Що таке Intel Stream Assist і як він покращує потокове передавання ігор?

Ключові висновки

 • Intel Stream Assist перенаправляє завдання, пов’язані з потоковою трансляцією, з вашого графічного процесора на вбудований графічний процесор, забезпечуючи кращу продуктивність у грі під час потокового передавання навіть на комп’ютерах із нижчими характеристиками.
 • Він підтримується основними потоковими програмами, як-от Intel Arc Control, забезпечуючи кращу продуктивність для функцій ШІ без навантаження на графічний процесор.
 • Щоб запустити Intel Stream Assist, вам потрібен процесор Intel 11-го покоління або вище в поєднанні з графічним процесором Intel Arc, і наразі він підтримується лише чотирма потоковими програмами.

Пряма трансляція ігор займає значну частину ресурсів ЦП і ГП, потенційно спричиняючи падіння продуктивності під час ігор. Якщо у вас немає високоякісного комп’ютера з достатньо потужним центральним процесором, графічним процесором і достатньою кількістю пам’яті для виконання гри та потокових завдань, вам, ймовірно, доведеться вибирати між потоковим передаванням або грою.

Проте Stream Assist від Intel має на меті змінити це, зменшивши навантаження на ваш графічний процесор, дозволяючи людям, які не мають високоякісних комп’ютерів, транслювати та грати.

Що таке Intel Stream Assist і що він робить?

Intel Stream Assist — це технологія Deep Link, яка перенаправляє завдання, пов’язані з потоковою трансляцією, від виділеного графічного процесора до іншого графічного механізму — інтегрованого графічного процесора вашого процесора. Простіше кажучи, Intel Stream Assist розділяє завдання рендерингу і потокової передачі ігор на два окремі процеси графічного процесора, щоб ви могли отримати кращу продуктивність у грі під час трансляції з такою ж якістю, якщо не кращою.

Це дає графічному процесору додаткові витрати для належного відтворення гри. У той же час вбудований графічний процесор виконує кодування та інші завдання, пов’язані з потоковою передачею, забезпечуючи кращу продуктивність, ніж ви отримали б, якби ваш виділений графічний процесор виконував подвійні функції. Принаймні, теоретично.

Автор зображення: Intel

Stream Assist підтримується кількома основними потоковими програмами, включаючи Arc Control від Intel. Наприклад, якщо ви використовуєте функцію заміни фону Intel Arc Control, завдання висновку, під час якого нейронна мережа обчислює, як правильно вирізати об’єкт із фону, виконується на вбудованому графічному процесорі.

Це означає, що ваш FPS у грі практично не змінюється, тоді як програма Arc Control запускає свої функції AI, не потребуючи ресурсів вашого GPU, забезпечуючи кращу продуктивність з обох сторін.

Це може бути дуже корисним для геймерів із відносно слабкими ЦП і ГП. Загалом, трансляція під час гри може завдати шкоди системі. Хоча найкраще апаратне забезпечення для настільних комп’ютерів справлятиметься з цими навантаженнями без проблем, воно також є досить дорогим, тому якісне потокове передавання стане проблемою, якщо ви користуєтеся ПК із нижчими характеристиками.

Яке апаратне забезпечення потрібне для запуску Intel Stream Assist?

Незважаючи на те, що Intel Stream Assist чудовий, він має бар’єри для входу. Для початку вам потрібен процесор Intel 11-го покоління або вище в поєднанні з графічним процесором Intel Arc, що дає вам ще одну причину перейти на графічний процесор Arc, якщо ви розглядаєте його. Тим не менш, Intel має деякі досить заплутані апаратні вимоги для запуску Stream Assist.

На момент написання статті ви можете запускати Intel Stream Assist на такому обладнанні:

 • Ноутбуки з графічним процесором Intel Arc
 • Ноутбуки з графічним процесором Intel Iris X MAX
 • Настільні комп’ютери з графічними процесорами Intel Arc (у поєднанні з процесором Intel 12-го покоління або вище з інтегрованою графікою)

На додаток до досить обмежених апаратних можливостей, лише чотири потокові програми підтримують Intel Stream Assist на даний момент:

 • Intel Arc Control
 • Open Broadcaster Software (OBS)
 • Xsplit
 • AVerMedia CamEngine

Єдина перевага тут полягає в тому, що якщо ви використовуєте Stream Assist, налаштування має бути безпроблемним, оскільки воно автоматично вмикається на всіх системах із Intel Arc Graphics. Це означає, що вам просто потрібно встановити одне з вищезгаданих програм для потокового передавання, і ви вирушаєте до перегонів.

Автор зображення: Intel/YouTube

Отже, якщо ви шукаєте причину перейти на графічний процесор Intel, Stream Assist (та інші технології Deep Link, які пропонує Intel) повинні бути в цьому списку. Графічні процесори Intel Arc підтримують трасування променів, і хоча вони не витримують останніх графічних процесорів Nvidia або AMD, співвідношення ціни та продуктивності непогане.

І останнє, але не менш важливе, Intel Stream Assist також пропонує автоматичні підказки для наступних ігор:

 • CrossFire
 • Counter-Strike: Global Offensive (підтримка CS2 ще не надійшла)
 • DOTA 2
 • Fortnite
 • Ліга Легенд
 • Нарака Bladepoint
 • Rainbow Six Siege
 • Надзор
 • PlayerUnknown’s Battlegrounds
 • Світ танків

Intel Stream Assist виявить і запише ці моменти зчеплення — більше не буде лайки, коли ви зрозумієте, що не записували для того носкопа 360 або скидання потрійного повороту стелі.

Intel Stream Assist чудово підходить для стримерів — якщо у вас є правильне обладнання

Без обмеженої апаратної та програмної підтримки, якщо у вас є відповідне обладнання, Stream Assist справді має потенціал змінити вашу потокову гру. Ви не тільки зможете отримати кращу продуктивність у грі під час потокового передавання, але й отримаєте максимальну віддачу від свого апаратного забезпечення — незалежно від того, найкраще воно чи ні.