Що таке Markdown і як його використовувати?

| | 0 Comments| 10:02 AM
Categories:
, та багато інших. Комп’ютери без проблем читають їх, оскільки вони просто дотримуються синтаксису (правил HTML) і застосовують форматування, яке відповідає тегам.

Однак теги ускладнюють для людей читання HTML і розуміння того, як текст виглядатиме після того, як його відобразить комп’ютер. Він не дуже «зручний» для людей, які не мають великого досвіду його читання.

Уцінка, з іншого боку, означає «бути настільки легким для читання та легкого написання, наскільки це можливо». Джон Грубер і Аарон Шварц пояснюють, чому вони створили Markdown у 2004 році, і надають посібник із синтаксису на Веб-сайт Грубера.

Коротше кажучи, Markdown полегшує форматування тексту для веб-сторінок, оскільки його теги простіші, ніж HTML, і вони автоматично перетворюються в HTML. Це означає, що вам не потрібно знати HTML, щоб написати щось для веб-сторінки, оскільки Markdown перекладає ваші теги в HTML для вас.

  Чому ви не повинні використовувати DNS-сервер за замовчуванням вашого провайдера

Він охоплює не всі можливі теги HTML, а, радше, найпоширеніші варіанти форматування.

Як ви використовуєте Markdown?

Щоб використовувати Markdown, вам достатньо застосувати прості теги до тексту. Наприклад, щоб відформатувати текст курсивом, ви розставте навколо нього символи підкреслення так: _це текст, виділений курсивом_.

Ось деякі інші приклади форматування Markdown з посібник із синтаксису:

Заголовки

# Це H1

## Це H2

###### Це H6

Окуляри кулі

* Червоний
* Зелений
* Синій

Нумеровані списки

1. Птах
2. Макхейл
3. Парафіяльний

Наголос (курсив)

*текст*
_text_

Markdown перетворює як *text*, так і _text_ у HTML або тег, який, теоретично, можна інтерпретувати різними способами. Наприклад, ви можете створити програму, яка інтерпретує тег як миготливий червоний текст. На практиці, однак, майже кожна програма (включаючи кожен веб-браузер) інтерпретує його як текст, виділений курсивом.

Сильний (жирний)

  Як змінити політику виконання PowerShell

**текст**
__текст__

Markdown перетворює **текст** і __text__ у HTML тег, який зазвичай відображається у вигляді напівжирного тексту. Іншими словами, для додаткового підкреслення використовуйте подвійні символи * або _.

Існують також варіанти Markdown, наприклад CommonMark і Уцінка зі смаком GitHub (GFM), але всі вони засновані на оригінальній специфікації Markdown. Варіанти зазвичай просто розширюють стандарт, додаючи теги форматування, які оригінальний Markdown не охоплює.

Після форматування тексту програма має перетворити його в HTML, що зазвичай робиться автоматично. Наприклад, файли README у GitHub використовують Markdown, і якщо вони мають розширення файлу .MD, GitHub автоматично перетворює їх у правильні теги HTML, коли вони публікуються.

Отже, у більшості випадків вам не доведеться робити це самостійно, але якщо ви це зробите, є Інструмент Markdown доступний.

  Чи справді що-небудь роблять програми «Безпека» для iPhone?

Де можна використовувати Markdown?

Як ми згадували вище, ви можете використовувати Markdown на GitHub, а також на Reddit, StackOverflow та інших веб-сайтах. Якщо ви коли-небудь форматували текст у повідомленнях WhatsApp або в розмовах Slack, ви вже використовували його, оскільки ці програми використовують (дуже малу) підмножину тегів Markdown для форматування тексту.

Якщо ви хочете вивчити Markdown, перегляньте оригінал Посібник із синтаксису Markdown або третьою стороною навчальний сайт. Це легко навчитися, і це полегшить читання вашими файлами README, а також коментарями Reddit або StackOverflow.