Що таке Vo5G (VoNR) і чим воно відрізняється від VoLTE?

| | 0 Comments| 11:45 AM
Categories:

Ключові висновки

  • Vo5G, або «голос через 5G», — це бездротовий стандарт, який дозволяє здійснювати та приймати дзвінки за допомогою мережі 5G, забезпечуючи кристально чисту якість голосу та зменшену затримку.
  • Vo5G відрізняється від VoLTE тим, що використовує з’єднання 5G замість LTE, пропонуючи вищу пропускну здатність, кращі кодеки для якості дзвінків, меншу затримку та можливість використовувати високошвидкісні дані одночасно.
  • Щоб використовувати Vo5G, вам потрібен сумісний пристрій, оператор, який підтримує Vo5G, і перебувати в зоні покриття мережі 5G вашого оператора. Якщо доступний, немає причин не використовувати Vo5G для дзвінків вищої якості. Vo5G — це майбутнє дзвінків, оскільки 5G продовжує вдосконалюватися.

Зростання кількості швидших мережевих з’єднань призвело не лише до швидшого Інтернету. З появою 4G і 5G зміни покращили всі аспекти нашого мобільного досвіду. Найкращі мережі навіть привнесли потужність цих нових технологій у наші дзвінки, тому вони щоразу звучать краще та чіткіше. Зокрема, дві нові технології, Vo5G (також відома як VoNR) і VoLTE, змінили спосіб здійснення дзвінків. Але що таке VoNR і чим він відрізняється від VoLTE?

Що таке Vo5G?

Спочатку нам потрібно пояснити, що таке Vo5G. Цей термін в основному розшифровується як «голос через 5G», а також відомий як VoNR або «голос через NR» (NR, або New Radio, є альтернативною назвою для 5G, так само як LTE для 4G). І це саме те, що ви думаєте. Це стандарт бездротового зв’язку, який дозволяє вам приймати дзвінки та спілкуватися з іншими, повною мірою використовуючи вашу мережу 5G замість того, щоб переходити до старішого стандарту.

  10 найкращих альтернатив для сховища Kodi Fusion

Зазвичай під час прийому дзвінків ваш телефон переходить до старішого стандарту, щоб обробити дзвінок. Це може бути VoLTE, який уже досить широко поширений, або для деяких країн чи регіонів це може бути звичайний 3G або 2G. Однак Vo5G підтримує ваш телефон у тому самому з’єднанні 5G, що має кілька переваг. Серед цих переваг — кристально чиста якість голосу для обох сторін виклику, а також зменшена затримка, тому ваші виклики протікають якомога ближче до особистої розмови або як виклик, що проводиться через Wi-Fi.

По суті, це просто дзвінок, який утримується через ваше з’єднання даних. Коли ви телефонуєте за допомогою Vo5G, ваш голос перетворюється на цифрові пакети даних і передається через мережу 5G, подібно до того, як дані передаються під час перегляду веб-сторінок або використання програм. Це дуже схоже на VoIP-дзвінок, здійснений у сторонньому додатку, але той факт, що він використовує 5G, а не лише 4G, дозволяє вашим дзвінкам мати меншу затримку та кращу якість, ніж у іншому випадку. Це схоже на те, щоб зателефонувати комусь у WhatsApp через справді гарне інтернет-з’єднання — ви знаєте, що це звучатиме дуже добре.

Чим Vo5G відрізняється від VoLTE?

Як ми вже згадували раніше, основною відмінністю між Vo5G і VoLTE є використання з’єднання 5G замість LTE. Середня швидкість з’єднання LTE становить від 12 до 30 Мбіт/с, що є пристойним, але не дуже «швидким» за сучасними стандартами. Використовуючи вечірні прийоми, такі як агрегація операторів, швидкість з’єднання можна збільшити приблизно до 100 Мбіт/с. Однак це ніщо в порівнянні з тим, що може зробити 5G. За оптимальних умов швидкість 5G може варіюватися від 200 Мбіт/с до 500 Мбіт/с, і багато хто бачив реальні швидкості, що наближаються до 1 Гбіт/с, хоча це рідкість і потребує 100% оптимальних умов, щоб все було абсолютно правильно, це, безумовно, те, що можливо.

  Як поєднати дві фотографії за допомогою Generative Fill у Photoshop

Це дуже важливе збільшення пропускної здатності, і це те, що Vo5G використовує, щоб змінити ситуацію. Збільшена пропускна здатність дозволяє Vo5G використовувати кращі кодеки для покращення якості дзвінків, а також вищі бітрейти та дзвінки мають меншу затримку, тому ваші дзвінки також є швидшими. На додаток до цього ви можете одночасно використовувати дзвінки 5G і високошвидкісну передачу даних, як це зараз можна зробити з VoLTE, а в разі збою або розриву з’єднання 5G також підтримує безперебійну передачу даних старшому, але випробуваний стандарт VoLTE.

По суті, це всі переваги, якими ви зараз користуєтеся завдяки з’єднанню 5G, окрім повсякденних дзвінків.

Як ви використовуєте Vo5G/VoLTE?

Справа з Vo5G, як і з VoLTE, полягає в тому, що вам не потрібно багато робити, щоб використовувати його. Однак він все ще знаходиться в зародковому стані, і в деяких випадках все ще може знадобитися певне налаштування. Щоб використовувати Vo5G, вам потрібен сумісний пристрій, оператор, який підтримує Vo5G, і ви повинні перебувати в зоні покриття мережі 5G вашого оператора.

Щоб використовувати Vo5G, переконайтеся, що його ввімкнено на вашому телефоні. На момент написання цієї статті не всі смартфони 5G сумісні з Vo5G, тому ваш пробіг буде різним, але, як правило, якщо ваш телефон був випущений після 2022 року та сумісний із 5G, він, ймовірно, підтримуватиме Vo5G. . У більшості випадків VoNR має бути ввімкнено за замовчуванням, але ви можете перевірити налаштування свого телефону, щоб підтвердити це.

Окрім того, ваш оператор має підтримувати послуги Vo5G, а ваш мобільний тариф має включати виклики Vo5G. На момент написання лише T-Mobile підтримує Vo5G у США, але інші оператори, як-от Verizon і AT&T, також розширюють свої можливості. У Великобританії EE здійснила перший виклик Vo5G у вересні 2023 року, що вказує на надзвичайно обмежену підтримку (знову ж таки, на момент написання статті).

  4 простих способи імпортувати паролі в Chrome

Оператори по всьому світу можуть мати зв’язок 5G, але поки що не підтримують Vo5G — вам обов’язково потрібно попередньо проконсультуватися зі своїм оператором. Проте, якщо дотримано всіх належних умов, ваш телефон автоматично використовуватиме Vo5G для голосових дзвінків, коли ви перебуваєте в зоні покриття 5G, забезпечуючи безперебійну та якісну дзвінки.

Це той самий загальний принцип, що й VoLTE, де він насправді має просто працювати, нічого не роблячи, з тією різницею, що VoLTE на даний момент набагато більш поширений, ніж Vo5G, і тому телефонувати через VoLTE легше, ніж через Vo5G.

Вам варто використовувати Vo5G чи VoLTE?

Насправді немає причин не використовувати стандарт швидшого дзвінка, якщо він доступний. Незалежно від того, чи це Vo5G чи VoLTE, обидві технології здатні забезпечити вам дзвінки вищої якості, з додатковою відмінністю Vo5G, яка підтримує дзвінки вищої якості та менші затримки, ніж VoLTE. Якщо у вас є підключення до мережі 5G і ви можете скористатися перевагами Vo5G, тоді обов’язково спробуйте — якщо впаде і не зможе встигати, воно перейде до VoLTE.

Vo5G — це майбутнє дзвінків

Завжди приємно бачити, як технології викликів розвиваються в наших мережах. Vo5G — це природна еволюція дзвінків, яка є частиною нової ери 5G, і ми, безперечно, бачитимемо цей термін частіше в найближчі місяці та роки, оскільки 5G продовжує розвиватися та вдосконалюватися.