Що таке Intel Core Ultra? Пояснення нової схеми іменування Intel

Ключові висновки

  • Intel замінила свій знаковий бренд «i» на «Core Ultra», починаючи з процесорів Meteor Lake 14-го покоління.
  • Процесори Core Ultra оснащені процесорами Intel NPU для підтримки штучного інтелекту та мають нові конструкції мікросхем.
  • Основні оновлення Intel Core Ultra включають підвищення продуктивності, інтеграцію штучного інтелекту, підтримку оперативної пам’яті DDR-5 і покращену інтегровану графіку.

Якщо ви коли-небудь купували процесор Intel, ви будете знайомі з культовими брендами компанії «i» та «Core». Протягом десятиліть вони були основою апаратного забезпечення ПК, але з випуском процесорів Intel 14-го покоління Meteor Lake все змінилося.

Ваш процесор більше не буде прикрашений літерою «i», яка так довго була основною частиною фірмового стилю Intel. Натомість Intel відмовилася від «i» на користь нової схеми брендування: Core Ultra.

Отже, що таке Core Ultra і чи справді він впливає на те, що живить ваш комп’ютер?

Що таке Intel Core Ultra?

Core Ultra — це нова схема найменування Intel для своїх процесорів преміум-класу, починаючи з чіпів Meteor Lake 14-го покоління для ноутбуків. Бренд Intel Core Ultra з’явиться на настільних процесорах із процесорами Arrow Lake 15-го покоління, які, за припущеннями, будуть випущені наприкінці 2024 року.

  9 найкращих програм служби підтримки для компаній електронної комерції

А тепер повернемося до бренду Core Ultra. Intel відмовилася від знакового «i» зі своїх умов найменування, що означає, що наступного разу, коли ви візьмете новий ноутбук, ваш процесор не буде Intel Core i3, i5, i7 або i9. Натомість ваш новий ноутбук (або настільний комп’ютер у майбутньому) матиме процесор Intel Core 5, Core 7 або Core 9, або Intel Core Ultra 5, Core Ultra 7 або Core Ultra 9.

Проте в Intel Core Ultra є більше, ніж здається на перший погляд, особливо під кришкою процесора — це також одна з головних відмінностей між Intel Core Ultra і звичайним процесором Intel Core.

Яка різниця між Intel Core Ultra та Intel Core?

Різні не тільки імена. Intel Core Ultra та Intel Core відзначають різницю між процесорами з процесором Intel NPU (нейронним процесором) або без нього, розробленим, щоб «розкрити потужність штучного інтелекту, створити захоплюючу графіку та забезпечити високопродуктивну обробку з низьким енергоспоживанням». Цифрові тенденції вважає, що «основне брендування зарезервовано для «застарілих» архітектур», хоча ми матимемо більш чітку інформацію про це, коли Intel випустить процесори 15-го покоління.

Intel

Чіпи Intel Core Ultra постачатимуться з інтегрованим двигуном AI Boost, розробленим, щоб зменшити навантаження від робочих процесів на основі штучного інтелекту, теоретично звільнивши ЦП для інших дій і загальної продуктивності системи. У процесорах Ultra Core використовується новий дизайн чіплетів Intel, який об’єднує ЦП, інтегрований графічний процесор Intel Arc і NPU в єдину конструкцію SoC. Це не перший чіплет Intel, але він перший використовує виробничий процес Intel 4 (який фактично є 7-нм, а не 4-нм, як можна було очікувати). Майте на увазі, що ця комбінація забезпечить серйозне підвищення продуктивності для користувачів ноутбуків Intel Ultra Core.

  11 найкращих офісних стільців для комфортної роботи вдома

Intel не задовольнилася тим, що опустила літеру «i», тому вносить додаткові зміни в усі напрямки. Списки специфікацій для чіпа Intel Ultra Core, м’яко кажучи, детальні, тепер містять конкретні записи для частот ядра P і E, ядер LPE (ядра з низькою енергоефективністю — для мобільних чіпів), механізмів нейронних обчислень, частота графіки, ядра Xe, виконавчі блоки тощо. Додаткова інформація завжди вітається, але вона може трохи заплутати рішення про те, який чіп Intel Core Ultra купити. Однак Intel також подумала про це і також виключає покоління ЦП зі своїх імен. Просто щоб переконатися, що це надзвичайно розпливчасто, коли ви вибираєте між різним обладнанням.

Intel

Таким чином, замість того, щоб кожен процесор показував покоління в назві, як-от Intel Core i7-14700K 14-го покоління, процесори Intel Core Ultra не мають цього покоління. Знову ж таки, наразі це зосереджено на мобільних процесорах, але тепер у вас буде вибір між Intel Core Ultra 7 165H або Intel Core Ultra 7U (з H і U вказують на використання потужності процесора, причому чіпи U-серії є надпотужними ефективний — це не змінилося!). Проте ще не все втрачено. Intel просто перезапускає свій брендинг покоління. Перше покоління мікросхем Intel Core Ultra відоме як Series 1, а наступне покоління — наприклад, Intel Core Ultra 7 265H — буде Series 2, і перша цифра продовжуватиме йти вгору.

  10 найкращих ігрових ноутбуків, які керуватимуть ними всіма за допомогою портативних потужностей

Також невідомо, чи означають другі дві цифри щось конкретне, окрім відносної продуктивності процесора серед його покоління.

Чи варто оновлюватися до Intel Core Ultra?

Окрім нової та дещо заплутаної номенклатури процесорів, на ринку вже є багато ноутбуків Intel Ultra Core. Intel офіційно запустила Core Ultra на виставці CES 2024, де також було представлено купу нових ноутбуків, що означає, що ви можете сповна скористатися перевагами нової процесорної технології на основі штучного інтелекту.

Але, як є, оновлення до Intel Core Ultra варто з кількох причин. По-перше, вищезгадані інтеграції штучного інтелекту разом із новим дизайном мікросхем. Тут ви отримаєте приріст продуктивності, не кажучи вже про прискорення виробничого процесу Intel 4. Крім того, є підтримка оперативної пам’яті DDR-5, PCIe 5.0 і набагато краще інтегрованої графіки (Intel Ultra Core використовує ті самі ядра Xe, що й графічні процесори Intel Arc), і зрозуміло, що ноутбуки з Intel Core Ultra забезпечують гідну можливість оновлення — якщо ви шукаєте оновлення.