Що таке SSID і як його знайти на комп’ютері та мобільному пристрої

Categories:

Мережі WiFi стали невід’ємною частиною нашого життя, і ви підключитесь до них у певний момент протягом дня. Більшість із нас знайомі з процесом підключення до мережі WiFi. Однак багато хто з нас не знають технічного терміну цих мереж, наприклад SSID

Під час підключення до будь-якої мережі WiFi ви зустрінете технічний термін під назвою «SSID». Це розшифровується як Service Set Identifier, який є спеціальним кодом, наданим мережі WiFi. Код в основному відрізняє мережу від інших сусідніх мереж.

Назва мережі по суті транслюється, щоб пристрої могли її розпізнати та підключитися до неї. Ваш маршрутизатор також має власний унікальний SSID, надрукований збоку або знизу.

SSID може містити до 32 символів і використовується для ідентифікації вашої мережі Wi-Fi. У цій статті ми обговоримо деякі поширені способи ідентифікації SSID на різних пристроях.

Ідентифікатори SSID під різними іменами

Більш широко вживані та зрозумілі слова «Назва мережі Wi-Fi» та назва маршрутизатора використовуються для позначення SSID. Намагаючись підключитися до мережі, користувачі часто бачать на своїх пристроях список доступних мереж. Це зроблено для того, щоб споживачі могли легше зрозуміти та використовувати інтерфейс.

Хоча користувачі можуть змінити SSID, він має бути унікальним для мережі Wi-Fi. Це означає, що поблизу має бути інша мережа з такою ж назвою, оскільки це може заплутати користувачів і, можливо, створити проблеми з підключенням.

Під час пошуку доступних мереж Wi-Fi на пристрої SSID – це ім’я, яке відображається в списку доступних мереж. Якщо користувач вибере SSID, пристрій спробує підключитися до пов’язаної мережі Wi-Fi. З правильним паролем і налаштуваннями мережі користувачеві буде дозволено підключатися до цієї мережі, вибравши SSID.

Як дізнатися свій SSID за допомогою маршрутизатора

Якщо ви хочете приєднатися до мережі Wi-Fi, ви повинні знати SSID, щоб ідентифікувати та підключитися до мережі. Налаштувавши SSID, користувачі також можуть зробити свою мережу легко впізнаваною для користувачів. Ось способи дізнатися свій SSID за допомогою маршрутизатора Wi-Fi.

  12 безкоштовних програм для резервного копіювання з відкритим вихідним кодом для захисту ваших даних

З маршрутизатора

Користувачі можуть перевірити сам маршрутизатор, щоб знайти SSID мережі Wi-Fi, до якої вони намагаються підключитися. Загальною практикою є друк SSID на етикетці, яка прикріплена до передньої, задньої або бічної сторони маршрутизатора.

Крім того, ця мітка може містити важливу інформацію, таку як MAC-адреса маршрутизатора та облікові дані для входу за замовчуванням. Однак SSID, надрукований на етикетці, може не працювати, якщо хтось змінив його значення за замовчуванням.

Через налаштування роутера

Користувачі також можуть увійти в інтерфейс конфігурації маршрутизатора, щоб отримати SSID, якщо він недоступний у маршрутизаторі. Але щоб отримати доступ до інтерфейсу маршрутизатора та налаштувати його, користувач повинен ввести IP-адресу маршрутизатора в браузер.

IP-адресу зазвичай можна знайти на етикетці, де надруковано SSID, або в довіднику, який постачається разом із маршрутизатором. Користувачі можуть побачити SSID після входу в інтерфейс налаштування та навігації в області налаштувань. Вони також можуть змінити поточний SSID і встановити бажаний.

Іноді SSID прихований або не передається маршрутизатором з міркувань безпеки. У цьому випадку неавторизовані пристрої не зможуть підключитися до мережі. Але користувачі з IP-адресою та паролем маршрутизатора можуть вручну ввести SSID.

Чому налаштування SSID є важливим

Настійно рекомендується змінити SSID маршрутизатора за замовчуванням на унікальне ім’я. Давайте перевіримо причини.

Покращення безпеки мережі

Хакери можуть легко визначити тип вашого маршрутизатора та його виробника, якщо ви збережете SSID за умовчанням. Вони можуть використовувати та використовувати цю інформацію та використовувати відомі недоліки в мікропрограмі чи налаштуваннях маршрутизатора. Таким чином, змінивши SSID на унікальне ім’я, хакерам буде складніше визначити тип вашого маршрутизатора.

Блокування несанкціонованого доступу

Збереження SSID за замовчуванням може сприяти неавторизованому доступу до мережі. Більшість маршрутизаторів на ринку постачаються з обліковими даними для входу за замовчуванням, які зазвичай використовуються. Таким чином, неавторизовані користувачі можуть легко отримати доступ до інтерфейсу конфігурації маршрутизатора та змінити налаштування.

Зміна SSID на чітке ім’я може спонукати користувачів оновити облікові дані для входу за замовчуванням на надійніший і безпечніший параметр.

Спрощення ідентифікації мережі

Вибір окремого SSID може допомогти вам швидко розпізнати мережу, до якої ви бажаєте підключитися. Крім того, це допомагає відрізнити вашу мережу від інших мереж, доступних поблизу.

Це може бути особливо корисним у місцях із великим трафіком Wi-Fi, наприклад в офісних будівлях або квартирах. Крім того, використання окремого SSID може допомогти користувачам уникнути будь-якої плутанини. Крім того, це гарантує, що вони успішно підключаються до своєї особистої мережі.

  Оптимізуйте вихідні дзвінки за допомогою програмного забезпечення для інтелектуального й автоматичного набору номера

Персоналізація мережі

Налаштування SSID — це чудовий спосіб продемонструвати свою творчість і додати індивідуальності. Користувачі мають можливість вибрати ім’я, яке демонструє їх унікальну особистість або інтерес. Крім того, вони можуть використовувати його як засіб передачі повідомлення тим, хто знаходиться поруч.

Коли справа доходить до підключення до мережі WiFi, різні пристрої мають дещо різні методи пошуку SSID. Але володіння цими знаннями може допомогти у вирішенні будь-якої потенційної проблеми з підключенням під час підключення до мережі.

Пошук SSID на різних пристроях

Зараз ми покажемо вам, як ви можете знайти свій SSID на різних пристроях.

#1. Windows ПК

У ПК з Windows значок WiFi зазвичай розпізнається за зеленими хвилями, але колір значка може відрізнятися. Ви також можете вручну перевірити, чи ваш адаптер Wi-Fi увімкнено чи ні. Спочатку вам потрібно натиснути кнопки Window і R, щоб відкрити вікно Run, а потім ввести ncpa.cpl, щоб перевірити, чи працює ваш мережевий адаптер.

Виконуючи ці прості кроки, ви можете легко знайти SSID вашої бездротової мережі на ПК з Windows.

 • Щоб отримати доступ до бездротової мережі, просто знайдіть піктограму бездротової мережі, розташовану в нижньому правому куті екрана. Візуальне зображення складається з послідовності смужок, розмір яких поступово зростає.

 • Коли ви ввімкнете Wi-Fi на своєму пристрої, відобразиться список мереж Wi-Fi, доступних у цьому регіоні. Найвищий запис у списку має відображати SSID поточної мережі.
 • Інший спосіб переглянути SSID, до якого ви підключені, це клацнути правою кнопкою миші значок WiFi і вибрати «Відкрити мережу та Інтернет». Тепер ви можете переглянути SSID, до якого ви підключені.

#2. ПК MacOS

На комп’ютері з macOS значок WiFi зазвичай можна знайти у верхньому правому куті екрана. Він представлений набором концентричних дуг чорно-білого кольору. Виявлення SSID бездротової мережі в MacOS є простим процесом. Він передбачає наступні кроки:

 • Щоб підключитися до Wi-Fi, знайдіть значок Wi-Fi у верхньому правому куті екрана та натисніть на нього.
 • Після натискання піктограми Wi-Fi користувачеві буде представлено спадне меню. Меню покаже всі мережі Wi-Fi, які зараз доступні.

 • Ви можете визначити мережу, до якої ви зараз підключені, поставивши позначку біля її назви. Це назва вашої бездротової мережі.
 • Крім того, ви можете натиснути логотип Apple у верхньому лівому куті екрана та вибрати «Системні параметри» > «Мережа».
 • Потім у лівій колонці виберіть «Wi-Fi».
 • У розділі «Назва мережі» ви зможете побачити SSID мережі, до якої ви підключені.
  Наскільки ваш Apple Watch водонепроникний?

#3. телефон Android

Значок WiFi на пристроях Android може відображати незначні варіації зовнішнього вигляду залежно від пристрою та версії Android. Однак зазвичай він складається з серії вигнутих смуг, які нагадують радіохвилі. Зазвичай піктограму можна знайти у верхньому правому куті дисплея, коли пристрій підключено до мережі WiFi.

Виконуючи ці прості кроки, ви зможете побачити свій SSID на більшості пристроїв Android:

 • По-перше, відкрийте свій пристрій Android, розблокувавши його, а потім перейшовши на головний екран.
 • Щоб отримати доступ до налаштувань, знайдіть піктограму, яка зазвичай нагадує шестірню або зубчасте колесо, і торкніться її.
 • Перейдіть до меню налаштувань і виберіть опцію «Wi-Fi», прокрутивши вниз.

 • Щоб отримати доступ до доступних мереж Wi-Fi, просто натисніть опцію «Wi-Fi».
 • Знайдіть свою мережу Wi-Fi у списку доступних мереж і виберіть її, торкнувшись її. Тепер ви можете побачити тут свій SSID або назву мережі.

#4. iPhone

Символ Wi-Fi на iPhone зображується послідовністю концентричних дуг або чвертей кіл. Він схожий на значок, який використовується в MacOS.

Піктограма розташована у верхньому правому куті екрана, поруч із індикаторами заряду батареї та стільникового сигналу. Щоб отримати SSID на своєму пристрої Android, виконайте такі дії:

 • Щоб отримати доступ до свого iPhone, розблокуйте його, а потім перейдіть на головний екран.
 • Виберіть піктограму налаштувань, яка зазвичай сірого кольору та містить шестерінки.

 • Після доступу до налаштувань Wi-Fi для вашої зручності буде відображено збірку мереж Wi-Fi, які зараз знаходяться в зоні дії.
 • Тепер ви можете визначити назву мережі або SSID, до якої ви підключені, знайшовши галочку біля її назви.
 • Якщо вам потрібні додаткові відомості про мережу, клацніть піктограму «i», розташовану праворуч від назви мережі.

Висновок

Можливість знайти та розпізнати свій SSID є важливою, оскільки це дає змогу легко підключити пристрій до правильної мережі. Крім того, ви можете налаштувати параметри бездротової мережі та встановити захист від можливих ризиків.

Сподіваємося, ця стаття допомогла вам дізнатися SSID вашого власного пристрою. Тепер, коли ви знаєте, що таке SSID і як його знайти, настав час створити унікальний і захищений SSID.

Ви також можете дослідити деякі найкращі програми Wi-Fi Analyzer для особистого використання.