Що це таке та його роль у хмарній безпеці?

За останні кілька років поширення хмарних обчислень зросло не по днях, а по годинах. Багато організацій переносять свої основні операції, служби та дані в хмару заради економії коштів, швидкого розгортання та підвищення ефективності своїх операцій.

Станом на 2022 рік у звіті Gartner прогнозується, що витрати кінцевих користувачів на хмарні сервіси зростуть на 20,4% у 2022 році до загальної суми 494,7 мільярда доларів. Очікується, що до 2023 року ці витрати досягнуть 600 мільярдів доларів.

Оскільки важливі функції та конфіденційні дані переміщуються в хмару, безпека цих ресурсів стає ключовою проблемою для багатьох організацій. Опитування HashiCorp щодо стратегії стану хмарних технологій у 2022 році показало, що 89% організацій вважають безпеку ключовим фактором успіху хмарних обчислень. Для організацій безпека їх хмари має вирішальне значення для забезпечення доступності їхніх послуг, які знаходяться в хмарі. Крім того, це допомагає уникнути витоку даних, отже, захистити конфіденційні дані.

Оскільки хмарні обчислення суворо регулюються, хмарна безпека також гарантує, що підприємства дотримуються місцевих законів і правил, які регулюють використання послуг хмарних обчислень і обробку даних користувачів. Надійна інфраструктура безпеки також допомагає швидко відновити та контролювати пошкодження у разі інциденту безпеки, наприклад несанкціонованого доступу.

Одним із способів забезпечення безпеки середовища хмарних обчислень є ефективне керування доступом користувачів і привілеями до ресурсів, що зберігаються в хмарі, за допомогою інструменту керування правами хмарної інфраструктури (CIEM).

Керування правами хмарної інфраструктури (CIEM)

В організації з хмарним середовищем користувачі-людини, системи та автоматизоване програмне забезпечення, які називаються ідентифікаторами, мають доступ до її ресурсів у хмарі. Такий доступ зазвичай потрібен під час виконання операцій у хмарі. У такому сценарії необхідно створити ієрархію, яка визначає рівень доступу, наданий до ресурсу компанії в хмарі.

Наприклад, на платформі електронної комерції, що працює в хмарі, клієнт, який робить покупки на сайті, не матиме такого ж доступу до ресурсів, як той, який надається персоналу компанії. Співробітники компанії також матимуть різні рівні доступу залежно від рівня їхнього стажу. Автоматизовані програмні служби, які отримують доступ до хмарного середовища, також матимуть власні дозволи.

Оскільки організації переносять багато своїх служб у хмару, а деякі навіть використовують кілька хмарних рішень, їм потрібно надавати мільйони дозволів людям, системам і хмарним службам, які отримують доступ до їхніх хмарних екосистем. Це може стати надто великим, що призведе до надмірних можливостей користувачів, неправильно налаштованих дозволів або невикористаних дозволів, чим можуть скористатися зловмисники. Управління правами хмарної інфраструктури (CIEM) стає в нагоді, щоб уникнути таких інцидентів.

Управління правами хмарної інфраструктури (CIEM) — це процес керування та захисту прав доступу, дозволів і привілеїв користувачів, ідентифікаторів і хмарних служб, які мають доступ до ресурсів хмарного середовища, таких як дані, програми та служби. CIEM — це хмарне рішення безпеки, яке полегшує організаціям застосування принципу найменших привілеїв щодо ідентифікаторів із доступом до свого хмарного середовища.

  8 Надійний сервер CS:GO 🔫 Хостинг для кращого ігрового процесу

Принцип найменших привілеїв стверджує, що користувачі або особи повинні мати лише мінімальний набір дозволів і доступ лише до певних даних і ресурсів, необхідних для виконання їхньої роботи.

CIEM допомагає організаціям виявляти та уникати ризиків, пов’язаних із тим, що привілеї вищі, ніж вони повинні бути, шляхом постійного моніторингу дозволів і дій користувачів і ідентифікаторів, які отримують доступ до хмарних ресурсів. Таким чином, це гарантує, що вони завжди працюють у межах належного контролю доступу.

Чому CIEM важливий

Зі збільшенням поширення хмарних обчислень і віддавання переваги багатохмарним рішенням організаціям потрібно буде керувати величезною кількістю привілеїв для мільйонів своїх користувачів і систем, які отримують доступ до багатохмарного обчислювального середовища. Це створює проблему безпеки, яку неможливо вирішити за допомогою традиційних заходів безпеки, таких як інструменти керування ідентифікацією та доступом (IAM).

Насправді, за даними Gartner, до 2023 року 75% збоїв у хмарній безпеці будуть результатом неналежного керування ідентифікацією, доступом і привілеями. Керування ідентифікаторами на мультихмарних платформах створює проблему безпеки, яку здатні вирішити лише рішення CIEM.

Наприклад, інструменти IAM допоможуть керувати привілеями та реєструвати їх, але вони не можуть стежити за надлишковими повноваженнями користувачів або службами чи порушеними привілеями. Лише рішення CIEM може досягти цього та підтримувати кілька рішень хмарних обчислень. Таким чином, CIEM є ключовим компонентом безпеки, щоб уникнути порушень безпеки, спричинених неправильним керуванням ідентифікаторами та привілеями в хмарному середовищі.

Окрім посилення безпеки хмарного середовища, CIEM дозволяє відстежувати використання хмарних ресурсів з однієї інформаційної панелі, навіть якщо використовується багатохмарне середовище. Таким чином, це дозволить організаціям отримати достовірну інформацію про використання ними хмарних ресурсів. Це може вплинути на їхні витрати на хмарні ресурси в майбутньому. Нарешті, CIEM відстежує ризики, пов’язані з дозволами, і автоматично усуває проблеми, перш ніж ними зможуть скористатися зловмисники.

Як працює CIEM

Щоб керувати правами доступу в хмарній екосистемі, рішення CIEM мають механізм знань, який спочатку збирає інформацію про хмарні ідентифікатори, що компрометує людські та нелюдські об’єкти, які мають доступ до хмарного середовища. Він також збирає інформацію про повноваження цих осіб. Права — це завдання та привілеї доступу, які мають особи.

Після встановлення доступних ідентифікаторів та їхніх повноважень CIEM починає регулярний збір інформації про використання хмарних ресурсів усіма доступними об’єктами та подробиць про те, як вони використовують свої привілеї. Ця інформація передається на платформу безпеки та управління подіями (SIEM) для агрегування з іншими показниками продуктивності та використання ресурсів у базу даних з можливістю пошуку, яка потім зберігається в CIEM.

Зібрана інформація перевіряється та перевіряється CIEM, порівнюючи поведінку ідентифікаторів із їхніми дозволеними завданнями та привілеями. У разі виявлення підозрілої поведінки або аномалій CIEM сповіщає адміністратора. CIEM також може автоматично усунути ризики, знизивши привілеї особи, позбавивши її всіх привілеїв або деактивувавши привілеї. Усе це відбувається під капотом без необхідності втручання користувача.

Компоненти CIEM

CIEM складається з трьох основних компонентів. Це:

Централізоване управління

Централізоване керування — це інформаційна панель, яка дозволяє організаціям, які використовують CIEM, захищати та керувати своєю єдиною чи багатохмарною екосистемою з одного місця. Ця інформаційна панель дозволяє швидко відстежувати аномалії та ефективність роботи, які є результатом змін налаштувань вручну.

  Deja Vu: Коротка історія кожної архітектури процесора Mac

Управління ідентифікацією

Управління ідентифікацією містить правила, які визначають, на яких людей і інших користувачів поширюються певні політики та правила. Це допомагає визначити рівень доступу, наданий користувачам у будь-який момент часу.

Політика безпеки

Ці правила визначають, хто або що має доступ до хмарного середовища, коли і де вони мають до нього доступ, а також причини доступу.

Поєднуючи три компоненти вище, організації, які використовують хмарні обчислення, можуть чітко бачити, які дозволи використовуються в кожному сеансі, і легко визначити, якими привілеями зловживають користувачі з надмірними повноваженнями, якщо такі є.

Роль CIEM у хмарній безпеці

Хмарні обчислення створюють нові складні проблеми безпеки для організацій, оскільки управління ризиками доступу до їхніх ресурсів легко перевантажує команди безпеки. Оскільки тисячі додатків, служб і користувачів отримують доступ до хмарних ресурсів, єдиний спосіб не відставати від складності керування правами та привілеями в хмарному середовищі – це запровадження CIEM і автоматизація.

CIEM полегшує керування привілеями, правами доступу та ідентифікаторами, забезпечуючи постійну оцінку та перевірку привілеїв і прав доступу ідентифікаторів, які отримують доступ до хмарних ресурсів. У разі виявлення ризиків доступу CIEM дозволяє швидко й автоматизовано усунути ризики, щоб переконатися, що не існує надто потужних ідентифікацій.

Крім того, CIEM підтримує масштабування та підтримку мультихмарного впровадження, що дозволяє організаціям керувати правами на мультихмари з одного центрального місця. У хмарній безпеці CIEM є захистом від ризиків, які можуть бути спричинені неправильним керуванням правами доступу користувачів і служб автоматизації до хмарного середовища.

Переваги CIEM

Деякі з переваг, які організації можуть отримати від впровадження CIEM, включають наступне:

  • Покращена видимість і керування ідентифікацією – CIEM надає єдину інформаційну панель, за допомогою якої організації можуть бачити всіх користувачів і ідентифікаційні дані, які мають доступ до їх єдиного або багатохмарного середовища, а також дозволи, які вони мають. Це дозволяє легко керувати тим, що кожен користувач або особа може бачити в хмарі. Це дозволяє легко оцінити та вирішити ризики, пов’язані з неправильним керуванням дозволом у хмарному середовищі.
  • Зменшення ризиків і підвищена безпека – CIEM дозволяє реалізувати нульову довіру до безпеки організації шляхом впровадження принципу найменших привілеїв. Нульова довіра – це підхід до кібербезпеки, коли неявна довіра між користувачами усувається шляхом перевірки кожного етапу цифрової взаємодії. Це, у поєднанні з тим фактом, що CIEM дозволяє постійно контролювати використання дозволів, призводить до зниження ризику для хмарного середовища, таким чином підвищуючи його безпеку.
  • Економія коштів. Використовуючи CIEM, організації можуть отримати детальну інформацію про фактичне використання ресурсів у хмарі в будь-який момент часу. Це, у свою чергу, може вплинути на прийняття кращих рішень під час вибору та оплати плати за підписку на хмару, запобігаючи перевитраті хмарних ресурсів, які фактично не використовуються.
  • Інтеграція з існуючими системами – рішення CIEM легко інтегрувати з існуючими рішеннями безпеки та різними хмарними рішеннями. Крім того, CIEM забезпечує дотримання правил і стандартів, що стосуються дозволів користувачів.

Перераховані вище переваги роблять CIEM обов’язковим інструментом для організацій, які використовують хмарні обчислення.

  Як встановити Genesis Framework на WordPress?

Обмеження CIEM

Cloud Infrastructure Entitlement Management (CIEM) все ще є відносно новим інструментом хмарної безпеки; таким чином, він має справедливу частку обмежень. Для початку CIEM потребує значних початкових капіталовкладень, щоб придбати його. Це також потребує ресурсів для його впровадження, і групи безпеки повинні бути готові вивчити, як це працює, перш ніж організації повністю усвідомлять його переваги.

Варто зазначити, що CIEM розроблений для роботи в дуже складній хмарній реалізації. Вивчити та зрозуміти, як ним користуватися, нелегко, як і навчитися правильно впроваджувати його в хмарному середовищі.

Оскільки CIEM — це корпоративне рішення, яке збирає та аналізує дані про використання хмари, воно потребує доступу до критичних бізнес-функцій у всьому підприємстві. Це, у свою чергу, саме по собі може бути ризиком для безпеки, оскільки в разі порушення безпеки стає важко визначити, до якої інформації отримали доступ зловмисники.

Тим не менш, CIEM є дуже корисним інструментом, і його подальше впровадження та зростання призведе до зменшення його обмежень, оскільки рішення CIEM постійно вдосконалюються.

CIEM проти CSPM

Хоча обидва інструменти автоматизують моніторинг, ідентифікацію та усунення ризиків у хмарному середовищі, їх використання відрізняється.

Cloud Security Posture Management (CSPM) – це інструмент, який використовується для автоматизації ідентифікації, візуалізації та усунення ризиків, які виникають через неправильні конфігурації в хмарних середовищах, таких як програмне забезпечення як послуга (SaaS), платформа як послуга (PaaS) та інфраструктура як Служба (IAAS). Крім того, CSPM відстежує дотримання існуючих політик безпеки, інтеграцію DevOps і реагування на інциденти.

З іншого боку, Cloud Infrastructure Entitlement Management (CIEM) — це інструмент, який використовується для керування правами в хмарному середовищі. Він надає організаціям єдину інформаційну панель, за допомогою якої вони можуть контролювати та керувати дозволами користувачів і ідентифікаторами, які мають доступ до їхніх хмарних ресурсів. Це дозволяє виявляти дозволи, що використовуються неправильно, і забезпечує застосування принципу найменших привілеїв для всіх користувачів.

Як вибрати правильне рішення CIEM

Основною проблемою впровадження CIEM є висока вартість його впровадження. Тому, шукаючи правильне рішення CIEM, важливо враховувати його вартість і бюджетні асигнування організації для витрат на рішення CIEM.

Крім пов’язаних витрат, враховуйте потреби організації в рішенні CIEM. Враховуйте, що організація хоче відстежувати, її хмарну реалізацію, чи є вона приватною, загальнодоступною чи гібридною хмарою, а також те, чи вона використовує однохмарну чи багатохмарну реалізацію.

Крім того, врахуйте тип і кількість ресурсів, які вони хочуть контролювати за допомогою рішення CIEM, а також інформацію, яку вони хочуть отримувати від CIEM. Ці міркування допомагають вибрати правильне рішення CIEM для задоволення потреб будь-якої організації.

Також важливо враховувати простоту використання, зручність використання, підтримку клієнтів і ефективність рішення CIEM у виявленні потенційних ризиків і їх усуненні.

Висновок

Хмарні обчислення змінили потреби організацій у безпеці, і існуючих інструментів безпеки може бути недостатньо для вирішення всіх питань безпеки, які виникають у хмарних обчисленнях. Хмарні обчислення складні, і такі завдання, як керування тисячами привілеїв доступу до ресурсів у хмарі, лякають.

Їх неправильне керування може становити загрозу безпеці, що призводить до витоку даних. Тому необхідно використовувати такі інструменти, як CIEM, які були розроблені спеціально для хмарних обчислень. CIEM забезпечує просте й ефективне керування ідентифікаторами та їхніми правами в хмарній екосистемі.