Що таке HRTF у Valorant і чи варто його використовувати?

| | 0 Comments| 8:46 PM
Categories:

Ключові висновки

  • HRTF у Valorant покращує обізнаність, імітуючи звук залежно від того, звідки він надходить, надаючи деталі спрямованості.
  • Традиційні стереонавушники пропонують лише двовимірне зображення звуку, тоді як HRTF створює відчуття 3D-аудіо.
  • Щоб увімкнути HRTF у Valorant, перейдіть до Налаштування > Аудіо та натисніть Увімкнути HRTF. Розгляньте можливість використання відкритих навушників для найкращої спрямованості.

HRTF має потенціал значно покращити вашу обізнаність у Valorant. Ми тут, щоб допомогти вам дізнатися, чи підходить він вам і як ним правильно користуватися.

Що таке HRTF у Valorant?

Автор зображення: Джет Борха

HRTF розшифровується як Head-Related Transfer Function, і вона перетворює вхідне аудіо на те, як звук вдарить у вашу голову залежно від того, звідки він надходить. HRTF — це налаштування обробки звуку у Valorant, випущене в патчі 2.06.

Через форму нашої голови та вух речі звучать по-різному з різних сторін. HRTF імітує цю зміну звуку за допомогою математики, тому це не просто фільтр «об’ємного звуку», який робить звуки порожніми, як ті надокучливі функції об’ємного звуку 7.1 в ігрових навушниках.

  Як видалити банківський рахунок із програми Cash

HRTF перетворює звук на основі моделі голови та форми вуха. Хоча ваша голова може не ідеально відповідати моделі Valorant HRTF, у більшості випадків її розташування достатньо близько забезпечить вам цю деталь спрямованості.

Як HRTF допомагає гравцям Valorant?

У навушниках тільки два драйвери, лівий і правий. Це має сенс, адже у нас лише два вуха, чи не так? Абсолютно не. Хоча у нас лише два вуха, вся наша голова виконує слух, і вона може сприймати звук горизонтально, вертикально та будь-де між ними.

Традиційні стереонавушники можуть передавати лише лівий, правий та поєднання цих двох каналів — двовимірне зображення звуку. Ви знатимете, що кроки ворога йдуть зліва, справа або десь посередині, але це просто рівна площина. Стереозвук без HRTF схожий на перегляд телевізора; зображення на екрані може надати хорошу інформацію, але воно все одно відображається на 2D-екрані.

Автор зображення: Мета

HRTF — це як віртуальна реальність для ваших вух. Ваш мозок все ще отримує 2D-вхід, але він імітує, як ваші органи чуття отримуватимуть інформацію у 3D. Послухайте Vandal наприкінці цієї короткої демонстрації HRTF нижче. Коли HRTF вимкнено, звучить так, ніби Вандал у кінці прямо поруч з вами — якщо його ввімкнути, ви чітко чуєте, що він трохи вище вас.

  Як знайти ідентифікатор повідомлення для електронної пошти Gmail [Chrome]

HRTF змушує ваш мозок подумати, що звук вийшов з певного напрямку, звучачи так, як ваші вуха почули б його, якби звук справді виходив з цього напрямку в реальному житті. Якщо наведена вище демонстрація не мала для вас такого ефекту, швидше за все, ви її не помітили, або вам краще без неї.

Як увімкнути HRTF у Valorant і використовувати його належним чином

Щоб увімкнути HRTF у Valorant, перейдіть у «Налаштування» > «Аудіо» та клацніть порожнє поле «Увімкнути HRTF».

Увімкнувши його, випробувайте його в Deathmatch або в приватному матчі з другом. Спробуйте перевірити, чи точна вам спрямованість чи ні, щоб дізнатися, чи варто її вмикати.

Якщо ви все-таки вирішите використовувати HRTF і це звучить не так, ви можете подумати, що модель HRTF вам не підходить. Це може бути можливим, але ми закликаємо вас спробувати ці швидкі виправлення, щоб переконатися, що все працює правильно.

  TN проти IPS проти VA: Яка найкраща технологія панелі дисплея?

HRTF може звучати неточно і навіть жахливо, якщо ввімкнено інше програмне забезпечення для обробки звуку HRTF, наприклад Windows Sonic, DTS Headphone:X або Dolby Atmos. Вам також слід уникати вмикання функцій віртуального об’ємного звучання 7.1 на ігрових навушниках, які навіть не наближаються до точності HRTF.

Автор зображення: Джет Борха

Якщо вам дійсно потрібна найкраща спрямованість, ви також можете спробувати деякі альтернативи ігровим навушникам, як-от навушники з відкритою спинкою, які чудово підходять для 3D-звуку. Навушники з відкритою спинкою, такі як Sennheiser HD 599 SE, мають потенціал для покращення якості HRTF, який ви відчуваєте, оскільки вони зазвичай мають чудове звукове зображення.

HRTF може покращити вашу обізнаність у Valorant

HRTF — це недооцінена аудіотехнологія, яка дійсно може принести користь гравцям. Можливо, аудіо надає більше інформації, ніж зір, оскільки часто можна почути ворогів ще до того, як їх побачити, що дозволяє перехитрити суперника.

HRTF також не обмежується налаштуваннями Valorant у грі. На випадок, якщо HRTF від Valorant вам не підходить, є також Dolby Atmos або DTS Headphone:X, які, як доведено, забезпечують чудову продуктивність HRTF.