techukraine.net techukraine.net Що таке Google Firebase і як він допомагає створювати кращі програми?

Що таке Google Firebase і як він допомагає створювати кращі програми?

| | 0 Comments| 12:16 PM
Categories:

Google Firebase – це платформа, яка дозволяє швидко створювати серверні програми для ваших програм. Це допомагає пришвидшити розробку ваших програм і робить вашу команду більш продуктивною.

За допомогою Firebase ви можете створювати масштабовані серверні програми, використовуючи їхні різні хмарні служби. Ця стаття представляє Firebase і огляд різних пропонованих послуг.

Що таке Firebase?

Firebase це група хмарних служб для додатків, які надає Google. Ці послуги надаються, щоб зробити команди розробників програм більш продуктивними.

На відміну від популярних хмарних служб, таких як Amazon Web Services, Google Cloud і Microsoft Azure, Firebase забезпечує спрощений рівень абстракції на віртуальних серверах, автоматично налаштовуючи речі для вас. Це дає вам менше речей для занепокоєння та дає змогу, перш за все, інженерам інтерфейсу налаштувати бекенд продуктивного рівня для своїх програм.

Що таке безсерверні обчислення?

Firebase є постачальником безсерверних обчислень. Але що таке безсерверні обчислення? Безсерверні обчислення – це модель хмарних обчислень, де хмарні провайдери, такі як Google Cloud, Amazon Web Services і Microsoft Azure, керують більшою частиною технологічного стеку.

У результаті розробникам додатків доводиться турбуватися лише про код програми, оскільки майже про все інше подбає. Це полегшує та пришвидшує налаштування масштабованих серверних програм.

Чому варто використовувати Firebase?

Firebase має численні переваги в порівнянні з налаштуванням бекенда вручну. Деякі з основних переваг використання Firebase:

  • Простота – Firebase автоматично налаштовує багато речей для вас. Тому вам не потрібно турбуватися про багато деталей, як-от оновлення програмного забезпечення, резервне копіювання або детальний захист.
  • Щедрий безкоштовний рівень – у Firebase є щедрий безкоштовний рівень, який можна використовувати для швидкого та безкоштовного створення доказу концепції. Ви також платите на основі використання.
  • Працює з кількома платформами та мовами – Firebase може інтегруватися з додатками, які працюють на кількох платформах, таких як iOS, Android та Інтернет. Він також пропонує SDK, який можна використовувати з багатьма популярними мовами програмування.
  • Висока доступність – Firebase робить вашу програму більш надійною, обробляючи реплікацію в кількох регіонах і створюючи резервування, щоб переконатися, що ваша програма є більш надійною.
  • Масштабованість. Будучи безсерверним рішенням, Firebase розроблено для масштабування, не вимагаючи ручного втручання розробника. Це дозволяє справлятися зі сплесками трафіку.
  3 прості способи вимкнути звук камери на iPhone

Тепер ми розглянемо огляд служб Firebase.

Огляд служб Firebase

Як згадувалося раніше, Firebase — це набір кількох служб, які можна використовувати для створення серверної частини програми. Хоча платформа має набагато більше послуг, ніж перелічено тут, ось огляд деяких із найпопулярніших послуг.

Аутентифікація

Служба автентифікації Google Firebase допоможе вам налаштувати безпечну та надійну систему автентифікації програм. Це спрощує вашу роботу, оскільки вам не потрібно зберігати облікові дані користувачів.

Він працює на всіх основних платформах, включаючи iOS, Android, Web і Unity. Сервіс підтримує системи автентифікації, такі як номери телефонів, електронна пошта та вхід із соціальних мереж за допомогою таких платформ, як Google, Facebook, GitHub і Twitter.

Для створення користувацьких інтерфейсів для входу Firebase надає FirebaseUI, який забезпечує потік взаємодії з користувачем, з яким знайомі користувачі. FirebaseUI має відкритий код і його можна легко налаштувати відповідно до зовнішнього вигляду вашої програми.

База даних у реальному часі

Google Firebase пропонує службу бази даних у реальному часі. Це хмарна база даних NoSQL на основі JSON. Дані зберігаються як об’єкти з парами ключ-значення.

Клієнти можуть підключатися до бази даних за допомогою Firebase SDK або кінцевих точок Rest. Це означає, що він підтримує різні клієнти, від мобільних до веб-додатків.

Служба бази даних у реальному часі дозволяє програмам локально кешувати дані для швидшого доступу. Оновлення даних налаштовуються для всіх підключених клієнтів у режимі реального часу. Якщо клієнт перебуває в автономному режимі, оновлення зберігаються локально та надаються спільно після відновлення з’єднання.

Безпека бази даних Firebase Real-time додатково покращується за допомогою правил безпеки для обмеження доступу та дозволів.

Cloud Firestore

Google Cloud Firestore – це база даних на основі документів. У Firestore дані організовано в колекції, що складаються з документів. Кожен документ містить дані в парах ключ-значення. Значення цих пар можуть бути більш складними та глибоко вкладеними об’єктами.

Як і база даних реального часу, Firestore забезпечує синхронізацію даних у реальному часі між різними клієнтами та локальне кешування, що робить дані доступними, коли клієнт перебуває в автономному режимі. Це також дозволяє записувати дані в автономному режимі, які будуть синхронізовані після відновлення з’єднання.

На відміну від бази даних реального часу, Firestore відмінно справляється зі збереженням глибоко вкладених та ієрархічних даних. База даних реального часу рекомендована для зберігання відносно невеликих даних.

  Як максимально використовувати вільний час вдома

Firestore — це масштабований варіант зберігання даних із автоматичною реплікацією даних у кількох регіонах. Це робить його дуже продуктивним і доступним.

Хостинг

Google Firebase також пропонує прості в налаштуванні хостингові веб-сайти. Він підтримує статичні інтерфейси з HTML, CSS, JavaScript, мікросервісами Express.js і API для більш динамічного вмісту.

Крім інших зручностей, Firebase дозволяє легко керувати безпекою, оскільки вміст автоматично обслуговується через HTTPS без налаштування SSL вручну. Розгортати сайти за допомогою інструменту командного рядка Firebase або запитів на отримання GitHub також легко.

Інфраструктура Google Firebase розроблена таким чином, щоб бути швидкою та доступною. Хостинг Firebase не є винятком. Ваші веб-сайти доставляються через всесвітню мережу доставки вмісту, що забезпечує швидке завантаження для ваших користувачів, де це можливо.

Хмарні функції

Cloud Functions — це безсерверна структура для створення та виконання функцій у середовищі NodeJS. Ці функції виконуються у відповідь на події. Події, які можуть ініціювати виконання, включають запити HTTPS і події в інших службах Firebase.

Оскільки хмарні функції виконуються в NodeJS, вони написані на JavaScript і TypeScript. Усі функції виконуються в повністю керованій інфраструктурі Google Cloud і є високонадійними та доступними.

Крім того, оскільки платформа є безсерверною, додатки, які використовують хмарні функції, мають високу масштабованість.

Хмарне сховище

Служба Google Firebase Storage — це служба, яка дозволяє зберігати такі файли, як зображення та відео, у Google Cloud. Це може бути контент, створений користувачами. Служба пропонує надійні завантаження та завантаження, які перезапускаються, запобігаючи втраті підключення до мережі клієнта. Це допомагає заощадити час і дані користувача.

Доступ до файлів, що зберігаються у Firebase Storage, можна налаштувати за допомогою правил безпеки, які обмежують доступ за багатьма критеріями. Як і більшість служб Firebase, сховище дуже масштабоване та може зберігати ексабайти даних.

Хмарний обмін повідомленнями

Firebase Cloud Service може надсилати сповіщення користувачам вашої програми. Це допомагає підтримувати зацікавленість користувачів, запрошуючи їх назад у вашу програму та надсилаючи push-повідомлення.

Сервіси дозволяють вибрати кілька варіантів відправлення. Це включає надсилання всім, окремим особам, групам або користувачам, які вибрали отримувати повідомлення. Ця послуга забезпечує надійний і економічно ефективний спосіб надсилання повідомлень користувачам, використовуючи ефективні канали, які не розряджають батарею користувача.

  Як отримати темний режим для всіх веб-сайтів на Mac

Недоліки Firebase

Хоча Firebase має кілька суттєвих переваг, він також має свої недоліки. Важливо врахувати це перед тим, як повністю створювати програму на Firebase.

Прив’язка до постачальника – програми, створені спеціально для інтеграції зі службами Firebase, можуть вимагати значного переписування коду перед початком роботи з іншими постачальниками послуг.

Обмежені можливості налаштування – з такою кількістю рівнів абстракції ви не можете налаштувати та налаштувати деякі дрібніші деталі для роботи відповідно до потреб вашої програми.

Вартість. Незважаючи на те, що Firebase має щедрий безкоштовний рівень, вартість може значно зрости в міру масштабування програми.

З цієї причини також важливо розглянути такі альтернативи, як Supabase і Appwrite, які коротко описано нижче.

Альтернативи Firebase

Хоча Firebase є чудовою службою, варто розглянути деякі альтернативи. Серед них:

#1. Надбаза

Надбаза це бекенд-платформа з відкритим кодом. Як і Firebase, він пропонує автентифікацію, зберігання, безсерверні функції та базу даних на основі PostgreSQL. Оскільки база даних Supabase базується на Postgres, вона пропонує більше варіантів запитів.

Це відкритий код; отже, ви можете самостійно розмістити свій екземпляр Supabase. Це зменшить ваші витрати, але збільшить складність, оскільки вам доведеться керувати сервером, на якому працює примірник.

#2. Appwrite

Appwrite є альтернативою Firebase з відкритим кодом. Він пропонує базу даних NoSQL, службу автентифікації та безсерверні функції. Доступ до цих служб можна отримати за допомогою RESTful API або SDK. SDK підтримує кілька мов. Appwrite можна розміщувати самостійно, або ви можете використовувати опцію розміщення в хмарі.

#3. AWS Amplify

AWS Amplify це пропозиція продукту, яка допомагає швидше створювати та надсилати програми. Як і Firebase, він дає змогу створювати серверну частину для ваших програм, яка працює з веб-інтерфейсом або мобільним інтерфейсом.

Він також пропонує функціонал офлайн. Ви можете візуально створити фасад і підключити його до серверної частини за допомогою Amplify. Це позбавляє вас від написання великої кількості коду. Amplify також допоможе вам розмістити вашу програму в інфраструктурі AWS.

Заключні слова

Ця стаття була ознайомленням із Firebase та його найпопулярнішими службами. Серед іншого ми розглянули переваги Firebase, її недоліки та альтернативи.

Далі ви можете прочитати про те, як створити API за допомогою Firebase.