Що таке MRT.exe у Windows 10?

У ОС Windows попередньо встановлено багато програм, призначених для покращення взаємодії з користувачем. Поряд із багатьма програмами для підвищення продуктивності Windows містить деякі програми, призначені спеціально для безпеки та захисту користувачів та їхніх даних. MRT.exe є однією з таких програм, яка входить до складу Windows. Незважаючи на те, що MRT.exe інстальовано для забезпечення захисту від шкідливих файлів, високе завантаження ЦП є проблемним побічним ефектом. Якщо вам цікаво, MRT exe, що це? Тоді ви в потрібному місці. У цій статті ми розповімо вам про програму MRT exe для Windows 10 і про те, як вирішити проблему високого використання процесора засобом видалення шкідливих програм.

Що таке MRT.exe у Windows 10?

Інструмент видалення зловмисного програмного забезпечення (MSRT) або Microsoft Removal Tool (MRT) — це програма, яка через регулярні проміжки часу сканує ваш ПК, щоб виявити та видалити будь-які зловмисні чи шкідливі файли. Його можна відкрити за допомогою виконуваного файлу MRT exe Windows 10.

  • Його можна використовувати для виявлення вірусів, таких як трояни та хробаки
  • Він попередньо встановлений у Системі компанією Microsoft
  • За замовчуванням він розташований у C:WindowsSystem32
  • Зазвичай він працює у фоновому режимі раз на місяць для сканування файлів ПК
  • Користувачі можуть вручну відкрити його, щоб виконати швидке сканування та повне сканування системи
  • Він створює звіт журналу (журнал .mrt) про всі свої дії, тобто про всі файли, які були проскановані, які файли були заражені та які файли були видалені.
  Як змінити розкладку клавіатури за допомогою комбінації клавіш у Windows 10

Як виправити високе використання процесора MRT.exe

Ми сподіваємося, що ви отримали відповідь на MRT exe, що це? Тепер давайте зосередимося на одній поширеній проблемі, яка виникає під час роботи MRT exe Windows 10. Іноді він споживає багато енергії ЦП, що спричиняє проблему з високим використанням ЦП. Багато користувачів повідомляли про високе використання процесора MRT.exe. Це можна вирішити, закривши MRT exe Windows 10 у диспетчері завдань. Для цього виконайте наведені нижче дії.

1. Натисніть клавішу Windows, введіть «Диспетчер завдань» і натисніть «Відкрити».

2. Перейдіть на вкладку «Деталі» в диспетчері завдань.

3. Знайдіть MRT.exe в меню «Деталі».

  Де знаходиться панель завдань у Windows 11

4. Клацніть правою кнопкою миші MRT.exe та виберіть опцію Завершити завдання.

Це припинить роботу MRT.exe і звільнить ресурси ЦП.

Часті запитання (FAQ)

Q1. Як запустити MRT.exe?

Відповідь Ви можете знайти MRT.exe у C:WindowsSystem32 і запустити звідти виконуваний файл. Ви також можете скористатися діалоговим вікном «Виконати», щоб запустити його, ввівши в нього MRT.exe і натиснувши клавішу Enter.

Q2. Чи MRT схожий на антивірусну програму?

Відповідь Ні, вони обидва мають різні функції. Антивірусна програма може виявляти широкий спектр шкідливих програм і вірусів порівняно з MRT. Крім того, MRT не може запобігти зараженню системних файлів шкідливими програмами та вірусами. Він може лише виявити та видалити їх, тоді як антивірусна програма може запобігти зараженню файлів.

Q3. Чи безпечно запускати MRT.exe?

Відповідь Так, він авторизований Microsoft і створений спеціально для сумісності з Windows. Однак у деяких випадках ви можете знайти деякі файли під назвою MRT.exe, які можуть бути шкідливими. Якщо ви знайдете будь-який файл з іменем MRT.exe поза стандартним розташуванням C:WindowsSystem32, проскануйте його за допомогою Windows Defender або будь-якої іншої антивірусної програми, щоб перевірити.

  Zoom дозволяє веб-сайтам почати знімати вас без вашої згоди, навіть у Windows

Q4. Чи можете ви видалити MRT.exe?

Відповідь Так, ви можете видалити його вручну, але це не рекомендується. Видалення MRT.exe не призведе до суттєвих змін у вашому комп’ютері, але перш ніж це зробити, переконайтеся, що у вас встановлено антивірусну програму або ви використовуєте Window Defender. Інакше ви будете схильні до атак шкідливих програм і вірусів.

***

Ми сподіваємося, що цей посібник був корисним і ви змогли зрозуміти, що таке MRT exe у Windows 10 і як вирішити проблему високого використання ЦП MRT.exe. Якщо у вас є запитання чи пропозиції, сміливо залишайте їх у розділі коментарів