Що таке CodeGPT і чи справді він може писати код?

Швидкі посилання

Ключові висновки

  • CodeGPT — це помічник кодування на основі ШІ, який допомагає програмістам писати та виправляти код із такими функціями, як автозавершення та пояснення коду.
  • CodeGPT доступний безкоштовно, але плани підписки на деякі функції варіюються від 9,99 до 49,99 доларів на місяць.
  • Незважаючи на те, що CodeGPT може писати код, його вихід не завжди може бути без помилок або відповідати найкращим практикам, тому ви повинні прагнути зрозуміти та змінити згенерований код за потреби.

Якщо ви шукаєте помічника на основі ШІ, який допоможе вам писати код, швидше за все, ви стикалися з CodeGPT. Це один із багатьох інструментів на основі штучного інтелекту, які можна використовувати, щоб допомогти вам під час програмування. Але чи може CodeGPT насправді писати код?

Що таке CodeGPT?

CodeGPT — це спеціальне розширення, яке використовує різні моделі штучного інтелекту (AI), щоб допомогти програмістам писати та виправляти код. Він містить різноманітні функції, призначені для швидшого та легшого програмування, включаючи автозавершення, пояснення коду, рефакторинг, документацію, модульне тестування, перевірку помилок і виправлення помилок. Він також має інтерфейс, схожий на ChatGPT, до якого можна отримати доступ із редактора коду.

Розширення є особливо потужним, оскільки воно дозволяє вам підключатися до різних основних моделей великих мов (LLM) від різних постачальників, таких як OpenAI і Google. Крім того, CodeGPT дозволяє створювати власні агенти ШІ, які можна використовувати у своїх проектах або ділитися з іншими.

Хоча існує кілька редакторів коду для Linux, macOS і Windows, CodeGPT доступний лише в двох. Сьогодні ви можете встановити та використовувати CodeGPT у VS Code або в Cursor, який є форком VS Code.

Скільки коштує CodeGPT?

Ви можете завантажити та встановити CodeGPT безкоштовно, але використання розширення коштує. CodeGPT пропонує різні пакети підписки, які ви можете оплатити, якщо вам потрібен необмежений доступ.

CodeGPT Plus має три плани передплати. Базовий план коштує 9,99 доларів США на місяць, потім йдуть Стандартний (19,99 доларів США на місяць) і Золотий (49,99 доларів США на місяць). Доступний безкоштовний пробний період, за допомогою якого ви можете оцінити розширення. Кожен пакет надає вам доступ до певних агентів ШІ з необмеженою кількістю взаємодії.

Майте на увазі, що вам потрібно буде платити за необмежене використання моделей штучного інтелекту сторонніх розробників, наприклад, моделі GPT-4 від OpenAI. Хоча ви можете отримати доступ до моделі GPT-4 Open AI безкоштовно, ви не можете зробити це з VS Code або Cursor.

Чи справді CodeGPT може писати код?

Щоб оцінити це, ми скористаємося розширенням, яке допоможе нам створити два різних зразки коду в Python.

По-перше, ми просимо модель створити структуру даних стека в Python з усіма відповідними методами. Ми використали цю підказку:

Створіть стек на Python і додайте всі необхідні методи

Модель породила таку відповідь:

 class Stack:
    def __init__(self):
        self.stack = []

    def push(self, item):
        self.stack.append(item)

    def pop(self):
        if self.is_empty():
            raise IndexError("Pop from empty stack")
        return self.stack.pop()

    def peek(self):
        if self.is_empty():
            raise IndexError("Peek from empty stack")
        return self.stack[-1]

    def is_empty(self):
        return len(self.stack) == 0

    def size(self):
        return len(self.stack)

Цей зразок показує, що CodeGPT достатньо розумний, щоб створити стек за допомогою класу та включити необхідні перевірки для обробки певних помилок, які можуть виникнути. Наприклад, код викидає інформативні помилки, якщо ви намагаєтеся переглянути або відкрити порожній стек.

Під час другого виклику ми попросили CodeGPT зберегти відповідь у форматі JSON із Заповнювач JSON API до файлу CSV. Для контексту відповідь від JSONPlaceholder API виглядає так:

 {
 'userId': 1,
 'id': 1,
 'title': 'sunt aut facere repellat provident occaecati excepturi optio reprehenderit',
 'body': 'quia et suscipit\nsuscipit recusandae consequuntur expedita et cum\nreprehenderit molestiae ut ut quas totam\nnostrum rerum est autem sunt rem eveniet architecto'
}

Ми запитали CodeGPT про наступне:

Я зробив запит до зовнішнього API на https://jsonplaceholder.typicode.com/posts/1 і отримав відповідь. Я відформатував відповідь як json, як я можу зберегти її у файлі CSV?

Код, на який CodeGPT відповів:

 import csv
import requests


response = requests.get('https://jsonplaceholder.typicode.com/posts/1')
data = response.json()


data = [data]


with open('output.csv', 'w', newline="") as output_file:
   
   writer = csv.DictWriter(output_file, fieldnames=data[0].keys())
   
   writer.writeheader()
   
   writer.writerows(data)

Загалом ця відповідь хороша; для роботи не потрібно жодних налаштувань. CodeGPT також додав коментарі, що пояснюють призначення різних рядків коду, що корисно, якщо ви робите щось уперше.

Єдина проблема полягає в тому, що відповідь не вказує тип кодування під час виклику open(). Хоча значення за замовчуванням буде включено автоматично, указувати тип кодування рекомендується та вважається найкращою практикою під час запису у файли на Python. Це може вберегти вас від неправильного тлумачення, що призведе до переплутаного тексту.

Отже: CodeGPT може писати код, але ви повинні бути обережними, оскільки це не завжди дає вам найкращий результат. Те, що ви отримуєте, може бути схильним до помилок і не відповідати найкращим практикам. Щоразу, коли ви використовуєте CodeGPT або будь-який інший інструмент на основі ШІ для написання коду, намагайтеся спочатку зрозуміти, що робить код. Не просто копіюйте та вставляйте.