Що таке OS/2 IBM і чому вона програла Windows?

| | 0 Comments| 9:00 PM
Categories:

IBM OS/2 Операційна система, вперше випущена в 1987 році, займає дивне місце в історії ПК. Якщо ви тоді були поруч, ви, напевно, чули, що колись він був кращим за Windows, але мало хто ним користувався. Отже, яка була угода з OS/2? Давай дізнаємось!

OS/2 мала намір замінити DOS

OS/2 (Operating System/2) дебютувала в 1987 році з Лінія IBM PS/2. Ця лінійка була розроблена, щоб вивести серію ПК IBM на нові висоти з новими стандартами, як-от VGA, інтерфейс миші та клавіатури PS/2 та Мікроканальна архітектура (MCA) автобус. Також було сенс мати нову операційну систему, і OS/2 відповідала вимогам.

(За іронією долі, найпопулярніші моделі нижнього класу лінійки PS/2 не мали передових апаратних функцій і натомість працювали з PC-DOS з Windows.)

Реклама в журналі 1987 року про комп’ютери IBM PS/2.

Розробка OS/2 почалася в 1985 році як спільний проект між IBM і Microsoft, які розробили операційну систему PC-DOS, яка постачалася з машинами IBM. Партнери мали намір замінити DOS на вдосконалену 32-розрядну версію захищений режим операційна система, яка забезпечить програмну основу для передових майбутніх додатків.

Якийсь час Microsoft в основному розробляла OS/2 і навіть випустила власну версію під приватною маркою під назвою, що не дивно, «Microsoft OS/2». Однак після величезного успіху Windows 3.0 в 1990 році партнерство між IBM і Microsoft припинилося. IBM розробила майбутні версії OS/2 самостійно, і лінійка продуктів значно відрізнялася від Windows.

  Як перевірити, коли закінчується термін дії вашої збірки Windows 10

Проте OS/2 залишалася помітною на початку-середині 90-х як 32-розрядна операційна система із захищеним режимом (починаючи з версії 2.0) для сумісної з IBM PC. Це дозволило випереджувальна багатозадачність кількох додатків OS/2, DOS або Windows одночасно у бездоганній формі.

Він також зробив це в той час, коли екосистема Microsoft MS-DOS і Windows, як правило, була менш стабільною і менш повнофункціональною. Ці можливості завоювали багато прихильників OS/2, але вона все одно ніколи не мала такого впливу на ринок, як Windows.

Відомі версії OS/2

Робочий стіл IBM OS/2 Warp 4.

У 1987-96 роках IBM випустила наступні основні версії OS/2 (деякі з помітними версіями) і продовжувала оновлювати її за допомогою виправлень помилок до 2001 року:

OS/2 1.x (1987-90): Подібно до MS-DOS, перша версія (1.0) була лише в командному рядку. Але версія 1.1 (1988) містила графічний інтерфейс вікна, подібний до Windows 3.0, яка з’явилася пізніше.
OS/2 2.x (1991-94): перша 32-розрядна версія, розроблена без Microsoft (хоча використовувався застарілий код). Це також була перша версія, яка включала графічний інтерфейс Workspace Shell.
OS/2 Warp 3.x (1994-95): Warp був спробою прохолодного маркетингового кута для IBM. Ця версія покращила продуктивність ОС за рахунок зменшення використання пам’яті. Він також вперше включив компоненти підключення до Інтернету.
OS/2 Warp 4 (1996-01): цей випуск додатково інтегрував підтримку Інтернету, оновив зовнішній вигляд Workspace Shell і включив підтримку таких технологій, як Java і OpenGL. Базовий фреймворк Warp 4 все ще отримує оновлення та підтримку програмного забезпечення від сторонніх постачальників.

  Позбавлення від помилок OpenGL у Windows 10 (повний посібник)

OS/2 проти Windows: запекла битва

Отже, чому Microsoft перемогла? Думки з цього приводу різноманітні та суперечливі. За словами ветеранів IBM (наприклад, Дейва Віттла в цьому детальна відповідь), Windows підірвала OS/2 завдяки поєднанню інтенсивного маркетингу, брудних трюків і невпинної підтримки недорогих машин.

Але якщо чесно, IBM маркетингові помилки мабуть не допомогло.

IBM OS/2 версії 2.0.

Вирішальним фактором у битві стали майже одночасні випуски OS/2 2.0 (195 доларів) і Windows 3.1 (150 доларів) у 1992 році. Споживачі сприймали OS/2 як продукт спеціально для машин IBM (які, як правило, були дорожчими за клони). ). Однак Windows 3.1 міг працювати на дешевших машинах масового ринку.

Крім того, в OS/2 виникла проблема «курка та яйце». Його найкращим моментом продажу була його сумісність із додатками MS-DOS та Windows. Однак це означало, що небагато розробників знайшли час на написання додатків для OS/2. Отже, навіщо взагалі запускати OS/2?

Microsoft також розробила найпопулярніші програми для підвищення продуктивності, такі як Word і Excel, які (підозріло) працювали краще в Windows, ніж в OS/2.

  Змініть колір панелі завдань, меню «Пуск» і меж Windows у Windows 10

Проте IBM не здалася. У 1994 році, коли вийшов OS/2 Warp, сталася публічна битва між двома фірмами став досить гарячим. Ветерани тієї епохи можуть пригадати, як гіркий Прихильники OS/2 були тоді, коли нібито «нижчі» продукти Microsoft перемогли.

Ця думка досі поширена серед тих, хто використовує OS/2.

OS/2 Живе!

Роздрібна коробка для IBM OS/2 Warp 3 (1994).

Успіх Windows не відразу означав кінець OS/2. IBM продовжувала підтримувати його до 2001 року. Завдяки його стабільності він активно використовувався в банкоматах та інших вбудованих програмах.

Навіть сьогодні OS/2 використовується досить широко, щоб існувати через операційні системи на основі OS/2, які продаються та підтримуються такими постачальниками, як eComStation і Arca Noae. Столичне транспортне управління Нью-Йорка (MTA) все ще використовує OS/2 для живлення елементів знаменитої системи метро Нью-Йорка. Проект під назвою Варпзілла також підтримує порти напівсучасних веб-браузерів для OS/2.

Якщо врахувати стабільність і довговічність OS/2, IBM, напевно, зробила щось правильно, навіть якщо це було затьмарено маркетинговими м’язами Microsoft. Замість того, щоб вважати це просто «також запущеним», можливо, настав час, щоб OS/2 трохи поважати.