Що таке Claude Pro і чим він відрізняється від ChatGPT Plus?

Ключові висновки

  • Claude Pro, преміум-рівень підписки на Claude AI, пропонує вдосконалення безкоштовної версії, зокрема збільшене контекстне вікно та вищий ліміт використання.
  • Безкоштовний рівень Claude AI уже широко прийнятий навіть такими великими компаніями, як Quora, демонструючи його можливості та привабливість.
  • У той час як ChatGPT Plus із моделлю GPT-4 залишається домінуючим, модель Claude AI Claude 2 не відстає й перевершує ChatGPT у певних аспектах, таких як велике вікно контексту та щедрі обмеження повідомлень. Claude Pro має потенціал конкурувати з ChatGPT Plus на ринку.

Anthropic, стартап зі штучним інтелектом, що стоїть за чат-ботом Claude AI, оголосив про випуск Claude Pro, платного рівня безкоштовного використання Claude AI. Безкоштовний рівень Claude AI досить потужний і навіть багато в чому перевершує рівень безкоштовного використання ChatGPT.

Але ChatGPT Plus, який використовує всепотужну мовну модель GPT-4, має більше можливостей і набагато більший набір функцій. Отже, з появою Claude Pro, як Claude Pro порівнюється з ChatGPT Plus?

Що таке Claude Pro?

Кредит зображення: Антропний

Claude Pro — це преміум-рівень підписки Claude AI. Він пропонує ряд покращень для безкоштовної версії чат-бота Claude AI. Вартість Claude Pro становить 20 доларів США на місяць, так само, як і інші чат-боти зі штучним інтелектом, такі як ChatGPT. Він використовує останню мовну модель Claude 2 від Anthropic і наразі доступний для користувачів у США та Великобританії. Звичайно, за допомогою кількох хитрощів і VPN ви можете зареєструватися в Claude Pro і використовувати його в будь-якій країні.

  Як вимкнути автовиправлення в розширенні браузера Grammarly і мобільній клавіатурі

Безкоштовний рівень Claude AI вже широко поширений. Чат-бот зі штучним інтелектом набирає мільйони користувачів щомісяця, незважаючи на те, що він обмежений лише двома країнами. Очевидно, він достатньо хороший, щоб його взяли на озброєння такі великі компанії, як Quora, які зробили його доступним на своїй платформі Poe AI.

Але є цікавий поворот. ChatGPT і Claude AI застосовують різні підходи до безкоштовних і платних рівнів. У ChatGPT безкоштовний рівень обмежено GPT-3.5, тоді як платні користувачі отримують доступ як до GPT-3.5, так і до більш розширеного GPT-4. Claude AI, з іншого боку, використовує ту саму модель Claude 2 як для безкоштовного, так і для платного рівнів. Отже, який стимул стати професійним із Клодом?

Чим Клод Про відрізняється від Клода?

Кредит зображення: Anthropic

Якщо ви часто користуєтеся Claude AI, є хороші шанси, що ви зіткнулися з обмеженнями використання. Це майже ніколи не траплялося на початку безкоштовного рівня, але, здається, це трапляється частіше.

  Що таке мережевий міст і як його зробити

Не зовсім зрозуміло, чи це результат збільшення використання, коли приєднується більше користувачів, чи навмисні обмеження, спрямовані на те, щоб підштовхнути користувачів до платних планів. Незалежно від причини, платний рівень обіцяє вирішити цю проблему, збільшивши ліміт використання в п’ять разів, ніж пропонує безкоштовний рівень.

Для досвідчених користувачів, які хочуть уникнути збоїв і затримок, розширена квота використання стимулює оновлення до Claude Pro. Платний рівень дозволяє продуктивно покладатися на Claude AI, незважаючи на стрибки трафіку чи будь-які навмисні обмеження безкоштовної версії.

Також, як і ChatGPT Plus, Claude Pro обіцяє ранній доступ до нових функцій і оновлень. Але крім цього та кількох інших варіантів використання, відмінності між безкоштовним і платним рівнями наразі не дуже помітні. Однак, як і ChatGPT Plus, ми очікуємо, що Anthropic з часом вноситиме поступові зміни в Claude Pro.

Скільки коштує Claude Pro?

Як і ChatGPT Plus, підписка на Claude Pro обійдеться вам у 20 доларів США на місяць (18 фунтів стерлінгів у Великобританії). Ціна ставить Claude Pro у пряму конкуренцію ChatGPT Plus.

Як Claude Pro порівнюється з ChatGPT Plus?

Якщо ви можете витратити 20 доларів, чи варто оформляти підписку на ChatGPT Plus або Claude Pro?

Що ж, хоча модель GPT-4 від ChatGPT продовжує залишатися лідером у сфері чат-ботів AI, модель Claude AI Claude 2 не надто відстає. Насправді, крім самих можливостей моделі та використання плагінів ChatGPT, є кілька способів, за якими Claude AI перевершує ChatGPT.

  Мікропрограмне забезпечення та програмне забезпечення: подібності та відмінності

Однією з найважливіших переваг моделі Claude AI є її значно більше вікно контексту, яке наразі становить близько 100 000 токенів, що дуже далеко від середнього контекстного вікна ChatGPT із 4096 токенів.

Це означає, що Клод може обробляти набагато більше вхідних і вихідних змінних у розмові, ніж ви можете зробити з ChatGPT Plus. Крім того, хоча модель ChatGPT GPT-4 має обмеження на кількість повідомлень у межах від 25 до 200 повідомлень за три години, ви побачите, що Claude Pro значно щедріший. Існує велика ймовірність, що ви ніколи не зіткнетеся з обмеженнями повідомлень на Claude Pro, навіть якщо ви є одним із найактивніших користувачів служби.

Щоб отримати загальне уявлення про порівняння ChatGPT і Claude AI, ви можете переглянути це детальне порівняння ChatGPT і Claude AI.

Клод Про вітає конкурс

План підписки Claude Pro від Anthropic, можливо, не найдорожча пропозиція на ринку чат-ботів ШІ, але він має величезний потенціал. Якщо Anthropic розвине сильні сторони своєї моделі Claude AI, ніщо не завадить йому здобути частку ринку з ChatGPT Plus.

Наразі Claude Pro — це неогранений діамант, але за умови правильного шліфування Anthropic зможе перетворити його на справжній дорогоцінний камінь, який дозволить ChatGPT Plus заробити гроші.