Що таке Ubuntu PPA і як його встановити? [2023]

Categories:

PPA — це спосіб для окремих розробників або команд розміщувати та розповсюджувати свої програмні пакети на платформі Ubuntu.

У системах Linux програмні пакети зазвичай розповсюджуються та встановлюються за допомогою менеджерів пакетів і систем керування пакетами.

Ці системи використовують центральне сховище програмного забезпечення, яке є набором пакетів програмного забезпечення, які можна легко завантажити та встановити в системі користувача.

Менеджер пакунків використовує інформацію зі сховища, щоб визначити, які пакунки доступні, які версії цих пакунків доступні та які залежності потрібно задовольнити, щоб інсталювати певний пакунок.

Серед популярних систем керування пакетами, що використовуються в Linux, є apt (використовується Debian і Ubuntu), yum (використовується Red Hat і CentOS) і Pacman (використовується Arch Linux).

Менеджер пакетів зазвичай надає команди для пошуку, встановлення, оновлення та видалення пакетів із системи.

Однак ці менеджери пакетів також мають деякі обмеження, як-от повільні цикли випуску та конфлікти пакетів. Ці обмеження можна подолати за допомогою PPA.

PPA надає додаткові переваги порівняно з традиційними менеджерами пакунків, такі як швидший доступ до оновлень, підтримка неофіційних пакетів, покращена сумісність і простіше керування пакетами.

Давайте подивимося, що саме означає цей PPA.

Що таке Ubuntu PPA?

PPA означає Personal Package Archive, який є сховищем програмного забезпечення для дистрибутивів Linux на основі Debian (таких як Ubuntu), що дозволяє окремим розробникам і командам публікувати власні пакети та робити їх доступними для інших користувачів.

За допомогою PPA розробники можуть легко пакувати, розповсюджувати та керувати своїм програмним забезпеченням, а користувачі можуть легко встановлювати, оновлювати та видаляти пакети програмного забезпечення.

PPA надають розробникам можливість поширювати програмне забезпечення, яке не включено в офіційні репозиторії дистрибутива Linux, або надавати новіші версії програмного забезпечення, ніж те, що доступне в офіційних репозиторіях.

  Як керувати обліковим записом Hulu

Щоб використовувати PPA, користувачі повинні додати репозиторій PPA до своєї системи, а потім використовувати свій менеджер пакетів для встановлення пакетів з PPA.

PPA підтримуються розробниками та не підлягають такому ж рівню перевірки, як пакунки в офіційних сховищах. Таким чином, користувачі повинні бути обережними, встановлюючи пакети з PPA, і переконатися, що PPA є довіреним і надійним.

Як працює PPA?

Ось короткий огляд того, як працює PPA.

#1. Створення пакету

Розробник створює програмний пакет, який включає необхідні файли, залежності та сценарії встановлення. Пакет створено за допомогою системи пакування Debian, що дозволяє легко встановлювати його та керувати ним у системах на основі Debian.

#2. Створення PPA

Розробник створює PPA на платформі Launchpad, яка є веб-сервісом, наданим Canonical (видавець ubuntu), який забезпечує спосіб розміщення, керування та розповсюдження програмних пакетів.

#3. Завантаження пакета

Розробник завантажує пакет у свій PPA разом із інформацією про пакет, такою як його залежності, номер версії та опис.

#4. Створення пакетів

Launchpad автоматично створює пакет для кожного підтримуваного дистрибутива та архітектури. Цей процес гарантує, що пакет сумісний із цільовою системою та готовий до встановлення.

#5. Пакетне розповсюдження

Після створення пакета користувачі можуть його завантажити та встановити з PPA.

#6. Управління пакетами

Користувачі можуть додати репозиторій PPA до своєї системи, а потім використовувати свій менеджер пакетів для встановлення, оновлення або видалення пакетів із PPA.

PPA надає розробникам зручний спосіб розповсюджувати своє програмне забезпечення, а користувачам – керувати встановленням програмного забезпечення. Використовуючи можливості платформи Launchpad і системи пакування Debian, PPA полегшує керування встановленням програмного забезпечення та гарантує, що користувачі мають доступ до останніх і найактуальніших пакетів.

Офіційний PPA проти неофіційного PPA

Основна відмінність між офіційними та неофіційними PPA полягає в джерелі пакетів, які вони містять.

Офіційний PPA – ці PPA керуються та обслуговуються Canonical (компанією, що стоїть за Ubuntu) або іншими надійними організаціями. Вони містять програмне забезпечення, яке офіційно схвалено Ubuntu і зазвичай вважається безпечним у використанні.

Неофіційні PPA – вони створюються та підтримуються особами чи організаціями, не пов’язаними з Ubuntu. Вони можуть містити програмне забезпечення, офіційно не схвалене Ubuntu, і якість і безпека програмного забезпечення, яке вони містять, може відрізнятися.

  Як підключити кнопки Echo до вашого Amazon Echo

Як додати PPA на Ubuntu?

Щоб додати PPA в Ubuntu, просто виконайте такі дії:

Відкрийте термінал. Ви можете зробити це, натиснувши комбінацію клавіш Ctrl + Alt + T.

Щоб додати PPA до системи ubuntu, спершу вам потрібно встановити цей загальний пакет властивостей програмного забезпечення за допомогою наведеної нижче команди.

sudo apt-get install software-properties-common

Потім додайте репозиторій PPA – скористайтеся наступною командою, щоб додати PPA до вашої системи, замініть ppa:user/repo фактичним репозиторієм PPA, який ви хочете додати.

sudo add-apt-repository ppa:user/repo

Тут я хочу додати notepadqq PPA.

Ви можете зіткнутися з проблемою відсутності команди add-apt-repository в Debian і іноді в Ubuntu. Ця помилка може виглядати так.

sudo: add-apt-repository: command not found

Це тому, що команда add-apt-repository є частиною пакета software-properties-common, і вам потрібно перевстановити цей пакет, щоб установити add-apt-repository.

Оновіть список пакетів – після додавання репозиторію PPA оновіть список пакетів, виконавши таку команду.

sudo apt update

Встановити пакети – нарешті, ви можете інсталювати пакети з щойно доданого репозиторію PPA за допомогою такої команди, замінивши «назва-пакета» фактичною назвою пакета, який ви хочете встановити.

sudo apt install package-name

Примітка. Перш ніж додавати PPA, завжди варто перевірити його надійність і безпеку з джерела. Деякі PPA можуть містити зловмисне або застаріле програмне забезпечення, тому важливо бути обережним, додаючи PPA у свою систему.

Як видалити PPA на Ubuntu?

Ви можете легко видалити PPA на ubuntu, виконавши наведені нижче дії.

Перший крок — це список усіх встановлених PPA у вашій системі. Для цього виконайте наступну команду на терміналі.

ls /etc/apt/sources.list.d/

Видалити репозиторій PPA – щоб видалити певне сховище PPA із системи, скористайтеся такою командою, замінивши ppa: user/repo на фактичне сховище PPA, яке ви хочете видалити.

sudo add-apt-repository --remove ppa:user/repo

Тут я вирішив видалити встановлений вище PPA.

Видалення PPA також призведе до видалення будь-яких пакетів, встановлених із цього PPA. Якщо ви хочете зберегти пакунки, встановлені з цього PPA, подумайте про використання іншого методу, наприклад закріплення, щоб запобігти їх оновленню.

Переваги PPA

Ось деякі переваги використання особистих архівів пакетів (PPA) в Ubuntu.

Легке розповсюдження програмного забезпечення

PPA надають розробникам простий спосіб поширювати своє програмне забезпечення серед більшої аудиторії, полегшуючи користувачам установку та отримання оновлень для цього програмного забезпечення.

  Як перемістити позаекранне вікно на головний дисплей

Регулярні оновлення

Їх можна регулярно оновлювати, що надає користувачам найновіші версії програмного забезпечення, яке вони встановили з PPA.

Випробуйте нове програмне забезпечення

PPA надають користувачам можливість тестувати нове програмне забезпечення, яке ще не включено в офіційні репозиторії, не впливаючи на стабільність їхньої системи.

Немає необхідності в компіляції

Вони дозволяють користувачам встановлювати попередньо скомпільовані пакети, що полегшує та пришвидшує встановлення програмного забезпечення, ніж компіляцію його з вихідного коду. Це особливо корисно для користувачів, які не мають досвіду компіляції програмного забезпечення з вихідного коду.

Спеціальні репозиторії

Їх також можна використовувати для створення спеціальних сховищ для певних груп користувачів, дозволяючи їм легко отримувати доступ і встановлювати пакети, які не входять до офіційних сховищ.

Проблеми безпеки з PPA

PPA можуть створювати ризики для безпеки вашої системи Ubuntu, оскільки вони можуть містити зловмисне програмне забезпечення, застаріле програмне забезпечення або пакети з відомими вразливими місцями. Ось кілька проблем безпеки з PPA:

Неперевірені джерела

PPA може створювати будь-хто, і вони не можуть бути ретельно перевірені на безпеку та якість.

Застаріле програмне забезпечення

Вони можуть не оновлюватися регулярно та містити застаріле програмне забезпечення з відомими вразливими місцями.

Шкідливе програмне забезпечення

Ці PPA містять шкідливе програмне забезпечення, наприклад зловмисне або шпигунське програмне забезпечення, яке може поставити під загрозу безпеку вашої системи.

Конфлікт пакетів

Вони можуть викликати конфлікти пакетів з іншими пакетами, встановленими у вашій системі, що призводить до неочікуваної поведінки або нестабільності системи.

Висновок

Сподіваюся, ця стаття знайшла для вас корисну інформацію про PPA та способи його встановлення.

Вам також може бути цікаво дізнатися про команду apt для керування дистрибутивами Debian.