Що таке DHCP і як працює протокол динамічної конфігурації хосту

Протокол динамічної конфігурації хосту, тобто DHCP — це протокол, який призначає IP-адреси пристроям у мережі. Кожен пристрій, який підключається до Інтернету, вимагає IP-адресу, і зазвичай її призначає маршрутизатор, на якому працює сервер DHCP. У великих мережах маршрутизатор сам не може керувати всіма пристроями, які підключаються до нього, а виділений сервер обробляє IP-адреси. Протокол DHCP працює на сервері, а не на маршрутизаторі.

DHCP не просто призначає IP-адреси, він також обробляє конфігурацію маски підмережі, шлюзу за замовчуванням і служби DNS.

Архітектура DHCP

В архітектурі DHCP є три компоненти; клієнт DHCP, сервер DHCP і агенти ретрансляції.

  Як видалити всі фотографії з iPhone

Клієнт DHCP — це будь-який пристрій, який може підключатися до мережі та взаємодіяти з DHCP-сервером. Це включає телефони та комп’ютери, а також мережеві принтери та сервери.

DHCP-сервер – це пристрій, який призначає IP-адреси.

Запити агентів ретрансляції DHCP між клієнтами DHCP і серверами. Вони не є важливою частиною мережі, однак при роботі з великими складними мережами вони стають необхідністю.

Оренда DHCP

IP-адреса, якщо вона призначена пристрою, має обмежений термін служби. IP-адреса, яку ваш комп’ютер, наприклад, має один день, може не збігатися наступного дня. Якщо система залишиться або повернеться до мережі до закінчення терміну оренди, їй буде призначено ту саму IP-адресу. Однак, якщо термін оренди закінчився, пристрою, тобто вашому комп’ютеру, призначається нова IP-адреса в мережі.

  Як обгорнути текст навколо зображень у Google Docs

Пристрій також може подати запит на поновлення оренди DHCP. Це фактично отримує нову IP-адресу для пристрою. Налаштування для цього можна знайти в налаштуваннях мережі на вашому комп’ютері або в налаштуваннях WiFi на вашому телефоні.

Призначення DHCP

DHCP важливий з огляду на те, скільки пристроїв тепер може підключатися до мережі. Важливо, щоб пристрій міг швидко отримати IP-адресу і щоб не було конфліктів IP. За відсутності DHCP лише конфлікти IP завадили б їм швидко та легко підключитися, що, у свою чергу, є проблемою керування мережею. Призначення IP-адрес вручну або навіть вирішення конфліктів IP може бути виснажливим процесом, який займає багато часу, навіть у невеликій мережі. У великих мережах це практично неможливо.

  Як перевірити орфографію в Google Docs

DHCP в основному дозволяє адміністраторам мережі автоматизувати процес призначення IP-адрес, і оскільки адреси є динамічними, рідко адреса недоступна для пристрою. Це дозволяє майже необмеженій кількості пристроїв підключатися до мережі.

Конфлікти IP і DHCP

Оскільки DHCP відповідає за призначення IP-адрес, цілком зрозуміло, що він є причиною конфліктів IP. Помилка в DHCP справді викликає конфлікти IP, однак вона може виправитися на льоту. Часто, коли ви бачите помилку конфлікту IP у вашій системі, достатньо просто закрити її, щоб вирішити проблему. Якщо проблема не зникає, спробуйте перезавантажити маршрутизатор. Якщо це не зникне, у вас може виникнути більша проблема, яка виходить за рамки вашого маршрутизатора і навіть DHCP.