Що таке RAM і ROM? Відмінності та порівняння

Categories:

Ви, мабуть, чули про RAM і ROM у своїй школі, і ви повинні мати базове уявлення про їх концепцію. Якщо ви хочете коротко переглянути ці поняття або хочете дізнатися трохи глибше про те, що таке RAM і ROM і яка різниця між RAM і ROM, тоді ви в потрібному місці.

«Що

Що таке RAM і ROM?

Отже, у цьому посібнику ви детально зрозумієте, що таке RAM і ROM. Ми також розглянули їх відмінності. Продовжуйте читати цю статтю, щоб дізнатися про це.

Що таке оперативна пам’ять?

зображення від PublicDomainPictures з Pixabay

RAM означає оперативну пам’ять. Як випливає з назви оперативної пам’яті, пам’ять, що зберігається тут, є енергонезалежною. Це означає, що інформація, яка тут зберігається, є тимчасовою. Це тимчасово, оскільки дані стираються, коли ви вимикаєте або перезапускаєте свій вікна. Причина цього стирання полягає в тому, що коли ваша Windows вимикається, електричний струм не доступний, і інформація зберігається електрично на транзисторах. Щоразу, коли ви запитуєте файл чи частину інформації, доступ до нього здійснюється або на комп’ютерному диску, або в Інтернеті. Оскільки дані зберігаються в оперативній пам’яті, вони завжди доступні під час перемикання між програмами чи веб-сторінками. Коли машина вимикається, пам’ять спустошується, щоб процес можна було розпочати спочатку. Користувачі можуть швидко змінювати, покращувати або збільшувати енергонезалежну пам’ять.

Чому оперативна пам’ять важлива для ПК?

Достатній обсяг пам’яті важливий для безперебійної роботи ПК. Це включає перемикання між багатьма відкритими програмами під час багатозадачності, що споживає більше оперативної пам’яті, і переміщення курсора миші, що використовує дуже мало оперативної пам’яті. Оперативна пам’ять також використовується великою кількістю фонових процесів. Це не означає, що оперативна пам’ять є єдиним способом зберігання пам’яті; інші методи включають твердотільні накопичувачі (SSD) і жорсткі диски (HD). SSD або HD використовуються для тривалого зберігання, наприклад для збереження документа, тоді як RAM використовується для короткострокового зберігання, наприклад для скасування попередньої дії. Ймовірно, з часом вам доведеться оновити оперативну пам’ять комп’ютера, оскільки новіші програми вимагають більшої пропускної здатності пам’яті.

  Як перевірити, чи працює додаток на M1 Mac з Apple Silicon

Які є різні типи оперативної пам’яті?

Є два різних типи оперативної пам’яті: DRAM або динамічна RAM і SDRAM або синхронна DRAM. Щоб дізнатися більше про те, що таке RAM?| Визначення оперативної пам’яті

Переваги оперативної пам’яті

Тепер ви зрозуміли оперативну пам’ять. Отже, тепер ми можемо почати з переваг оперативної пам’яті. Його переваги перераховані нижче-

 • Можливе розширення – ви можете збільшити оперативну пам’ять на своєму пристрої. Для цього можна встановити оперативну пам’ять на материнську плату. Щоб дізнатися, як збільшити оперативну пам’ять на Windows 7 і 10, перейдіть за посиланням

 • Покращує роботу – якщо у вас достатньо оперативної пам’яті, ваш комп’ютер працюватиме безперебійно. Це допомагає вам ефективно виконувати функції на вашому комп’ютері, і це покращить ваш загальний досвід.

Недоліки оперативної пам’яті

Недоліки оперативної пам’яті наступні.

 • Дорого: оперативна пам’ять коштує дорого, і її нелегко купити.

 • Енергозалежна пам’ять: оперативна пам’ять не зберігає постійні дані.

 • Повільно: якщо порівнювати оперативну пам’ять із кеш-пам’яттю ЦП, то оперативна пам’ять повільніша за неї.

 • Обмежений простір: не вистачає місця для зберігання всіх даних.

Як дізнатися, що ПК потребує більше оперативної пам’яті?

Чи потрібно так довго чекати, щоб перемикатися між програмами? Якщо це проблема, то оперативна пам’ять є розумним місцем для початку, навіть якщо ваші проблеми можуть не обмежуватися пам’яттю. Щоб перевірити оперативну пам’ять вашого комп’ютера на погану пам’ять, натисніть на посилання.

Що таке ROM?

Зображення Clker-Free-Vector-Images із Pixabay

ROM означає пам’ять лише для читання. Він є енергонезалежним, тому інформація залишається назавжди, оскільки інформація постійно зберігається на чіпі. і не схожа на оперативну пам’ять, яка є енергозалежною пам’яттю. Пам’ять записує дані в окремі комірки за допомогою двійкового коду, а не покладається на електричний струм. Енергонезалежна пам’ять використовується для статичних компонентів комп’ютера, включаючи початкову фазу завантаження програмного забезпечення або інструкції мікропрограми, які дозволяють принтеру працювати. Вимкнення комп’ютера не впливає на ROM. Користувачі не можуть вносити зміни в енергонезалежну пам’ять.

Як працює ROM?

Двома основними компонентами ПЗУ є декодер і/або логічний вентиль. Декодер виконує дві функції. Перший полягає в тому, що він змінює двійковий код низького рівня на двійковий код високого рівня. Друга функція полягає в тому, що вона змінює двійковий код високого рівня на двійковий код низького рівня. Другий компонент ПЗП, тобто вентиль, отримує вхідні дані від декодера. Після отримання входів логічний вентиль виконує свою функцію. Ці логічні ворота є причиною постійного зберігання пам’яті. ПЗУ може виводити дані та інструкції, які воно містить, приймаючи адресу як вхідні дані.

Які є різні типи ПЗУ?

Нижче наведено список різних типів ПЗП разом із повною формою

 • MROM: означає масковану постійну пам’ять. Під час виготовлення мікросхеми пам’яті дані записуються.

 • PROM: це означає, що програмована постійна пам’ять. Він енергонезалежний.

 • EPROM: стирається програмована постійна пам’ять. Як випливає з назви, тут можна стерти дані. Цю функцію стирання можна виконати, піддавши його ультрафіолетовому світлу високої інтенсивності.

 • EEPROM: електрично стирається програмоване ПЗУ. Як випливає з назви EEPROM, дані можна стерти електричним способом.

 • Flash ROM: це дуже швидка пам’ять, і якщо у вас пристрій останньої моделі, він повинен мати флеш-ROM.

Переваги ПЗУ

Тепер ви зрозуміли, що таке RAM і ROM. Отже, тепер ми можемо почати з того, які переваги має ROM. Його переваги перераховані нижче-

 • Дешево: ROM дешевше, ніж RAM.

 • Міцний: ПЗУ довговічніше, ніж ОЗУ.

 • Висока продуктивність: низькорівнева функціональність додається до апаратного та програмного забезпечення за допомогою ПЗУ. Завдяки цьому пристрої працюють дуже швидко.

 • Безпечний: більшість ПЗУ забороняють технічним користувачам змінювати їхній вміст. Таким чином більшість пристроїв стають безпечними.

 • Статичні: ПЗУ не вимагають оновлення сигналів, вони статичні.

Недоліки ПЗУ

Так ми зрозуміли, що таке ПЗУ разом з їх перевагами. Настав час зрозуміти недоліки ПЗУ. Недоліки ПЗУ перераховані нижче:

 • Неможливо оновити. Якщо на вашому комп’ютері є ПЗУ, яке неможливо оновити, помилки в коді не можна змінити пізніше.

 • Постійний збій пристрою. Якщо ви спробуєте скопіювати вміст ПЗУ через плагіат або з інших причин, пристрій може остаточно вийти з ладу.

Різниця між RAM і RAM

Тепер ви знаєте, що таке RAM і ROM. Отже, настав час зрозуміти, в чому різниця між RAM і ROM. Для кращої ясності та розуміння відмінності наведено нижче у формі таблиці.

особливості
ОЗП
ROM
Збереження даних
Летючі
Енергонезалежний
Зміна даних
можливо
Неможливо
Типи
DRAM, SRAM
PROM, EPROM, EEPROM
швидкість
швидко
Менше оперативної пам’яті
Використання
Зберігати тимчасові дані
Постійні дані
Підключення до ЦП
Прямий
Через оперативну пам’ять
Ємність
У Гб і може бути вище
Близько 4-8 Мб
Ціна
Дорожче
Дешевше
Робоча частота
Високий
Не може працювати на високій частоті
Доступність даних
Легкодоступний
Не так легко доступна, як оперативна пам’ять.
Використовується в
Основна пам’ять, кеш ЦП
Мікроконтролери, прошивка

Питання що часто задаються

Q1. Яка різниця між оперативною пам’яттю та процесором?

Відповідь Пам’ять, яку комп’ютер використовує для запуску цих програм, називається оперативною пам’яттю або пам’яттю з довільним доступом, тоді як мозок комп’ютера відомий як ЦП (центральний процесор) і є елементом, відповідальним за нагляд за всіма програмами та функціями комп’ютера.

Q2. Що таке пам’ять комп’ютера (RAM)?

Відповідь Щоб дізнатися про це, зверніться до статті вище.

Q3. Яка різниця між RAM і SRAM?

Відповідь RAM повної форми є оперативною пам’яттю та є найбільш основним видом пам’яті, що використовується в комп’ютерних системах, тоді як повна форма SRAM є статичною пам’яттю з довільним доступом і є різновидом ОЗП, яка зберігає дані до подачі джерела живлення.

***

Ми сподіваємося, що ця стаття прояснила ваше уявлення про те, що таке RAM і ROM. Якщо у вас є якісь запитання чи пропозиції, будь ласка, залиште коментарі нижче.