Що це за значки в стовпці стану диспетчера завдань у Windows 10?

У квітневому оновленні, також відомому як Spring Creators Update, Microsoft внесла невелику зміну в стовпець «Статус диспетчера завдань». Якщо ви відкриєте диспетчер завдань, ви побачите значки в стовпці «Статус». Піктограми схожі на ті, що використовуються в Windows 10 для вказівки режиму енергозбереження на повзунку живлення. В основному це виглядає як запалений сірник. Якщо вам цікаво, які значки в стовпці стану диспетчера завдань, вони вказують на стан процесу.

Значки стовпців стану диспетчера завдань

в Windows 10 Insider Build 17101, рядок стану диспетчера завдань не містить цих піктограм. Натомість у ньому був текст, який показував, скільки процесів було призупинено. Хоча це була інсайдерська збірка, і до того часу, коли ця конкретна функція потрапила в робочий випуск, текст був замінений цими значками.

Вони означають те ж саме. Піктограма вказує на програму або службу, яка працює у призупиненому стані.

Призупинені програми/процеси

Це означає, що служба не працює активно. На скріншоті нижче видно, що Skype призупинено. У той час, коли я зробив цей знімок екрана, Skype не працював, однак у нього є фонова служба, яка повинна перевіряти наявність нових повідомлень і надсилати на робочий стіл сповіщення про нові повідомлення, які пояснюють цю службу.

Ви побачите, що всі призупинені програми/послуги є фоновими. Жодна з програм, які ви зараз використовуєте, не перейде в стан призупинення, якщо ви не перейдете до них протягом тривалого часу. Наприклад, на скріншоті нижче у мене відкрито програму «Налаштування», як вказує піктограма на панелі завдань, але я давно не перемикався на неї. Поруч із стовпцем стану диспетчера завдань відображається призупинений значок. Якщо я перейду до програми Налаштування, вона вийде з призупиненого стану.

Якщо ви не бачите стовпець стану, клацніть правою кнопкою миші будь-який із заголовків стовпців у диспетчері завдань і виберіть у контекстному меню пункт Стан. Піктограми нові, але колонка була частиною диспетчера завдань протягом багатьох років. Не багато користувачів вмикають його, тому може здатися, що він з’явився раптово.

У старіших версіях Windows 10 цей стовпець вказуватиме лише те, що програма або служба не відповідає. Він не скаже вам, призупинено це чи ні. Піктограми, що вказують на призупинений стан, були додані з квітневим оновленням. Щоб було зрозуміло, корпорація Майкрософт не збирає жодної нової інформації, а також не ввела новий стан, у якому можуть працювати програми та служби. Все, що робиться за допомогою стовпця стану диспетчера завдань, — це надати вам візуальний індикатор стану програми.

Microsoft не вносить багато змін до диспетчера завдань у Windows 10. Останнє значне покращення, яке було зроблено, запровадило використання графічного процесора в диспетчері завдань, однак це було добре задокументовано. Цей, не дуже.