Що таке TikTok Shop? Чи безпечно купувати?

Швидкі посилання

Ключові висновки

  • TikTok Shop — це платформа для покупок у додатку, яка дозволяє користувачам купувати товари безпосередньо в TikTok, залишаючи їх у додатку, а не перенаправляючи на сторонні сайти.
  • Існують ризики, пов’язані з купівлею в TikTok Shop, як-от отримання товарів низької якості, неотримання товару взагалі та тривалий час доставки. Також існує ймовірність витоку або злому особистої інформації.
  • Безпека покупок у TikTok Shop також залежить від продавця, тому перед покупкою важливо дослідити та переглянути обліковий запис продавця, веб-сайт та інші платформи соціальних мереж.

Користувачі TikTok помітили більше спонсорованих відео на їхній сторінці For You рекламних товарів, які вони можуть купити в TikTok Shop одним натисканням кнопки. Але що таке TikTok Shop і чи безпечно ним користуватися?

Що таке TikTok Shop?

TikTok Shop — це платформа для покупок у додатку, де користувачі можуть купувати товари, які бачать у відео, безпосередньо в додатку. Це помітно відрізняється від таких програм, як Instagram, де ви можете натиснути посилання, щоб купити товар, яке зазвичай спрямовує вас на сторонній сайт.

  7 Потужний GIF-редактор для відео TikTok, Instagram або YouTube techukraine.net

TikTok Shop тримає вас у TikTok, що добре для додатка, щоб люди не відволікалися на покупки, а переглядали його вміст.

Як відвідати магазин TikTok і купити в ньому

Ви можете переглянути TikTok Shop, торкнувшись вкладки Shop у верхній частині сторінки For You. Ви можете отримати доступ до певного товару, торкнувшись картки на відео, де ви бачите товар, який рекламується.

Однак TikTok Shop доступний не в усіх регіонах, тому деякі користувачі можуть не бачити цієї опції у своїй програмі.

Купити товар легко: ви вводите свою адресу доставки та дані кредитної картки, як і на будь-якому веб-сайті електронної комерції. Після цього TikTok Shop з’явиться у вашій папці «Вхідні» в програмі, де ви зможете переглянути оновлення замовлення та доставки.

Які ризики несуть покупки в TikTok Shop?

TikTok Shop — це платформа транзакцій, а не власний магазин. Подумайте про це як про покупки на Depop або Etsy. Ви купуєте речі в окремих продавців, які використовують TikTok Shop як платформу.

Через це існують внутрішні ризики. TikTok важко контролювати кожного продавця в додатку. Подумайте про загальні ризики здійснення покупок в Інтернеті від незнайомого вам продавця: отримання товару низької якості, неотримання придбаного вами товару, неотримання товару взагалі або тривалий час доставки.

  Як скасувати підписку на когось у TikTok

Існують також ризики, пов’язані з наданням вашої особистої інформації продавцю в TikTok Shop. Про це повідомляє TikTok веб-сайт що він використовує безпечний процес виписки. Але більш докладної інформації немає.

Ризик того, що такі деталі, як ваша платіжна інформація чи адреса, будуть витоку або зламані, існує, навіть якщо це лише невеликий шанс. TikTok також збирає багато даних про вас, тому ви можете не додавати додаткову інформацію в додаток.

Коли я замовляв товар у магазині TikTok Shop, знадобилося більше двох тижнів, щоб товар надійшов. Товар, гаманець, був тим, що я замовив, і був досить гарної якості за низькою ціною. Однак він був набагато більшим, ніж здавалося на відео, які я бачив у додатку.

Купівля товару також поставила під сумнів його етичність. Інший ризик покупки в TikTok Shop полягає в тому, що ви не можете бути впевнені, як було виготовлено товар. Гаманець, який я купив, коштував мені лише трохи більше 4 доларів, але немає жодної інформації про працю, яка його виготовила, або про його довговічність.

  Як додати або змінити мініатюру TikTok

Чи TikTok Shop безпечний?

Безпека покупки товарів у TikTok Shop насправді залежить від продавця, у якого ви купуєте. Це може бути малий бізнес, де хтось сам виготовляє продукти вручну та веде чесний бізнес. Це буде безпечна покупка.

Однак це також може бути вантажовідправник, шахрай або компанія, яка використовує неетичні трудові практики.

Якщо ви дійсно хочете щось купити в TikTok, найкраще, що ви можете зробити, це зазирнути до продавця. Перегляньте їхні облікові записи та відео. Чи є вони професіоналами та чи можуть чесно говорити про продукт? Ви також можете переглянути їхні відгуки в TikTok Shop.

Відвідування веб-сайту продавця чи інших профілів у соціальних мережах може стати ще однією важливою підказкою щодо того, чи варто купувати у нього чи ні. Перевірте, чи має їхній бізнес професійний веб-сайт, і прочитайте розділ «Про нас», щоб дізнатися, чи є якась інформація про те, як виготовляються їхні продукти.

Нарешті, перегляньте відгуки про продукт на TikTok, щоб побачити, наскільки вони чесні. Є кілька способів перевірити, чи позитивні відгуки є чесними чи вони справді лише за гроші.

TikTok Shop прагне змінити те, як ми здійснюємо покупки в Інтернеті, об’єднавши покупки та соціальні мережі. Ця функція може допомогти вам бути в курсі останніх тенденцій моди, краси тощо, але також пов’язана з деякими ризиками.