Що це таке та як вони впливають на SEO

| | 0 Comments| 5:30 AM
Categories:

Коли я будую стратегію SEO, зворотні посилання є її основним елементом. Але серед різних типів я зазвичай хвилююся про один – зворотні посилання Dofollow.

Незалежно від того, чи є ви невеликим веб-сайтом, який прагне піднятися в результатах пошукової видачі, чи сайтом із великим трафіком, який бажає досягти лідерства, додавання якісних зворотних посилань dofollow є обов’язковим у вашій стратегії SEO.

…Але що таке посилання dofollow? Як вони впливають на мій веб-сайт?

Добре! Я трохи покопався у зворотних посиланнях, досліджував зворотні посилання dofollow, що це таке, як вони впливають на SEO та стратегії отримання посилань dofollow для вашого веб-сайту.

Давайте почнемо з вивчення логіки зворотних посилань dofollow.

Зворотне посилання Dofollow — це посилання на веб-сайті хосту, яке дозволяє сканерам пошукової системи ділитися капіталом посилання (або соком посилання) з веб-сайтом призначення.

💡 Знайте термін: «Сік посилання» — це цінність або авторитет, який одне посилання передає іншому домену, з яким воно з’єднується.

Наприклад, якщо на моєму веб-сайті є посилання dofollow в одному з блогів Semrush, алгоритм вважатиме це голосуванням за мій домен. Він переходитиме за посиланням у блозі на мій веб-сайт і матиме певний рівень авторитету та відповідності з моїм доменом.

Оскільки Semrush сигналізує про «вотум довіри» за допомогою посилання dofollow, я отримую багато переваг, як-от:

 • Покращений Page Rank (PR): Page Rank – це алгоритм Google, який вимірює ймовірність того, що веб-сторінка позиціонується в результатах пошуку Google на основі якості зворотних посилань, що вказують на них.
 • Прискорення органічного зростання: оскільки високоавторитетний веб-сайт вважає вашу сторінку чи вміст цінними, ви отримуєте частку їх доброї волі. Алгоритми Google вважатимуть вміст за посиланням законним і ставлять його вище, щоб надати користувачам кращий досвід пошуку.
 • Підвищення довіри та репутації: якщо я отримаю зворотне посилання від Forbes, ви не будете ревнувати? Це саме те, що роблять посилання dofollow. Оскільки популярна світова медіа-компанія посилається на мій веб-сайт, останній також стає надійним і надійним джерелом для Google та інших читачів.

Технічно зворотні посилання dofollow за замовчуванням є лише зворотними посиланнями. Вони не потребують атрибуції чи спеціального налаштування.

Насправді термін «Dofollow» був створений, коли Google оголосив тег «nofollow» у 2005 році, щоб протидіяти маніпулюванню посиланнями.

⏪ Підсумуйте: до 2005 року спамери використовували розділи коментарів на веб-сайтах, щоб скидати нерелевантні посилання. І оскільки пошукові системи були запрограмовані рахувати кожне зворотне посилання як вотум довіри, веб-сайти зі спамом посіли перші місця в результатах пошуку Google. Ця практика значно розширилася і пізніше була названа «шахрайством із коментарями».

Однак, щоб протидіяти суворому використанню зворотних посилань, Google випустив свій майстерний спосіб – «Nofollow Backlinks».

Dofollow проти Nofollow зворотних посилань

Хоча вони походять з однієї родини (Backlink), вони мають різні характеристики. Давайте розберемо кожен.

  Як витягнути та змінити значки на Mac

Посилання Dofollow є зворотними посиланнями за замовчуванням, які дозволяють посиланню переходити з одного веб-сайту на інший. Вони не мають жодних спеціальних атрибутів, і вам не потрібно їх створювати.

Ось як виглядає зворотне посилання dofollow на сторінці та в коді.

<a href=”https://www.website-pageadress.com/”>Link Text</a>

Зворотне посилання nofollow не дозволяє сканерам передавати повноваження від одного веб-сайту до іншого. Це найкраще використовувати, якщо ви хочете, щоб пошукові системи індексували вашу веб-сторінку, але не хочете, щоб вона переходила за іншими посиланнями на цій сторінці.

На відміну від зворотних посилань dofollow, ці посилання мають спеціальний атрибут «rel=nofollow», що полегшує їх пошук. Ось такий приклад зворотного посилання nofollow👇

<a href=”https://www.website-pageadress.com/”rel=”nofollow”>Link Text</a>. 

Зворотні посилання Nofollow дають адміністраторам сайту контроль над тим, хто ділиться повноваженнями з їхнім доменом. Вони часто використовуються для того, щоб переконатися, що певні посилання, як-от у створеному користувачами вмісті, не передають значення SEO.

Посилання Dofollow зазвичай використовуються в редакційному вмісті для підтримки або передачі значення SEO на веб-сайт, на який посилається.

Ось короткий підсумок відмінностей між цими двома зворотними посиланнями.

ParameterDofollow BacklinkNofollow BacklinkObjectiveНаказує пошуковим системам переходити за посиланням (поділитися сік посилання)Наказує пошуковим системам не передавати посилання juiceAttributeНе потребує спеціального атрибутаМістить атрибут «rel=nofollow» Вплив SEO Допомагає в SEO шляхом обміну рейтингом сторінки, авторитетом і довірою до пов’язаного домену
Захищає права посилань на домен і рейтинг SEO від передачі на веб-сайти низької якості або спаму
Рейтинг InfluencePositive, у разі посилань на авторитетні веб-сайти; Негативний, якщо пов’язано з веб-сайтами низької якості. Не впливає на рейтинг, оскільки ви сигналізуєте Google не створювати посилання на ваш веб-сайт. Використовуйте випадки. Зазвичай використовується для редакційних чи медіа-сайтів, або під час посилання на статистику чи число. Часто використовується для створеного користувачами вмісту, наприклад коментарів, платних посилання та ненадійні джерела

Як перевірити, чи є ваше посилання на веб-сайті Dofollow чи Nofollow?

Добре! Це не ракетобудування. І витончено, ви можете зробити це двома методами.

Припустімо, я хочу перевірити, чи є посилання на мій веб-сайт на іншому веб-сайті dofollow або nofollow.

Спосіб №1

Я відвідаю розділ блогу, де є посилання на мій веб-сайт. Потім клацніть правою кнопкою миші гіперпосилання та виберіть Перевірити.

Наступне, що ви побачите, це рядки HTML-коду, які з’являються праворуч. Однак, оскільки я перевірив певне посилання, воно вже виділено в коді сторінки. Дивіться, наприклад, зображення нижче.

Для посилань nofollow переконайтеся, що до посилання додано атрибут rel= “nofollow”. Яке в нашому випадку не було додано, тому це посилання dofollow.

Читайте також: Як провести ретельний аудит SEO на вашому веб-сайті

Спосіб №2:

Інструменти сторонніх розробників можуть допомогти вам визначити зворотні посилання dofollow. Деякі з моїх улюблених інструментів перевірки зворотних посилань dofollow включають:

Як вони працюють?

Просто введіть посилання на статтю або публікацію в блозі, і інструмент автоматично надасть список посилань nofollow або dofollow, наявних у блозі. Таким чином ви можете зосередити свої зусилля зі створення посилань на сайтах, які пропонують посилання dofollow для найвищого впливу на SEO.

Як заробити зворотні посилання Dofollow: викрасти мої 3 найкращі стратегії

#1. Техніка хмарочоса

Хмарочос — це стара школа, але найефективніша тактика побудови посилань. Це передбачає пошук конкурентоспроможного вмісту, на який посилаються інші сайти, створення чогось кращого та заохочення сайтів посилатися на вас.

  10 найкращих фото📸обладнання (лайтбокс і комплект освітлення) для фотографів

Розумієте, власники веб-сайтів прагнуть посилатися на найкращі ресурси. Таким чином, немає шансів, що вони пропустять зв’язок із вашим вмістом, якщо він кращий за той, що вже є в Інтернеті.

Ось як почати:

По-перше, скористайтеся інструментом дослідження ключових слів, таким як Rank Tracker або Ahrefs, щоб визначити найкращі блоги, які отримують велику кількість зворотних посилань у вашій ніші.

По-друге, використовуйте такі інструменти, як Hunter.io отримати адреси електронної пошти веб-сайтів, на які раніше були посилання на блоги ваших конкурентів.

Далі подивіться, чи є тема, на яку можна створити кращий вміст, ніж той, який уже доступний.

Коли ваш вміст буде готовий і опублікований, зверніться до цих веб-сайтів і попросіть їх надати посилання на ваш блог. Охоплення може бути таким простим:

Hey, <Name>
I noticed you've linked to < Competitor's Blog>, maybe you can link to me too. Here's why...

❓Чи знаєте ви: більшість 65% зворотних посилань отримано з гостьових дописів.

#2. Гостьове ведення блогу

Гостьове ведення блогу – це випробувана формула отримання зворотних посилань. Це безпрограшна угода для всіх залучених сторін:

 • Організатор може публікувати на своєму веб-сайті контент про керівництво
 • Ви, з іншого боку, отримуєте охоплення та переходите за посиланнями на свій веб-сайт

Однак гостьове ведення блогу – це не проста прогулянка. Завдяки його певному впливу на SEO, він отримує велику популярність від інших власників веб-сайтів і маркетологів.

Я веду блоги понад 4 роки, і ось мій секрет успішного гостьового допису:

дослідження:

Створіть список авторитетних веб-сайтів (і тих, для яких ви хочете писати). Простий спосіб знайти такі веб-сайти за допомогою пошуку Google. Використовуйте пошук за такими ключовими словами, щоб знайти блоги, які приймають гостьові публікації.

 • ключове слово «надіслати гостьовий пост»
 • ключове слово «напишіть для нас»
 • ключове слово “гостьова публікація”

PS Перш ніж використовувати підказки, не забудьте замінити «ключове слово» ключовими словами з вашої галузі.

І ці підказки буквально працюють для будь-якої галузі. Дивіться, наприклад, зображення нижче.

Представляємо:

Як правило, коли ви потрапите на гостьову сторінку публікацій веб-сайту, ви побачите весь процес, згаданий там.

Перший – надіслати компанії електронною поштою свою ідею публікації. І ви знаєте, авторитетні веб-сайти щодня отримують понад 20 гостьових пропозицій щодо блогів.

Отже, як мені виділитися?

Для мене висновок і охоплення мають мати глибину та обґрунтованість.

Я переконуюся, що мій виступ містить детальний огляд ідеї та дотримується вказівок щодо розміщення гостьових публікацій на веб-сайті. Типовий електронний лист із запитом на ведення блогу містить наступне:

 • вступ
 • Пропозиція теми
 • Причина вибору теми (високий обсяг пошуку\останні новини\експертиза)
 • Посилання на схожі публікації, написані вами (якщо такі є)
 • Попросіть повернення або відгук

Якщо ви не впевнені, як це написати, і хочете отримати кілька ідей, ви можете спробувати генератори AI для написання.

Напишіть:

Після завершення напишіть унікально визначений вміст, а не перефразований. Крім того, візьміть за звичку редагувати та вичитувати вміст перед закінченням.

  Усе, що вам потрібно знати, щоб посилити безпеку Gmail

Зазвичай я проходжу свій блог через цей контрольний список, перш ніж відправляти його.

Ви можете продовжувати додавати контрольні точки залежно від типу вмісту та вказівок компанії.

#3. Експертні думки

Google цінує думки з надійних джерел. І якщо ви експерт у своїй галузі, ви можете легко отримати додому пристойну кількість зворотних посилань dofollow.

Один із способів досягти цього — за допомогою HARO (Допомога репортеру).

HARO – це онлайн-платформа, яка об’єднує журналістів, які шукають експертну думку для свого контенту, з джерелами, які мають такий досвід.

Припустімо, що ви спеціаліст із пошукової оптимізації, а також власник веб-сайту. Ви можете поділитися своїм досвідом або ідеєю в обмін на посилання dofollow.

Крім того, якщо ви більше любите писати B2B, ви можете перевірити Допоможіть B2B Writer. Платформа працює подібно до HARO, але в екосистемі B2B.

Як не створювати посилання Dofollow?

#1. Не створюйте посилання з веб-сайтів із низьким авторитетом

Дуже важливо віддавати перевагу якості зворотних посилань над кількістю. Спосіб досягти цього — зв’язати веб-сайти зі здоровим доменом.

💡Знайте термін: авторитет домену (DA) — це рейтингова оцінка, яка вимірює, наскільки успішним є сайт, коли справа доходить до рейтингу в результатах пошуку.

Оцінка домену від 40 до 50 вважається середньою, тоді як усе, що перевищує 60, є хорошим. Google вважає, що ваші веб-сайти заслуговують на довіру та є достатньо хорошими, щоб мати вищий рейтинг у результатах пошуку.

Хоча Google більше не надає інструменти для перевірки DA, ви можете використовувати сторонні інструменти SEO, такі як Ahrefs, SEMRushабо Moz.

#2. Уникайте посилань на невідповідні сайти

Подумайте про це так: якщо ви хочете стати менеджером із продукції, ви, швидше за все, будете спілкуватися з людьми тієї ж професії.

Те саме стосується отримання посилань dofollow. Знову ж таки, якість перемагає кількість.

Нещодавнє оновлення Google, the Оновлення корисного вмістунадає релевантний і цінний вміст користувачам.

Оновлення означає лише одне:

Веб-сайти, які охоплюють все під одним дахом, будуть покарані (за винятком веб-сайтів новин і визнаних видавців).

І зараз чи пізніше поштовхи будуть видимі на вашому веб-сайті, оскільки ви пов’язані з ними.

#3. Не використовуйте посилання з плагіату/дубльованого вмісту

Це велике НІ. Плагіатний вміст несприятливий на всіх кутах – будь то SEO, Google чи читач. І Google гарантує їх покарання.

Це питання часу, коли ці фрагменти вмісту помітять падіння в рейтингу SERP і кількості переглядів.

Отже, завжди безпечніше робити зворотні посилання на добре досліджені веб-сайти, які мають вміст, орієнтований на читача, і є лідерськими можливостями в галузі.

Підведенню

Зворотні посилання Dofollow – це золота жила для професіоналів SEO. Наскільки мені відомо, це найефективніша стратегія SEO на сьогодні.

Доказом цього є те, що найкращий результат у Google має середнє значення 3,8x більше зворотних посилань, ніж на другому-десятому місці.

Безумовно, отримання зворотних посилань dofollow є чудовою технікою SEO. Поки одного разу ви не подумаєте переборщити!

Далі прочитайте про SEO Vs. SEM: усе, що повинен знати маркетолог!