Що таке MetaAI? І чи може він конкурувати з іншими чат-ботами?

| | 0 Comments| 9:49 AM
Categories:

Штучний інтелект у моді, і майже в кожній великій технологічній компанії є собака в перегонах. OpenAI, Google, Microsoft і навіть гігант електронної комерції Amazon намагаються перевершити один одного.

Meta, значний гравець у сфері штучного інтелекту, здебільшого мовчав у поточних протистояннях зі штучним інтелектом. Однак гігант соціальних мереж представив MetaAI, свою відповідь на ChatGPT OpenAI і Bard від Google. Але наскільки хороший MetaAI і чи зможе він конкурувати з іншими визнаними чат-ботами AI? Давай дізнаємось.

У той час як такі компанії, як OpenAI, Anthropic і Google, сьогодні є публічним обличчям технології штучного інтелекту, Meta досягла подібних успіхів у сфері штучного інтелекту, хоча й з меншим розголосом. Більшість платформ Meta, включаючи Facebook і Instagram, значною мірою покладаються на ШІ для безперебійної роботи.

Однак, на відміну від аналогів, більшість технологій штучного інтелекту Meta зберігається за лаштунками, забезпечуючи роботу різноманітних програм, але не доступна у формі публічних інструментів, таких як чат-боти штучного інтелекту. Попередні спроби створити загальнодоступні подібні інструменти ШІ здебільшого закінчувалися невдачами. Незважаючи на це, тепер Meta оголосила, що компанія запускає чат-бота зі штучним інтелектом під влучною назвою MetaAI.

Кредит зображення: Мета

MetaAI — це персональний помічник на основі штучного інтелекту, створений для виконання таких завдань, як надання відповідей на запитання та створення зображень на основі підказок природною мовою. Якщо ви використовували ChatGPT, ідея MetaAI така ж, хоча й з деякими нюансами.

  Як отримати віртуальну кнопку «Додому» на iPhone X

MetaAI працює на основі точно налаштованої версії великої мовної моделі Llama-2 від Meta. Llama-2 є відносно потужною мовною моделлю з відкритим вихідним кодом, яка зараз розгорнута на кількох платформах AI, таких як Poe.com від Quora.

MetaAI буде доступний у звичайному інтерфейсі чат-бота, наприклад ChatGPT, але також буде інтегрований у програми обміну повідомленнями Meta, такі як Messenger, Instagram і WhatsApp. Отже, з будь-якого з цих інтерфейсів ви зможете вести розмови про будь-що; в основному ставте запитання на будь-яку тему та отримуйте відповіді.

Але тут MetaAI стане справді цікавим. На деяких мета-платформах, де він буде інтегрований, інструмент штучного інтелекту буде розгорнуто у формі налаштованих або нішевих чат-ботів, навчених вести кращі розмови на певні теми.

У демонстрації на заході Meta Connect 2023 компанія Meta продемонструвала нішевий чат-бот MetaAI під назвою Макс, який виконує роль вашого віртуального шеф-кухаря та кулінарного гіда. Чат-бот на ім’я Лілі виступає вашим редактором і партнером по написанню. Також є чат-бот на ім’я Лорена, який стане вашим путівником, і Луїс, яскравий експерт з бойових мистецтв, з яким ви можете спілкуватися. Мета об’єдналася з такими знаменитостями, як боєць UFC Ізраель Адесанья та американський репер Снуп Догг, щоб стати обличчям певних чат-ботів.

  Як перевірити, чи працює додаток на M1 Mac з Apple Silicon

Але це ще не все. MetaAI також слугуватиме точкою доступу до інших технологій штучного інтелекту Meta, таких як модель створення зображень EMU (Expressive Media Universe). Отже, ви можете залишатися в чат-боті MetaAI і створювати зображення або в WhatsApp, щоб створювати наклейки, використовуючи прості підказки природною мовою.

Простір чат-ботів штучного інтелекту є дуже конкурентним. Завдяки таким вражаючим пропозиціям, як ChatGPT, Claude AI, Bard, Character AI і Perplexity, проникнути на ринок чат-ботів зі штучним інтелектом буде нелегко навіть для таких компаній, як Meta.

Крім того, Llama-2 від Meta, який використовує MetaAI, не є найдосконалішою моделлю штучного інтелекту на ринку. Проте він має значні можливості. У нашому внутрішньому огляді великої мовної моделі Llama-2 вона відставала від GPT-4 і PaLM 2 за деякими ключовими показниками. Проте ми очікуємо, що вдосконалена версія Meta буде набагато кращою.

Але окрім можливостей Llama-2, Meta має унікальну перевагу — велику базу користувачів, глибоко інтегровану в екосистему продукту. Подібно до того, що сталося із запуском платформи для мікроблогів Threads, MetaAI Meta може залучити мільйони користувачів, просто звернувшись до існуючої бази користувачів Meta.

  Передавайте відео для пісень у вашій бібліотеці iTunes на Chromecast

Тим не менш, наш спосіб використання штучного інтелекту, швидше за все, зміниться від підходу на основі комплексного чат-бота до більш тісної інтеграції інструментів штучного інтелекту в платформи, які ми вже використовуємо для роботи та спілкування з друзями. Впроваджуючи MetaAI прямо в наші додатки для обміну повідомленнями, такі як WhatsApp і Messenger, Meta не просто закладає конвеєр для мільярдів потенційних користувачів, а й потенційно запевняє в майбутньому популярність своєї пропозиції ШІ.

Завдяки використанню своєї величезної бази користувачів та інтеграції MetaAI у такі популярні платформи, як Messenger і WhatsApp, Meta має унікальну перевагу, незважаючи на використання моделі штучного інтелекту, яка може бути не найдосконалішою. Спеціальні персоналізовані чат-боти – це інтригуюча концепція, яка може сподобатися користувачам.

Хоча лише час покаже, чи зможе MetaAI справді конкурувати з такими лідерами, як ChatGPT і Claude, Meta робить ставку на те, що тісна інтеграція з її екосистемою сприятиме прийняттю. Майбутнє помічників штучного інтелекту може бути ландшафтом спеціалізованих ботів, а не універсальних чат-платформ для всіх.