Що таке Microsoft Azure? Посібник для початківців із хмарної служби

Хмарні обчислення нещодавно змінили правила гри для бізнесу, і Microsoft Azure є одним із провідних гравців у цій грі, хмарною платформою, розробленою, щоб допомогти компаніям створювати, керувати та розгортати різні програми та служби.

Нижче ми просто розбираємо основи Microsoft Azure, щоб допомогти вам зрозуміти її можливості, переваги та те, як вона може змінити ваш бізнес.

Що таке Microsoft Azure?

Microsoft Azure є провідним постачальником послуг хмарних обчислень, що пропонує велику структуру для зберігання даних, розробки програмного забезпечення та інших інноваційних рішень. Це дозволяє зберігати ваші дані та додатки високоорганізованим способом, до якого можна отримати доступ з будь-якого місця, де є підключення до Інтернету.

Якщо ви не знайомі з хмарними обчисленнями, це метод ефективного керування цифровими ресурсами шляхом використання віддалених серверів і глобальних центрів обробки даних для обробки ваших даних, усуваючи потребу в персональних пристроях або виділених серверах.

Але Azure — це не лише сховище; це майданчик для розробників програмного забезпечення та інноваторів. Корпорація Майкрософт наповнила його широким набором інструментів і служб, щоб допомогти розробникам швидко й ефективно створювати, тестувати й розгортати програми. Незалежно від того, чи створюєте ви простий веб-сайт, складну програму для мобільних пристроїв або чат-бота на основі ШІ, Azure допоможе вам.

Як приклад, подумайте про будь-який потоковий сервіс, який ви використовуєте для перегляду улюблених шоу та фільмів. Вони зберігають безліч фільмів і шоу в хмарі замість того, щоб мати величезні кімнати, заповнені DVD або жорсткими дисками. Коли ви вибираєте щось для перегляду (наприклад, Netflix), веб-сайт швидко отримує це з хмари та відтворює на вашому пристрої.

Під час пікового попиту, наприклад, коли виходить блокбастер, ці платформи без зусиль масштабують свою інфраструктуру, щоб задовольнити стрибки глядачів, завдяки гнучким постачальникам послуг хмарних обчислень, таким як Azure, які можуть керувати даними у більшому масштабі.

Що ще цікавіше, так це те, що постачальники послуг хмарних обчислень (AWS у випадку Netflix) також пропонують цим платформам хмарні алгоритми машинного навчання, щоб допомогти краще зрозуміти ваші вподобання. Вони роблять це, аналізуючи те, що ви дивитеся, і з часом удосконалюють свої рекомендації. Це лише одна з кількох переваг хмарних обчислень.

Як працює Microsoft Azure?

В основі Microsoft Azure – величезні центри обробки даних, до яких можна отримати доступ зі свого комп’ютера чи інших пристроїв через Інтернет. Azure пропонує безліч зручних інструментів і послуг. Деякі допомагають зберігати та керувати даними, інші дозволяють запускати програмне забезпечення, а інші чудово підходять для веб-хостингу, штучного інтелекту тощо.

Основна мета тут — полегшити вам створення, розгортання та керування програмами та службами, не турбуючись про технічні речі, що знаходяться під ними.

Ще одна цікава функція Azure – це спосіб оплати. Це «оплата за використання», тобто ви платите лише за те, що використовуєте. Крім того, деякі послуги доступні безкоштовно, а в деяких випадках доступ до них можливий безкоштовно протягом 12 місяців. Ця модель також є гнучкою, що означає, що ви можете почати з невеликого налаштування, а зі зростанням ваших потреб ви зможете швидко й легко розширити використання ресурсів Azure.

Azure також серйозно ставиться до безпеки ваших даних. Корпорація Майкрософт використовує надійні засоби безпеки, такі як шифрування, брандмауери та низка інструментів моніторингу, щоб захистити вашу інформацію від потенційних загроз. Крім того, втрата даних залишилася в минулому, оскільки Azure забезпечує резервування даних і служби резервного копіювання.

Ваші дані зазвичай дублюються в кількох місцях, щоб забезпечити надлишковість, гарантуючи, що навіть якщо в одному центрі обробки даних виникне проблема, ваші дані залишаться легкодоступними.

Початок роботи з Azure

Щоб використовувати Microsoft Azure, почніть із створення облікового запису на платформі. Увійшовши, ви побачите інформаційну панель Azure, де перераховано всі служби та інструменти.

Це вдалий час, щоб вибрати ефективні інструменти для взаємодії з хмарним середовищем Azure. Azure має масу ресурсів, які допоможуть вам навчатися. Є документи, відео та навіть безкоштовні онлайн-курси, які можуть відповісти на будь-які ваші запитання. Якщо у вас виникнуть додаткові запитання, у них також є команда підтримки, до якої ви можете легко зв’язатися.

Якщо ви хочете дізнатися більше про хмарні обчислення перед переходом на Azure, є кілька безкоштовних онлайн-курсів хмарних обчислень для початківців, які ви можете спробувати.

Екосистема Azure та інтеграції

Azure — це не просто окрема служба — це інтегрована екосистема, яка з’єднується з різними технологіями, платформами та службами такими способами:

  • Існуючі додатки: Azure надає широкий спектр з’єднувачів і API, що спрощує плавне зв’язування застарілих додатків із службами Azure.
  • Відкритий вихідний код: це не лише для Windows — Azure повністю підтримує рішення на базі Linux. Крім того, він добре працює з популярними базами даних з відкритим кодом, такими як MySQL, PostgreSQL тощо.
  • Багатохмарні можливості: Azure співпрацює з іншими великими хмарними постачальниками, такими як AWS і Google Cloud, тож ви можете створити багатохмарну стратегію, яка відповідає вашим потребам.
  • IoT та AI: Azure пропонує низку інструментів і послуг для додатків Інтернету речей (IoT) і штучного інтелекту (AI). Ви можете використовувати їх, щоб отримати інформацію на основі даних, робити прогнозний аналіз і приймати обґрунтовані рішення.
  • Безпека та відповідність: якщо ви хочете використовувати свої інструменти безпеки для додаткової безпеки даних, Azure можна легко інтегрувати зі сторонніми інструментами безпеки, забезпечуючи надійний захист ваших даних.
  • Гнучка і настроювана інфраструктура: Azure — це гнучкість. Це означає, що ви можете налаштувати своє хмарне середовище відповідно до своїх унікальних потреб. Комбінуйте служби, інструменти та інтеграції, щоб створити спеціальне рішення, яке ідеально відповідає вашим бізнес-цілям.

Одним словом, Azure — це не просто універсальне рішення; це універсальна та адаптована екосистема, створена для покращення ваших технічних можливостей.

Розкрийте потужність хмари за допомогою Microsoft Azure

Microsoft Azure може змінити правила гри для компаній, незалежно від їх розміру. Ви можете скористатися широкими послугами та надійним захистом, які пропонує Azure, щоб розкрити потужність хмарних обчислень.