Що таке eSIM і як вони працюють?

Categories:

Хто з нас пам’ятає свою найпершу сім-карту, яку ми тримали в руках після покупки першого в житті телефону?

Це був, м’яко кажучи, довгий момент. Ми стали свідками еволюції SIM-карт, таких як наші мобільні телефони, від міні-SIM до широко використовуваних нано-SIM.

З огляду на те, що все стає цифровим, виробники SIM-карт не залишаються на задньому сидінні. Випуск eSIM або вбудованої SIM-карти розпочав нову еру SIM-карт на ринку.

Цей перехід у технології від фізичних до майже невидимих ​​SIM-карт не є новим і існує в галузі вже досить давно, але тепер він набув популярності завдяки Google Pixel, кільком моделям iPhone і флагманській серії Galaxy.

Як і багато інших, якщо ви ще не перейшли на eSIM і цей термін вас відчужує, ця публікація проллє світло на це питання.

Від основ до конфігурації ми розглянемо все, що вам потрібно знати про eSIM. Якщо це звучить цікаво, давайте перейдемо до цього негайно.

Знайомство з eSIM

Щоб розібратися технічно, eSIM або вбудована SIM – це електронний чіп, приєднаний до вашої материнської плати, що дозволяє вам залишатися на зв’язку з оператором.

Це означає, що пристрої, сумісні з eSIM, не мають спеціального лотка для SIM-карти або слота для фізичної SIM-карти.

Вам також не потрібно міняти SIM-карти щоразу, коли ви хочете перейти на новий телефон. eSIM — це постійно встановлений чіп у вашому смартфоні, який не можна вийняти чи замінити на інших пристроях.

Коли ви змінюєте пристрій, ви можете легко перенести стару eSIM на новий телефон за допомогою налаштувань.

Цікавий факт: eSIM є важливою частиною Інтернету речей (IoT), оскільки ця технологія вже використовується в автомобілях, машинах, носіїв, побутової техніки тощо.

  Як додати веб-сайт до швидкого набору в Firefox

Як працює eSIM?

Відповідь досить проста – як і ваша фізична SIM-карта. У ньому немає ракетно-технічних технологій, за винятком того, що вам доведеться створити свій профіль eSIM, щоб почати роботу в мережі з вашим постачальником послуг.

Ви можете завантажити одну зі сторонніх програм, завершити процес у налаштуваннях або просто завантажити свій профіль за допомогою QR-коду, надісланого вашим постачальником послуг. Після цього введіть свої дані, виберіть потрібний план і ви готові розпочати роботу.

Подібно до фізичної SIM-карти, eSIM зберігає ваші дані та може переписувати коди кожного разу, коли ви змінюєте телефон або переходите до нового постачальника послуг. Ця технологія також може підтримувати дві SIM-карти, і дуже легко перемикатися між обома в налаштуваннях пристрою.

Пристрої, які підтримують eSIM

Незважаючи на те, що ця технологія здається прогресивною, її впровадження в компаніях мобільного зв’язку відбувається досить повільно. Говорячи про телефони, він доступний лише в:

  • Флагманські моделі серії Samsung Galaxy S і Z
  • iPhone SE 2 і вище
  • Google Pixel 3 і новіші версії
  • Microsoft Surface Pro X

Крім того, ця функція доступна лише в окремих країнах, наприклад у США. Крім того, пристрої iPhone, доступні в Китаї, не підтримують їх.

Навпаки, коли справа доходить до годинників, Samsung застосував цю технологію в своїй серії Galaxy разом із LTE ще до появи Apple Watch.

Слідуючи їхнім крокам, більшість розумних годинників, які підтримують LTE, мають опцію eSIM.

Звичайна SIM проти eSIM

Ідея eSIM спочатку походить від звичайних SIM-карт з точки зору їх функціональності, тому вони не мають суттєвих відмінностей.

Однак eSIM-карти пропонують деякі розширені можливості, які не можна пропустити.

Звичайна SIM-SIMПідтримує лише 1 мережу одночасноМоже підтримувати до 5 мереж одночасноВам потрібно фізично міняти та вставляти SIM-карту щоразу, коли ви змінюєте телефон Безпроблемне оновлення телефонів, оскільки вам не потрібно постійно змінювати SIM-карти фізично Є шанси втратити SIM-картку, якщо тримати її окремо від телефону. Менше шансів втратити eSIM-картку, оскільки вона вбудована в сам смартфон. Для початку вам потрібно отримати або замовити нову SIM-картку вручну. Просто зверніться до свого постачальника послуг, якщо вам потрібна eSIM-карта. використовуватися в усіх моделях телефонів без обговорення. Лише деякі моделі мають можливість працювати на eSIM

  Як SASE підвищує безпеку даних? Чому організації повинні це прийняти?

Читайте також: Як перенести дані на новий iPhone

Переваги eSIM

Як і будь-який інший продукт на ринку, eSIM має свої переваги. Давайте розберемося з ними, щоб допомогти вам прийняти зважене рішення щодо їх придбання:

#1. Це легко використовувати

Попрощайтеся з процесом отримання нової SIM-карти або заміни її кожного разу, коли ви хочете змінити свій телефон. З eSIM ви можете легко запустити свої послуги в ту саму мить, коли почнете розмовляти зі своїм постачальником послуг.

#2. Це безпечно

Шансів втратити eSIM буквально немає, оскільки вона вбудована у ваш телефон. Це запобігає хакерам і шахраям використовувати вашу оригінальну SIM-карту для отримання інформації або використання її для своїх потреб.

#3. Досвід без пінів

Коли ви використовуєте eSIM, вам більше не доведеться пам’ятати, де ви зберігали PIN-код, щоб відкрити лоток для SIM-карти.

Незважаючи на те, що це одна з найменших переваг використання eSIM, все одно приємно знати, що ваші дрібні турботи змилися з розвитком технологій.

Встановлення eSIM на сумісний пристрій

Основний крок цього процесу — перевірити, чи ваш телефон сумісний із eSIM. Щоб перевірити цю інформацію, просто перейдіть до налаштувань свого телефону, і десь на вкладках інформації та мережі ви побачите її згадку.

Наприклад, якщо ви користуєтеся пристроєм Samsung, ви можете перейти в «Налаштування» > «Підключення» > «Менеджер SIM-карти» > «Додати тарифний план мобільного зв’язку». Якщо ви бачите, що «Додати мобільний план» доступний, це означає, що ваш телефон підтримує eSIM.

Переконавшись, що ваш пристрій сумісний, виконайте наведені нижче дії, щоб установити його. Я зробив ці кроки лише для певних пристроїв, тому кроки можуть дещо відрізнятися залежно від моделі вашого телефону, але загальний процес залишається тим самим.

На Samsung серії S22

Ось кроки, які вам потрібно виконати, якщо ви користуєтеся Samsung серії S22:

  Як назавжди видалити свою адресу Gmail

Крок 1: перейдіть до Налаштування > Підключення.

Крок 2. Торкніться диспетчера SIM-карти.

Крок 3: натисніть Додати мобільний план.

Крок 4. Коли мобільний план знайдено, ви повинні дотримуватись інструкцій на екрані, щоб активувати eSIM.

Якщо у вас є QR-код, наданий вашим оператором мережі, ви можете відсканувати його, перейшовши в Налаштування > Підключення > Менеджер SIM-карти > Додати мобільний план > Сканувати QR-код оператора.

На iPhone 12 Mini

Кроки для встановлення eSIM на всіх пристроях iPhone однакові, тож яку б модель ви не використовували, наведені нижче кроки обов’язково спрацюють.

Крок 1. Відкрийте камеру телефону та відскануйте QR-код.

Крок 2. Ви отримаєте сповіщення під назвою «Виявлено план стільникового зв’язку».

Крок 3: Торкніться його та дотримуйтесь згаданих інструкцій.

Для користувачів Smartwatch

Більшість розумних годинників Apple і Galaxy із підтримкою LTE сумісні з eSIM. Ви можете отримати доступ до цього, перейшовши до «мобільних планів» у меню налаштувань і дотримуючись інструкцій на екрані.

Заключні слова

Однією з найкращих переваг використання eSIM є те, що вам не потрібно носити з собою кілька SIM-карт під час подорожі. Ви можете активувати послуги роумінгу та використовувати міжнародні плани, які одразу надаються оператором мережі.

Однак важливо зазначити, що eSIM не мають високого рівня впровадження та все ще недоступні в діапазоні доступних смартфонів. З огляду на це, я бачу, що послуги eSIM займуть перевагу в найближчі кілька років.

Далі перегляньте ці корисні засоби розблокування SIM-карт для пристроїв iPhone і Android.