techukraine.net techukraine.net Що таке Utility Tokens і чому вони існують?

Що таке Utility Tokens і чому вони існують?

| | 0 Comments| 1:39 PM
Categories:

Чи є корисні токени ще одним модним словом із криптопростору, чи воно має якесь значення? Давайте дізнаємося реальність!

Криптопростір наповнений різними видами токенів з різними функціями. А саме, корисні токени є одним із популярних типів криптотокенів.

Первинне розміщення монет (ICO) набуло величезної популярності в 2017 році, залучивши кошти на суму понад 4 мільярди доларів. Відтоді корисні токени були гарячою темою серед членів криптоспільноти.

Спочатку почнемо з основ. Залишайтеся!

Що таке Utility Token?

Утилітарний токен — це криптотокен, який дозволяє користувачам виконувати певні дії в екосистемі проекту. Ви можете використовувати цей маркер для доступу до послуг або продуктів проекту.

Утилітарні токени не надають жодних прав власності своїм власникам. Однак ви можете використовувати ці токени для торгівлі з іншими криптовалютами або для покупки NFT.

Ви можете купити ці токени на криптобіржі, як і будь-який інший токен. Крім того, ціна на ці токени змінюється залежно від ринкового попиту на проект та варіанта його використання.

Існують різні типи токенів Utility. Це включає:

 • Жетони винагороди: ви отримаєте ці жетони як винагороду за участь у криптоплатформі. Наприклад, ви можете переглянути продукт і отримати винагороду у свій крипто-гаманець.
 • Дисконтні токени: ці токени дозволяють вам користуватися знижками на підтримуваних криптоплатформах. Тут власники комунальних криптовалют можуть допомогти вам отримати знижки на використання послуги.
 • Маркери доступу: ці маркери дозволяють користувачам отримати спеціальний доступ до послуг, доступних на платформі. Наприклад, ігрові платформи надають такі жетони для розблокування нових рівнів.
 • Токени підписки: ви можете використовувати токени підписки, щоб користуватися перевагами преміальних послуг. У цьому випадку ви отримаєте такі переваги, як преміум-членство, ранній доступ і багато іншого.
 • Обмінні токени: ці токени пропонують такі переваги, як ранній доступ до продажу токенів і знижки на комісію за торгівлю. Наприклад, деякі біржі пропонують знижки комісії за транзакції для платежів їхніми рідними токенами.

Тепер давайте перевіримо застосування токенів утиліти в криптопросторі. Залишайтеся на зв’язку!

Застосування корисних токенів

Основні застосування токенів утиліти включають:

#1. Децентралізовані фінанси (DeFi)

Утилітарні токени дозволяють користувачам брати участь у різних фінансових транзакціях через платформи DeFi. Наприклад, ви можете купити біткойн (BTC), використовуючи свій утилітарний токен на таких платформах, як Uniswap або PancakeSwap.

Крім того, ви можете зберігати свої корисні токени як заставу та позичати фіатні чи інші криптотокени. Крім того, ви можете позичати свої токени для отримання пасивного доходу.

  Виправте код помилки Netflix NW-6-503

#2. Криптоігри

Криптоігри покладаються на корисні токени для розширення можливостей своєї екосистеми. Наприклад, сегмент ринку GameFi включає ігри, технологію блокчейн і фінанси.

Ви можете використовувати токени, щоб купувати внутрішньоігрові активи, як-от NFT, персонажів або предмети колекціонування. Крім того, ви також отримаєте ігрові винагороди у вигляді жетонів.

#3. Криптова електронна комерція

У випадку криптовалютної електронної комерції ви можете купувати та продавати свої продукти чи послуги за допомогою токенів. Крім того, онлайн-платформи використовують реальні ціни криптовалютного ринку для плавних транзакцій.

Крім того, ви отримуватимете винагороди як символи за ваші відгуки, участь і покупки. Крім того, бренди та компанії пропонують винагороди за рекомендації, щоб розширити свою клієнтську базу.

#4. Створення контенту

У світі контенту творці та споживачі можуть однаково отримати вигоду від корисних токенів. Якщо ви творець, ви можете отримувати винагороди в криптотокенах. Крім того, як споживач, ви можете отримати доступ до вмісту безкоштовно.

Крім того, жодних технічних гігантів, таких як Meta чи Google, не існує між творцями та глядачами. У результаті творці, як правило, отримують більшу частину свого доходу.

#5. Участь у метавсесвіті

Метавсесвіт є гарячою темою в криптопросторі, а корисні токени дозволяють вам відвідувати різноманітні віртуальні події. Деякі платформи стягують комісію за вхід у вигляді токенів.

Крім того, ви можете придбати свої улюблені аватари або одяг, заплативши за них жетони. Наприклад, ви можете відвідати Децентраленд платформу для купівлі користувацьких аватарів або віртуальних активів за допомогою їх маркера корисності, MANA.

Утилітарні маркери проти маркерів безпеки

Корисні токени та токени безпеки часто викликають плутанину серед нових інвесторів. Давайте розберемося на основі деяких основних аспектів:

#1. призначення

Утилітарні токени не надають жодних прав власності. Ці власники токенів мають доступ лише до функцій платформи.

Навпаки, маркери безпеки надають право власності на активи користувача. З цієї причини ці токени вважаються інвестицією.

#2. Положення

Утилітарні токени випускаються через ICO і не регулюються. Проекти можуть випускати ці токени без дотримання будь-яких урядових постанов.

Однак токени безпеки суворо регулюються Комісією бірж і цінними паперами США. У результаті проект повинен пройти всі державні процедури для випуску маркерів безпеки.

#3. Простота реалізації

Утилітарні токени дозволяють засновникам залучати кошти за більш короткий час. З цієї причини більшість проектів випускають утилітарні токени через ICO.

  Що таке Apple Fitness+ і скільки він коштує?

Навпаки, маркер безпеки видається після тривалих державних перевірок. Як наслідок, для видачі користувачам цих маркерів потрібен час.

Важливість корисних токенів в ICO

Первинна пропозиція монет (ICO) — це процес, коли криптопроекти збирають кошти від індивідуальних та інституційних інвесторів. В обмін на свої інвестиції вони отримують еквівалентну кількість корисних токенів для цього проекту.

Сума, зібрана через ICO, визначає загальну вартість конкретного криптопроекту. Крім того, засновники використовують кошти для розвитку та маркетингу свого проекту.

Практичне використання корисних токенів відіграє вирішальну роль у залученні людей інвестувати в ICO. Крім того, токени з високим попитом, як правило, забезпечують вищу прибутковість під час лістингу.

Візьмемо ICO Binance Coin (BNB) як приклад. Залишайтеся!

Під час ICO Binance в 2017 році було продано 100 мільйонів токенів BNB всього за $0,15. Загалом Binance залучила колосальні 15 мільйонів доларів від ICO.

Джерело: Cryptorank.io

Після 11 днів успішного ICO Binance запустила свою криптобіржу. Крім того, вони витрачають 35% зібраних коштів на оновлення своєї біржі та системи платформи.

Крім того, Binance використав половину фонду ICO для маркетингу, брендингу та освітніх цілей. Нарешті, вони відкладають решту 15% як надзвичайний фонд для вирішення непередбачуваних ситуацій.

На момент написання статті ринкова капіталізація BNB становить понад 33 мільярди доларів. Історія успіху ICO Binance є найкращим прикладом того, як попит на корисні токени може вплинути на ICO та майбутнє проекту.

Як визначити службовий маркер?

Тест Хауї зазвичай використовується для визначення того, чи є інвестиція цінним папером. З цієї причини корисні токени не проходять цей тест.

Тест Howey в криптопросторі складається з чотирьох елементів:

 • Інвестиції грошей: люди купують крипто-токени в обмін на фіатні валюти певної вартості.
 • Очікування прибутку: це означає, що ви купуєте токен, очікуючи отримання прибутку в майбутньому.
 • Загальне підприємство: якщо велика кількість інвесторів фінансує криптопроект, то він вважається звичайним підприємством.
 • Прибуток від зусиль інших: тут успіх криптопроекту залежить здебільшого від досвіду та менеджменту розробників і промоутерів.
 • Якщо токен відповідає всім цим умовам, його можна вважати маркером безпеки. З іншого боку, токени, які не відповідають вимогам, підпадають під токени корисності.

  #1. Базовий маркер уваги (BAT)

  Базовий маркер уваги (BAT) — службовий маркер ERC-20 браузера Brave. Крім того, цей браузер винагороджує своїх користувачів за споживання різної реклами.

  Крім того, видавці реклами також отримують винагороду залежно від уваги користувача. Тут користувачі та видавці отримують винагороду за використання токенів BAT безпосередньо на своїх криптогаманцях.

    Як відкрити файли ASPX

  Ви можете вибрати частоту показу реклами на годину. Ви можете вибрати від 0 до 10 оголошень на годину, як вам зручно. Нарешті, концепція винагороди проста: чим більше реклами ви побачите, тим більше токенів BAT ви отримаєте.

  #2. Багатокутник (MATIC)

  MATIC є корисним маркером екосистеми Polygon. Цей проект працює за допомогою блокчейну Ethereum для підключення, розробки та масштабування різних криптопроектів.

  Ви можете використовувати токени MATIC для оплати комісії за транзакції в мережі Polygon. Крім того, ви також можете робити ставки на ці токени, щоб отримати винагороду за ставки.

  За останні роки токени MATIC набули популярності та керують понад 19 000 DApps. Крім того, цей токен має ринкову капіталізацію понад 5 мільярдів доларів.

  #3. Binance Coin (BNB)

  Видано в 2017 році, БНБ — це корисний токен найбільшої у світі криптобіржі Binance. Крім того, ціна цього токена зросла з 0,15 долара під час ICO до рекордно високої ціни в 690 доларів у 2021 році.

  Початковий варіант використання токенів BNB обмежувався відрахуванням комісії за торгівлю. Однак тепер ви можете використовувати цей службовий маркер, щоб купувати віртуальні подарунки, бронювати квитки тощо.

  Крім того, ви можете використовувати ці жетони, щоб робити ставки та отримувати винагороди. Крім того, ви можете позичати криптоактиви, ставлячи токени BNB.

  #4. Ripple (XRP)

  Рідний токен Ripple, XRP, дозволяє переказувати криптокошти за низькі комісії. Крім того, ви можете використовувати цю функцію для миттєвого проведення транзакцій за допомогою адреси гаманця.

  Крім того, цей маркер дозволяє користувачам підтримувати своїх улюблених творців, монетизуючи їх вміст. Для цього вам потрібен лише XRP Ledger, публічний блокчейн Ripples.

  Крім того, геймери можуть насолоджуватися високошвидкісними іграми за низьку плату та надійну пропускну здатність. Крім того, вони отримають криптовалютні винагороди у вигляді токенів XRP від ​​підтримуваних платформ.

  Заключні думки

  Утилітарні токени є ризикованими, якщо ви очікуєте отримати від них прибуток. Однак ці токени з реальними варіантами використання можуть бути корисними під час використання різних криптоплатформ.

  Зрештою, розгляньте корисні токени як засіб для участі в діяльності на основі криптовалюти. Зрештою, не слідкуйте за яскравими інвестиційними порадами щодо криптотокенів.

  Далі перегляньте нашу статтю про пропозицію маркерів безпеки (STO).