Що таке «Runtime Broker» і яке його призначення на моєму ПК?

| | 0 Comments| 4:37 PM
Categories:

Швидкі посилання

Runtime Broker є загадкою для багатьох користувачів ПК. Можливо, ви помітили, що він працює у вашому диспетчері завдань і забирає ресурси ЦП. Давайте дізнаємося, що таке процес Runtime Broker і чи потрібен він вам.

Що таке Runtime Broker у Windows і що він робить?

Посередник часу виконання (або посередник часу) — це системний процес Windows, який керує дозволами для універсальних програм, які ви встановлюєте з Microsoft Store. Вперше він був представлений у Windows 8 і продовжує з’являтися в усіх наступних версіях.

Цей процес працює у фоновому режимі та функціонує як воротар: він є посередником між універсальними програмами та системними ресурсами, такими як мережа, камера та місцезнаходження. Іншими словами, це гарантує, що програми мають необхідні дозволи для належної роботи без шкоди для безпеки вашої системи.

  10 найкращих програвачів для вінтажних вінілових платівок

Коли ви запускаєте програму з Microsoft Store, посередник виконання перевіряє, чи має програма необхідні дозволи для використання системних ресурсів. Якщо ні, він запитує дозвіл від імені програми. З наданим дозволом Runtime Broker діє як посередник між програмою та ресурсами, які вона потребує.

Наприклад, якщо ви запускаєте програму для редагування фотографій, якій потрібен доступ до ваших фотографій, Runtime Broker запитає дозвіл на доступ до цих зображень. Після схвалення Runtime Broker забезпечить доступ до програми лише до фотографій, а не до іншої конфіденційної інформації. Таким чином, Runtime Broker захищає Windows від несанкціонованого доступу та загроз безпеці.

  Як Alexa слухає слова пробудження

Чому Runtime Broker використовує так багато пам’яті?

Тепер, коли ви знаєте, що таке Runtime Broker, ви можете задатися питанням, чому він іноді використовує велику кількість ресурсів ЦП. Можливо, ви помітили, що цей процес часто з’являється під час використання диспетчера завдань.

Процес Runtime Broker запускається лише тоді, коли універсальній програмі потрібен доступ до системних ресурсів. Як правило, для цього потрібно лише кілька мегабайт пам’яті. Але якщо програма постійно запитує дозвіл або має проблеми з дозволом, Runtime Broker також запускатиметься часто та споживатиме багато енергії ЦП.

Однак не обов’язково зламався посередник виконання; більш імовірно, що програма глючить. Оскільки це основний компонент Windows, ви не можете вимкнути процес Runtime Broker, але ви можете завершити його в диспетчері завдань як тимчасове рішення.

  Як перевірити, чи достатньо швидке підключення до Інтернету для ігор і Netflix

Коли Runtime Broker показує високе використання ЦП, перевірте відкриті програми та їхні дозволи, щоб виявити можливі проблеми. Ми показали, як керувати дозволами програм у Windows 10; у Windows 11 перейдіть до Налаштування > Програми > Установлені програми. Виберіть програму, натисніть кнопку з трьома крапками, а потім виберіть Додаткові параметри, щоб перевірити її дозволи програми.

Якщо перезавантаження комп’ютера й оновлення програми не допомогли, спробуйте перевстановити програму, оскільки вона може бути пошкоджена.