Що таке VPN і як він працює?

| | 0 Comments| 1:29 PM
Categories:

Технічне пояснення про VPN, як вони працюють, їхні типи, переваги, питання безпеки тощо.

За даними Surfshark, провідної компанії-постачальника послуг VPN, понад 31% користувачів Інтернету підписатися на VPN. Це одна п’ята населення світу.

Причин багато.

По-перше, навряд чи на цій планеті є країна, де на 100% немає стеження. І за цим стоять численні внутрішні та зовнішні фактори; деякі з них, я вважаю, законно служать суспільним інтересам. Тим не менш, не можна заперечувати, що деякі уряди існують для того, щоб стежити за своїми громадянами.

Крім того, цензура в Інтернеті є ще однією проблемою, яка торкається всіх нас.

Врахуйте шахрайство з громадським Wi-Fi, і Інтернет трохи не стане цифровою катастрофою, яка відчайдушно шукає рятувальний круг. Крім того, наскільки безпечні ваші особисті дані в Інтернеті? Враховуючи все це, VPN, безперечно, стають рятівниками!

VPN: рятівники!

Віртуальна приватна мережа, простими словами, накладає на ваші дані в Інтернеті конфіденційність, щоб вони залишалися таємними навіть для вашого постачальника послуг Інтернету, уряду чи будь-якого іншого шпигуна.

Сервер VPN діє як міст між вашим пристроєм і рештою Інтернету. Технічно це означає, що всі інші бачать IP-адресу VPN-сервера, а не вашу, що робить вас анонімним.

Шифрування відбувається на комп’ютері користувача за допомогою протоколів VPN (OpenVPN, WireGuard тощо). Залишаючи осторонь деякі функції, клієнти VPN — це лише графічний спосіб розгортання цих протоколів на наших машинах. Отже, коли ми говоримо, що хтось використовує VPN, це насправді означає використання протоколу VPN через клієнта.

Ці протоколи шифрують дані на вашому комп’ютері та надсилають їх на сервер VPN, де вони незашифровані та надсилаються відповідним адресатам у підтримуваних форматах. Відповідь знову шифрується на сервері VPN, перш ніж надсилається назад користувачеві.

Цей безперервний цикл шифрування-дешифрування забезпечує конфіденційність ваших дій в Інтернеті.

Насправді це шифрування настільки важко зламати, що деякі країни (наприклад, Північна Корея, Ірак тощо) повністю заборонили VPN, а інші (наприклад, Китай, Росія, Туреччина тощо) суворо регулюють їх використання.

На рівні користувача ви також можете перевірити, чи дійсно дані зашифровані за допомогою інструментів аналізу мережі, таких як Wireshark. Цікаво, що тепер у вас також є браузери з вбудованим VPN!

Типи VPN

На основі таких факторів, як платформа, випадки використання тощо, існує багато типів VPN, як-от:

 • VPN віддаленого доступу
 • Site-to-Site VPN
 • Екстранет VPN
 • Інтранет VPN
 • Мобільний VPN
 • Mesh VPN
 • Хмарний VPN
 • SSL/TLS VPN
 • SSH VPN
  Найкращі розширення VPN для Chrome [2022]

Навіть протоколи OpenVPN, WireGuard, IKEv2 тощо є технічно автономними VPN. Ми також можемо приблизно розділити всі VPN на два типи на основі їх застосування: персональні та бізнес VPN.

Переваги використання VPN

Тож навіщо вам використовувати VPN, окрім спроб анонімізувати свій відбиток в Інтернеті? Ось кілька причин:

 • Громадський Wi-Fi ніколи не буває безпечним. Кілька мереж, які ми вважаємо «загальнодоступними», насправді є спеціальними мережами, створеними кіберзлочинцями поблизу. Вони можуть реєструвати дії в Інтернеті, включаючи будь-які паролі або фінансову інформацію, яку ми вводимо. Використання VPN шифрує дані та забезпечує безпеку навіть у таких незахищених мережах.
 • Доступ до спеціалізованих пропозицій. Не все, що ми купуємо, скрізь має однакову ціну. Насправді деякі бренди враховують паритет купівельної спроможності для встановлення ціни на свою продукцію на різних ринках. У таких ситуаціях VPN може придбати товари за зниженою ціною.
 • Розваги без обмежень. Подібним чином мережі VPN допомагають нам насолоджуватися розважальним контентом, який не має виходу до моря, шляхом підробки нашого фактичного місцезнаходження. Насправді VPN для потокового передавання є однією з основних причин, чому багато користувачів взагалі підписуються на VPN.
 • Коли ми знаємо, що робить VPN, не менш важливо поглянути з іншого боку.

  Обмеження VPN!

  Деякі користувачі вважають VPN непереможним щитом, який захищає їх від будь-якої інтернет-загрози, що НЕправда. Отже, хоча це добре на фронті конфіденційності, потрібно також розуміти аспект безпеки.

  VPN безпорадні проти шкідливих програм. Хоча деякі VPN мають засоби блокування зловмисного програмного забезпечення, у більшості така функція відсутня. І навіть якщо вони мають захист від зловмисного програмного забезпечення, спеціальний антивірус у більшості випадків виконає роботу набагато краще. Повторюємо, зараження зловмисним програмним забезпеченням, отримане під час відвідування хитромудрого веб-сайту, завдає подібної шкоди як з VPN, так і без нього.

  Шахрайство небезпечне навіть для користувачів VPN. Такі події, як фішинг, атаки програм-вимагачів, шпигунські програми, соціальна інженерія тощо, захищені від VPN. Такі шахрайства можуть бути результатом завантаження зловмисного програмного забезпечення або відвідування підроблених копій законних веб-сайтів із подальшим введенням особистої інформації.

  Користувачі VPN також відстежуються. Більшість веб-сайтів використовують певний вид відстеження на основі файлів cookie. Це робиться для цільової реклами та аналітики відвідувачів. Хоча VPN дає вам випадкову IP-адресу, це не може допомогти вам уникнути цієї форми відстеження.

  Отже, VPN є частиною ширшої головоломки кібербезпеки з багатьма іншими важливими компонентами, такими як антивірусне програмне забезпечення, менеджери паролів, багатофакторна автентифікація тощо, які користувач повинен розгорнути разом.

    5 найкращих VPN для Kindle Fire для зручного потокового передавання

  Вибір хорошого VPN

  Галузь переповнена постачальниками послуг VPN. І, як і в будь-якій категорії продуктів, кількість поганих мереж набагато більша, ніж хороших VPN.

  Тут я перелічую кілька факторів, які слід враховувати під час покупки VPN.

 • Штаб-квартира: не лише диктатури, навіть так звані «демократії першого світу» не дуже сприятливі для конфіденційності. Ви можете прочитати про один такий випадок, коли а VPN без реєстрації співпрацював з ФБР, що призвело до арешту його користувача. Тому намагайтеся вибирати мережі VPN, розташовані не в країнах, які є членами будь-якого альянсу зі спостереження, наприклад Five, Nine, & Fourteen Eyes.
 • Протоколи. Коли ми говоримо про VPN, ми насправді маємо на увазі використання протоколів. На жаль, деякі мережі VPN пропускають деякі з безпечних і все ще пропонують застарілі протоколи, навіть ціною конфіденційності користувачів. На даний момент OpenVPN і WireGuard є двома найкращими з доступних, на які вам варто звернути увагу.
 • Шифрування: це визначає, наскільки складно зрозуміти зашифровані дані. На основі постачальника послуг VPN протокол VPN може використовувати кілька шифрів шифрування. На даний момент AES-256-бітне шифрування найчастіше використовується провідними VPN. Крім того, ChaCha20 є ще одним хорошим, який використовується в протоколі WireGuard.
 • Серверна мережа: це може бути життєво важливо для когось, кому потрібен доступ до геообмеженого вмісту. Тому перевірте, чи VPN має сервери в країні, яка вас цікавить. Крім того, постарайтеся не піддаватися твердженням про «всесвітні сервери», оскільки в кінцевому підсумку ви будете використовувати лише кілька, а продуктивність залежить набагато більше, ніж просто цифри.
 • Загальні характеристики: мінімум, який я б порадив, це розділене тунелювання. Крім того, приємно мати потокові та оптимізовані сервери для P2P, блокувальник реклами, автоматичне підключення, статичну IP-адресу тощо. Пам’ятайте, що ці функції можуть відрізнятися в різних програмах однієї служби VPN. Наприклад, VPN може рекламувати розділене тунелювання, навіть якщо лише його програма для Windows має таку можливість, а інші програми (для macOS, Android тощо) ні.
 • Функції безпеки: цій категорії немає кінця. Однак ви не повинні зупинятися без вимикача. Набагато краще, якщо ви також можете отримати мультихоп, Tor через VPN, блокувальник шкідливих програм, підтримку IPv6 і ротацію IP.
 • Георозблокування: це один із найпопулярніших атрибутів будь-якої VPN. Багато країн, організацій і служб блокують користувачів Інтернету за допомогою VPN. Обфускація сервера є особливою функцією, яка працює в цьому відношенні. Не дивно, що лише кілька постачальників VPN пропонують обфусковані сервери, і навіть у цьому випадку немає гарантії, що вони працюватимуть через обмеження, які постійно змінюються. Тут стане в нагоді оперативна підтримка клієнтів і гарантія повернення грошей, якщо нічого не спрацює.
 •   6 найкращих безкоштовних VPN за оцінками користувачів на Reddit

  Крім того, перевірте, про що говорять існуючі користувачі; Reddit може бути гарним місцем для перегляду «переважно неупереджених» відгуків користувачів про найкращі безкоштовні VPN тощо.

  Крім того, є ще кілька речей, про які ми вже розповідали у функціях VPN, на які варто звернути увагу.

  Ризики використання VPN

  Хоча це звучить як перетворення на безпечну гавань, багато VPN, простіше кажучи, небезпечні. І хоча це звичайне явище для безкоштовних VPN для продажу даних користувачів або пропускної здатності з метою прибутку, навіть усі платні не такі безпечні, як їх рекламують.

  Насправді використання VPN означає вибір компанії, розташованої в іншій країні, а не вашого інтернет-провайдера та уряду. Простіше кажучи, це азартна гра, яка може піти в будь-яку сторону.

  По-перше, ваша компанія VPN може бачити все, що ви хочете приховати від свого провайдера. В умовах обслуговування може бути кілька положень, які більшості з нас не цікаві під час покупок.

  Крім того, у вашій країні вас можуть ув’язнити лише за використання VPN. Ось чому ви повинні детально ознайомитися з місцевими правилами використання VPN.

  Інший ризик – це помилкове відчуття безпеки. Таким чином, незважаючи на те, що хороша мережа VPN шифрує дані, є невеликий шанс, що вас усе ще можна відстежувати за допомогою складних механізмів, таких як атаки кореляції трафіку. Крім того, ризик шкідливого програмного забезпечення та кібершахрайства залишається практично незмінним навіть при використанні VPN.

  Нарешті, використання VPN для незаконної діяльності ніколи не є чудовою ідеєю, оскільки компанія, яка стоїть за нею, може поступитися під тиском правоохоронних органів. Крім того, немає нічого схожого на 100% службу VPN без журналів.

  VPN: потреба часу?

  VPN були створені з урахуванням бізнесу. Проте VPN для бізнесу також виявилися необхідністю середнього користувача Інтернету.

  Коротше кажучи, вони захищають вашу діяльність в Інтернеті, щоб ніхто інший не міг «поглянути». Я, наприклад, планую будувати своє майбутнє цифрове життя на них.

  Єдиний аспект, про який потрібно пам’ятати, – використовувати лише надійні VPN. І для цього я пропоную вам спробувати ProtonVPN. Windscribe також хороший.

  Далі прочитайте, чому, якщо ви виконуєте ці 6 онлайн-дій, VPN є обов’язковим для вас.