Що таке RDP? Вступний посібник

Протокол віддаленого робочого стола (RDP) пропонує чудовий спосіб підключення до віддаленого робочого столу та виконання бажаних дій, як-от доступ до програм і файлів, внесення змін до них, вирішення проблем і оновлення програмного забезпечення.

Але навіщо потрібен віддалений доступ?

Уявіть, що ви подорожуєте, і раптом вам дзвонить сестра. Вона каже, що у неї проблеми з домашнім комп’ютером, але він їй справді потрібен для завершення проекту. Отже, як би ти міг їй допомогти?

Візьмемо інший сценарій. Ви не спали всю ніч, працюючи над своєю презентацією, щоб продемонструвати її наступного дня. Після його завершення ви біжите до своєї машини, щоб вчасно дістатися до офісу. Але коли ви потрапляєте в офіс, ви дізнаєтеся, що залишили файл на домашньому робочому столі, не перенісши його на ноутбук. А тепер повернутися назад не можна, бо через десять хвилин починається зустріч.

Тепер, що ви будете робити? І так, вдома нікому допомогти 😊

Ось тут і з’являється програмне забезпечення RDP!

Ви можете допомогти своїй сестрі, вирішивши проблему, з якою вона зіткнулася на вашому комп’ютері, щоб завершити проект. Так само ви можете підключитися до домашнього комп’ютера за допомогою програмного забезпечення RDP, щоб отримати прямий доступ до свого файлу та продемонструвати його на зустрічі.

Проблема вирішена!

Ця технологія робить ваше життя простішим і зручнішим, оскільки вам не потрібно фізично перебувати перед комп’ютером, щоб отримати доступ до файлів, коли вони вам потрібні. Ви можете просто отримати доступ до них за допомогою програмного забезпечення RDP.

У цій статті я допоможу вам дізнатися про RDP, програмне забезпечення RDP і досліджу переваги цієї технології.

Давайте розпочнемо.

Що таке RDP?

Протокол віддаленого робочого стола (RDP) відноситься до протоколу, який дозволяє користувачеві підключатися до іншого комп’ютера за допомогою графічного інтерфейсу в мережевому з’єднанні. Віддалено підключившись до іншого комп’ютера зі свого комп’ютера, ви можете легко отримати доступ до віддаленого робочого столу та використовувати його для відкриття програм і файлів, їх редагування, вирішення проблем тощо, ніби ви сидите прямо перед цим робочим столом.

Доступ до віддаленого робочого столу не еквівалентний хмарним обчисленням. Однак обидва дозволяють отримати віддалений доступ до комп’ютера. Хмарні обчислення дають користувачеві доступ до програм і файлів, що зберігаються на хмарних серверах. З іншого боку, віддалений доступ до робочого столу дозволяє використовувати фізичний робочий стіл, розташований в іншому місці, і ви можете отримати доступ лише до даних, збережених на комп’ютері локально.

особливості

Деякі з особливостей RDP:

 • Перенаправлення аудіо для обробки аудіофайлів, що зберігаються на віддаленому робочому столі, для відтворення на комп’ютері, який має до нього доступ
 • Переспрямування принтера для використання локального принтера та друку файлів із віддаленого робочого столу
 • Переспрямування файлової системи для використання локальних файлів і програм на віддаленому робочому столі
 • Перенаправлення портів, щоб дозволити програмам отримувати доступ до паралельних і послідовних портів безпосередньо в сеансі терміналу
 • 128-бітне шифрування з алгоритмом RC4
 • Підтримка кольорів для 32, 24, 16 і 8 біт
 • Спільне використання буфера обміну між підключеними комп’ютерами
 • Шлюз термінальних служб для прийняття підключення через порт 443 за допомогою зовнішнього сервера інформаційних служб Інтернету (IIS)
 • Аутентифікація на рівні мережі
 • RemoteFX для кодування на стороні хоста та підтримки віртуального GPU

І багато іншого…

Як працює RDP?

Щоб отримати доступ до віддаленого робочого столу через RDP, користувач використовує клієнтське програмне забезпечення RDP, тоді як на віддаленому комп’ютері, до якого вони намагаються отримати доступ, має бути запущено серверне програмне забезпечення RDP. Клієнти RDP доступні для різних операційних систем, включаючи версії Windows і мобільні пристрої, macOS, Linux, Unix, Android та iOS. Подібним чином ви можете знайти сервери RDP, створені для Windows, Unix і OS X.

Цей процес можна порівняти з польотом на дроні з дистанційним керуванням. Ви можете використовувати кнопки на пульті дистанційного керування, який передає команди за допомогою радіохвиль, щоб направляти шлях дрона на відстані.

Подібним чином у RDP введені користувачем дані, як-от натискання клавіш і рухи миші, передаються на віддалений комп’ютер через Інтернет. У результаті ви фактично можете побачити екран віддаленого робочого столу на своєму комп’ютері та використовувати його, щоб отримати реалістичний досвід фізичної близькості до машини, але це не так.

  Як скасувати підписку Starz на Amazon

RDP створює спеціальний канал для обміну даними між двома підключеними комп’ютерами (вашим комп’ютером і віддаленим робочим столом, до якого ви намагаєтеся отримати доступ), використовуючи мережевий порт TCP/UDP 3389. Такі дані, як екран віддаленого робочого столу, ваші натискання клавіш, рухи миші тощо. , подорожуйте цим каналом. Крім того, RDP шифрує всі дані, щоб зробити з’єднання більш безпечними в загальнодоступному Інтернеті.

Однак між введенням і виведенням можуть бути певні затримки, наприклад, клацання на файлі може зайняти кілька мілісекунд, щоб його відкрити. Ця затримка виникає, оскільки програмне забезпечення RDP має зашифрувати дані та передати їх.

Що таке програмне забезпечення RDP?

Програмне забезпечення RDP використовує Інтернет, щоб дозволити комп’ютеру (клієнту) отримувати доступ, використовувати та керувати іншим комп’ютером (сервером) віддалено за допомогою безпечного каналу. RDP підтримує близько 64 000 окремих каналів для передачі даних, як-от сигнали пристрою, інформація про ліцензування, презентаційні дані та зашифровані ресурси, між клієнтом і віддаленим сервером.

Давайте розберемося, як працює програмне забезпечення RDP.

 • Ініціювання з’єднання: клієнт починає зв’язок через протокол X.224, який прив’язує інформацію про безпеку, як-от шифрування TLS і RSA, і запити на з’єднання з PDU або блоком даних протоколу перед передачею даних на віддалений сервер.
 • Рукостискання: після передачі даних сервер і клієнт обмінюються основними параметрами, такими як роздільна здатність робочого столу, ім’я хоста, ім’я клієнта, дані клавіатури, миші тощо. Комп’ютери також обмінюються механізмами шифрування та віртуальними каналами для зв’язку.
 • Підключення каналу: комп’ютери створюють кожне з’єднання віртуального каналу для ініціювання зв’язку. Усі подальші дані будуть прив’язані до вказаного PDU.
 • Ініціювання безпеки: клієнт передає маркер безпеки, що складається з випадково згенерованих чисел. Цифри означатимуть відкритий ключ для сервера та закритий ключ для клієнта, формуючи сеансові ключі для шифрування даних.
 • Обмін налаштуваннями: клієнт починає обмінюватися налаштуваннями, захищеними надійним шифруванням, із сервером. Дані можуть включати ім’я користувача, пароль, домен користувача, алгоритми стиснення, робочий каталог тощо.
 • Ліцензування: після отримання даних із сервера він перевіряє клієнта. Для одного підключення віддалений сервер схвалить запит, але вам потрібна ліцензія Microsoft для кількох підключень.
 • Обмін можливостями: після схвалення запиту сервер передасть підтримувані ним можливості, наприклад версію ОС, алгоритм стиснення, шрифти, вхідні дані, віртуальні канали тощо. У свою чергу клієнт надсилає свої можливості.
 • Завершення з’єднання: два комп’ютери обмінюються PDU для завершення та синхронізації з’єднання.
 • Обмін даними: коли клієнт і віддалений сервер підключені, вони можуть почати обмін даними. Клієнт може вводити дані, які сервер прийматиме та відповідатиме, передаючи графічну інформацію. Таким чином ви керуєте клієнтом і можете бачити екран віддаленого робочого столу для доступу до файлів і програм, вносити зміни тощо.

Давайте тепер розглянемо деякі з перспективних програм RDP.

mRemoteNG

mRemoteNG це розгалуження mRemote, інструмент із відкритим кодом, декількома протоколами та вкладками для керування віддаленими з’єднаннями для Windows. Він додав деякі функції та виправлення помилок у mRemote, дозволяючи візуалізувати кожне віддалене підключення в інтуїтивно зрозумілому інтерфейсі.

mRemoteNG має ліцензію GNU GPL v2 і є програмним забезпеченням з відкритим кодом, яке підтримує різні протоколи, такі як RDP, VNC, HTTP/HTTPS, SSH, Telnet, PowerShell Remoting, rlogin і Raw Socker Connections. Його інтерфейс підтримує 14 мов, включаючи англійську, китайську, французьку, італійську, португальську, іспанську тощо.

GoToMyPC

Отримуйте безпечний доступ до своїх файлів, програм і даних будь-де за допомогою GoToMyPC. Він пропонує шифрування банківського стандарту AES, код доступу на рівні хоста, подвійні паролі та багатофакторну автентифікацію для забезпечення надійної безпеки.

GoToMyPC має зрозумілу та зручну для навігації інформаційну панель, його функціональну платформу, створену для швидкої роботи, доступно на Mac, ПК та смартфонах. Він має такі функції, як масштабування екрана, повний доступ за допомогою клавіатури, підтримка 3G, 4G, підключення Wi-Fi тощо. Це підходить для особистого використання, малого та середнього бізнесу та підприємств. Він також пропонує 7-денну БЕЗКОШТОВНУ пробну версію.

Перемикач RemotePC

Switch — це провідне рішення для віддаленого робочого столу для ПК, Linux і Mac. Він підходить для професіоналів, які працюють з дому та віддаленого доступу для ІТ-підтримки та шкіл. Ви можете дистанційно керувати файлами, передавати дані, друкувати документи та виконувати інші операції без зусиль навіть із підключеного диска.

Її плани починаються від 3,95 доларів США на місяць за 2 комп’ютери в перший рік покупки.

  Як деактивувати призупинений обліковий запис PlayStation

Які переваги RDP?

У 1998 році Microsoft представила RDP, щоб допомогти компаніям, які не могли запустити програмне забезпечення Windows на своїх пристроях і комп’ютерах. Це допомагає їм отримати доступ до надійних серверів Windows для своїх операцій. Отримавши команди миші та клавіатури, сервери запускають програмне забезпечення, надсилаючи назад екранне зображення.

Дозволяє віддалену роботу

Віддалена робота процвітає, і вона потрібна в таких ситуаціях, як пандемія, коли віддалена робота була єдиним виходом для багатьох компаній. RDP дає змогу з дому обмінюватися даними з іншими.

Крім того, багато компаній мають доступ до даних і ресурсів лише з локальної мережі. Вони все ще можуть використовувати чутливі системи або застарілі системи з жорстким контролем доступу. Отже, якщо ваші співробітники з будь-якої причини, як-от пандемія, працюють далеко від офісу, це може порушити бізнес-процес. RDP — це найкращий спосіб віддаленого доступу до цих обмежених даних за допомогою їхніх комп’ютерів, фактично не відвідуючи офіс.

Надійно зберігає дані на робочому столі

Зберігання даних на незахищеному пристрої, наприклад мобільному телефоні, ноутбуку тощо, або на хмарних серверах може становити кілька ризиків. Але якщо ви використовуєте RDP, вам не доведеться особливо хвилюватися.

Він зберігає ваші дані на робочому столі, а не в хмарі, пропонуючи надійне шифрування даних. Отже, якщо ваші дані безпечно зберігаються на контрольованих компанією пристроях, ви залишаєтеся без ризику.

Усунення несправностей і оновлення програмного забезпечення

Проблеми можуть виникнути будь-коли, і якщо виникнуть, у вас повинні бути руки допомоги, щоб вирішити проблему, якщо ви не можете зробити це самостійно. Це легко, якщо команда з усунення несправностей перебуває в тому ж приміщенні, що й ви. Але якщо ви працюєте віддалено, у вас можуть бути проблеми.

RDP може допомогти вам у цьому. Команда з усунення несправностей може зрозуміти проблеми, отримавши віддалений доступ до вашого робочого столу за допомогою RDP і виправивши проблеми.

Так само через деякий час може знадобитися оновлення програмного забезпечення. Але якщо ви не можете зробити це самостійно і продовжуєте використовувати стару версію, у ній можуть бути помилки, помилки та проблеми з безпекою. Це не лише призведе до потенційних ризиків, але й спричинить неефективність під час роботи.

Таким чином, використовуючи RDP, ваша команда технічного обслуговування може віддалено отримати доступ до вашого робочого столу та оновити програмне забезпечення для вас, щоб ви могли користуватися останньою версією для роботи, не побоюючись витоку даних. Це також позбавляє від необхідності групі з усунення несправностей або технічного обслуговування відвідувати ваш комп’ютер фізично з іншої будівлі чи поверху. Адміністратори можуть зробити це легко, увійшовши на ваш комп’ютер і виправивши проблеми з більшою зручністю.

Усуває потребу у VPN

Використання RDP може усунути потребу у використанні VPN. VPN пропонує користувачам доступ на рівні мережі, що може бути небезпечним. Це може прокласти шлях для зловмисників, щоб проникнути у ваші системи та дані та створювати загрози.

З іншого боку, RDP пропонує вам доступ на рівні робочого столу. Особливо корисно підтримувати безпеку важливих для бізнесу даних і операцій, коли ви не можете дозволити собі ризикувати. Це також скорочує витрати на VPN, надаючи вам багато функцій для роботи з дому та віддаленого доступу до настільних комп’ютерів у разі потреби.

Доступно в усіх ОС

RDP не обмежується лише екосистемою Windows. Натомість він доступний для різних операційних систем, таких як macOS, iOS, Android, Linux і Unix. Якщо у вас є клієнтське програмне забезпечення RDP із ChromeOS, macOS, Linux тощо, ви можете отримати доступ до іншого робочого столу Windows через підтримуваний браузер.

Легко реалізувати

Впровадити рішення RDP легко, оскільки воно має ту саму настільну ОС і сервер Microsoft. Щоб почати, ваших поточних інструментів керування достатньо для додавання або видалення користувачів. Крім того, кросплатформне програмне забезпечення та додатки RDP дозволяють полегшити складність ваших політик BYOD.

Хто і для чого використовує RDP?

Багато компаній і професіоналів використовують програмне забезпечення протоколу віддаленого робочого стола (RDP) для різних випадків.

 • Підприємства. Підприємства, які шукають шляхи централізації керування робочим столом і програмами, використовують RDP. Він надає необхідні інструменти для централізованого надання робочого столу та програм як послуги. Це допомагає їм зменшити операційні витрати та складність під час виправлень безпеки та оновлень.
 • Постачальники керованих послуг (MSP): RDP допомагає MSP пропонувати негайні рішення своїм клієнтам, коли вони стикаються з проблемами з послугами. Незалежно від того, де знаходяться клієнти, постачальники послуг можуть запропонувати їм швидкі рішення. Це покращує взаємодію з клієнтами, заощаджуючи витрати та гроші на подорожі.
 • Підтримка клієнтів: інколи просто розмовляти по телефону з вашими клієнтами недостатньо, щоб вирішити їхні проблеми. Можливо, вам знадобиться отримати доступ до їхніх систем і дізнатися, у чому проблема та як її вирішити. Використовуючи RDP, ви можете отримати доступ до робочого столу клієнта, зрозуміти проблеми, з якими вони стикаються, і легко їх виправити, ніби ви сидите поруч із машиною та працюєте. Це знову ж таки забезпечує чудовий досвід клієнтів, уникаючи суперечок.
 • Усунення несправностей ІТ: незалежно від того, чи працюють ваші співробітники віддалено чи локально, ви можете вирішувати проблеми в їхніх системах за допомогою RDP, зручно сидячи за робочим столом. Це рятує вас від подорожі до їхнього місця в іншому місці, будівлі чи на поверсі та витрачання на це часу.
 • Особисте використання: якщо ви використовуєте кілька пристроїв, рішення RDP допоможе вам залишатися на зв’язку зі своїми пристроями весь час. Ви можете отримати доступ до будь-якого файлу чи ресурсу, що зберігається на віддаленій машині, і використовувати його на своєму комп’ютері (оскільки ви не можете взяти з собою всі пристрої, чи не так?) Це також корисно допомогти вашій родині, якщо вони стикаються з проблемами під час використання своєї системи або програми.
 • Подорож: якщо ви подорожуєте і вам негайно потрібен файл, який зберігається на вашому робочому місці, ви можете скористатися програмним забезпеченням RDP для негайного доступу до файлу. Це не вплине на вашу роботу.
 • Демонстрації: люди використовують RDP для демонстрації файлів і програм, доступних лише з офісу. Це дає змогу отримати доступ до даних із приватних пристроїв і продемонструвати свою роботу на офісному комп’ютері, навіть якщо ваш файл зберігається на домашньому комп’ютері.
 • Обчислювальна потужність: якщо вам потрібно виконувати потужні обчислення, що неможливо з вашим пристроєм у дорозі, ви можете використовувати програмне забезпечення RDP для підключення до вашої офісної робочої станції з потужними можливостями.
  Що таке Microsoft – WPD

Поради щодо захисту підключень RDP

Якщо не вжити належних заходів, підключення до віддаленого робочого столу може відкрити лазівку для кібератак. Це також стосується RDP; отже, ви повинні застосувати деякі найкращі практики, щоб захистити з’єднання RDP.

 • Використовуйте надійні паролі, які поєднують великі та малі літери, символи та літери, зберігаючи при цьому здорову довжину та складність. Переконайтеся, що ви не використовуєте той самий пароль для доступу до кількох облікових записів.
 • Впровадьте автентифікацію на рівні мережі (NLA) за замовчуванням на вашому комп’ютері з ОС Windows, щоб забезпечити встановлення лише автентифікованих з’єднань із правильним іменем користувача та паролем.
 • Встановіть максимальне шифрування для підключень RDP, щоб досягти найвищого рівня безпеки.
 • Використовуйте надійні засоби керування ідентифікацією та доступом, такі як MFA, нульова довіра, доступ із найменшими привілеями, білі списки тощо.
 • Уникайте відкривання підключень RDP в Інтернеті; натомість використовуйте RD Gateway або VPN, щоб створити безпечний канал для вашої локальної мережі.
 • Приховайте порти RDP за VPN і брандмауерами, щоб зменшити поверхню атаки.
 • Обмежте підключення RDP для користувачів, які не є адміністраторами, оскільки вони не можуть змінювати налаштування файлів і мають обмежений доступ до домашніх файлів. Це допоможе обмежити ризики.
 • Обмежте кількість спроб пароля, перш ніж заблокувати його, щоб запобігти DDoS-атакам.
 • Оновлюйте клієнтське програмне забезпечення RDP і серверне програмне забезпечення RDP.
 • Регулярно скануйте свою мережу на наявність вразливостей і атак.

Висновок

Програмне забезпечення Remote Desktop Protocol (RDP) допоможе вам підключитися до віддаленого робочого столу та отримати доступ до файлів і програм, усунути неполадки, оновити програмне забезпечення та багато іншого. Таким чином, ви можете заощадити години на подорожах і тисячі на витратах, насолоджуючись зручністю роботи та керування всім із централізованого місця.

Отже, якщо ви хочете запровадити RDP у своїй організації, ви можете розглянути деякі з програм RDP, які я згадав, наприклад mRemoteNG, GoToMyPC і Switch. Всі вони чудові, і ви можете вибрати один на свій смак.