Що таке TikTok і чому підлітки одержимі ним?

Categories:

Tik Tok: підліткам це подобається, а батьки цього не розуміють. Конгрес цього боїться. Бренди хочуть на цьому заробляти. Це, мабуть, найсуперечливіша (і улюблена) соціальна мережа. Завантаження програми швидко випереджають завантаження більш відомих соціальних мереж, таких як Twitter і Facebook. TikTok навіть вийшов в ефір рекламний ролик під час Суперкубку 2020 року.

Отже, що таке TikTok і як він працює? Чому законодавці відчайдушно цього бояться? І — мабуть, найголовніше — чому вам це важливо?

Короткий вступ до TikTok

За своєю суттю TikTok — це програма для обміну відео, не схожа на Vine, яку Twitter припинив у 2016 році. Люди можуть публікувати відео та використовувати низку саундтреків і фільтрів у стилі Snapchat, які можуть змінювати обличчя або створювати інші інтригуючі візуальні ефекти.

Люди можуть підписатися на інші облікові записи та створювати стрічку нового вмісту від творців, які їм найбільше подобаються. Також є стрічка «Для вас», яка показує випадковий асортимент відео від інших. Цей механізм пропонує нескінченну низку нових речей для перегляду та наповнює надзвичайно захоплюючу природу TikTok. Однак це також робить TikTok такою привабливою платформою — вона дозволяє тим, у кого навіть найменші підписки, «стати вірусними» і за одну ніч стати онлайн-зірками.

Можливо, найбільшою перевагою стрічки «Для вас» є те, що вона відкриває когось вмісту від творців, за якими він або вона зазвичай не стежить. Він пробиває бульбашку фільтра. Наприклад, через 10 хвилин ви можете побачити вміст тих, чиї політичні погляди сильно відрізняються від ваших, або інших спільнот, з якими ви зазвичай не спілкуєтеся, як-от військові чи правоохоронні органи.

  Як користуватися TikTok: Посібник для початківців

Щоб продемонструвати цю думку, протягом п’яти хвилин я перейшов із спостереження за демонстрацією нового костюма для косплею на американського льотчика, який впевнено висить на вантажній рампі транспортного літака C-130 Hercules.

Випадкова природа слави в TikTok також приваблює людей з інших платформ. Коли я взяв інтерв’ю у репера Шевіна Маккалоу (який виступає як Шоу Шевін), він описав платформу як «благодатну землю» порівняно з YouTube. Хоча YouTube набагато популярніший, новим творцям важче створити там постійних підписників.

Крім того, TikTok має стандартні функції, які ви очікуєте від соціальної мережі, включаючи прямі повідомлення та можливість «лайкати» відео.

TikTok для мемерів

Звичайно, ми лише проглянули поверхню того, що робить TikTok особливим. У порівнянні з майже будь-якою іншою соціальною мережею, TikTok більш оптимізований для створення мемів. Люди можуть переробити аудіокадри з інших відео та створити унікальний погляд на чужу ідею.

Як це виглядає? Ось чотирихвилинний суперзріз людей, які знімають власні відео для синхронізації губ із коротким фрагментом із The Living Tombstone’s No Mercy, про небезпеку вибору персонажа в популярному багатокористувацькому FPS «Overwatch».

Є також дуети, які саме так і звучать. Людина накладається на чуже відео й ефективно створює абсолютно новий вміст. Якщо вам цікаво, на що це схоже, ось короткий кліп, на якому люди грають у дусі кліп, на якому хтось синхронізує губи під пісню Чарлі П’ю, Бетті Буп.

Як TikTokers заробляють гроші

На відміну від YouTube, монетизація контенту в TikTok все ще відносно недостатньо розвинена. Наприклад, наразі автори не мають можливості заробляти гроші на показі реклами на своїх відео. Це залишається найбільшою перешкодою для TikTok, коли справа доходить до залучення відомих талантів з інших соціальних мереж.

  Як перевірити свою аналітику та статистику TikTok

Один із способів заробляти гроші — це прямі трансляції, під час яких вони отримують «підказки» від глядачів, які мають віртуальні подарунки. Цей механізм дещо заплутаний. По суті, люди в TikTok можуть обміняти реальну валюту на монети TikTok, щоб поповнити свій віртуальний «гаманець». Вони можуть використовувати ці віртуальні монети, щоб дати творцям чайові віртуальними подарунками. Після отримання ці подарунки конвертуються в додаткову віртуальну валюту під назвою діаманти, яку творці можуть зняти готівкою в реальному світі. Обмінний курс змінюється і може змінюватися самим TikTok.

Існує також маркетинг впливу. Нерідко бренди, особливо ті, що працюють у сфері моди та стилю життя, співпрацюють із популярними творцями й надсилають їм хабар або готівку в обмін на згадки. Хоча прямі трансляції відкриті для всіх у TikTok, лише найбільші імена будуть запрошені для участі в маркетинговій угоді.

Чому TikTok настільки суперечливий

TikTok належить китайській компанії ByteDance. Це результат об’єднання двох існуючих програм: музично.лі та доуїнь. TikTok незвичайний, тому що це єдина міжнародно успішна китайська соціальна мережа, привабливість якої поширюється далеко в західний світ.

Це викликало деяке здивування в залах Конгресу, і багато законодавців назвали це «загроза національній безпеці” та запитує свідчення від керівної команди TikTok. У Сенаті США виник двопартійний фронт проти TikTok із сенаторами Чаком Шумером та Томом Коттоном. виклик розвідувального розслідування в додаток.

Зрештою, соціальна мережа в Пекіні не тільки має доступ до інформації американців, які користуються платформою, але також може піддавати цензурі вміст, який американці бачать у мережі. Наприклад, законодавці стурбовані тим, що TikTok може піддавати цензурі відео на теми, які китайський уряд вважає делікатними, як-от протести проти демократії в Гонконзі або важке становище уйгурської етнорелігійної меншини.

  Як отримати більше підписників і шанувальників у TikTok

За що це варто, ByteDance дорікнув твердженням Конгресу. Однак це викликало резонанс за видалення популярного відео американського підлітка про уйгурську ситуацію. Пізніше компанія заявила, що це була «помилка модерації». розблокував обліковий запис підлітка.

Ці побоювання не безпідставні. У Китаї є свій «Великий брандмауер», який забороняє або цензурує більшість західного Інтернету від своїх користувачів. І на додачу, країни уряд вплинув на дії НБА через особистий твіт окремого співробітника та тиск на американські компанії, як Blizzard призупиняє гравців за думки, які їм не сподобалися.

Що несе майбутнє

TikTok – це інтригуюча відеоплатформа. Він поєднує в собі всі механізми, що викликають дофамін, що створює звикання. Він також унікально оптимізований для створення мемів із нешкідливого вмісту. Він може створювати вірусні зірки з нізвідки і, по суті, є фабрикою слави. Ці фактори пояснюють його швидке зростання та стійку популярність серед покоління Z.

У міру його зростання він, безсумнівно, продовжуватиме привертати увагу тих, хто знаходиться в залі влади, оскільки вони намагаються змиритися з існуванням китайської соціальної мережі, настільки ж успішної, як і будь-яка з Кремнієвої долини.