується для зберігання ключів, які використовуються для купівлі та продажу криптовалют.

Зрештою, вони не зберігають жодних валют, але дають вам інструмент для доступу до них. Щоб спростити, крипто-гаманці використовуються для купівлі та продажу криптовалют.

Однак це також дозволяє вам платити криптовалютою скрізь, де їх приймають продавці. У порівнянні з цифровим гаманцем крипто-гаманці пропонують менше функцій.

Мінуси використання цифрового гаманця

Давайте дивитися правді в очі; кожна монета має дві сторони. Ми розглянули численні переваги використання цифрового гаманця. Давайте тепер будемо прозорими щодо недоліків, які він приносить із собою.

#1. Порушення конфіденційності

Оскільки дані споживачів постійно відстежуються для дослідження ринку та розуміння тенденцій купівлі, це також означає порушення конфіденційності для користувачів, які здійснюють транзакції за допомогою цифрових гаманців.

#2. Обмежене охоплення

Хоча ця технологія широко використовується, коли справа доходить до місцевих магазинів, багатьом власникам невеликих магазинів ще належить адаптуватися до неї. Таким чином, це створює обмеження на використання електронних гаманців, де б ви не були.

#3. Залежність від пристрою

Цифровий гаманець широко використовується на мобільних телефонах. Це також означає, що якщо ви загубите його, ви не зможете отримати доступ до свого цифрового гаманця. Це може бути незручністю, особливо якщо ви терміново хочете щось купити і не маєте готівки.

Ресурси

Хоча ця публікація охопила майже все, що вам потрібно знати про цифровий гаманець, завжди є багато іншого, про що ви можете дізнатися та застосувати для кращої практики.

Для цього ви можете прочитати «Цифровий гаманець: повний посібник», щоб краще зрозуміти всю екосистему.

У цій книзі містяться деякі поширені проблеми та їх вирішення, а також докладний процес того, як впоратися з усіма за допомогою цифрового гаманця.

Крім того, він може багато чого запропонувати, зокрема:

 • Тест для самооцінки, який допоможе поставити правильні питання і, таким чином, покращити роботу цифрового гаманця
 • Впроваджуйте та інтегруйте нещодавно розроблені технології та дизайни в цьому просторі відповідно до вказівок із найкращої практики
 • Це допомагає вам діагностувати процеси цифрового гаманця, ініціативи, організації, підприємства тощо за допомогою прийнятих діагностичних стандартів і практик

Ви можете замовити цю книгу в м’якій обкладинці та швидко розпочати свою подорож цифровим гаманцем! 💥

Примітка автора

Цифрові гаманці безпечні, надійні та чудове доповнення до індустрії платежів. Вони вже революціонізують взаємодію з клієнтами, забезпечуючи ефективний, швидкий і безпечний спосіб оплати з великою зручністю.

Пам’ятайте, що завжди дуже важливо знати тип цифрового гаманця та послуги, які ви обираєте, тому що одне неправильне рішення може призвести до крадіжки грошей або особистих даних, навіть не знаючи, що сталося.

Ми знаємо, що фізичні гаманці завжди будуть використовуватися, але цифрові гаманці значно покращили наш спосіб життя.

Далі ознайомтеся з цими чудовими додатками для розподілу рахунків, щоб відстежувати спільні витрати.