Що таке Vendor Lock-in і як цього уникнути

Categories:

Перемістіть свою програму в хмару лише після перегляду пункту про блокування постачальника постачальника хмарних послуг. Продовжуйте читати, якщо ви не знаєте, що це таке і як цього уникнути.

Модель хмарних обчислень стрімко розвивається. Тому що модель досить приваблива для ІТ-бізнесу, наприклад розробників мобільних додатків, розробників веб-додатків, компаній, що надають програмне забезпечення як послугу тощо. Вам не потрібно створювати надійну ІТ-інфраструктуру у своєму бізнесі.

Ви просто підписалися на інфраструктуру розробки програм у хмарі від постачальника керованих послуг (MSP). Ваше завдання – розвивати продукт і ринок і отримувати прибуток. Але проблема виникає, коли існуючий хмарний постачальник більше не сумісний із вашою програмою, бізнес-моделлю чи кількістю користувачів.

Тепер ви намагаєтеся перемістити свої бази даних і програми в іншу хмару. Але існуючий постачальник розігрує карту блокування постачальника, щоб вичавити з вас гроші. Ця базова модель доходу від хмарних обчислень може стати вашим кошмаром. Але не хвилюйтеся зараз, оскільки наступні поради зроблять вас переможцем.

Зміст

Що таке блокування постачальника в хмарних обчисленнях?

Блокування постачальника, як випливає з цієї фрази, — це ситуація, коли ви не можете перейти до іншого постачальника для певних послуг, не сплативши постачальнику комісію за період блокування. Крім того, коли ви змінюєте послуги постачальника на іншого постачальника, ви повинні нести витрати на налаштування служб.

У звичайному бізнесі, як-от постачання сировини чи готової продукції, це не викликає особливого занепокоєння. Тому що нема чого налаштовувати, окрім пошуку доступного стороннього постачальника послуг, який може постачати продукцію як якісно, ​​так і в кількості.

Проте в індустрії хмарних обчислень це викликає величезне занепокоєння. Коли ви переносите програмне забезпечення, Інтернет, мобільний додаток, аналітику даних, сервер або інші ІТ-проекти в хмару, ви використовуєте чужу інфраструктуру.

Там ви налаштовуєте свої програми, інтерфейси прикладного програмування (API), бази даних, програми бізнес-аналітики (BI) і багато інших технологічно передових і складних компонентів. Тепер, з будь-якої причини, коли ви повинні перенести все це на іншого постачальника хмарних послуг, існуючий постачальник може не просто так погодитися.

Вони попросять вас сплатити плату за блокування постачальника. Ви юридично зобов’язані це зробити, оскільки підписали угоду про блокування постачальника під час реєстрації в хмарних службах цього постачальника. Це поширена тактика сучасних хмарних провайдерів.

  Вибір дешевої послуги перевірки справ і чому БЕЗКОШТОВНА не варіант

Прив’язка до постачальника також можлива за допомогою контейнерної розробки, тестування та випуску за допомогою Kubernetes.

Чому ви повинні звернути увагу

Існує два головних занепокоєння щодо концепції прив’язки до постачальника. Якщо ви плануєте переїхати до кінцевої дати блокування постачальника, ви сплачуєте величезну комісію, яка інакше могла б фінансувати ваші хмарні операції протягом трьох-п’яти років. Другий – найскладніший.

Ви повинні налаштувати все з нуля, коли переходите до нового постачальника хмарної інфраструктури відповідно до його віртуалізованих систем. Тут люди говорять про хмарну міграцію, але це не прогулянка в парку.

Таким чином, перш ніж підписувати контракт на використання хмарних сервісів для будь-якого ІТ-проекту, уважно прочитайте договірний документ, особливо пункт про прив’язку до постачальника.

Типи блокування постачальника

У секторі хмарних обчислень блокування постачальника може бути сотнею типів. Це залежить від креативності постачальника хмарних послуг, який ви пропонуєте, і від того, наскільки вони жадають прибутку. Хоча ви нічого не можете з цим вдіяти, знайдіть тут кілька популярних типів блокування постачальників:

#1. Прив’язка до постачальника на основі ціни

Постачальник хмарних послуг може стягувати значну плату за впровадження протягом перших днів налаштування. Пізніше, змінюючи постачальника, ви починаєте думати, що інвестиції в комісію за впровадження є марною тратою, якщо ви переходите до нового постачальника.

Деякі нестандартні та жадібні хмарні постачальники часто припиняють стягувати плату на основі фактичного використання. Вони починають стягувати з вас щомісячну плату, щоб отримати максимальний прибуток.

#2. Блокування постачальника, яке тримає дані в заручниках

Якщо ви пропустите будь-яку дату платежу, пізно поновите або висловите плани переходу до нового постачальника хмарних послуг, існуючий постачальник може залишити ваші програми та бази даних у заручниках. Вони можуть скасувати ваш доступ до даних вашої компанії та попросити вас заплатити велику плату за вихід.

#3. Захист від постачальника для додаткових функцій

Ви погано планували, коли п’ять років тому обирали постачальника хмарних послуг. Тепер ви бачите, що інші постачальники пропонують вбудовані можливості штучного інтелекту (AI) і машинного навчання (ML). Ви запитуєте про це свого постачальника хмарних послуг, і вони кажуть, що ви повинні сплачувати додаткові збори, щоб отримати послуги AI та ML.

#4. Блокування постачальника в хмарі

Деякі нестандартні та малі хмарні постачальники можуть змусити вас використовувати рідні служби. Вони можуть не інтегруватися з AWS, Google Cloud або Microsoft Azure. Якщо для вашої нової програми потрібні ці хмарні місця призначення, у вас серйозні проблеми.

#5. Блокування постачальника за допомогою цифрових контрактів

Багато оманливих постачальників хмарних послуг використовують посилання на веб-сторінку як контракт на хмарну службу. Вони можуть таємно змінити цю веб-сторінку, коли ви не звертаєте на неї уваги. Таким чином, початковий контракт змінюється на щось інше, що ви не погоджувалися.

#6. Поновлення як блокування постачальника

Оновлення є одним із найнебезпечніших блокувань постачальників. Після довгих роздумів ви вирішили залишитися з існуючим хмарним постачальником. Але провайдер не готовий вести переговори щодо ціни продовження за кілька місяців до закінчення терміну дії контракту.

  14 найкращих пошукових систем PDF для пошуку безкоштовних електронних книг у 2022 році

Вони надішлють вам ціну поновлення за кілька днів до закінчення терміну дії. Тепер ви не в змозі переключити свої хмарні операції на іншого постачальника послуг.

Деякі сумнозвісні хмарні постачальники можуть встановлювати інші дати оновлення для серверів, програм і баз даних. Таким чином, ви потрапляєте в порочне коло різних дат оновлення та роками не отримуєте можливості змінити постачальника хмарних послуг.

Причини блокування постачальника

Основною причиною прив’язки до постачальника є постійне джерело доходу для постачальників хмарних послуг. Більшість MSP для хмари не виставляють вам рахунок за те, як вони рекламують. Припустимо, ви отримуєте хорошу знижку і налаштовуєтеся спочатку за привабливою ціною. Не очікуйте такої самої ціни, коли ви звернетеся до хмарного постачальника, щоб поновити свій обліковий запис.

Під час поновлення MSP зазвичай підвищує ціни на послуги, які вони пропонують. З цього моменту провайдери MSP отримують прибуток від вашого облікового запису хмарної підписки. Тепер, коли ви розробили багато програм і розмістили їх на платформі MSP, вони можуть легко поставити вас у ситуацію викупу.

Якщо ви не погодитеся на надто вищу ціну під час поновлення облікового запису, ви ризикуєте втратити роки розробки додатків і роботи з керування базами даних.

Інші основні мотиви прив’язки до постачальника:

 • Малі та нестандартні хмарні постачальники створюють велику клієнтську базу, використовуючи прив’язку до постачальника, і продають свою частку більшим хмарним компаніям, щоб отримати величезну віддачу від інвестицій (ROI) за короткий період.
 • Як абонент хмари, ви не досліджували можливості постачальника перед реєстрацією.

Недоліки Vendor Lock-In

Знайдіть нижче проблеми та недоліки прив’язки до постачальника:

#1. Перешкода для впровадження хмари

Незважаючи на те, що бізнес хмарних обчислень розвивається, багато стартапів, малих і середніх підприємств витягли свої програми та бази даних із хмари. Це сталося через гіркий досвід умов блокування постачальників хмар.

Коли молоді ІТ-бізнеси побачать, що хмарні обчислення — це лише ще один привід для гігантів ІТ-технологій, щоб викачувати з них гроші; багато хто відмовиться від хмари над внутрішньою ІТ-інфраструктурою.

#2. Проблеми з додатком або базою даних

Якщо хмарний постачальник не зможе надати ресурси та технології відповідно до останніх досягнень у секторі, ваші програми та бази даних не зможуть працювати так, як ви хочете.

#3. Немає стабільності хмарних витрат

У контракті з блокуванням постачальника хмарний MSP має повне право змінювати пропозиції продуктів, тарифні плани, комісію за вихідні передачі даних, оновлення, впровадження AI/ML, послуги BI тощо.

Таким чином, ви не впевнені, в якому місяці ви отримаєте рахунок за послуги хмарної ІТ-інфраструктури. Це завадить вам здійснювати важливе фінансове планування у вашому бізнесі.

Як уникнути блокування постачальника

Найкращі поради та ідеї, щоб уникнути ситуації блокування постачальника:

Підпишіться на різні хмарні постачальники

Якщо вашому ІТ-бізнесу потрібні різні цифрові активи, такі як мобільні програми, веб-програми, електронні листи, ERP-сервери, потокові сервери тощо, не розміщуйте все це в одному хмарному рішенні. Використовуйте різних хмарних провайдерів, щоб зменшити залежність від одного MSP.

  9 найкращих сканерів спортивних карток для оцінки вартості вашої колекції

Розробка портативних програм і баз даних

Завжди використовуйте стандартні та крос-сумісні API, конфігурації, SDK, бази даних тощо для розробки програми або бази даних. Таким чином, ви можете легко перемістити свої програми та бази даних з однієї хмари в іншу.

Уважно читайте договірні документи

Уважно прочитайте договірний документ або найміть досвідченого хмарного розробника та менеджера, який зможе краще зрозуміти умови контракту. Якщо вас влаштовує документ, попросіть у постачальника фізично підписаний контракт. Також уникайте контрактів, у яких сказано, що постачальник може змінювати умови виставлення рахунків і надання послуг, коли забажає.

Забезпечте кращий контракт

Обговорюючи з постачальником потреби вашої хмарної ІТ-інфраструктури, зробіть наголос на наступному:

 • Прогноз плати за поновлення
 • Політики поновлення
 • Плата за додаткові послуги
 • Хмара оновлюється відповідно до змін у галузі
 • Штраф за неможливість надати хмарні ресурси під час масштабування
 • Стратегія виходу без комісії, коли MSP не може задовольнити ваші потреби

Обговоріть вартість передачі даних

Більшість хмарних сервісів пропонують безкоштовну передачу даних між платформами. Але вони стягуватимуть з вас преміальну комісію, якщо ви переносите дані на інші хмарні платформи. МСП не люблять це обговорювати. Вони хочуть, щоб це було приховано під сотнями сторінок контрактної літератури.

Завершіть встановлення фіксованої швидкості передачі даних на більш тривалий термін, якщо MSP запропонує вам варіант для переговорів. Якщо ви плануєте багато, MSP обов’язково запропонує вам індивідуальні рішення.

Внутрішнє резервне копіювання

Не покладайтеся лише на всіх цих хмарних провайдерів. Налаштуйте додатковий резервний сервер на місці, щоб не потрапити в ситуацію викупу.

Приклади блокування постачальника

Нижче наведено кілька популярних випадків блокування постачальників у хмарних обчисленнях:

#1. Втрачена можливість заощадити

Віртуальна машина Google Cloud (c2-standard-4) у США коштує приблизно 0,25 доларів США на годину за 4 ядерні процесори та 8 ГБ пам’яті. Його конкурент, AWS, пропонує майже подібні функції в c6g.xlarge майже за $0,20 за годину. Якщо ви уклали контракт із Google Cloud на постачальника, ви не зможете насолоджуватися економією, яку пропонує AWS.

#2. Постачальник не може надати послуги

10 березня 2021 року через пожежу в центрі обробки даних в OVHcloud вийшли з ладу кілька європейських веб-сайтів. Цей інцидент вплинув на кілька критично важливих веб-сайтів і додатків державних установ, банків, інформаційних агентств і електронної комерції. Якщо ви заблоковані постачальником і не маєте жодної резервної копії, у вас серйозні проблеми.

#3. Плата за передачу даних

Більшість постачальників хмарних послуг стягують надзвичайно високі комісії за передачу даних на сторонню платформу або ваші власні локальні сервери. Секретний внутрішній документ AWS у 2019 році, проаналізований The Information, свідчить про те, що AWS стягувала зі своїх клієнтів такі комісії за передачу даних:

 • Apple: 50 мільйонів доларів
 • Pinterest: приблизно 30 мільйонів доларів
 • Netflix: 20 мільйонів доларів

Заключні слова

Наразі ви детально обговорювали концепцію блокування постачальників у галузі хмарних обчислень. Постачальники керованих послуг хмарної інфраструктури лобіюють прив’язку до постачальника, щоб забезпечити постійний потік доходу. Незалежно від того, працює платформа для вас чи ні, ви повинні заплатити максимум доларів.

Якщо у вас забагато фінансування, бажаємо успіху з моделлю блокування постачальника. Але якщо ви є ІТ-підприємством, що розвивається, і вам потрібно обережно використовувати свої інвестиції для накладних витрат, як-от ІТ-інфраструктура в хмарі, уникайте прив’язки до постачальника.

Скористайтеся наведеними вище порадами, щоб створити плановий підхід для підписки на хмарні обчислення. Створіть баланс між публічними та приватними примірниками хмарних обчислень для різних програм і баз даних. Найважливіше, не поміщайте всі програми та бази даних під одну хмарну парасольку.

Знайдіть тут більше викликів і ризиків у хмарних обчисленнях.