techukraine.net techukraine.net Що таке DHCP (протокол динамічної конфігурації хосту)?

Що таке DHCP (протокол динамічної конфігурації хосту)?

| | 0 Comments| 8:40 PM
Categories:

Протокол динамічної конфігурації хосту (DHCP) є невід’ємною частиною мереж і контролює, які IP-адреси отримують пристрої, щоб вони могли спілкуватися з Інтернетом. Зазвичай призначення IP-адреси автоматизовано, але якщо вам потрібні статичні IP-адреси, знайомство з DHCP є важливим.

DHCP може обробляти призначення IP

Кожен пристрій, який підключається до мережі, потребує IP-адреси. На початку створення мережі користувачі вручну призначали собі IP-адресу, але це було громіздке завдання, особливо для місць із багатьма пристроями, наприклад, корпоративного офісу. DHCP, частково, автоматизує цей процес, що значно полегшує підключення пристроїв до мережі. Сервери або маршрутизатори DHCP обробляють цей процес на основі набору визначених правил. Більшість маршрутизаторів налаштовані на використання діапазону 192.168.0.x, наприклад, тому ви зазвичай побачите подібні IP-адреси в домашніх мережах.

Процес досить простий. Коли клієнт (комп’ютер, пристрій IOT, планшет, мобільний телефон тощо) підключається до мережі, він надсилає сигнал (так званий DHCPDISCOVER) на DHCP-сервер (або маршрутизатор). Сервер відповідає з усіма правилами та налаштуваннями для мережі та IP-адресою для використання (DHCPOFFER). Клієнт визнає інформацію та запитує дозвіл на використання призначеної адреси (повідомлення DHCPREQUEST). Нарешті, сервер DHCP підтверджує запит, і клієнт може вільно підключитися до мережі.

  Посібник для початківців до i3 Window Manager

DHCP контролює діапазон IP-адрес

Ви можете налаштувати DHCP для керування діапазоном IP-адрес, доступних для використання. Якщо ви вкажете, що діапазон починається з 192.168.0.1 і закінчується як 192.168.0.100, то всі доступні адреси потраплять десь у цей діапазон. Ви ніколи не побачите пристрій, призначений для 192.168.0.101. Також майте на увазі, що початковий IP-адрес (192.168.0.1 у цьому прикладі) зарезервовано для маршрутизатора. Деякі маршрутизатори вказують лише початкову адресу, а потім включають параметр для максимальної кількості користувачів (який визначає кінцеву адресу).

Перевага цього полягає в тому, що ви можете контролювати, скільки пристроїв підключається до вашої мережі одночасно (не більше 100 у цьому прикладі). Але недоліком є ​​те, що якщо ви установите занадто малий діапазон, ви можете ненавмисно запобігти підключенню нових пристроїв. Щоб забезпечити менший діапазон IP-адрес, DHCP-сервери передають пристроям лише IP-адреси.

Динамічно призначені адреси є тимчасовими

Коли DHCP-сервер призначає IP-адресу, він робить це в рамках системи оренди. Пристрій зберігає цю IP-адресу протягом певної кількості днів, після чого може спробувати оновити IP-адресу. Якщо сигнал оновлення не надсилається (наприклад, машина, яка виведена з експлуатації), DHCP-сервер повертає IP-адресу для призначення іншому пристрою. Коли виявляється сигнал оновлення, пристрій зберігає свою IP-адресу ще кілька днів. Ось чому ваша IP-адреса може час від часу змінюватися, якщо ви часто використовуєте параметр ipconfig.

  Як отримати текст у плаваючому вікні для поточного треку Spotify

Два пристрої можуть мати однакову IP-адресу, наприклад, віртуальна машина, яка проводить більшу частину свого часу в автономному режимі. Машина ВМ не зможе надіслати сигнал оновлення, тому її IP-адреса буде передана іншій машині. Коли віртуальна машина створюється резервне копіювання, вона все ще має запис старої IP-адреси (особливо якщо вона відновлена ​​з моментального знімка), але вона не зможе використовувати цю IP-адресу, оскільки вона знята. Без цього дозволу він не зможе підключитися до мережі, доки не буде призначено новий IP-адрес. Але використання динамічних IP-адрес має запобігти цьому типу сценарію.

Для деяких пристроїв необхідні статичні IP-адреси

Якщо у вас є підключений до мережі принтер або медіа-сервер (наприклад, пристрій NAS або Plex Server), їм було б незручно змінювати свої IP-адреси. Хоча поновлення договору оренди може запобігти цьому, IP-адресу все ще можна змінити. Якщо ваш маршрутизатор перезавантажено через відключення електроенергії або через те, що ви намагаєтеся вирішити неприємну проблему, усі динамічно згенеровані IP-адреси можуть бути перепризначені. У таких сценаріях проблему вирішить вручну призначення статичної IP-адреси.

  Як оновити Apple Watch

Точний процес для цього відрізняється, особливо тому, що веб-інтерфейси маршрутизатора можуть змінюватися від пристрою до пристрою, навіть якщо вони виготовлені одним і тим же виробником. На деяких маршрутизаторах, як-от комплект Eero Mesh Router, це може позначатися іншим терміном, таким як резервування IP-адреси. Але статична IP-адреса все одно має відповідати будь-яким правилам діапазону, якщо вони існують. Використання поточної IP-адреси як основи для статичної IP-адреси зазвичай є найпростішим. Залежно від пристрою та його операційної системи можливо встановити статичний IP на кінці пристрою, а не через маршрутизатор або сервер DHCP. Це може знадобитися, якщо сам маршрутизатор не підтримує статичний IP.