Що таке IMAP і як він працює?

Categories:

IMAP — це стандартний протокол електронної пошти, який використовується для отримання електронних листів. Цей спеціальний рівень дозволяє комп’ютерам і серверам обмінюватися повідомленнями один з одним.

Ви, напевно, тривалий час отримували доступ до електронної пошти та користувалися нею через ПК, ноутбук чи смартфон.

Але чи замислювалися ви коли-небудь про те, що дозволяє вам легко отримати доступ до цих електронних листів і використовувати їх так, ніби вони зберігаються локально на вашому ПК чи смартфоні?

Саме протокол IMAP визначає, як сервер або комп’ютер працюватиме з електронною поштою. Це полегшує доступ до електронної пошти для користувачів.

Давайте розберемося, що таке IMAP, як він працює, його переваги та інші важливі деталі.

Що таке IMAP?

Протокол IMAP (Internet Message Access Protocol) — це популярний протокол рівня, за допомогою якого клієнти електронної пошти отримують листи від поштового сервера через з’єднання IP/TCP. Він був розроблений Марком Кріспіном у 1986 році, полегшуючи користувачам доступ до поштових скриньок із віддаленого місця, ніби він присутній локально.

Це один із найбільш використовуваних протоколів електронної пошти в галузі, який дозволяє користувачам безперешкодно отримувати доступ до електронних листів. Більшість серверів і клієнтів електронної пошти, включаючи Google, Outlook і Mozilla Thunderbird, підтримують IMAP.

Джерело: phoenixNAP

Функція, яка відрізняє IMAP від ​​інших, полягає в тому, що він дозволяє користувачам отримувати доступ до всієї своєї електронної пошти з будь-якого пристрою, який вони хочуть. По суті, він діє як міст або посередник між поштовим клієнтом і сервером, тож ви можете легко отримати до них доступ, а не завантажувати їх.

У IMAP сервер зберігає всю вашу електронну пошту, яка вже була доставлена, і дозволяє вам будь-коли прочитати її, використовуючи сервер як носій. Оскільки він зберігається централізовано, будь-які зміни в конкретній електронній пошті динамічно оновлюються. І ви побачите зміни, коли отримаєте доступ до електронної пошти з іншого пристрою.

Однак вам знадобиться підключення до Інтернету, щоб отримати доступ і побачити ці зміни в електронному листі. Окрім читання, ці шари також дозволять вам упорядковувати папки, зберігати повідомлення як чернетки та позначати повідомлення на сервері.

Що ще?

Ви можете використовувати кілька програм електронної пошти для доступу до всіх ваших електронних листів, а IMAP дозволить цим програмам підтримувати синхронізацію з електронною поштою та показувати поточний статус електронної пошти. IMAP значною мірою залежить від транспортного рівня TCP/IP, оскільки він допомагає читати та змінювати електронну пошту через Інтернет.

Коли між сервером і клієнтом встановлюється з’єднання TCP, IMAP використовує порт 143 за замовчуванням. Однак це не єдиний порт, який використовує IMAP, оскільки він також прослуховує порт 993, коли клієнти хочуть безпечно підключитися до сервера через з’єднання SSL/TLS.

Як працює IMAP?

IMAP — це протокол вхідної електронної пошти, який діє як проміжний рівень між сервером електронної пошти та клієнтом. Робота IMAP є досить простою та безперебійною, і для виконання роботи потрібен лише транспортний рівень TCP/IP.

  Виправте, як Samsung Інтернет постійно відкривається сам

Коли встановлено з’єднання між сервером і клієнтом, як користувач ви просто читаєте електронний лист із сервера, а не завантажуєте його. Під час доступу до електронних листів ви можете відчувати, що листи доступні локально, але насправді вони зберігаються на сервері електронної пошти.

Завдяки цьому протокол IMAP дозволяє отримувати доступ до електронної пошти з будь-якого пристрою та з будь-якого місця, де ви проживаєте. Будь це смартфон, ПК, ноутбук, планшет чи щось інше, це не матиме значення, оскільки ви читатимете електронні листи сервера через IMAP.

Функціонування IMAP

Для вашого розуміння наступні кроки дадуть вам детальний огляд кожного процесу в функціонуванні IMAP:

 • Як користувач, перший крок, який ви робите, це входити в обліковий запис клієнта електронної пошти, і під час входу клієнт отримує доступ до сервера електронної пошти через IMAP. IMAP працює з більшістю поштових клієнтів, таких як Gmail, Outlook, Thunderbird тощо
 • Далі IMAP використовує порт 143 або 993 для встановлення з’єднання між сервером електронної пошти та клієнтом. IMAP, під час роботи через Secure Socket Layer (SSL), він автоматично призначається порту 993. Через TCP/IP, він призначається порту 143.

 • Після входу в обліковий запис електронної пошти клієнт показує вам заголовок усіх останніх вхідних електронних листів. Прокрутивши та клацнувши наступну сторінку, ви зможете отримати доступ до заголовка теми всіх електронних листів.
 • Якщо ви хочете прочитати певний електронний лист, IMAP завантажує його та допомагає вам побачити всі деталі під заголовком. Однак автоматично завантажується лише повідомлення, а не вкладення.
 • Поштові клієнти здебільшого використовують IMAP як проміжний рівень, оскільки він забезпечує швидкий доступ до електронної пошти. Найголовніше, що це досить безпечно, тому немає ймовірності несанкціонованого доступу. Існує багато протоколів отримання електронної пошти, як-от POP і SMTP, але IMAP забезпечує найпростішу та найшвидшу роботу.
 • Коли ви прочитаєте електронний лист із сервера електронної пошти, він залишається на сервері, доки ви не внесете жодних змін. Усі зміни, які ви вносите у свою поштову скриньку, динамічно оновлюються, і ви бачитимете ті самі зміни під час доступу з різних пристроїв. IMAP не видаляє електронні листи, до яких ви отримали доступ, автоматично, якщо ви їх не видалите.

Далі ми обговоримо переваги та недоліки IMAP.

Переваги та недоліки IMAP

Кожен протокол отримання електронної пошти має свій набір переваг і недоліків. Давайте обговоримо ті, які пов’язані з IMAP.

Переваги IMAP

 • За допомогою IMAP електронні листи автоматично завантажуються лише тоді, коли ви натискаєте їх; отже, він пропонує плавний і швидкий доступ до електронних листів через клієнт без необхідності їх завантажувати.

 • Ви можете отримати доступ до своєї електронної пошти через поштовий клієнт з будь-якої точки світу, а також з будь-якого пристрою, будь то комп’ютер, планшет чи смартфон. Електронні листи завжди синхронізуються із сервером, тому вони завжди доступні.
 • Окрім зберігання вхідних повідомлень, IMAP зберігає всі ваші електронні листи, отримані чи надіслані, на віддаленому сервері IMAP. Таким чином, ви можете будь-коли отримати доступ до всіх електронних листів, і буде здаватися, що вони зберігаються в локальній пам’яті вашого пристрою.
 • IMAP забезпечує доступ до електронних листів у режимі офлайн. Доступ до вкладень також можна отримати після їх завантаження.
 • У вас є можливість організувати свої електронні листи на сервері в різних папках і підпапках. Ви навіть можете позначати важливі для вас електронні листи. Крім того, ви можете легко читати, сортувати, шукати та впорядковувати свої електронні листи.
 • IMAP підтримує розширення IDLE, де клієнт електронної пошти показує, який електронний лист є непрочитаним або прочитаним у папці «Вхідні».
 • Це простий, швидкий і легкий у використанні протокол отримання електронної пошти, який ви не легко знайдете в інших протоколах. Процес настільки спрощений, що дозволяє швидко отримувати доступ до електронних листів через будь-яке підключення до Інтернету.
  Які налаштування камери я повинен використовувати для пейзажних фотографій?

Завдяки цим перевагам IMAP став досить популярним у галузі та серед користувачів, які використовують провідні клієнти електронної пошти.

Недоліки IMAP

Хоча протокол IMAP пропонує багато переваг, він також має деякі недоліки. Ось список:

 • Вам завжди знадобиться підключення до Інтернету, щоб легко читати, завантажувати вкладення, а також надсилати та відповідати на електронні листи через ваш клієнт. Ви можете переглядати лише певні електронні листи, які ви вже прочитали, якщо у вас немає доступу до Інтернету.

 • Ви не зможете отримати доступ до всіх отриманих електронних листів у режимі офлайн. Крім того, якщо виникне проблема з сервером або збій Інтернету, ви не матимете доступу до отриманих або надісланих листів.
 • IMAP потребує багато місця на сервері, оскільки всі отримані та надіслані електронні листи зберігаються на сервері. Для обмеженого сховища сервера вам доведеться видалити старі електронні листи, щоб розмістити нові.
 • Якщо ви отримуєте багато електронних листів щодня, вам доведеться шукати більше місця на сервері.
 • Механізм автентифікації IMAP може бути обійдений хакерами, які можуть використовувати аналізатор протоколів і легко отримувати імена користувачів і паролі, оскільки вони передаються у вигляді простого тексту.

Питання безпеки в IMAP

IMAP може зростати з кожним днем ​​завдяки перевагам і сумісності з кількома пристроями, але він має певні проблеми з безпекою, як-от:

 • Сервер, на якому зберігаються всі електронні листи, може спричинити серйозні проблеми, якщо він зламаний. Якщо сервер постачальника електронної пошти якимось чином не працює або вимикається неналежним чином, можливо, ви не зможете отримати доступ до жодної своєї електронної пошти.

Крім того, якщо його буде зламано, хакери отримають доступ до всіх ваших важливих документів та особистих даних інших.

 • IMAP передає ім’я користувача та пароль від клієнта до сервера без шифрування. Дані для входу передаються у вигляді звичайного тексту. Таким чином хакери можуть легко використовувати аналізатор і викрадати дані для входу в клієнтів.

Однак, коли IMAP інтегровано з протоколом TLS, дані для входу можуть бути зашифровані під час спілкування.

 • Відсутність внутрішньої сумісності з MFA або багатофакторною автентифікацією є однією з основних проблем, пов’язаних з IMAP. Через це хакери можуть легко використовувати методи розпилення паролів для незаконного входу в різні облікові записи електронної пошти.

Це викликає величезне занепокоєння для багатьох організацій, які використовують клієнти електронної пошти з засобами автентифікації, оскільки це робить велику кількість інформації вразливою. Тому багато організацій вважають за краще уникати використання IMAP.

  21 найкраща альтернатива Pastebin для обміну кодом і текстом

IMAP проти POP3

POP3 та IMAP є двома широко використовуваними протоколами електронної пошти. Давайте обговоримо деякі відмінності між ними.

IMAPPOP3Протокол доступу до Інтернет-повідомлень (IMAP) — це вдосконалений протокол, який дозволяє переглядати всі папки на сервері. Протокол поштового відділення (POP3) — це простий протокол, який дозволяє завантажувати повідомлення з папки «Вхідні» на локальний комп’ютер. Тут користувачі отримують доступ до своїх електронних листів із потрібного пристрою. Тут електронні листи можна переглядати або отримувати доступ із пристрою, на який вони завантажені. IMAP діє як посередник між клієнтом і сервером. Таким чином, сервер зберігає кожен електронний лист. Після завантаження електронні листи будуть видалені з сервера без будь-якої конфігурації. Ви не можете отримати доступ до електронних листів офлайн. Ви можете отримувати доступ до електронних листів офлайн, але на тому самому пристрої. Поки користувач не клацне текст електронного листа, воно не завантажиться; імена відправників і рядки теми швидко заповнюються в поштовому клієнті. За замовчуванням електронні листи завантажуються; отже, вони довше завантажуються. Оскільки електронні листи не видаляються автоматично із сервера, IMAP потребує більше місця для їх зберігання. Оскільки електронні листи автоматично видаляються із сервера, POP3 економить місце для зберігання електронних листів.

поширені запитання

IMAP застарів?

Відповідь: IMAP поступово застаріває, оскільки Microsoft припинила підтримку автентифікації за іменем користувача та паролем для IMAP. Крім Microsoft, багато поштових клієнтів також припинили підтримку цього протоколу. Однак є деякі клієнти електронної пошти, які все ще підтримують цей протокол отримання електронної пошти та продовжують удосконалюватись.

Що безпечніше: POP3 чи IMAP?

Відповідь: IMAP може бути безпечнішим, оскільки всі електронні листи зберігаються на сервері. Навіть якщо ваш телефон загубиться або на стороні поштового клієнта трапиться якась несправність, усі ваші листи будуть у безпеці на сервері. Однак за допомогою POP3 усі електронні листи завантажуються та зберігаються на пристрої, і це може стати серйозною проблемою, якщо пристрій буде вкрадено або втрачено.

Чи втрачу я електронні листи, якщо перейду з POP на IMAP?

Відповідь: Ви не втратите електронні листи, якщо імпортуватимете та експортуватимете в Outlook під час переходу з POP на IMAP. Вам просто потрібно створити новий обліковий запис IMAP у вашому поштовому клієнті та просто експортувати повідомлення з POP до IMAP.

Заключні слова

Ця стаття дасть вам уявлення про IMAP і про те, як він працює. Цей протокол отримання електронної пошти робить доступ до електронної пошти досить простим завданням. Він пропонує багато переваг і функцій, які роблять IMAP чудовим вибором для багатьох клієнтів електронної пошти.

Далі перегляньте програми, щоб очистити свою поштову скриньку.