Що таке GitLab і де його розмістити?

| | 0 Comments| 11:49 PM
Categories:

У розробці програмного забезпечення служби контролю версій є важливими для керування репозиторіями git вашого проекту.

А коли справа доходить до репозиторіїв git, існує два модних слова – GitHub і GitLab. Вони мають опору в сучасній розробці програмного забезпечення, особливо в останні кілька років.

Обидва є зручними помічниками розробників.

Але GitLab зробила високий стрибок від простого керування кодом до моніторингу та розгортання, назвавши себе «Complete DevOps». Він насправді має підвищену зручність і пропонує багато переваг для розробників, особливо для тих, хто працює у великих командах.

Таким чином, кількість його користувачів зросла.

Отже, якщо ви також вражені його пропозиціями і шукаєте послугу хостингу GitLab, ця стаття для вас.

Читай далі! 👁️

Але перш ніж ми зрозуміємо GitLab, важливо очистити свої концепції щодо Git.

Що таке Git?

Git можна назвати системою контролю версій, яка може відстежувати кожну зміну у файлі. Його основна мета — керувати всіма цими змінами, внесеними до проекту протягом певного періоду часу. Git зберігає ці зміни та пов’язану інформацію в структурі даних або репозиторії.

Репозиторій git включає фіксацію об’єктів із їхніми посиланнями. Це центр, де розробники можуть зберігати, тестувати, співпрацювати та ділитися проектами. Він може обробляти різноманітні проекти різного розміру та сприяє плавному робочому процесу.

Git допомагає у командній співпраці, дозволяє відстежувати прогрес і допомагає програмістам і нетехнічним фахівцям контролювати свої файли.

Що таке GitLab?

GitLab — це сховище Git і інструмент життєвого циклу. Це повноцінна платформа DevOps, що дозволяє професіоналам керувати різними проектними завданнями та виконувати їх. Завдання включають планування проекту, керування вихідним кодом, підтримку безпеки та моніторинг.

GitLab був створений у 2011 році українськими розробниками Дмитром Запорожцем і Валерієм Сізовим. Наразі він має понад 100 тисяч користувачів, і великі підприємства, такі як NASA, IBM, Sony, використовують його. Деякі з наведених нижче функцій корисно знати.

 • Потужні та чітко визначені конвеєри CI/CD
 • Докер-контейнери
 • Вбудований реєстр розгортається миттєво без налаштування.
 • Підтримує сторонні сервери для керування зображеннями Docker
 • Відстеження проблем
 • Написано мовою Ruby and Go

Переваги GitLab

 • GitLab легко налаштовувати та керувати за допомогою вільно доступних кодів.
 • Єдина програма є унікальною, створюючи спрощений робочий процес із співпрацею та ефективністю.
 • Перегляд коду разом із запитами підтягування зручні та компактні.
 • Будучи хмарним додатком із суворими заходами безпеки, він пропонує такі функції безпеки, як детальні обмеження, автентифікація користувачів за допомогою Kerberos.
 • Мінімальна інтеграція для скорочення життєвого циклу розробки та підвищення продуктивності
 • Сприяє належній організації Kubernetes та інтеграції
 • Забезпечує адаптивне та розширене керування проектами для прискорення робочого процесу

Чим GitLab відрізняється від GitHub?

GitHub також є репозиторієм на основі Git, як і GitLab. Запущений у 2008 році, він є найбільшим у категорії з понад 40 мільйонами користувачів.

Проекти GitHub є публічними та приватними. Опубліковані коди відкриті та безкоштовні (на основі ліцензії) для всіх в Інтернеті. Тому багато розробників використовують загальнодоступні репозиторії, щоб поділитися своїм програмним забезпеченням з відкритим кодом на GitHub.

Однак існують ключові відмінності між GitHub і GitLab, наприклад:

GitLab CI/CD і дії GitHub

Безперервна інтеграція/безперервна доставка (CI/CD) значно економить розробникам і забезпечує чудовий контроль якості. GitLab пропонує CI/CD БЕЗКОШТОВНО, що усуває необхідність використовувати будь-яке зовнішнє рішення CI. І якщо ви все ще хочете використовувати сторонній CI, ви можете легко інтегрувати його з Codeship, Jenkins тощо.

  Контролюйте мережу та використання даних вашого iPhone із Центру сповіщень

Крім того, він пропонує стислу інформаційну панель операцій, яка допоможе вам дізнатися про залежності, пов’язані з вашими DevOps і зусиллями щодо розробки. Таким чином, GitLab вирішує проблему розробників краще, ніж GitHub.

З іншого боку, у 2019 році GitHub випустив «Дії» для автоматизації ваших робочих процесів. Але він не має платформи для розгортання, що означає, що вам потрібна додаткова інтеграція, як-от Heroku або DigitalOcean.

Рівні автентифікації

Використовуючи GitLab, ви можете змінювати та встановлювати дозволи на основі їхніх ролей. Але на GitHub ви можете лише вирішувати, кому надати доступ для читання/запису до вашого сховища.

Наприклад, ви можете надати дозвіл членам вашої команди на доступ до засобів відстеження проблем, не дозволяючи їм доступ до вихідного коду. Це корисно для великих команд, які включають рольових учасників.

Імпорт та експорт

GitLab надає детальну документацію про те, як можна імпортувати дані від різних постачальників, таких як Bitbucket, GitHub тощо. Однак GitHub не надає такої детальної документації для більшості сховищ git. Але ви можете використовувати GitHub Importer для своїх кодів у Mercurial, TFS, Subversion тощо.

GitLab дозволяє експортувати завантаження проектів, вікі, репозиторії проектів, конфігурації, такі як служби та веб-хуки, фрагменти, мітки, віхи тощо для експорту даних.

Але GitHub дещо більш обмежувальний щодо функцій експорту для своїх сховищ.

Отже, якщо ви хочете використовувати GitLab, у вас є два варіанти – самостійний хостинг або керований хостинг. А якщо ви не хочете мати клопоту із завантаженням, встановленням, адмініструванням і керуванням своїм екземпляром GitLab, виберіть керовану службу хостингу GitLab, як наведену нижче.

GitLab

використання GitLab для виконання різноманітних функцій від керування вихідним кодом і CI/CD до безпеки та багато іншого для швидкої доставки вашого програмного забезпечення. Це допомагає вам легко керувати своїми проектами та надає вам повну платформу DevOps, включену в одну програму.

Лише один інтерфейс, сховище даних і ланцюжок розмов можуть задовольнити ваші потреби без головного болю. Вони використовують провідні в галузі CI/CD, щоб розширити можливості ваших команд і заохотити їх працювати разом ефективніше. GitLab також дає змогу використовувати масштабовану, потужну та наскрізну автоматизацію. Отримайте безпеку в реальному часі, керування вразливістю та якість коду.

Завдяки суворому контролю та управлінню швидкість DevOps ніколи не зменшується. Легко керуйте всім, наприклад підгрупами, подіями аудиту, аналітикою коду, відповідністю, потоками створення цінностей, статистикою та звітами DevOps. Щоб допомогти вам стратегічно спланувати свій проект, використовуйте такі функції, як відстеження часу, відстеження проблем, дошки вакансій, служба обслуговування, дорожні карти, управління дизайном, якістю та вимогами.

GitLab пропонує такі функції, як перегляд коду, веб-IDE, генератори статичних сайтів, попередній перегляд у реальному часі, вікі, фрагменти та керування вихідним кодом, щоб стимулювати вашу творчість. Ви можете перевірити свої проекти за допомогою навантажувального тестування, тестування коду, якості та покриття; веб-продуктивність, постійна інтеграція, тестування зручності використання, злиття поїздів і тестування доступності.

Для безпеки вони пропонують виявлення таємниць, відповідність ліцензії, сканування залежностей, тестування нечіткості, DAST і SAST. Ви можете переглядати додатки та сторінки, здійснювати безперервну доставку, оркестровку випусків, розгортання вдосконалених функцій і позначки функцій. Захистіть свої проекти за допомогою сканування контейнерів, безпеки мережі та безпеки хосту, а також оркестровки безпеки.

  Як захистити свій Synology NAS від програм-вимагачів

Налаштуйте автоматичні DevOps, ChatOps, інфраструктуру як код (IaC), керування вартістю кластера, керування секретами, керування Kubernetes і вмикайте безсерверний режим. Ви також можете контролювати показники, журнали, журнали та трасування; виконувати аналіз продуктів, відстежувати помилки та керувати інцидентами.

Розпочніть безкоштовну пробну версію GitLab протягом 30 днів і отримайте необмежений доступ до всіх його функцій.

A2 Хостинг

A2 Хостинг і продуктивність йдуть пліч-о-пліч!

Вони вдосконалюють своє рішення для хостингу GitLab і гарантують надзвичайно швидку продуктивність. Ви отримаєте послугу хостингу на основі їхньої вражаючої платформи SwiftServer, або ви також можете обрати їх Турбо-сервери, щоб отримати у 20 разів вищу швидкість.

Їхні сервери Turbo оснащені AMD EPYC із накопичувачами NVMe, здатними виробляти на 40% швидші ЦП, у 3 рази вищі швидкості запису/читання, у 9 разів більше трафіку та в 2 рази швидше час до першого байта.

Отримайте повне керування сервером і гнучкість додавання власних сценаріїв або програм. Їхня команда підтримки постійно відстежує продуктивність сервера, щоб забезпечити максимальну швидкість, а також використовує найкращі галузеві практики для покращення взаємодії з користувачем.

Вони гарантують, що сервер має найновіші виправлення безпеки та може забезпечити 99,90% безвідмовної роботи. A2 Hosting зручний для розробників, оскільки пропонує вам root-доступ для керування серверним середовищем, щоб ви могли редагувати файли сервера. Ви також можете вибрати ОС Linux, якщо хочете, і повторно завантажити на сервер іншу ОС на вимогу.

На додаток до цього ви отримуєте контроль завантаження, перезавантаження та завершення роботи. Інші функції, включені в A2 Hosting, це сертифікати SSL, реєстрація домену та передача домену. Його ціна починається від 6,59 доларів США на місяць за 1 ГБ оперативної пам’яті, 2 ТБ пам’яті, 150 ГБ SSD і 1 процесорне ядро. Ціна також включає 30-денну гарантію повернення грошей.

Stackhero

Stackhero пропонує послугу керованого хостингу GitLab, розроблену для забезпечення продуктивності з найвищою безпекою. Ви можете почати роботу з сервером GitLab протягом 2 хвилин і зосередитися на швидкому веденні свого бізнесу замість того, щоб турбуватися про інфраструктуру.

Ваші сервери будуть оснащені високопродуктивними SSD-дисками та процесорами для неймовірної швидкості. Вони шифрують усі з’єднання за допомогою технологій TLS 1.3 і ECDSA, що додатково підвищує безпеку та швидкість.

Stackhero забезпечує своєчасне оновлення служби, яке ви можете виконати одним клацанням миші та отримати останню версію та функції. Вони не накладають м’яких обмежень на використання вашого сервера, таких як одночасні підключення; отже, ви можете використовувати всю потужність сервера GitLab.

Ви можете вибрати конфігурацію сервера до 64 ГБ оперативної пам’яті та 16 vCPU для масштабування відповідно до розвитку вашого бізнесу.

Stackhero автоматично створює «атомні» резервні копії даних і зберігає їх щодня в надійно захищеному сховищі протягом трьох місяців. Отже, ви можете подати запит на відновлення даних у разі втрати даних з будь-якої причини. Якщо ви з Європи, це навіть краще, оскільки вони мають сервери у Франції та Німеччині.

Крім того, вони пропонують гнучку систему виставлення рахунків на погодинній основі; ви можете створювати або видаляти екземпляри GitLab коли завгодно. Вони виставлятимуть вам рахунок за кожну годину використання, і ви отримуватимете лише один рахунок на місяць, щоб уникнути кластеру.

  Як налаштувати робочий стіл KDE

Його ціна починається від 0,02 дол. США за годину або 15 дол. США за місяць за 1 vCPU, 10 ГБ SSD, 1 ГБ оперативної пам’яті та необмежену кількість сховищ і користувачів.

Vultr

Розгортання та використання серверів GitLab з Vultr легко-свіжо! Все, що вам потрібно, це кілька клацань, і ви можете швидко розгорнути його та почати працювати над своїми проектами. Після розгортання вони розповсюджують ваші екземпляри сервера, дозволяючи вам вибрати розташування центру обробки даних.

Vultr має 17 центрів обробки даних по всьому світу, включаючи 4 континенти – Північну Америку, Європу, Азію та Австралію. Зберігайте свої вихідні коди захищеними та конфіденційними, керуючи своїми сховищами Git за допомогою інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу.

Vultr має простий у управлінні API та панель керування, тож ви можете витрачати години на кодування, не стикаючись із труднощами чи турботами про керування інфраструктурою. Ви можете легко створювати, контролювати та знищувати екземпляри.

Вони гарантують 100% SLA з продуктивністю та стійкістю на корпоративному рівні. Інші включені функції включають ізольовані локальні приватні мережі для безпечного запуску ваших програм, мережу IPv6, настроюваний ISO, доступ кореневого адміністратора, виділену IP-адресу, вищу швидкість читання/запису тощо.

Використовуйте такі функції для адміністрування сховищ, як системи доступу користувачів для організації учасників проекту, веб-редактор файлів, вікі, відстеження проблем і журнали активності. У вас є різні варіанти вибору сервера, наприклад:

 • Блокове сховище за допомогою швидкого, масштабованого та резервованого сховища на основі твердотільного накопичувача та обсягом до 10 ТБ, починаючи з 1 долара США на місяць
 • Хмарні обчислення з потужним SSD-накопичувачем і процесорами Intel від 2,5 доларів США на місяць
 • Виділені хмарні екземпляри від 60 доларів США на місяць
 • Голі сервери, які є повністю автоматизованими та виділеними серверами без рівня віртуалізації, від 120 доларів США на місяць

GitLabHost

GitLabHost пропонує повністю керовану послугу хостингу GitLab із високою швидкістю реагування, яка допоможе вам розпочати роботу лише за 5 хвилин, незалежно від того, де ви знаходитесь у світі.

Кожен екземпляр сервера GitLab працює через VPS, тож вам не потрібно ні з ким ділитися ресурсами. Вони планують поступове резервне копіювання щовечора, щоб захистити ваші дані та зберігати їх у безпечному місці за межами сайту.

Якщо ви вже придбали доменне ім’я, це нормально; інакше ви також можете отримати один від них. Якщо у вас є сервер, розміщений у хмарі GitLab, ви також можете безперешкодно перенести його на GitLabHost з їх допомогою. Просто попросіть про підтримку міграції, надіславши електронного листа або в чаті.

Постачальник послуг із Нідерландів на 100% відповідає GDPR із центрами обробки даних у Лондоні, Франкфурті й Амстердамі. GitLabHost підтримує всіх постачальників OmniAuth і пропонує виділену IP-адресу. Крім того, ви отримуєте додаткові функції в професійному плані та вищих планах, включаючи Elasticsearch, виділені бігуни за додаткову плату та резервне копіювання даних AWS S3.

Висновок

Я сподіваюся, що ця стаття допоможе вибрати правильну послугу хостингу GitLab, яка зможе задовольнити вимоги вашого проекту та спростити ваш робочий процес.