Що таке GPTZero? Як використовувати його для виявлення тексту, створеного ШІ

Ключові висновки

 • GPTZero — це інструмент перевірки штучного інтелекту, який допомагає вчителям розрізняти оригінальні та штучно згенеровані тексти за допомогою аналізу сплутаності та розриву.
 • GPTZero пропонує безкоштовні та преміум-версії з різними функціями та обмеженнями, що дозволяє користувачам аналізувати мільйони слів щомісяця.
 • Хоча GPTZero докладає зусиль, щоб звести до мінімуму помилкові спрацьовування, викладачі не повинні повністю покладатися на його результати та повинні використовувати їх обережно, щоб уникнути несправедливих оцінок.

З моменту свого запуску ChatGPT OpenAI став проблемою для навчальних закладів у всьому світі, оскільки студенти почали використовувати його для написання есе та обману під час оцінювання. Враховуючи те, наскільки природно виглядає текст, створений чат-ботом, викладачам важче визначити, чи є робота студентів оригінальною.

Щоб допомогти вчителям оцінювати завдання студентів, випускник інформатики розробив GPTZero, інструмент перевірки ШІ, який визначає, чи був текст штучно згенерований.

Все це звучить дуже добре і добре, але чи може GPTZero виявляти контент, створений ШІ, і наскільки це точно?

Що таке GPTZero і як він працює?

GPTZero це інструмент аналізу тексту зі штучним інтелектом, розроблений Едвардом Тіаном, випускником інформатики, щоб допомогти викладачам відрізнити плагіат від оригінальної роботи. Інструмент перевіряє заплутаність і розрив у тексті, щоб визначити, створений він штучно чи створений людиною.

Не вдаючись у подробиці, розглянемо, що означають ці терміни:

 • Perplexity вимірює випадковість тексту в обробці природної мови (NLP). Текст, написаний людиною, як правило, менш структурований і більш непередбачуваний, тому його значення здивування має бути вищим. Навпаки, створений штучним інтелектом текст повинен мати низьку оцінку здивування.
 • Burstiness розглядає інші змінні, які не враховуються, щоб покращити аналіз тексту. Термін відноситься до появи незвичайних предметів у випадкових кластерах. Текст, створений штучним інтелектом, як правило, має більш узгоджену структуру, ніж текст, написаний людьми. Вибух допомагає нам це визначити.

GPTZero Classic є загальнодоступним з початку 2023 року та є безкоштовним для використання. Однак безкоштовна версія має обмеження на 5000 символів на документ, і ви можете аналізувати лише три документи одночасно.

GPTZero пропонує три преміум-версії для задоволення потреб користувачів, які хочуть аналізувати мільйони слів щомісяця: Essential (за ціною 10 доларів на місяць), Premium (за ціною 16 доларів на місяць) і Professional (за ціною 23 долари на місяць). Обмеження символів на документ вище в преміум-версіях, ніж у безкоштовних, і вони дозволяють виконувати більше сканувань на годину, серед інших переваг.

Виконайте такі дії, щоб підписатися на ці преміум-версії:

 • Перейдіть до Веб-сайт GPTZero.
 • Клацніть вкладку Інформаційна панель у верхньому правому куті сторінки.
 • Увійдіть за допомогою наявного облікового запису або створіть новий обліковий запис.
 • Після входу ви можете порівняти доступні плани та оновити до того, який найкраще відповідає вашим потребам.
 • Крім того, коли ви перебуваєте на домашній сторінці GPTZero, натисніть кнопку «Оновити» внизу текстового поля, щоб переглянути, порівняти та придбати платний план.

  Як використовувати GPTZero для виявлення тексту, згенерованого штучним інтелектом

  На відміну від ChatGPT, реєстрація на GPTZero не потрібна. Ви можете отримати доступ до інструменту через веб-сайт.

 • Йти до GPTZero.
 • Скопіюйте та вставте текст, який потрібно проаналізувати, у поле або завантажте файл.
 • Натисніть поле Перевірити походження.
 • Після завершення сканування GPTZero повідомить вам, чи був текст написаний людиною чи згенерований штучним інтелектом.

  Як використовувати розширення Origin від GPTZero для виявлення тексту, згенерованого штучним інтелектом

  Завантаживши безкоштовне розширення Origin від GPTZero у свій браузер Chrome, ви можете сканувати цілі веб-сторінки та документи Google на пошук тексту, згенерованого ШІ. Ця нова функція спрощує процес перевірки інформації в Інтернеті.

 • Перейдіть до Сторінка розширення Origin у веб-магазині Chrome.
 • Натисніть Додати до Chrome, щоб завантажити розширення.
 • Далі підтвердьте встановлення, щоб продовжити.
 • Після встановлення розширення ви можете увійти за допомогою свого облікового запису Google або створити новий обліковий запис.
 • Щоб відсканувати веб-сторінку або документ Google, натисніть кнопку «Походження» на екрані та виберіть «Сканувати всю сторінку».
 • Тепер ви зможете переглянути результати та визначити, чи був вміст написаний людиною чи згенерований ШІ.

  Використання GPTZero для аналізу вашого письма

  Функція, яка відрізняє GPTZero від кількох інших інструментів виявлення ШІ, полягає в тому, що він може аналізувати ваші шаблони письма. Платформа пропонує історію сканування, за допомогою якої ви можете переглянути будь-який фрагмент тексту, який ви відсканували за допомогою інструменту.

  Більше того, клацання певного результату пошуку відкриває детальніші дані про ваш текст. По суті, ви зможете побачити, чому ваші твори вважалися створеними людиною чи штучним інтелектом.

  Так, наприклад, якщо GPTZero позначив щось, що ви написали, як створене штучним інтелектом, доступ до Writing Analysis покаже вам причини цього, наприклад те, що вміст мав низьку плутанину та високу вибуховість. Ви можете виправити ці проблеми, щоб покращити якість, читабельність і автентичність вашого вмісту.

  Чи може GPTZero правильно розпізнавати текст, створений ШІ?

  Щоб перевірити, наскільки точно GPTZero виявляє текст, створений штучним інтелектом, ми проаналізуємо три тексти в інструменті: текст, створений штучним інтелектом, текст, написаний людиною, і текст, створений штучним інтелектом, який був перефразований іншим інструментом. Давайте подивимося, як GPTZero реагує на кожен вхід.

  1. Аналіз тексту, створеного ШІ в GPTZero

  Щоб проаналізувати текст, створений штучним інтелектом, давайте спочатку згенеруємо текст за допомогою ChatGPT, чат-бота штучного інтелекту на основі технології GPT. Для цього виконайте такі дії:

 • Йти до OpenAI.
 • Натисніть кнопку Спробувати ChatGPT.
 • Увійдіть або зареєструйтеся, щоб створити обліковий запис.
 • Введіть будь-який запит, щоб створити фрагмент тексту.
 • Скопіюйте текст, створений інструментом, коли він буде завершений.
 • Проаналізуйте текст у GPTZero, як ми пояснювали раніше.
 • Коли ми виконали цей тест, GPTZero відповів змішаними результатами на ряд текстів, написаних ШІ. Іноді він ніяк не міг визначити, що текст був створений штучним інтелектом, тоді як іноді він правильно припускав, що більша частина тексту була штучним інтелектом.

  Ви також можете використовувати інші інструменти AI для створення тексту, який ви хочете проаналізувати.

  2. Аналіз перефразованого тексту, згенерованого ШІ, у GPTZero

  Ви можете вибрати із сотень інструментів перефразування тексту. У цьому випадку ми використали Scribbr. Якщо ви хочете використовувати той самий інструмент, виконайте такі дії:

 • Йти до Scribbr.
 • Скопіюйте згенерований ШІ текст, який ми проаналізували раніше в GPTZero, і вставте його в інструмент.
 • Натисніть кнопку Перефразувати.
 • Нехай Scribbr перефразує текст для вас.
 • Запустіть тест GPTZero ще раз після перефразування.
 • Ми виявили, що незначне перефразування трохи ускладнило GPTZero визначення того, чи був текст створений ШІ, але загалом це було неоднозначно. Я також додам, що перефразований результат був жахливої ​​якості. Текст ліворуч був оригінальним, а текст праворуч – перефразованою версією.

  3. Аналіз написаного людиною вмісту в GPTZero

  У деяких випадках такі інструменти, як GPTZero, повертають хибнопозитивний результат, тобто вважають щось неправильним, хоча це не так. Щоб визначити, чи GPTZero також дає помилкові спрацьовування, ми провели кілька тестів інструменту, аналізуючи різні тексти, написані людиною.

  Результати GPTZero були здебільшого точними, незважаючи на визначення одного речення як потенційно написаного ШІ.

  Чи варто довіряти результатам GPTZero?

  Виходячи з нашого тестування, покладатися лише на результати цього інструменту може бути ризиковано. Фактично, щоразу, коли ви генеруєте результат за допомогою інструменту, з’являється застереження, яке попереджає викладачів не покладатися на результати цього інструменту.

  Тож, якщо розробник інструменту не гарантує, що його результати надійні, викладачі не повинні повністю покладатися на нього. чому Тому що для студента було б несправедливо отримати погану оцінку лише тому, що GPTZero повернув помилковий результат.

  Зусилля GPTZero мінімізувати помилкові спрацьовування

  Незважаючи на те, що GPTZero ще попереду, він досяг значних успіхів у зменшенні помилкових спрацьовувань. Нова модель глибокого навчання, яку розгорнула компанія, сприяла цим зусиллям, зробивши інструмент виявлення ШІ набагато надійнішим, ніж сервіси конкурентів.

  Нова модель глибокого навчання використовує більш різноманітний набір даних перевірки, спираючись на такі джерела, як освітні тексти, газетні статті, публікації в соціальних мережах і вміст запитань і відповідей. Цей розширений і різноманітний набір даних дозволяє GPTZero краще розрізняти дані, створені людиною, і дані, створені ШІ. Крім того, компанія також стверджує, що прогнози GPTZero більш «впевнені», ніж раніше.

  Не завжди довіряйте результатам виявлення ШІ

  Як потенційна протиотрута від технології GPT OpenAI, GPTZero має великий потенціал; однак попереду ще довгий шлях. На даний момент це не зовсім надійне. Але чи подолає основна версія GPTZero всі обмеження та точно вловить вміст AI? Нам просто доведеться почекати, щоб дізнатися.