Що таке Windows 10 IoT і коли ви б хотіли його використовувати?

Microsoft пропонує Windows 10 у дев’яти окремих версіях, починаючи від домашньої до корпоративної і закінчуючи сервером. Windows 10 IoT (Internet of Things) — це випуск, яким ви найменше володієте, але також ви, ймовірно, використовуєте більше, ніж уявляєте.

Windows 10 IoT виник із Windows Embedded

Windows 10 IoT є еволюцією попередньої версії Windows — Windows Embedded. Якщо ваша пам’ять досить довга, ви можете згадати історії Банкомати під керуванням Windows XP і потребує серйозного оновлення. Ці банкомати та інші подібні пристрої працювали під керуванням Windows Embedded (XPe). Основною концепцією є урізнена версія операційної системи Windows, яка добре працює на менш потужному обладнанні, запускає один сценарій використання або обидва.

Банк може використовувати цю ОС для банкомату, роздрібний продавець може використовувати її для системи POS (точка продажу), а виробник може використовувати її для простого прототипу пристрою. Однак Windows IoT — це не просто оновлена ​​версія Windows, щоб скористатися перевагами Інтернету речей, і не призначена виключно для підприємств і великих корпорацій. Це очевидно у двох різних версіях ОС, IOT Enterprise та IoT Core.

IoT Enterprise призначений для використання кількох пристроїв

Microsoft пропонує Windows 10 IoT у двох варіантах: Enterprise та Core. Версія Enterprise — це, по суті, Windows 10 Enterprise, але з додатковими елементами керування блокуванням. За допомогою цих елементів керування ви можете змусити Windows відображати, наприклад, одну програму-кіоск. Windows все ще працюватиме у фоновому режимі, але середні користувачі не повинні мати доступ до цих служб. Якщо ви підійшли до кіоску реєстрації та помітили, що програма реєстрації аварійно завершила роботу, а Windows 10 відображається, ви, ймовірно, зіткнулися з Windows 10 IoT Enterprise.

  10 речей для підготовки системи до оновлення функцій Windows 10

Подібно до Windows 10 Enterprise, ви не можете купити ліцензію на IoT Enterprise в магазині. Корпорація Майкрософт розповсюджує ліцензії через партнерів із перепродажу та угоди OEM. Оскільки це повна версія Windows, ви отримуєте всю потужність, яка постачається з нею, але один явний недолік: IoT Enterprise не працюватиме на процесорах ARM.

IoT Core призначений для простих плат, одиночних програм і датчиків

Маленький апаратний робот з колесами працює від Raspberry Pi і Windows IOT.

IoT Core, з іншого боку, урізається в порівнянні. Ви не отримуєте повний досвід роботи з оболонкою Windows; натомість ОС може запускати лише одну програму універсальної програми Windows (UWP) і фонові процеси. Однак IoT Core працюватиме на процесорах ARM. Ви б вибрали IOT Core для запуску простих програм, які можуть не вимагати такої безпосередньої взаємодії з користувачем. Наприклад, Скляний термостат використовує IoT Core. А завдяки сумісності з ARM ви можете запускати IoT Core на простих платах, як-от Raspberry Pi.

  Як отримати доступ до старого перемикача програм Windows XP у Windows 10

Ця остання функція робить IoT Core відмінним вибором для швидких прототипів для виробників або одноразових проектів для любителів. Хакстер, спільнота розробників апаратного та програмного забезпечення, містить чимало одноразових прикладів IoT Core, зокрема Pet-Door з визнанням, а двері для розпізнавання облич, а приладова панель розумного дому, і а чарівне дзеркало. Це все проекти, які ви можете створити самостійно, якщо у вас є необхідні навички. Microsoft навіть продемонструвала a Робот на Raspberry Pi які використовували Windows IOT і взаємодіяли з голограмами. Він надає ресурси, необхідні для того, щоб ви могли завантажити IoT Core для особистого користування з безкоштовною ліцензією.

Крім того, IoT Core на Raspberry Pi або Minnowboard можна поєднувати з датчиками та механізмами, такими як камери, PIR-датчики, сервоприводи та датчики температури для розширеного використання. Це, у свою чергу, дозволяє Windows 10 передавати дані, зібрані цими датчиками, що є основною передумовою Інтернету речей.

Windows IoT — це вибір із закритим джерелом для розробників Visual Studio

Можливо, вам буде цікаво, чому хтось використовує Windows IoT замість будь-якої кількості альтернатив, таких як Linux або Android. Більшість з них зводиться до того, для чого або для кого призначений пристрій і хто виконує програмування.

Переваги відкритого коду, як-от варіанти ліцензування та налаштування, часто рекламуються як чудові речі — і вони є. Але відкритий код не є найкращим вибором для кожного сценарію. Іноді для конкретних проектів потрібне програмне забезпечення з закритим кодом (або закрите програмне забезпечення). Деякі підприємства та уряди (на краще чи на гірше) також прямо забороняють використання програмного забезпечення з відкритим кодом у своїх покупках. Навіть якщо компанія не забороняє програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом, вона може бути неофіційно заохочена або нехтує. Якщо ви виробник і можете працювати з будь-яким варіантом, ви будете використовувати все, що робить вашого клієнта задоволеним.

  Як видалити оновлення Windows 10 за травень 2020 року

Але якщо відкинути дискусію з відкритим вихідним кодом та власним програмним забезпеченням, у деяких людей є ще одна очевидна перевага. Windows 10 IoT пов’язана з Visual Studio, і ви можете використовувати цю IDE для розробки програм для неї. Насправді, IoT Core розроблено для роботи «без головки» (без графічного інтерфейсу) і буде підключатися до іншої машини Windows 10 для програмування та зворотного зв’язку. Якщо ви все одно проводите більшу частину свого часу розробки у Visual Studio, вибір Windows 10 IoT замість альтернативи може заощадити час на навчання та налаштування. Ви зможете негайно використати весь свій досвід.

Звичайний повсякденний користувач, ймовірно, не завантажуватиме і не використовуватиме Windows 10 IoT, але це не означає, що він не зіткнеться з ним. Здебільшого, якщо ви не розробник, ця ОС працює на вас так, що ви можете навіть не помітити. Можливо, він живить кіоск, яким ви звикли замовити їжу в ресторані або приготування наступного коктейлю. Навіть якщо ви розробник або хтось, хто любить займатися як хобі, але вважаєте ідею вивчення альтернативи, як-от Linux, занадто трудомісткою, Windows 10 IoT може стати найкращим варіантом для вашого наступного проекту.